Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Koje dve selekcije prolaze u drugu fazu:

Poll ended at 26 Aug 2023, 20:01

Južni Sudan
2
3%
Kina
19
28%
Portoriko
16
23%
Srbija
32
46%
 
Total votes : 69

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Bogun » 16 Aug 2023, 20:43

Odgledah ovo sa Portorikom sa malim zakašnjenjem.

Jbg, ne sviđa mi se kada se pripremna utakmica pretvori u otaljavanje posla u 15. minutu utakmice. 84:33 je bilo u 27. minutu, do kraja 26:42. Hoću reći, skoro kao da se nije igralo.

Ono što mi se sviđa da u Joviću senioru ima košarke i da deluje dosta spremno, možda i za više od 5-10 minuta po utakmici.

Šteta što smo definitivno bez Alena, ali on je izgleda baš zaglavio nešto.

Što se mene tiče, od dvojice upitnih, pre bih vodio Radanova nego Simanića, ako ništa drugo može da odigra bolju odbranu.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Veljkona22 » 16 Aug 2023, 20:55

Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 8029
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Tegi » 16 Aug 2023, 23:13

Karislav ispoštovao Boguna i stavio Petruševa na 5. Ispravo procenjeno da Ristić ne može to da iznese i da će se lakše preživet Davidovac na 4, posebno zato što će Petrušev dobiti ulogu u kojoj će biti produktivniji.

Uvek je lepo gledati košarkašku reprezentaciju Srbije. Ostalo od Dude u amanet.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20957
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby mmajstor » 17 Aug 2023, 01:24

Bogun wrote:.

Ono što mi se sviđa da u Joviću senioru ima košarke i da deluje dosta spremno, možda i za više od 5-10 minuta po utakmici.


Pesic je od starta pikirao da Jovic bude startni plej. Njegov kvalitet to i opravdava samo je upitna forma posle povrede, ali odigrao je sezonu u Spaniji.
Bukvalno nam je igra preporodjena sa njim.
mmajstor
 
Posts: 107
Joined: 25 Jul 2023, 09:31

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby mmajstor » 17 Aug 2023, 01:26

Tegi wrote:Karislav ispoštovao Boguna i stavio Petruševa na 5. Ispravo procenjeno da Ristić ne može to da iznese i da će se lakše preživet Davidovac na 4, posebno zato što će Petrušev dobiti ulogu u kojoj će biti produktivniji.

Uvek je lepo gledati košarkašku reprezentaciju Srbije. Ostalo od Dude u amanet.


Ispravno. ali da je tu SmailAga on bi menjao Milutinova na 5, Petrusev otisao na 4... a Ristic i DeDa na klupi.
mmajstor
 
Posts: 107
Joined: 25 Jul 2023, 09:31

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby BorisKG21 » 17 Aug 2023, 11:13

Fali Smailagić dosta ovoj ekipi.
Da ima malo energije one ludačke i pod košem.

Spolja nedostatak tog još jednog pleja mogu da pokriju svi, i Avram i Bogi i Gudura.

Jović mlađi fino iznenadio.

Nije uopšte bez šansi ova ekipa, ali ipak mislim da nećemo moći da dobijemo ni jednu od ovih "favorita".

Grupu ćemo da pregazimo s pola gasa.
User avatar
BorisKG21
 
Posts: 4467
Joined: 14 Dec 2013, 18:44

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Dexi » 17 Aug 2023, 16:10

Vec sam rekao ako budemo skromni i mudri mi cemo ostvariti cilj i otici u 1/2 SP.

Objektivno kad uzmemo i stavimo na sto sastave svih ekipa iz ovog dela zreba ,mi smo posle USA najjaca ekipa.

Naravno uvek ima ono ali,gde nam Italijani ne leze,gde u 1/4 protiv Itudisa moze biti dosta nezgodno.Ipak igracki kvalitet je na nasoj strani.

Ono sto raduje mene je odlicna forma i igre O.Dobrica i posebno dobre partije mladog Jovica.

Mnogo znaci i prisustvo samo,a kamoli kad igra Stefan Jovic ,to se videlo i juce.

Za Milutinova sam siguran da ce biti u top 3 centara na turniru.

Deluje da ova ekipa ima potencijal da igra dobru odbranu sto je jako vazno :okk: .

Jedino za sada nekako nisu u formi Guduric i Vanja,nadam se da ce do prvenstva i oni dignuti nivo igre .

Nazire se i rotacija od nekih 9 igraca kad dodju najvaznije bitke

Na pleyu Avram i Jovke,Gudura ,Bogdan ,Dobric i Vanja,Od visokih Milutinov,Jovic i Petrusev.Neke minute treba da dobiju i Davidovac i Ristic.

12 igrac ko god da bude bice svakako neko ko nece dobijati sansu u bitnim utakmicama.

Verujem da cemo ostvariti cilj i da cemo se plasirati na OI sada(sledeceg leta bice vraski tesko),a ja verujsm da cemo mi igrati i finale. :biggrin:
Dexi
 
Posts: 17754
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Teodoras » 17 Aug 2023, 21:39

Треба да верујемо сви, Декси.
User avatar
Teodoras
 
Posts: 42
Joined: 01 Aug 2019, 00:59

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Olimp » 17 Aug 2023, 22:06

Ja vjerujem u Pešića, veliki stručnjak i čovjek, sramota šta se piše za njega.
Tim nam je dobar, možemo do polufinala, a ispod četvrtfinala nećemo.

A mnogi će vidjeti i kakva je igračina Aleksa.
Olimp
 
Posts: 3400
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Ćoba » 17 Aug 2023, 22:16

Raspored je takav da mi realno treba da igramo polufinale i sve osim toga je neuspijeh. Ekipa je skromna ali protivnici su još skromniji.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 24015
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby mmajstor » 17 Aug 2023, 22:39

Olimp wrote:Ja vjerujem u Pešića, veliki stručnjak i čovjek, sramota šta se piše za njega.
Tim nam je dobar, možemo do polufinala, a ispod četvrtfinala nećemo.


Jeste on strucnjak tu nema spora, samo je upitno da li u ovim godinama moze da stvori i prenese hemiju na ekipu. Pa cak je i Djordjevic bio malo premator za ove nove generacije a kamoli Pesic.
mmajstor
 
Posts: 107
Joined: 25 Jul 2023, 09:31

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Bogun » 17 Aug 2023, 22:40

Strašno šta se sve piše za Saleta. :lollol:
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Eddie Brock » 17 Aug 2023, 22:41

Pešićeve reakcije u toku meca su upitne, ne to dal' moze atmosferu da napravi/prenese
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18911
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby Lester Bo » 17 Aug 2023, 23:53

Eddie Brock wrote:Pešićeve reakcije u toku meca su upitne, ne to dal' moze atmosferu da napravi/prenese

To bez dileme,masa utakmica gde je delovalo da se sve kontroliše samo odjednom nenadano se desi strmoglavi pad iz koga nema povratka.

Sve to negde poništava činjenicu da mi maltene u 2 godine skoro nismo imali loše otvaranje utakmice,gde izuzev one pripremne utakmice prošle godine u Nemačkoj sa Italijom nismo niti jednom bili u situaciji da jurimo nešto veću zalihu tokom meča.

Belgija nas je oba puta dobila u mečevima gde smo mi vodili tokom najvećeg dela meča,ajde Letonija na početku u pioniru je ceo onaj meč na 200+ poena bio žilet,ali u Rigi smo u jednom trenutku tokom 3/4 otišli na dvocifrenu razliku,protiv Grka u areni celu utakmicu vodili par poseda,delovalo da su slomljeni na par minuta pre kraja,ali morali su u produžecima da se rešavaju,tamo je već umetnost kako smo uspeli da izgubimo od njihovog c tima.Protiv Turaka se isto vodilo 3/4,ali nikako da se ode na veću zalihu,onda je delovalo da ćemo se raspasti početkom 4/4,tu nas je Ristić sa nekim odgovorm na njihove trojke isčupao i provukosmo se nekako na jednu loptu...a i tamo sa dosta jačim rosterom koji smo imali na raspolaganju umalo da se samoubijemo posle 20 razlike.
Na EP svaka utakmica u grupi jednosmerna ulica,delovalo je da će tako biti i sa Italijanima do neke sredine 2/4,ali......
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15290
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Grupa B - Srbija, Južni Sudan, Kina, Portoriko

Postby mmajstor » 18 Aug 2023, 00:58

Bogun wrote:Strašno šta se sve piše za Saleta. :lollol:


Sta se pise?
Pise se da je za reprezentaciju Srbije on ubedljivo najbolje resenje, zato sto je jedan od retkih koji uspeva energijom da odrzi kult reprezentacije.

Medjutim to ne menja cinjenicu da cak ni on ne moze da dopre do generacije blejaca Jokica i Micica koji imaju bol u onoj stvari za reprezentaciju i koji ne razumeju to sto on prica i radi. Mozes tek misliti kako im tek onda Pesic zvuci, ukljucujuci i ove mladje sto su sada tu?
mmajstor
 
Posts: 107
Joined: 25 Jul 2023, 09:31

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests