Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Ko će proći dalje?

Poll ended at 05 Sep 2023, 15:40

Litvanija
10
20%
Srbija
40
80%
 
Total votes : 50

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Desetka » 03 Sep 2023, 17:34

Ako uspemo da iskontrolisemo skok, mislim da cemo ih dobiti.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3134
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby СрбинПодгорица » 03 Sep 2023, 17:36

Ристић мора играти и само циљ да бије Јонаса и по цијену неспортских морају увести у нервозу
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17245
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Starks » 03 Sep 2023, 17:38

druga generacija wrote:
Starks wrote:U čemu je poenta učestvovanja na OI? Po onoj narodnoj "ajde i ti Alija da je više vojske", jedino što se stiče pravo da te Amerikanci gengbenguju 30-40 razlike i to tako što zadnju četvrtinu odigraju u leru.

Na SP postoji realna šansa da se osvoji zlato, što bi svakom mislećem biću trebalo da predstavlja cilj.


Zato sto je OI Medalja najvise sto mozes ostvarit u FIBA reprezentativnoj kosarci. Ako se plasiramo mi imamo i sansu da je uzmemo. Po meni medalja na OI > Titula na SPu ili EPu (koje zahtevnije takmicenje od SPa)

Potpuni nonsens. Da je živ sa tim se ne bi saglasio ni Pjer Kuberten.

Istina je nažalost da je gro svijeta prihvatio taj slaboumni američki rezon da je takmičenje na kojem učestvuje tek 12 selekcija, od čega između trećine i polovine ne bi prošlo grupu na Evrobasketu, predstavlja vrhunac košarke kao sporta.

Olimpijske igre, uz jedva nekoliko izuzetaka, nisu ništa drugo do svjetska smotra hobija i sportova iz devetog ešalona.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7109
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Lester Bo » 03 Sep 2023, 17:45

Trebaju nam 3 raspoložena igrača da bi dobili utakmicu u utorak... naravno posebno da Milutinov ne bude inferioran u odnosu na Valančijunasa.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15323
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby druga generacija » 03 Sep 2023, 17:57

Zato sto je OI Medalja najvise sto mozes ostvarit u FIBA reprezentativnoj kosarci. Ako se plasiramo mi imamo i sansu da je uzmemo. Po meni medalja na OI > Titula na SPu ili EPu (koje zahtevnije takmicenje od SPa)[/quote]
Potpuni nonsens. Da je živ sa tim se ne bi saglasio ni Pjer Kuberten.

Istina je nažalost da je gro svijeta prihvatio taj slaboumni američki rezon da je takmičenje na kojem učestvuje tek 12 selekcija, od čega između trećine i polovine ne bi prošlo grupu na Evrobasketu, predstavlja vrhunac košarke kao sporta.

Olimpijske igre, uz jedva nekoliko izuzetaka, nisu ništa drugo do svjetska smotra hobija i sportova iz devetog ešalona.[/quote]

Zato i imamo toliko zlatnih na OI ;)
druga generacija
 
Posts: 731
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby kocha popovich » 03 Sep 2023, 17:58

Nemam pojma sta da ocekujem. Oni ce imati manje vremena da se spreme za nas, a i mi smo toliko sareno igrali na ovom prvenstvu, da smo nenamerno zajebani za skauting.

Mozda je najvaznije da nasi udju rastereceno i bez pritiska, posebno Bogdan i oba Jovica. Opasno su zajebana ekipa, ali ovaj danasnji rezultat je i posledica sto su ih ameri ozbiljno potcenili. Kao da nijednu utakmicu Litve nisu videli i da nikad ni za jednog igraca Litve nisu culi (sto je verovatno i istina), u prvom poluvremenu prakticno bez odbrane su igrali i naravno da ovi taj poklon nisu ispustili.

Sto se nas tice, treba nam i Guduric koji do sada nista nije pokazao. Na ovih pet utakmica njegov +/- ubedljivo najnizi.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3236
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby fontaneros » 03 Sep 2023, 18:11

Jedino cega se plasim jesu 2 brza faula Kiklopa i da cemo onda gledati gangbang Montejunasa i Valance

Morace Karip neki smolbol da opali

Kud se razbole Smajli :/
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 45165
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Baxter Stockman » 03 Sep 2023, 18:14

Lester Bo wrote:Trebaju nam 3 raspoložena igrača da bi dobili utakmicu u utorak... naravno posebno da Milutinov ne bude inferioran u odnosu na Valančijunasa.

Nije tu samo Valančiunas, imaće on neki minut i protiv Motejunasa koji će moći da kažnjava iz popa.

Što više razmišljam sve sam bliži tome da ne vidim nijedan mečap koji ćemo moći da eksploatišemo.
Milutinov koji nam je broj dva, a možda i broj 1 ima da propiša majčino mleko protiv njihove centarske linije.
Jović će na Mindaugasa koji je u reprezentaciji totalno drugačiji igrač od onoga u klubu.

Valančiunas na Nikolicu.
Mindaugas na Jovića.
Bogdan na Brazdeikisa.

Bukvalno su najjači tamo gde i mi.
Trebaće nam zverske partije Avrama i Jovića uz šuterski dan Vanje/Dobrića, pošto računam da od Gudurića nema ni mojega.

Pritom imaju i solidnu prednost na klupi u ovom trenutku.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34555
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Chuck » 03 Sep 2023, 18:15

I ja se plasim duela kad je Milutinov na klupi, Valanciunas i Motiejunas su preveliki za Petruseva…

Ne znam da li je pametno da se stane ponekad u zonu, nadam se da litvanci ne mogu da ponove ovako sutersko vece
User avatar
Chuck
 
Posts: 3430
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Borca » 03 Sep 2023, 18:19

Ni bih se ja uzdao u umor (fizicki ili psihicki) Litvanije posle danasnje sjajne pobede nad Amerikancima.
Da igraju sa Italijom, Dominikanom ili Portorikom i mozda, ali protiv drzave Sase Djordjevica, Sase Danilovica, Vlade Divca i ostalih tesko.
Imace i predsednik saveza nesto da im kaze na tu temu ako zatreba.
User avatar
Borca
 
Posts: 2465
Joined: 20 Oct 2013, 19:44

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Dexi » 03 Sep 2023, 18:29

Dule dominira :blue: Sa analizom igre i ponasanja igraca.
Dexi
 
Posts: 17777
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby NEDJA » 03 Sep 2023, 18:36

Starks wrote:U čemu je poenta učestvovanja na OI? Po onoj narodnoj "ajde i ti Alija da je više vojske", jedino što se stiče pravo da te Amerikanci gengbenguju 30-40 razlike i to tako što zadnju četvrtinu odigraju u leru.

Na SP postoji realna šansa da se osvoji zlato, što bi svakom mislećem biću trebalo da predstavlja cilj.

Prošla su ta vremena kad su odvaljivali 30-40 razlike. Prošle OI su izgubili u grupi od Francuza pa i u finalu nisu bili dominatni. Najbolji igrači u NBA nisu Amerikanci a i neke velike zvezde su ili na zalasku ili skloni povredama poput Dzejmsa, Durenta, Pola, Irvinga, Lenarda, Dejvisa a mladi talas predvode Buker i Tejtum koji su odlični ali ne baš tolike klase. Radovao bi me meč na OI SAD-Kanada ako bi za Kanadu igrao Marej. Imali bi brutalan bekovski par Aleksander-Marej i gomilu NBA igrača koji bi mogli fizički da pariraju Amerima. Čak mislim i da bi i mi mogli da im pariramo ako odemo na OI a bude igrao Jokić, uz uslov da budemo kompletni i da dobre sezone imaju Micić, Pokusevski i N. Jović
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6300
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Sir Oliver » 03 Sep 2023, 18:46

Protiv Litvanaca:
- MIlutinov mora da bude u igri 30+ minuta, ako hoćemo nešto da uradimo. Jednostavno nema ko drugi da im parira na petici.
- Jović nema šta da traži na četvorci. Može Petrušev u toj ulozi da se menja sa Davidovcem.
- Verujem da će na Bogdanu igrati agresivno, sa mnogo preuzimanja, pa i dupliranja. To otvara prostor za Vanju koji zaslužuje veću minutažu jer konstantno igra manje nego što doprinosi. Za Gudurića važi obrtno, mada mi nešto govori da će protiv Litvanije da eksplodira.
- Ključ je agresivnost u odbrani. Ameri su danas odbranu odigrali turistički. A Litvanci su previše napadački potentan tim da to ne iskoriste...
"SPORT POSTOJI DA BI PRAVDA POBEDJIVALA"
User avatar
Sir Oliver
 
Posts: 4669
Joined: 20 Sep 2013, 10:16

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Eddie Brock » 03 Sep 2023, 18:49

Guduric moze, ali da igra "njegovu" igru, ne da glumi pleja na centru 14 sec po napadu
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18923
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby familija » 03 Sep 2023, 18:57

Jako mi je krivo citajuci ovde koliko kritika za nase igrace i selektora...
A svi znamo da mi nismo vise ta zemlja sto smo nekad bili i da nas drugi sustizu i prestizu...
A tu smo..jedna utakmica od borbe za medalju..
Litvanija i Letonija su primer sistema kako se gaji kosarka...pa koliko imaju kvaliteta tu su..ali imaju sistem...
Danas se videlo da skup dobrih i solidnih igraca iz NBA (SAD i Kanada) jako tesko igraju sa vrh evropskim ekipama koje godinama imaju sistem...Kanadjani su se nekako izvukli...
Sta reci o Litvaniji....
Sto rece Koca..ne znas sta da ocekujes..
Izvarednu utakmicu su odigrali Litvanci u oba pravca...Defanzivno su ih zatvorili i davali im iznudjena resenja da se uplicu u kraj napada i da nemaju resenje za isti...USA 12 IL...i mnostvo nerezonskih akcija i suteva..
U skoku su ih odvalili 43:27..Litva 18 Ofanzivnih!!!
U napadu perfekt!!!
Pored 18 skokova..igtali su vrlo disciplinovano..kada su mogli kontru zavrsavali bi lakim poenima..kada to nisu mogli stajali bi i gradili napad..
Iz pika na levoj strani Valanciunas ostaje sa bekom..ne moze pas..lopta kruzi na drugu stranu i ide pas..ili laki poeni ili faul...Cim bi neki mis mec u postavljanju odbrane videli odmah bi ga koristili..
Brazdeikis i Kariniuskas su unistili Rivda..ovaj drugi mu je dva puta iznudio 2+1...
Znaci izuzetno strpljivo i pametno..
E sad ono 6/6 trojke prva cetvrtina
I 3/3 posle tri minuta druge...je ono sto je i prelomilo mec
HT 9/12....
Dakle nisu srljali posle tih 9 trojki..
Ne verujem da ce im sut sluziti tako protiv nas...
I da pri kraju kad se lomilo..Kuzminkas je daodva neverovatna suta..maltene na samom isteku napada..jednu dvojku koju je bacio iz ruke sa parketa i nestvarnu trojku..
Bojim se da mi nemamo ekipu koja moze fizicki da im parira i da se pobije sa njima...
Kasnije cu jedan post o nasima..
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
User avatar
familija
 
Posts: 4016
Joined: 12 Feb 2013, 12:15

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest