Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Puta Tapar » 06 Sep 2023, 15:31

U borbi za medalje prva tri favorita - i Srbija.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3148
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Skafi » 06 Sep 2023, 19:44

Zna li neko što Strelnieks nije igrao za Letoniju.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27826
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Tegi » 06 Sep 2023, 19:52

Pokidao Ahila u klubu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20835
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Starks » 06 Sep 2023, 19:57

Ako osvoji zlato na Svjetskom prvenstvu, Pešić će se neupitno popeti na pijedestal domaćih trenera i selektora.

Ispred Nikolića, Žeravice, Novosela, Ivkovića, Maljkovića, Obradovića.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7070
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Tegi » 06 Sep 2023, 20:26

Reprezentativno sigurno, ako mislimo na celokupnu karijeru, mislim da preteruješ.

U takvoj računici, jedino bi još Ivković imao 4 zlata, ali 3 osvojena kao apsolutni favorit, dok je Kari čak i na onu šetnju iz 2001. došao sa podmlađenom reprezentacijom posle 2 slabije godine.

Ali ima jedna, mnogo egzaktnija računica, siguran sam da lisac to ima u glavi. Nijedan trener nema svetsko, evropsko i olimpijsko zlato. Siguran sam da će dogodine otkazi biti svedeni na minimum. Da ne povlačimo paralelu sa onim korona cirkusom od pre 2 godine.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20835
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Starks » 06 Sep 2023, 21:10

Tegi wrote:Reprezentativno sigurno, ako mislimo na celokupnu karijeru, mislim da preteruješ.

U takvoj računici, jedino bi još Ivković imao 4 zlata, ali 3 osvojena kao apsolutni favorit, dok je Kari čak i na onu šetnju iz 2001. došao sa podmlađenom reprezentacijom posle 2 slabije godine.

Ali ima jedna, mnogo egzaktnija računica, siguran sam da lisac to ima u glavi. Nijedan trener nema svetsko, evropsko i olimpijsko zlato. Siguran sam da će dogodine otkazi biti svedeni na minimum. Da ne povlačimo paralelu sa onim korona cirkusom od pre 2 godine.

Naravno, imao sam u vidu reprezentaciju. Svi imaju svoje gledište.

Nijedan od ovih koje sam pobrojao nema uporediv uspjeh sa osvajanjem EP 1993. sa tada antikošarkaškom nacijom Njemačkom, lišenom prisustva NBA asa Detlefa Šrempfa.

A scenario koji pominješ sa olimpijskim zlatom učinio bi svaku polemiku na temu izlišnom.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7070
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Radonjaa » 06 Sep 2023, 21:35

Nikad nisam do kraja shvatio je li '93. tek posle pritisaka i od saveza i od igrača jedva pristao da vrati Velpa u ekipu samo zbog principa i tvrdoglavosti ili je pomalo mislio da bez Šrempfa svakako nemaju šanse i nije htio očekivanja ni u tragovima

U autobiografiji na tu temu kaže ,,Dobar trener mora nekad da pojede govno'' :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13434
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Starks » 06 Sep 2023, 21:47

Trećina njemačkih igrača iz 1993. nema stranicu na Vikipediji :think:

Ništa manji podvig je okončanje vladavine Bajer Leverkuzena njemačkom ligom, koji je i dalje njihov najtrofejniji klub iako bez titule od devedesetih.

Uzgred, Tanjević mi je uvijek bio precijenjen, tantuz među trenerima.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7070
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby NEDJA » 07 Sep 2023, 08:46

Zaista sam bio jedan od retkih koji uopste nije kritikovao ili omalovazavao Karija. Svi su potencirali njegovu senilnost. Treba postovati takve velicine. Prosle godine smo igrali lepu i kvalitetnu kosarku, verujem da bi i osvojili da se nije desila ta Italija. Svakako snosi odgovornost za tu utakmicu, najvise sto je predugo drzao Jokica na klupi ali su se sve dobre stvari zaboravile i razapet je na stub srama. Nesto slicno ko Dejan Savic, koji je na svom prvom takmicenju ispao od CG u 1/4 SP. U sportu je nekad tanka nit izmedju uspeha i neuspeha. Zanima me vase misljenje, da li bi imali sanse za olimpijsko zlato u slucaju da budemo potpuno kompletni?
Micic
S. Jovic
Avramovic
Bogdanovic
Guduric
Kalinic
Lucic
Pokusevski
N.Jovic
Jokic
Milutinov
Petrusev/Smajlagic.

Brutalan sastav, svakako i takav znatno indivindualno slabiji od nekog skoro najboljeg americkog koji ce poslati ali bi imali veliku prednost u uigranosti, FIBA pravilima a verovatno bi bili znatno motivisaniji. Dosta ce zavisiti kakve ce NBA sezone imati Micic, Pokusevski, N. Jovic, Petrusev
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6169
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby kocha popovich » 07 Sep 2023, 09:42

Malo bi se drugacija pesma pevala o Pesicu da Litva nije tukla amere. Senilan ili ne, sreca ga je opasno pogledala posle one bruke s italijanima gde smo izasli totalno sasrani i nespremni iako smo imali dva nedavna upozorenja. Ipak nije kod njega problem senilnost iako ume da zabaguje, vec mnogo zajeban karakter. Kad stvari funkcionisu, bio je i bice pukovnik, ali kad kola krenu nizbrdo, zavrsi ko pokojnik.

Ako uzme zlato sad i dogodine, uklesace svoje ime zlatnim slovima na vrh liste najboljih reprezentativnih trenera.


Iz ovog tima koji si naveo, mislim da jedino Lucic visi. Koliko god ga obozavam kao igraca, bojim se da je on cao sa top kosarkom. Treba videti kakvu ce sezonu imati. Slicno vazi i za Kalinica.

U svakom slucaju, ekipa sa Jokicem i Milutinovim na centru mora biti uzeta kao realan kandidat za bilo koju medalju sto se igrackih kvaliteta tice. Sto se ega tice, nemam pojma.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3176
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby grobar_Zvornik » 07 Sep 2023, 09:48

Нисам баш с временом на ти да бих гуглао и упоређивао са ранијим, али ми је упечатљиво то да у нокаут фази није било продужетака ни на једном мечу овог првенства.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31638
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Starks » 07 Sep 2023, 09:51

kocha popovich wrote:Ako uzme zlato sad i dogodine, uklesace svoje ime zlatnim slovima na vrh liste najboljih reprezentativnih trenera.

Inače neće biti upamćen? Osvajač dva evropska i jednog (zasad) svjetskog zlata?

Ne znam da li ima više od pet selektora u istoriji koji su osvojili oba takmičenja. Iz glave Gomeljski, Ivković, Obradović, Pešić i Skariolo.

Profesor Nikolić, Žeravica i Novosel nisu na toj listi.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7070
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby kocha popovich » 07 Sep 2023, 10:00

Starks wrote:
kocha popovich wrote:Ako uzme zlato sad i dogodine, uklesace svoje ime zlatnim slovima na vrh liste najboljih reprezentativnih trenera.

Inače neće biti upamćen? Osvajač dva evropska i jednog (zasad) svjetskog zlata?

Ne znam da li ima više od pet selektora u istoriji koji su osvojili oba takmičenja. Iz glave Gomeljski, Ivković, Obradović, Pešić i Skariolo.

Profesor Nikolić, Žeravica i Novosel nisu na toj listi.


Napisao sam na vrh liste. GOAT reprezentativne kosarke. Jel ok tako?

Sad gledam, Scariolo skupio 4 eurobasketa i mundobasket, zlato i srebro sa olimpijade, nba kao pomocni, eurocup, a nije nikad euroleague? moguce? Bio sam ubedjen da je uzeo bar jednu?
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3176
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Milutinov Tata » 07 Sep 2023, 10:27

Suvisno je raspravljati o karijeri Pesica kao trenera i u klubovima i u reprezentaciji.

Nikolic je kao i Ivkovic, Obradovic i Pesic vezao EP i SP '77 i '78.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Starks » 07 Sep 2023, 10:31

Skariolo je najozbiljniji klupski angažman imao prije dvije decenije u Realu, a najkvalitetniji tim koji je vodio sigurno je Fortitudo (Timsistem) iz 90-ih sa Majersom i Đorđevićem.

Nema trofej Evrolige. Dva puta je stizao do Fajnal fora, sa Skavolinijem i Unikahom. Treće mjesto 2007. mu je najbolji plasman.

Vidim da je na listi trenera sa evropskim i svjetskim zlatom još Vladimir Kondrašin koji ima i olimpijsko zlato iz kontroverznog finala u Minhenu.

@Milutinov tata
Moja greška, hvala na ispravci. Mislio sam da Žeravica ima dva svjetska zlata.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7070
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests