Board index Forum Avangarda.in

Predlozi, primedbe, pohvale...

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby kotrljko » 19 Nov 2014, 00:11

hvala.
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Nevidljivko » 19 Nov 2014, 12:23

Ja sam banovan sa CZ teme 7 dana jer sam npisao kada je bila parada a kalinic se zaglavio :"Neka vladar taman posalje helikopter po njega", tako nesto. Toliko...

Zasluzio sam ali ne znam sta placete, pa ovaj lik Romabeo dolazi na nasu temu i krene da provocira sve pod nekim velom objektivnosti a vidi se da zeli da provocira. Jer to sto pise nema veze sa mozgom...
Pa pored Covica, Srbima Tudjmani i ne trebaju...
User avatar
Nevidljivko
 
Posts: 5688
Joined: 14 Jun 2013, 17:52

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Unexpected » 19 Nov 2014, 12:24

Krajnje Licimurno... :nisamja:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby balkanski spijun » 19 Nov 2014, 12:34

Nevidljivko wrote:Ja sam banovan sa CZ teme 7 dana jer sam npisao kada je bila parada a kalinic se zaglavio :"Neka vladar taman posalje helikopter po njega", tako nesto. Toliko...

Zasluzio sam ali ne znam sta placete, pa ovaj lik Romabeo dolazi na nasu temu i krene da provocira sve pod nekim velom objektivnosti a vidi se da zeli da provocira. Jer to sto pise nema veze sa mozgom...


Nemoj tako.Nije njemu lako,kad ga zena terorise zadnjih 15 godina,a on svake sledece ceka priliku da uzvrati. :biggrin:
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13212
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Panta » 24 Nov 2014, 21:25

Pokusavam da pronadjem vremena poslednjih nekoliko dana da napisem post o jednoj pojavi koja me je od samog pocetka zacudila i zabrinula, a razlog mog nereagovanja do sada jeste nehajno shvatanje foruma i ovdasnjih zezanja. Medjutim, nakon sto sam i na svojoj kozi osetio, moram da napisem...

Naime, neobjavljivanje banovanih clanova, razloga bana i duzine trajanja istog je ubedljivo najruznija stvar koju sam video za skoro 4 godine pisanja na ovom forumu....Vise je razloga za to...

Pre svega, ako za trenutak ovu internet zajednicu zamislimo kao RL drustvo, dolazimo u situaciju da ljudi bez traga nestaju, bez bilo kakve objave ili obrazlozenja, sto je, slozicemo se, klasicna diktatura i postupak koji bi u RL kod svih naisao na najodlucniju osudu...Da nastavim sa ovom metaforom, svaki postupak vlasti (moderacije) kojim se drugom uskracuju prava, mora biti javan i sa odgovarajucim obrazlozenjem

Zatim, razlog zbog cega je neko banovan, kao i duzina trajanja istog, za nove clanove moze imati i pedagosko dejstvo, tako sto ce im se na posredan nacin ukazati sta je dozvoljeno, odnosno zabranjeno...

Takodje, mrak po ovom pitanju moze opravdano izazvati odredjene sumnje u namere onih koji su to pravilo ustolicili, imajuci u vidu da je rec o vrlo pogodnom sredstvu uklanjanja neistomisljenika, a bez suvisnih pitanja. Ne verujem da je to bila namera, ali moze podicu nekoliko obrva, da se tako izrazim...

Ako je razlog za uvodjenje ovog pravila bio mlacenje prazne slame na PPP povodom komentarisanja banova (iako ne vidim da je komentarisanje istih nuzno lose), problem se lako mogao resiti zabranom postovanja na PPP povodom banovanih clanova...

Ova situacija moze dovesti i do znacajnih prakticnih problema za banovane clanove, ali ne samo njih. Naime, poznato je da komunikacija medju clanovima tece i putem PM-a, pa sam se tako i ja dopisivao sa Hudnijem u pogledu nekakvih trejdova, i iz razloga sto nisam imao vremena da proveravam fantazi tokom radnih dana, obecao sam da cu mu odgovor dati do kraja nedelje. Kako sam banovan, to naravno nisam mogao, a on to nije znao, i ja sam dosao u nezgodnu situaciju da ispadam dzukac prema decku...Naravno, primeri mogu biti mnogo drasticniji od fantazija, ali to je poenta...

Zeleo bih da se ovo shvati kao dobronamerna kritika, i da se na nivou administracije i moderacije, ako je potrebno, i prodiskutuje, ali da se resenje za ovaj problem (bar ga ja vidim kao takav) uskoro pronadje...
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Grba » 24 Nov 2014, 21:38

Nisam hteo vise da pisem na ovaj temi, ispadam opasno zakeralo, ali moram da udarim jedan :plus1:

ja sam to neobjavljivanje banova i shvatio kao neku privremenu meru, posto je u tom momentu bilo bas dosta rasprava o banovanim clanovima...

Ako se i zabrani komentarisanje banova, ne bi bilo dobro da se svaki komentar (i pored zabrane), automatski kaznjava... vec bas oni koji su konstantni u tim raspravama...
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby AirBall » 24 Nov 2014, 21:46

Ova mera je donela mir na forum, podigla kvalitet diskusija o sportu i stala na rep onima kojima je sport na nekom drugom, trecem ili cetvrtom mestu...

Ako sam nesto naucio za ove 4 godine to je da nije moguce napraviti forum po volji svih i da ce se uvek neko osecati ostecenim...

Forum je znatno zdraviji od kad se odluke ne objavljuju i gotovo da nema nikakve tenzije...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Crazy Soul » 24 Nov 2014, 23:43

Panta wrote:
Spoiler: pokaži
Pokusavam da pronadjem vremena poslednjih nekoliko dana da napisem post o jednoj pojavi koja me je od samog pocetka zacudila i zabrinula, a razlog mog nereagovanja do sada jeste nehajno shvatanje foruma i ovdasnjih zezanja. Medjutim, nakon sto sam i na svojoj kozi osetio, moram da napisem...

Naime, neobjavljivanje banovanih clanova, razloga bana i duzine trajanja istog je ubedljivo najruznija stvar koju sam video za skoro 4 godine pisanja na ovom forumu....Vise je razloga za to...

Pre svega, ako za trenutak ovu internet zajednicu zamislimo kao RL drustvo, dolazimo u situaciju da ljudi bez traga nestaju, bez bilo kakve objave ili obrazlozenja, sto je, slozicemo se, klasicna diktatura i postupak koji bi u RL kod svih naisao na najodlucniju osudu...Da nastavim sa ovom metaforom, svaki postupak vlasti (moderacije) kojim se drugom uskracuju prava, mora biti javan i sa odgovarajucim obrazlozenjem

Zatim, razlog zbog cega je neko banovan, kao i duzina trajanja istog, za nove clanove moze imati i pedagosko dejstvo, tako sto ce im se na posredan nacin ukazati sta je dozvoljeno, odnosno zabranjeno...

Takodje, mrak po ovom pitanju moze opravdano izazvati odredjene sumnje u namere onih koji su to pravilo ustolicili, imajuci u vidu da je rec o vrlo pogodnom sredstvu uklanjanja neistomisljenika, a bez suvisnih pitanja. Ne verujem da je to bila namera, ali moze podicu nekoliko obrva, da se tako izrazim...

Ako je razlog za uvodjenje ovog pravila bio mlacenje prazne slame na PPP povodom komentarisanja banova (iako ne vidim da je komentarisanje istih nuzno lose), problem se lako mogao resiti zabranom postovanja na PPP povodom banovanih clanova...

Ova situacija moze dovesti i do znacajnih prakticnih problema za banovane clanove, ali ne samo njih. Naime, poznato je da komunikacija medju clanovima tece i putem PM-a, pa sam se tako i ja dopisivao sa Hudnijem u pogledu nekakvih trejdova, i iz razloga sto nisam imao vremena da proveravam fantazi tokom radnih dana, obecao sam da cu mu odgovor dati do kraja nedelje. Kako sam banovan, to naravno nisam mogao, a on to nije znao, i ja sam dosao u nezgodnu situaciju da ispadam dzukac prema decku...Naravno, primeri mogu biti mnogo drasticniji od fantazija, ali to je poenta...

Zeleo bih da se ovo shvati kao dobronamerna kritika, i da se na nivou administracije i moderacije, ako je potrebno, i prodiskutuje, ali da se resenje za ovaj problem (bar ga ja vidim kao takav) uskoro pronadje...


Grba wrote:
Spoiler: pokaži
Nisam hteo vise da pisem na ovaj temi, ispadam opasno zakeralo, ali moram da udarim jedan :plus1:

ja sam to neobjavljivanje banova i shvatio kao neku privremenu meru, posto je u tom momentu bilo bas dosta rasprava o banovanim clanovima...

Ako se i zabrani komentarisanje banova, ne bi bilo dobro da se svaki komentar (i pored zabrane), automatski kaznjava... vec bas oni koji su konstantni u tim raspravama...

Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Unexpected » 25 Nov 2014, 00:23

Moram da se složim u pogledu banova. Nije me bilo neko vreme i nemam pojma ko je u zatvoru, a ko je jednostavno pokupio prnje i otišao.

Objavite barem jednom nedeljno spisak banovanih i datume kada ban ističe.


Ubeđen sam da neobjavljivanje banova nije jedinstven stav moderacije. Slobodno me ispravite ako grešim.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby AirBall » 25 Nov 2014, 00:29

Kao sto napisah, odluka je doneta i nece se menjati jer je dala odlicne rezultate...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Crazy Soul » 25 Nov 2014, 12:10

AirBall wrote:Kao sto napisah, odluka je doneta i nece se menjati jer je dala odlicne rezultate...

Da...zato sto smo shvatili nesto. Imamo pravo da mislimo drugacije ali ne to i da napisemo. Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby nolinjo » 25 Nov 2014, 15:22

ja sam forumski dalo ,so bi se moglo prevesti kao klovn al se moji postovi brisu a coek direktno vredja drugog forumasa u losem pokusaju
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby AirBall » 25 Nov 2014, 15:24

Nisam uopste skapirao o kome se radi, editovao sam post, a ti ukoliko zelis da ti se ne brisu postovi moras da vodis racuna kako pises...

Pretpostavljam da si procitao pravila...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Division » 25 Nov 2014, 23:29

Napisem na temi navijaci sta sledi na navijackoj sceni u Evropi,post mi se obrise...Hvala adminima...Zbog cega mi je obrisan post?Znaci totalno nepostovanje,a pise ko sta hoce,a tribine nije video...
User avatar
Division
 
Posts: 132
Joined: 20 Sep 2014, 23:07

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby AirBall » 25 Nov 2014, 23:55

Zbog toga sto takvim stvarima nije mesto na Avangardi..
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 24 guests