Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Finale SP: Nemačka - Srbija

Ko osvaja?

Poll ended at 10 Sep 2023, 15:35

Nemačka
14
16%
Srbija
76
84%
 
Total votes : 90

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Arsen Lupin » 11 Sep 2023, 11:04

Jbg, ne zna covek sta da kaze vise taj Guduric igra svaki prozor a opet kada je trebalo njega nema a opet ne mozes lud da se napravis i da ne cenis to sto igra kvalifikacije kada mnogi odu tetki lek da odnesu.Jbg igrali smo , borili smo se , u finalu iscrpljeni, bolesni, povredjeni ,ono juce je bio maksimum u ovom trenutku a opet zal ostaje da je jedna lopta mogla sve da promeni.
Arsen Lupin
 
Posts: 872
Joined: 27 Oct 2018, 16:26

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Fratelo » 11 Sep 2023, 11:08

E tu sam cekao za Gudurica, odigrao je solidno par meceva, ali ISKLJUCIVO KADA VODIMO.

Kada imamo prednost, rucica mu se opusti i moze nekada nesto da uradi.

Kada gubimo, taj u zivotu pogoditi nece.
Italija EP, ovo juce...
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18270
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Arsen Lupin » 11 Sep 2023, 11:13

Fratelo wrote:E tu sam cekao za Gudurica, odigrao je solidno par meceva, ali ISKLJUCIVO KADA VODIMO.

Kada imamo prednost, rucica mu se opusti i moze nekada nesto da uradi.

Kada gubimo, taj u zivotu pogoditi nece.
Italija EP, ovo juce...


Drugim recima i dok se zemlja oko sunca okrece...... :biggrin:

Jbg, povedes ga ili ne o tome mozemo do sutra, meni je ovaj poraz pao teze nego protiv slovenije 2017 al jbg nisam ni ocekivao finale.Glavu gore i samo napred.
Arsen Lupin
 
Posts: 872
Joined: 27 Oct 2018, 16:26

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Foteljas » 11 Sep 2023, 11:28

Meni je 2017. ipak bila traumaticnija, jer smo se vratili iz znatno veceg zaostatka i jos i poveli, ali dzaba sve, jednostavno nam se ne da.

Sta mislite, da li je Bogdan ovim nastupom na svetskom prvenstvu definitivno sebe pozicionirao ispred Teodosica na listi za najboljeg igraca reprezentacije posle onih iz generacija 1995-2002? Sada svakako ima osvojenu medalju vise od Tea.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5181
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Dr Arslanagic » 11 Sep 2023, 11:34

Најгоре је што овај успех ништа неће променити.
Удавићемо се у пудла/мурат клубаштву, менаџерској кошарци и томашевић/даниловић лизачима врховног споловила.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Starks » 11 Sep 2023, 11:55

Ćoba wrote:Pljuvanje igrača i svailjivanje krivice u ovakvim uslovima samo dokazuje naš prgavi mentalitet koji ne zaslužuje da ima bilo kakvu satisfakciju u sportu ali eto opet nam se dešava da imamo.

Gudurić je odigrao očajan meč ali je i odigrao prije toga 3 savršena ali koga to sad briga kad smo takvi kakvi smo. Šteta što Bogdan nije bio 100%, trebala nam je njegova sigurnost i odmah bi i ostali bili bolji ali to je što je.

Gudurić mi je vrlo gotivan košarkaš, držao sam mu stranu čak i kad je objektivno zasluživao kritiku. Možda se sjećaš da sam bio među rijetkim zvezdašima koji su smatrali da ima mjesta za njega Zvezdi dok se kalio u FMP-u i pravio brojke a la Bodiroga u KLS.

Po čistom talentu on je broj 2 među bekovima (SG) otkako Srbija nastupa pod tim nazivom, tik iza Bogdanovića. Po prikazanom u dresu reprezentacije nije ni među 20 igrača u istom periodu, iako već ima pozamašan staž.

Jedini razlog za to, kao i za neuspjeh u NBA, predstavlja njegova labilna psiha. Nazovi to egom, sujetom, inatom, kurčevitošću... Gudurić nema x faktor koji bi ga pored neupitnog kvaliteta uzdigao u rang velikana srpske košarke.

Kao što je napisao Fratelo, većina njegove produkcije dolazila je u momentima kada je sve bilo riješeno u sva tri meča koja pominješ, bez ikakve presije i značaja za rezultat. Od 8 utakmica na turniru nominalno drugi igrač tima u spoljnoj liniji svega tri puta je imao dvocifren učinak (najviše 12 protiv Kanade).

Čitava njegova dosadašnja karijera staje u Radonjićevu vakelu "Dečko, jesi li normalan? Šutni bre kad si sam!"
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7077
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Andreja » 11 Sep 2023, 12:01

Hajzenberg wrote:Nikad skoro ne čitam live a kamoli da pišem i ovo je skandalozno šta je dobar deo forumske populacije pisao ovde dva sata. Pa najteže je valjda ovim momcima sada što su izgubili a ne vama i nama !

Banujte džukele !!!


+1000

Meni je srce puno, one suze Jovića, Gudurića i Milutinova na kraju su neprocenjive. Ovo je važno iskustvo za sve njih, sledeći put će da se pogodi trojka iz ćoška, da se uđe skoncentrisanije u finale, da se ne prave brzoplete greške. Da bi se postao šampion moraju i iskustva ovakvih poraza da se ugrade u psihu svakog igrača. Naklon do poda. :blue:
She's sixty-eight, but she says she's twenty-four
User avatar
Andreja
 
Posts: 1064
Joined: 26 Aug 2013, 15:08
Location: Lion

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby nexus13 » 11 Sep 2023, 12:38

Andreja wrote:
Hajzenberg wrote:Nikad skoro ne čitam live a kamoli da pišem i ovo je skandalozno šta je dobar deo forumske populacije pisao ovde dva sata. Pa najteže je valjda ovim momcima sada što su izgubili a ne vama i nama !

Banujte džukele !!!


+1000

Meni je srce puno, one suze Jovića, Gudurića i Milutinova na kraju su neprocenjive. Ovo je važno iskustvo za sve njih, sledeći put će da se pogodi trojka iz ćoška, da se uđe skoncentrisanije u finale, da se ne prave brzoplete greške. Da bi se postao šampion moraju i iskustva ovakvih poraza da se ugrade u psihu svakog igrača. Naklon do poda. :blue:


Ne secam se kada sam vise ispizdeo zbog upisa. Po 100-i put, grozan smo i ocajan narod...do zla boga zao. Covek komotno napise (jedan od bisera) da mu eto oni godinama ne daju priliku da odgleda reprizu finala, jer smo isto vrisnuli...ali takvi smo za sve.
Eto Novak jajara, uzeo je 24 ali ne moze da spoji sva 4 jer je picka i cava kad je najpotrebnije, gde mu je OI zlato, a i porez ne placa u Srbijici (to u 99% slucajeva seru oni koji ni pekaru 'leba ne bi platili da ne moraju).
Nista nam nije sveto, pa se komotno mazu govnima i 1 Zeljko, Mitar, Piksi,Sale Djordjevic...samo ako u jotu nije ispunjeno ono sto je osetljivi vaskoliki plebs zamislio.
Ovi momci su dali sve sto su imali...ovaj put je to bilo dovoljno za srebro, kome je malo loptu u ruke, u neki klub, trpaj po EL, EC, NBA...pa kad te Kari dogodine zapazi ti na OI daj tu trojku iz coska, pokupi skok u napadu ili istrci kontru kako treba pizda li ti materina baksuzna....
Last edited by nexus13 on 11 Sep 2023, 12:41, edited 2 times in total.
User avatar
nexus13
 
Posts: 7406
Joined: 15 Apr 2012, 15:12

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Domingoo » 11 Sep 2023, 12:38

Guduric nije igrac za velike utakmice i za preuzima je odgovornosti ni prvi ni poslednji ,to ne znaci da nema kvalitet za reprezentaciju decko je maksimalno korektan , uvek se odaziva posten je prema grbu a to sto nema x faktor pa jbg to nije do njega takav je ,pljuvati ga zbog toga je krajnje neumesno ..

Nazalost u nasoj reprezentaciji nemw dovoljno kvalitetnih igraca da bi on zauzeo Andjusicevu ulogu u Partizanu u bitnim utakmicama,ali to nije njegova krivica .

Igrace mozemo da pljujemo za nezalaganje neigranje odbrane nedostatak zelje otkaze ali pljuvati igrace zbog toga sto ne igraju na nacin na koji ne mogu je glupost ..


Ovde su avi dali maksimum i svima svaka cast mi kako smo ih isprstili trebalo bi usima da se pokrijemo pola nacije je kukalo za Jokicem pola za Panterom i opet nista nismo naucili.
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7210
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby fontaneros » 11 Sep 2023, 14:08

- Moramo da sednemo Državni vrh, Ministar sporta i ja sa njima, da rešimo to pitanje. Dečko je imao stravičnu nesreću. Zahvaljujući vrhunskom lekaru kao što je Gaga Radovanović, koji je predsednik Zdravstvene organizacije Olimpijskog komiteta, Boriša je sada dobro. Pričao sam sa njim, falilo je nekoliko desetina minuta da dođe do izliva krvi u trbušnu duplju, koja dovodi do sepse, a onda spasa nema. Međutim, Gaga koji je i predsednik Crvenog krsta Srbije, pozvao je svoju koleginicu sa Filipina, koja je odmah reagovala. Pozvala je lekare, koji su već bili otišli kući i tako je spašen jedan mladi život – zaključio je Boža Maljković.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44588
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Sir Oliver » 11 Sep 2023, 14:22

Guduric ima kvalitet i bice jos bolji, ali nikada nece biti igrac koji resava. Dakle, osnovni problem je sto smo dosli u situaciju da on resava: sto kao suter, sto kao plej. Kao suter hajde nekako, ali da on kao plej kreira zadnji napad je trenerski kriminal. Nismo imali mnogo izbora, ali lopta je morala Bogdanu u ruke cim se presla polovina… pa nek promasi, znas da si nesto pokusao…
"SPORT POSTOJI DA BI PRAVDA POBEDJIVALA"
User avatar
Sir Oliver
 
Posts: 4662
Joined: 20 Sep 2013, 10:16

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby NEDJA » 11 Sep 2023, 14:53

U petak sam bio presrecan i euforican, jedva sam cekao finale, sanjao zlato ali se u medjuvremenu desilo da je kolega u subotu ujutru po izlasku iz trece smene poginuo na licu mesta zakucavsi se u parkiran kamion (valjda zaspao), prilicno me je to potreslo bez obzira sto sam s njim bio samo na "zdravo, zdravo" a uz to mi je sin dobio visoku temperaturu, morao sam da ga vodim kod doktora i propustio sam celo prvo poluvreme, tako da shvatis da koliko god bila bitna utakmica i koliko god se nervirao zbog poraza, ima vaznijih stvari u zivotu.
Za mene su ovi igraci heroji, ostvarili su veliki uspeh, uzeli medalju i plasirali se na OI, uz to su izginuli, svaka im cast na svemu kao i Kariju i strucnom stabu. Nadam se da je vracen kult reprezentacije, podmladili smo reprezentaciju i ako budemo u najjacem sastavu sa pre svega Jokicem i Micicem uz ove igrace siguran sam da ce doci zlato ako ne na OI onda na EP 2025. Stvarno je sramota sto je se pisalo na lajvu
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6196
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Гроф Тинторето » 11 Sep 2023, 16:04

Izbaciti Gudurica i vratiti traktorsku gumu.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 32058
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Produzenisamlekom » 11 Sep 2023, 16:32

Čim su nam zatvorili 2 glavna igrača,nismo imali rešenje ...
Ja obožavam igrače kao što su Davidovac,Dobrić,Marinković,Stefan Jović,ti igrači su zlatna vredni ili pravom sistemu,ali oni su bez da grubo zvučim ,,vodonoše,, i nisu igrači koji mogu da preuzmu odgovornost kada nosioce stane...
Još kada se na to dodaju N Jović i Petrušev kojima je ovo prvo veliko takmičenje,to je već pola tima...
Falio nam je jedan do dvojca Kalinić,Lučić i to bi bilo dovoljno.
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12527
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Finale SP: Nemačka - Srbija

Postby Dexi » 11 Sep 2023, 18:16

Pogledah sad reprizu na miru,i sad mi je jos zalije sto nismo osvojili zlato.
Nisu Nemci odigrali nista posebno(osim Sredera)ali nazalost odigrali smo mozda i najlosiji mec na turniru.

Mada ako je istina ovo za Bogdana da je imao virozu i za Milutinova onda je tako nesto i ocekivano bilo.

Ovde se pisalo da smo na startu 3 deonice izgubili ritam igre jer smo hteli da razigramo Nikolu.Ne slazem se sa tim.Izgubili smo dobar sut za tri pre svega i rekao bih dobar protok lopte.

S.Jovic je omasio 3,N.Jovic jednu trojku,izgubili smo isto jednu loptu.Milutinov je u tom periodu imao promasaj kad je Bogdan skocio i poentirao,zatim dva bacanja koje je pogodio,promasaj jedan,i jednom mu sudije nisu svirale ocigledan faul Bonge.(gde je dobio tehnicku)i umesto da spustimo na -4,oni su otisli na 9 kasnije i na 12 .

Nemacka je ocigledno imala problema da dobijene utakmice privede kraju.Protiv Letonije i Amerike su isto ispustali velike prednosti.Mi smo usli u poslednjih 10 min.sa -12 i imali smo sut za nereseno.

Za celi taj period poslednje cetvrtine imali smo i puno gresaka u zelji sto pre da ih stignemo.Zaletanje N.Jovica na -7,zaletanje Petruseva na -7,Petrusev gubi loptu,N.Jovic masi zs dva i zs tri,Davidovac sut za tri,Gudura otvorenu trojku(trebao je Milutinov to da zavrsava) i Guduric masi zicer za 2+1,pa baca lopty u bunar :colera:

Kad se na to doda i promasena dva bacanja Davidovca u prethodnoj cetvrtini ,te zicer Avrama jasno je koliko smo bili blizu da ih okrenemo i dobijemo mec uprkos uglavnom losijoj igri.

Povreda Dobrica,par losih sudijskih odluka na nasu stetu.Statisticki smo u dosta segmenta bili i bolji,ali nedostajalo je saml malo vise mudrosti ,strpljenja i srece.

Izgleda da i nasi momci ne igraju najbolje ,tj.nemaju iskustvo dobijanja neizvesnih zavrsnica.Pobede u 1/4,1/2 su ostvarene ubedljivom igrom i razlikom.

Kapa dole Kariju i momcima na svemu sto su uradili :blue: ,na odlicnoj igri i vrhunskom rezultatu.Ipak ne mogu da se otmem utisku i dan posle da smo mi trebali da dobijemo finale,i da smo bolji tim od njih.

Cestitke Nemcima na tituli i odlicnom prvenstvu.Nazalost Sreder je odigrao vrhunski mec u finalu i to je jedan jos od razloga njihove pobede na kraju.

Bilo je odlicno prvenstvo,emisija sa Duletom,Trifom i Zmagom kultna :okk: .Jako lepo ispraceno prvenstvo .

Kvalitet je bio isto odlican,brdo dobrih igraca,brdo mladih buducih zvezda. :okk:
Dexi
 
Posts: 17403
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests