Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Portoriko

Koje dve selekcije prolaze u četvrtfinale?

Poll ended at 01 Sep 2023, 15:03

Srbija
29
48%
Dominikanska Republika
25
42%
Italija
5
8%
Portoriko
1
2%
 
Total votes : 60

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Tegi » 30 Aug 2023, 18:51

Iznenadiću se ako Karislav nije ovoliko skupljao u odbrani da bi zamazao oči Italijanima.

I po formi i po individualnom kvalitetu su lošiji od nas, sa potpunom promenom plejmejkerske i centarske pozicije više im nismo ni dobar meč ap, stvarno bi bila ludost da im ponudimo jedini način na koji mogu da nas pobede - pomenutih 15ak trojki uz procentat od 45-50%.

Ipak, mnogo je lakši osećaj zato što meč sa njima nije odlučujući kako se prvobitno očekivalo.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20957
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Bogun » 30 Aug 2023, 19:06

Milutinov Tata wrote:Na temu, treba u petak sve resiti oko plasmana dalje, ne treba uopste razmisljati da nam neki minimalan poraz ostavlja sansu da u nedelju resavamo svoju sudbinu. Uz to Italijani su nam i konkurenti za OI.


Pošto trenutno pišem poduži post koji sam najavio još juče, ukratko da kažem nešto na ovu temu. :biggrin:

Naravno treba gledati da dobijemo Italijane, međutim, treba imati na umu da nam u slučaju poraza od npr 1 razlike treba pobeda od 4 razlike protiv Dominikanske Republike za sigurno prvo mesto, u slučaju poraza od 2 razlike, pobeda od 5 razlike. Itd.
Mi bi tada imali +3, DR +1, Italija -4.

Na ove stvari neko u stručnom štabu treba da obraća pažnju i da, ako ne daj Bože mi gubimo na 60 sekundi do kraja sa 7 razlike ne dignemo ruke od utakmice, već zapnemo iz petnih žila da se razlika što više smanji.

Zapravo, ovo ne mora da radi niko iz stručnog štaba, dovoljan je jedan analitičar u savezu koji bi to izračunao i prosledio stručnom štabu.

Sa druge strane, nama najverovatnije trebaju obe pobede za prvo mesto, drugim mestom završavamo takmičenje u četvrtfinalu. Tako da ako mogu da biram, pre bih izgubio od Italije nego od Dominikanske Republike. Jer čisto sumnjam da Portoriko može da dobije i Dominikansku Republiku i Italiju i da nas na taj način spašava novim trouglom. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Cvele » 30 Aug 2023, 19:07

Ako sam dobro čuo Duleta, predsednik je zvao Stefana Jovića.

Ne verujem da misli na PSD :biggrin:

Kaže Kari težak čovek, prejako je čuti od Duleta to :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18947
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Bogun » 30 Aug 2023, 20:20

Prvo da napomenem da mi se uopšte ne sviđa što igramo u petak pre Dominikanske Republike i Portorika i drugo tek danas vidim da Italijani imaju dan više od nasza pripremu utakmice, ni to mi se ne sviđa.

Kao što je navedeno u uvodnom postu:

Srbija Portoriko 94:77
Dominikanska Republika Italija 87:82

Hteo sam da napravim okvirne kalkulacije za celu grupu, ali onda sam ukapirao koliko je to komplikovano pa sam odustao. :biggrin:
U nastavku idu mogući scenariji samo za Srbiju.

Pobedimo obe utakmice. Prvi.
Ovde nema kalkulacija. :D

Pobedimo Italiju, DR pobedi Portoriko i nas. Drugi.
DR 5:0, mi 4:1.

Pobedimo Italiju, Portoriko dobije DR. Izgubimo od DR, Italija dobije Portoriko. Drugi.
DR 4:1, mi 4:1, Italija 3:2, Portoriko 3:2.

Pobedimo Italiju, Portoriko dobije DR. Izgubimo od DR, Portoriko dobije Italiju.
Tri reprezentacije na 4:1. Mi unosimo +17, Portoriko -17, dok je DR na 0.
Obzirom da su za ovaj trougao po mom mišljenju šanse vrlo male, neću trenutno ulaziti u detalje.

Izgubimo od Italije, DR dobije Portoriko i nas. Portoriko dobije Italiju.
Tri reprezentacije na 3:2. Mi unosimo +17, Italija 0, Portoriko -17.
Za ovo su šanse još manje, nego za varijantu gore, takođe neću trenutno ulaziti u detalje.

Izgubimo od Italijana, Portoriko dobije DR. Pobedimo DR, Portoriko dobije Italiju. Prvi.
Mi 4:1, Portoriko 4:1, DR 3:2, Italija 3:2
*

Izgubimo od Italijana, DR dobije Portotiko. Pobedimo DR, Italija dobije Portoriko.
Trougao sa tri reprezentacije koje imaju 4:1. DR unosi +5, mi 0, Italija -5.
Za ovaj trougao postoje najveće šanse, pa da vidimo šta nam igra, kalkulacije u spojleru.

Spoiler: pokaži
Prvo mesto: koš razlika u trouglu od +3 ili više.
Poraz od Italijana od 1, pobeda nad DR od 4: Mi +3, DR +1, Italija -4.
*poraz od Italijana od 1, pobeda nad DR od 3: Mi i DR +2, Italija -4. Ovde bi se aktivirali dodatni tajbrejkeri, kao npr broj datih poena u trouglu, zatim koš razlika u grupi i na kraju broj datih poena u grupi. Pošto nam fale dve utakmice za prvi tajbrejer, stvarno je iluzorno pričati da li nam to odgovora ili ne.

Drugo mesto: koš razlika od +1, 0, -1
Npr. poraz od Italije od 2 razlike, pobeda protiv DR od 1 razlike: DR +4, mi -1, Italija -3
*naša koš razlika od -2,bi značila isto kao i gore pod zvezdicom: DR +4, mi -2, Italija -2... opet dodatni tajbrejkeri.

Treće mesto: koš razlika u trouglu od -3 ili više.
Npr izgubimo od Italijana 5 razlike, dobijemo DR 2, i imamo: DR +3, Italija 0, mi -3.

Ako sam negde omanuo recite, ali mislim da je to to.


Mislim da su ovo sve varijante u kojima prolazimo, ili se prave krugovi kroz koje možemo da prođemo.

Sigurno ispadamo u ovoj varijanti: Izgubimo obe, Italija ili Portoriko dobiju obe.


*Zbog ovog podvučenog bi mi mnogo lakše palo da u petak igramo drugu utakmicu dana, a ne prvu. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Bojdo » 30 Aug 2023, 20:26

Ako budemo drugi kao da smo i treci, eto Amerikanaca.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8797
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby СрбинПодгорица » 30 Aug 2023, 20:32

А шта ако Литванија откине Амере?
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17237
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Lester Bo » 30 Aug 2023, 20:42

To je izvesno naravno pod uslovom da mi završimo prvi u grupi.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15290
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Foteljas » 30 Aug 2023, 20:54

СрбинПодгорица wrote:А шта ако Литванија откине Амере?


A ako ih dobije Crna Gora? :biggrin:

Bogune, hvala puno na trudu da nam u detalje predstavis situaciju :okk:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5295
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Bogun » 30 Aug 2023, 21:17

Ma meni je tako lakše da pratim, pa onda podelim ovde.

Od sporta uvek su me najviše zanimale kalkulacije. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Hasselbaink » 30 Aug 2023, 21:21

Ne vidim da je neko kacio, dule dominiri od starta
https://www.youtube.com/live/-sd_bQS5UF ... dGVZcnuvNm
Black & White
User avatar
Hasselbaink
 
Posts: 3411
Joined: 23 Feb 2022, 04:30

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Hajzenberg » 30 Aug 2023, 22:05

Jbt, toliko čovek ispisa kalkulacija i čega sve ne i onda neko pita šta ako Ameri izgube, znači i kad nema barem trenutno prostora za proturanje pesimističnih izjava ajmo onda SF, da Bog samo sačuvaj i sakloni.

Čekamo neko novo prvenstvo za eventualnu upotrebu nitroglicerina i trodona.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Radonjaa » 30 Aug 2023, 22:28

U ovom trenutku me više brinu Dominikanci, a čak bi i impotentni Grci (kamoli Litvanija) koji makar imaju ozbiljnog trenera bili teži protivnik u dalekom četvrtfinalu, nego Italijani sad, pogotovo sa psihičkim faktorom toga da nije brodolom ni ako se od ovih izgubi tijesno.
Poceko je svoje seljačke trikove ispucao na Eurobasketu, protiv Dominikane mu nije prošlo, a sumnjam da ima da ponudi mnogo više od toga. Mi smo jači za Bogdana (neko bi rekao slabiji za Jokića :biggrin:), i definitivno u boljoj formi od njih, ali i svjesni da im moramo pristupiti 100% ozbiljno. Naravno, to što su najozbiljniji protivnik do sad i što imamo tradicionalne žute minute znači da će sigurno biti perioda utakmice kad će nam praviti probleme, ali bih se iskreno iznenadio da izgubimo, možda čak više nego 2022.
Makar mi je takav osjećaj, vidjećemo stanje stvari vrlo brzo
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13551
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Bogun » 30 Aug 2023, 23:12

Ja imam osećaj da Portoriko itekako može da dobije Dominikansku Republiku.

Jesu Portorikanci na papiru najskromniji sastav u grupi, ali mislim da imaju oružja da ugroze Dominikansku Republiku.

Čisto sumnjam da će se Tauns preko noći setiti da igra sa niskog posta, već će verovatno šutirati dosta trojki, te neće maksimalno eksploatisati prednost koju on ima u odnosu na Kondita i onog Kubanca.

Tremont Vaters može da se zapali, a isto tako može da izgubi skoro 10 lopti, a može i oba kao u utakmici sa Južnim Sudanom.

Plus je u pitanju lokalno rivalstvo.

PS. Nisam gledao Angola Dominikanska Republika, ali sam po Fleškoru video da je bilo neizvesno, plus je Tauns upao u neku nervozu.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33409
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Tegi » 30 Aug 2023, 23:25

Rutinirala ih je Dominikanska Republika čim su videli da je đavo odneo šalu.

Uprkos svim pobedama, ne koriste sav potencijal. Feliz je za sada vođa tima, Tauns je više x faktor nego pravi lider.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20957
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Grupa I - Srbija, Dominikanska Republika, Italija, Porto

Postby Foteljas » 31 Aug 2023, 06:33

Operisan Simanic, bez njega do kraja turnira...
https://sportske.net/vest/kosarka/operi ... ije-501870

Ko da smo se kamenjem na Boga bacali, svaki put isto... :crybaby:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5295
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests