Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Ko će proći dalje?

Poll ended at 05 Sep 2023, 15:40

Litvanija
10
20%
Srbija
40
80%
 
Total votes : 50

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby black swan » 03 Sep 2023, 16:56

Po meni ali realno bez navijackih strasti 60:40 za Litvu po svemu
Pod kosevima su bolji od nas poprilicno jedino ako kao danas iznenadi Davidovac jedini skakac kod nas i narvno Milutin
Na bekovima imamo bolje igrace ali mislim da oni imaju bolji kako da se izrazim zeljan momenat vise grizu i igraju raznovrsniju kosarku
Pokazali su i protiv Grka i danas male slabosti ali imaju prejaku energiju sto je najbitnije
Ako se pobijemo imamo neke sanse po meni Litva favorit
Na kraju jesmo zeleli Litvu dobili smo
User avatar
black swan
 
Posts: 706
Joined: 07 Sep 2021, 13:14

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Hajzenberg » 03 Sep 2023, 17:02

fontaneros wrote:Ma jebe mi se za OI, njih cemo preko kval. turnira (iskesirace prezidente za organizaciju opet)

Nego sad treba da se makljamo sa Kanadom u polufinalu


Plasiraćemo se na OI preko turnira isto kao što smo se plasirali i pre dve godine. Pa čak i da treći put budemo domaćini ovaj put bi nam verovatno sledovali jači rivali odnosno više istih a ne kao što je bilo 2016 samo Češka, Letonija tada neočekivano slaba a koju smo očekivali umesto očajnog Portorika u finalu ili pre dve godine Portoriko i Italija a svi znamo dobro šta je bilo u finalu.

Kvalifikacioni turniri su ''mačka u džaku'', tu floskulu sam već naveo par puta. Ovo je šansa, sad ili nikad da se konačno i jednom direktno ode a ogromne su šanse da nam samo ta četvrtfinalna pobeda donese Pariz a svakako nismo bez šansi u polufinalu pa makar i protiv Kanađana. Veliko je pitanje da li bismo uzeli bronzu u situaciji kada taj meč donosi i odlazak na OI a ovako ako pobedimo i mi i Ameri i Kanađani stvar je jasna.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Dexi » 03 Sep 2023, 17:03

Mi ako sada se ne plasiramo,jako tesko cemo to uraditi preko kvalifikacija,jakl tesko
Plus ne treba ocekivati da mi opet dobijemo domacinstvo.Spanci ce biti jedan od domacina.
Dexi
 
Posts: 17779
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Balon » 03 Sep 2023, 17:05

Ovo ce biti strasan mec nadam se pobjedi Srbije ali bice ludilo....
Balon
 
Posts: 8389
Joined: 15 Apr 2019, 20:04

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby СрбинПодгорица » 03 Sep 2023, 17:09

Бахами ће бити вјероватно последњи шешир, али ако дођу са Хилдом, Ејтоном и Гордон, можда још да ископају из НБА биће зајебанији од многих. Шпанија, Хрватска, Летонија или Њемачка, ако не буде изненађење и Словенија, Монтенегро. Колико год била тешка Литванија лакше је добити једну утакмицу.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17245
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby NEDJA » 03 Sep 2023, 17:13

Litvanci su se ispraznili i fizički i emotivno, često se dešava da ekipa koja pobedi velikog favorita sledeću utakmicu odigra daleko slabije. Mi jedva pobedismo N. Zeland posle pobede nad drim timom. Ne odgovaraju nam koncepcijski ali svakako imamo šanse. Današnja izuzetno ubedljiva pobeda sa velikim brojem raspoloženih igrača je veliki podstrek za dalje
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6300
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Starks » 03 Sep 2023, 17:15

U čemu je poenta učestvovanja na OI? Po onoj narodnoj "ajde i ti Alija da je više vojske", jedino što se stiče pravo da te Amerikanci gengbenguju 30-40 razlike i to tako što zadnju četvrtinu odigraju u leru.

Na SP postoji realna šansa da se osvoji zlato, što bi svakom mislećem biću trebalo da predstavlja cilj.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7109
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby СрбинПодгорица » 03 Sep 2023, 17:17

Милутин може са Јонасом, али много битно да Кузминскас, Браздаикис и друштво буду заустављени што највише могуће.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17245
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Hajzenberg » 03 Sep 2023, 17:18

Dexi wrote:Mi ako sada se ne plasiramo,jako tesko cemo to uraditi preko kvalifikacija,jakl tesko
Plus ne treba ocekivati da mi opet dobijemo domacinstvo.Spanci ce biti jedan od domacina.


Pa zato čoveče navijaj da izgube Italijani i Slovenci sad za koji dan umesto da na temama gde su oni ti pišeš da bi voleo da pobede i jedni i drugi a pogotovo janezi :lollol:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby grobar_Zvornik » 03 Sep 2023, 17:21

NEDJA wrote:Litvanci su se ispraznili i fizički i emotivno, često se dešava da ekipa koja pobedi velikog favorita sledeću utakmicu odigra daleko slabije. Mi jedva pobedismo N. Zeland posle pobede nad drim timom. Ne odgovaraju nam koncepcijski ali svakako imamo šanse. Današnja izuzetno ubedljiva pobeda sa velikim brojem raspoloženih igrača je veliki podstrek za dalje


Не бих се сложио око тог пражњења. То су балти, нису балканци.
Вјерујем да им је ова побједа додатни подстрек за све што слиједи. Инфузија свим недостацима. Фасцинантан ми је податак да је онај Каринаускас, ако сам добро разумио, играо другу литванску лигу... и човјек издоминира против Амера. Нама је та побједа 2002. у четвртфиналу такође била инфузија. Нисмо блистали, али смо добили све до краја. (да се не бавимо квалитетом ростера)
Писао сам током посљедњег ЕП-а да је Сабонис највећи канцер литванског тима, то се потврдило и на овом такмичењу. Чим га нема, они су тим.

Наша шанса је превасходно неки озбиљан допринос играча из другог плана. Можда нека рола Ристића или да Добрић коначно полуди. Међутим, он то ради искључиво против Партизана,тако да нисам баш оптимиста.

Кључно је да што дуже будемо у игри и не дозволимо им неке серије, лаке поене и да се одлијепе. Ако се одлијепе, пиши пропало.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32069
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Bogun » 03 Sep 2023, 17:26

Nije problem Sabonis.

Problem je bio tandem Sabonis Valančijunas. (Sličan primer si imao i u CG kada su igrali Dubljević i Vučević.)

Takva dva igrača ne mogu da budu istovremeno na terenu u današnjoj košarci.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33491
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby СрбинПодгорица » 03 Sep 2023, 17:29

Физички су истрошили и то не мало, а побједа им даје буст који надомјести тај умор. Не вјерујем да ће их шут слушати овако али нисмо ми Америка да им треба такав шут.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17245
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby druga generacija » 03 Sep 2023, 17:29

Starks wrote:U čemu je poenta učestvovanja na OI? Po onoj narodnoj "ajde i ti Alija da je više vojske", jedino što se stiče pravo da te Amerikanci gengbenguju 30-40 razlike i to tako što zadnju četvrtinu odigraju u leru.

Na SP postoji realna šansa da se osvoji zlato, što bi svakom mislećem biću trebalo da predstavlja cilj.


Zato sto je OI Medalja najvise sto mozes ostvarit u FIBA reprezentativnoj kosarci. Ako se plasiramo mi imamo i sansu da je uzmemo. Po meni medalja na OI > Titula na SPu ili EPu (koje zahtevnije takmicenje od SPa)
druga generacija
 
Posts: 731
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby Hajzenberg » 03 Sep 2023, 17:32

U ovom veku imamo samo te skandalozne atinske i odlične brazilske igrarije sa srebrom oko vrata, znači bilo bi malo mnogo da ostanemo samo na dve od šest održanih ''olimpijada''.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Četvrtfinale SP: Litvanija - Srbija

Postby JoJo » 03 Sep 2023, 17:33

Tesko je spojiti da dve utakmice za redom od igraju tako dobro...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3639
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest