Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Koje dve selekcije prolaze u drugu fazu:

Poll ended at 26 Aug 2023, 09:47

Egipat
1
6%
Meksiko
3
19%
Crna Gora
5
31%
Litvnaija
7
44%
 
Total votes : 16

Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Bogun » 15 Aug 2023, 09:33

User avatar
Bogun
 
Posts: 32982
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Dexi » 16 Aug 2023, 15:06

Takmicenje u D grupi SP se odrzava na Filipinima (prosli put nam je ostalo u lepom secanju :okk: ) u areni Azija u glavnom gradu Manili. Inace ovo je drugi put da se SP odigrava u ovoj zemlji.

Ova grupa D spada u red manje atraktivnih grupa na SP. Sad malo vise informacija o samim ucesnicima ove grupe.

LITVANIJA – Litvanija je svakako najjaca ekipa i kosarkasko ime u ovoj grupi. U pitanju je izrazito kosarkaska nacija i ovo im je 6 ucesce na SP-u. Do sada najveci uspeh bronza iz 2010. Puno vise uspeha imaju na EP-u gde su bili prvaci 2003, 1937 i 1939, i na OI gde imaju tri bronze zaredom (1992.1996 I 2000god.).

Na turnir dolaze znacajno oslabljeni bez najpoznatijeg igraca Sabonisa i par El igraca (Grigonis, Lekavicijus, Gedraitis, Ulanovas). Glavne zvezde ove ekipe su kapiten Valancijunas, zatim Jokubaitis iz Barselone, te Brazdeikis iz Zalgirisa. Tu su i iskusni igraci poput Motejunasa i Kuzminskasa. Veliki plus je sto ih trenira trener Zalgirisa Maksvitis koji je jako dobar trener i postigao je odlicne rezultate u EL prosle godine.

Realan domet ove Litvanije je1/4, sve preko toga bio bi ogroman uspeh i znacilo bi nazalost da mi nismo prosli u 1/2.

CRNA GORA - Crnogorcima je ovo drugo ucesce na SP. Prosli put je ostvarena i prva pobeda, sada je cilj proci grupu.
U pitanju je ekipa koja ima kontinuitet i koja je rekao bih u svom zenitu, te bi mogli da naprave dobar rezultat. U ekipi je 5 igraca sa proslog SP i cak 8 igraca sa prethodnog EP. Ta uigranost (treba reci da je vecina igraca bila na raspolaganju tokom kvalifikacija), plus raspolozivost svih igraca su glavni aduti ove ekipe.

Vodeci igraci ove ekipe su NBA as Nikola Vucevic, zatim dugogodisnji igrac Valensije Dubljevic, te naturalizovani Amerikanac Peri. Tu su i N.Ivanovic (koji je zbog povreda propustio prethodna dva takmicenja), Simonovic novi igrac KKCZ te iskusni Radovic. Treba obratiti paznju na Mihailovica takodje,ostatak sastava uglavnom cine ABA igraci.
Realnost je da prodju grupu,mada ne bih se iznenadio da uzmu skalp I nekoj od favorizovanih ekipa poput Litve I Grcke.

MEKSIKO - Reprezentacija koja je najbolje rezultate postizala tokom 60-tih I 70-tih godina proslog veka, 2014 ih je legendarni Gustavo Ajon odveo na SP posle 47 godina pauze.

Na ovom prvenstvu njihov najveci adut bi trebalo da bude iskustvo, jer imaju cak 5 igraca koji su bili tu I te 2014.To su Kruz, Stol, Gutierez, Hernandez i Mendez. Najbolji igrac ove ekipe je Pako Kruz. Selektor ekipe Omar Kintero.

Eventualni plasman u drugu fazu bi bio veliki uspeh za ovu reprezentaciju.

EGIPAT - Ekipa o kojoj svakako najmanje znamo. Egiptu je ovo sesto pojavljivanje na SP, najveci uspeh je 5 mesto 1950. Poslednje ucesce je bilo 1994 u Kanadi. Najpoznatije ime u njihovom timu je Asem Marei koji je igrao u turskim klubovima. Selektor ekipe Roj Rana je bio selektor U19 selekcije Kanade koja je bila pobednik SP.

Svaka pobeda bi bila uspeh za Egipat na ovom SP, a takmicarski motiv se ogleda u pokusaju da budu najbolja Africka ekipa i da tako izbore plasman na OI u Parizu 2024 god.

- RASPORED GRUPE D -

25.08.2023 Meksiko-Crna Gora i Egipat-Litvanija

27.08.2023 Crna Gora-Egipat i Litvanija –Meksiko

29.08.2023 Egipat-Meksiko i Crna Gora –Litvanija
Dexi
 
Posts: 17330
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Bogun » 17 Aug 2023, 18:36

Crnogorci ovde mogu vrlo lako do skora 3:0.

Samo je ključno kako će koristiti Dubljevića i Vučevića, ja lično bih što više izbegavao da ih koristim u tandemu.

Još jedna stvar, čini mi se da u onom Slavkoviću što je igrao u SC Derbiju imaju vrlo dobrog fizikalca na poziciji 3 tako da imaju sponu između unutrašnje i spoljašnje linije.

Petorka:

Peri ili Ivanović
Mihajlović
Slavković
Simonović
Vučević ili Duljević

Može da se pobije sa Litvancima koji su dobrano oslabljeni na ovom prvenstvu jer nemaju Sabonisa, Grigonisa, a valjda ni Giedraitisa...
User avatar
Bogun
 
Posts: 32982
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Hajzenberg » 17 Aug 2023, 18:41

Ćuti, čuće te SrbinPG :lollol:

Sve preduslove imaju Crnogorci ovde da obezbede olimpijske kvalifikacije, počev od rostera kojim raspolažu pa do grupe u kojoj se nalaze.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7866
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Radonjaa » 18 Aug 2023, 04:23

Bogun wrote:Još jedna stvar, čini mi se da u onom Slavkoviću što je igrao u SC Derbiju imaju vrlo dobrog fizikalca na poziciji 3 tako da imaju sponu između unutrašnje i spoljašnje linije.


Radončić će imati prednost u toj ulozi, ali čeka i Slavković desetak do petnaest minuta. Dosta je transformisao igru u odnosu na vrijeme kad je bio klinac, tad je bio ubitačan poenter

Inače će starteri na 1 i 2 vjerovatno biti Peri i Popović, na 3 Radončić, a valjda je glavna dilema oće li sa Vučevićem da se upari Dubljević ili Simonović, isprobavane su obije varijante
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13437
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Bogun » 18 Aug 2023, 08:24

Radončića dugo nisam gledao, verovatno od prošlog EP, ne znam da li je napredovao.
Dok me je Slavković baš oduševio energijom protiv KKP u onom zamalo kobnom četvrtfinalu.

Da, da, na Popovića sam skroz zaboravio.

Ima Crna Gora sasvim pristojno jezgro od 8 igrača. To je najbitnije za ovakva takmičenja.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32982
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby fighter » 18 Aug 2023, 11:49

Crnogorcima je kljucna utakmica sa Meksikom.
User avatar
fighter
 
Posts: 2408
Joined: 31 Mar 2016, 11:00

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Radonjaa » 18 Aug 2023, 13:09

Bogun wrote:Radončića dugo nisam gledao, verovatno od prošlog EP, ne znam da li je napredovao.
Dok me je Slavković baš oduševio energijom protiv KKP u onom zamalo kobnom četvrtfinalu.


Ne znam je li napredovao, ali sumnjam :biggrin: Odigrao je odličnu utakmicu protiv Slovenije. Igrao je i prošlo SP, 2 EP, ima dosta iskustva iz španske lige, sad je napravio i evroligaški transfer, a Slavkoviću je ovo prvo veliko takmičenje. Zato mislim da će imati prednost, a daleko od toga da je neki majstor košarke u odnosu na Slavkovića
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13437
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Balon » 18 Aug 2023, 23:16

fighter wrote:Crnogorcima je kljucna utakmica sa Meksikom.

20 razlike ce ih oprat
Balon
 
Posts: 8288
Joined: 15 Apr 2019, 20:04

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Balon » 25 Aug 2023, 11:33

Balon wrote:
fighter wrote:Crnogorcima je kljucna utakmica sa Meksikom.

20 razlike ce ih oprat

Kako mi idu ove prognoze :okk:
Balon
 
Posts: 8288
Joined: 15 Apr 2019, 20:04

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Bogun » 25 Aug 2023, 12:28

Jbg kome nije bilo jasno da je CG za klasu jača od Meksika i ta nekoliko klasa jači od Egipta, onda. :beyond:

Definitivno sa Litvom za prvo mesto i usudio bih se reći da će imati i ulogu favorita tamo.

Vuč je bolji od JoVala.
Konačno igraju tako da se Vučević i Dubljević ne guše međusobno 90% vremena.

Spolja možda Litvanija ima malo širu rotaciju, ali nemaju potentnijeg strelca od Perija.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32982
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Balon » 25 Aug 2023, 13:49

Jasno, nego se salim zavrislo se tacno 20 na to sam mislio:) Ali vise fora, slucajnost...
Litvanija ima daleko kvalitetnijeg selektora i pobijedice taj mec 10ak razlike
Balon
 
Posts: 8288
Joined: 15 Apr 2019, 20:04

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby Radlirez88 » 27 Aug 2023, 15:52

Zasto Geidraitis ne igra za reprezentaciju?
User avatar
Radlirez88
 
Posts: 2439
Joined: 31 May 2020, 19:15

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby grobar_Zvornik » 27 Aug 2023, 15:55

Одлука селектора.
Прецртао га када је скраћивао списак.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31641
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Grupa D - Egipat, Meksiko, Crna Gora, Litvanija

Postby grobar_Zvornik » 29 Aug 2023, 15:47

Литванци рутински до првог мјеста у групи. Очекивао сам пуно јачи отпор Црне Горе.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31641
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Next

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests