Board index Forum Avangarda.in

Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby AirBall » 24 May 2014, 12:15

Nolinju je dosadno, dosao je da nas troluje...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Zigara » 24 May 2014, 12:43

Ja sam licno pricao sa inspektorima iz 29-og koji su popisivali stetu a jednog cak i poznajem licno.
Kazu ljudi da je ovo popisivanje lokala obicna glupost i da ljudi ne ocekuju nista od toga.To je cisto da imaju nesto okvirno sto mogu objaviti u javnosti i eventualno predstaviti evropskoj uniji.Procedura je takava bila da oni upisu adresu,namenu lokala,vlasnika,slikaju 2-3 slike i onda pitaju vlasnika kolika je steta po njemu.I tako su ljudi lupali i po 2-3 puta vece cifre od stvarne stete u lokalima jer znaju da je to klasicna sprdnja.
Ne ocekujte mnogo od drzave jer ovo nije ona drzava iz doba komunizma koja je nadoknadjivala stete od zemljotresa i gde su osteceni i bolje prolazili posle toga.
User avatar
Zigara
 
Posts: 12631
Joined: 11 Feb 2013, 20:49

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby AirBall » 24 May 2014, 12:48

Naravno da je glupost jer je procenu stete na masinama vrlo tesko napraviti, a i da se kojim slucajem to dogodi Srbija nije Svajcarska i to se ne moze pokriti...

Treba porodica od necega da zivi, a ako cekaju pomoc od drzave izvesno je da se nece leba najesti...

Da mi lepo zasucemo rukave, da odradimo svoj deo posla, sve preko toga nije u nasoj moci...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby kotrljko » 24 May 2014, 12:52

koliko god besmisleno i tuzno zvucalo vise ce pomoci nas 50-ak sa foruma nego drzava.

ono sto je dobro u ovoj situaciji je sto je "samo" Felipao nastradao pa prikupljena sredstva se nece razliti vec otici u jednom pravcu,pa cak vrv i nesto konkretno uraditi ( srediti ta prostorija za masine).
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby nolinjo » 24 May 2014, 12:54

kotrljko wrote:koliko god besmisleno i tuzno zvucalo vise ce pomoci nas 50-ak sa foruma nego drzava.

ono sto je dobro u ovoj situaciji je sto je "samo" Felipao nastradao pa prikupljena sredstva se nece razliti vec otici u jednom pravcu,pa cak vrv i nesto konkretno uraditi ( srediti ta prostorija za masine).

:blue: nek ste vi zivi i zdravi
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Diktator » 24 May 2014, 13:02

nolinjo wrote:sta je smesno ?


ta tvoja izjava.Drzava ce da nadoknadi stetu..ne znam uopste odakle ti ta ideja.
Mislim,bilo bi super,ali to je nerealno.Nemaju oni para ni nasipe da vrate u prethodno stanje.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Grba » 24 May 2014, 13:46

Država još uvek nije sanirala svu štetu od zemljotresa u Kraljevu...
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby skeva » 24 May 2014, 13:53

Meni apsolutno nije jasno sta Nolinjo zeli da kaze, da li je sarkastican ili nesto drugo ili trece?
nolinjo wrote:stime sto je gagic najbolji defanzivni centar evropske kosarke
User avatar
skeva
 
Posts: 3635
Joined: 02 Mar 2013, 11:28

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Jorgovan » 24 May 2014, 14:20

skeva wrote:Meni apsolutno nije jasno sta Nolinjo zeli da kaze, da li je sarkastican ili nesto drugo ili trece?


i ja kapiram da je sarkastican, u fazonu ''nasa drzava ce to'', ''nas vucic ce to'' itd. pogotovo ako uzmemo u obzir ovo:


Država još uvek nije sanirala svu štetu od zemljotresa u Kraljevu...
Krenemo ti mi tako iz Zeleznika u Maderu, a ono daleko u picku materinu... Ljuba Tadic
User avatar
Jorgovan
 
Posts: 2905
Joined: 13 Jan 2014, 17:49

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby vrazmena » 24 May 2014, 17:09

Pa popisuje se da bi mogla da se izračuna ukupna šteta. Što veća šteta to će i donacije biti veće a samim tim i mir u kući duži. Ne popisuju valjda da bi sve uništeno i poplavljeno refundirali, nismo valjda toliko naivni.
Već je rečeno od strane premijera da maximalno što će biti donirano 25% štete pa je ta četvrtina plafon koji se može očekivati. Iako je premijer rekao da je šteta oko 1 milijarde € a pristup samo Evropskim fondovima pokriva skoro celu cifru bez ovih donacija koje dolaze svaki dan, lako je zaključiti da će se ova tragedija iskoristiti maximalno na jačanje pozicija vlasti a po ledjima nastradalih ljudi. Matematika je vrlo jednostavna nauka.
gde su svpske zemlje tu još nisu stigli svpski vadikali
User avatar
vrazmena
 
Posts: 4803
Joined: 25 Aug 2013, 20:37

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby vrazmena » 25 May 2014, 10:32

vrazmena wrote:Pa popisuje se da bi mogla da se izračuna ukupna šteta. Što veća šteta to će i donacije biti veće a samim tim i mir u kući duži. Ne popisuju valjda da bi sve uništeno i poplavljeno refundirali, nismo valjda toliko naivni.
Već je rečeno od strane premijera da maximalno što će biti donirano je 25% štete pa je ta četvrtina plafon koji se može očekivati. Iako je premijer rekao da je šteta oko 1 milijarde € a pristup samo Evropskim fondovima pokriva skoro celu cifru bez ovih donacija koje dolaze svaki dan, lako je zaključiti da će se ova tragedija iskoristiti maximalno na jačanje pozicija vlasti a po ledjima nastradalih ljudi. Matematika je vrlo jednostavna nauka.
gde su svpske zemlje tu još nisu stigli svpski vadikali
User avatar
vrazmena
 
Posts: 4803
Joined: 25 Aug 2013, 20:37

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby harper lee » 25 May 2014, 10:51

vrazmena wrote:Pa popisuje se da bi mogla da se izračuna ukupna šteta. Što veća šteta to će i donacije biti veće a samim tim i mir u kući duži. Ne popisuju valjda da bi sve uništeno i poplavljeno refundirali, nismo valjda toliko naivni.
Već je rečeno od strane premijera da maximalno što će biti donirano 25% štete pa je ta četvrtina plafon koji se može očekivati. Iako je premijer rekao da je šteta oko 1 milijarde € a pristup samo Evropskim fondovima pokriva skoro celu cifru bez ovih donacija koje dolaze svaki dan, lako je zaključiti da će se ova tragedija iskoristiti maximalno na jačanje pozicija vlasti a po ledjima nastradalih ljudi. Matematika je vrlo jednostavna nauka.


Toma je ionako blagoizvoleo podeliti s nama da je drzava sve odradila perfektno a da je narod stradao zato sto je glup i neposlusan. Dakle, sve pare iz donacija dati vlasti i strankama a narod ko jebe kad je zasluzio sve sto mu se desava. Bitno je da smo svi potrcali da od svoje bede pokupujemo sve i svasta po trzisnoj ceni i odnesemo tamo gde je ljudima bilo najpotrebnije a dobri covek Rasim izjavljuje da se drzavne rezerve nisu ni pokrenule iz magacina jer ih, pazi sad, cuvaju za nepredvidjene situacije. Pa, mater ti biiiiip krvavu bezobraznu, ako ti ovo nije nepredvidjena situacija, sta jeste.

Za ovakvo ponasanje vlasti u Kini se strelja, u Japanu ni ne cekaju da budu streljani vec se sami zakolju nozevima, u Srbiji ce da razdele medju sobom humanitarnu pomoc jer nikad se ne zna kad ce ponovo morati da se plate troskovi predizborne kampanje, kad ce Vucic da vidi neki novi rucni sat koji mu se dopadne, kad ce Slini i Vulinu morati da se kupi nova seksi uniforma da u njoj paradiraju u nekoj novoj grotesci koju ce nam prirediti.

Fuj i po sto puta fuj.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Pit Bull » 25 May 2014, 10:59

skeva wrote:Meni apsolutno nije jasno sta Nolinjo zeli da kaze, da li je sarkastican ili nesto drugo ili trece?


Ako nije sarkastican, ko zna onda sta je Nolinju obecano u Zelezniku? :roll: :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58254
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby digi » 25 May 2014, 15:35

harper lee wrote:
vrazmena wrote:Pa popisuje se da bi mogla da se izračuna ukupna šteta. Što veća šteta to će i donacije biti veće a samim tim i mir u kući duži. Ne popisuju valjda da bi sve uništeno i poplavljeno refundirali, nismo valjda toliko naivni.
Već je rečeno od strane premijera da maximalno što će biti donirano 25% štete pa je ta četvrtina plafon koji se može očekivati. Iako je premijer rekao da je šteta oko 1 milijarde € a pristup samo Evropskim fondovima pokriva skoro celu cifru bez ovih donacija koje dolaze svaki dan, lako je zaključiti da će se ova tragedija iskoristiti maximalno na jačanje pozicija vlasti a po ledjima nastradalih ljudi. Matematika je vrlo jednostavna nauka.


Toma je ionako blagoizvoleo podeliti s nama da je drzava sve odradila perfektno a da je narod stradao zato sto je glup i neposlusan. Dakle, sve pare iz donacija dati vlasti i strankama a narod ko jebe kad je zasluzio sve sto mu se desava. Bitno je da smo svi potrcali da od svoje bede pokupujemo sve i svasta po trzisnoj ceni i odnesemo tamo gde je ljudima bilo najpotrebnije a dobri covek Rasim izjavljuje da se drzavne rezerve nisu ni pokrenule iz magacina jer ih, pazi sad, cuvaju za nepredvidjene situacije. Pa, mater ti biiiiip krvavu bezobraznu, ako ti ovo nije nepredvidjena situacija, sta jeste.

Za ovakvo ponasanje vlasti u Kini se strelja, u Japanu ni ne cekaju da budu streljani vec se sami zakolju nozevima, u Srbiji ce da razdele medju sobom humanitarnu pomoc jer nikad se ne zna kad ce ponovo morati da se plate troskovi predizborne kampanje, kad ce Vucic da vidi neki novi rucni sat koji mu se dopadne, kad ce Slini i Vulinu morati da se kupi nova seksi uniforma da u njoj paradiraju u nekoj novoj grotesci koju ce nam prirediti.

Fuj i po sto puta fuj.


Hajde da mi pomognemo. Meni krivo što juče nisam stigao u banku. Meni drago da znam da sam pomogao direktno nekome kome je pomoć zaista potrebna. Pomagao ja koliko sam mogao ovih dana, ali neznam dali će ta pomoć zaista stići gde treba. Vama (Avangardi), verujem, i znam da ce to doci tamo gde treba.Ja sam novi ovde, ali sto bi rekli "Čitam vas odavno".
digi
 
Posts: 68
Joined: 12 Apr 2014, 23:16

Re: Humanitarna akcija Avangarde za zrtve poplava

Postby Raoul Duke » 26 May 2014, 13:28

Krenuli smo, ljudi!

Molim Vas da se pridružite Air-u, svako u skladu sa svojim mogućnostima.

Hvala!


Uplata #1

Iznos: 10.000 RSD
Uplatilac: AirBall
Datum: 26.05.2014.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests