Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby druga generacija » 08 Aug 2021, 13:07

Meni je najdraza cinjenica da smo osvojili medalje u sedam razlicitih sportova. To pokazuje jednu lepu raznovrsnost
druga generacija
 
Posts: 681
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Foteljas » 08 Aug 2021, 13:08

Lester Bo me preduhitrio :okk: , ali da i ja napisem jedan kilometarski post sa svojim vidjenjem ovoga sto je bilo.


Prosla je jos jedna olimpijada koju smo zbog svega sto je bilo toliko iscekivali.
Odmah cu na pocetku reci da su ovo moje prve olimpijske igre od kada intenzivno pratim (a to je negde od Barselone-Atlante) da niti jednom nisam ustao ranom zorom da uzivo pratim nadmetanja nasih, tako da mozda nisam potpuno objektivan da dam svoj sud.

Svi znamo sta je obelezilo medjuolimpijski ciklus. Cinilo nam se, a tako se i ispostavilo, da ovo odlaganje nije bila dobra stvar za nase sportiste. Gro ekipe nam je vec u dobrim godinama i godinu dana odlaganja nam bas i nije islo u korist, a verovatno nas je stajalo i plasmana kosarkasa na olimpijadu.


-Mozda je delovalo da su vaterpolisti prezreli, da je zenit prosao. Ali skoro svi glavni igraci su ocito jos od Rija imali u glavi samo Tokio i ove igre. Mozda igre i nismo poceli najbolje, dva poraza, tezak put u zavrsnici. Ali pokazali su da su najbolji kada je bilo najteze i stigla je zasluzena nagrada, odbranjeno zlato za najlepsi moguci odlazak u istoriju najbolje generacije u ekipnim domacim sportovima ikada.

-Jovana Prekovic. Izdrzala je breme favorita u specificnom sportu, za koji se znalo da ce samo sada biti na igrama. Pride je tu bio i jak pritisak, jer je nastupila u nezgodnom momentu nakon par kikseva onih koji su bili vidjeni za zlato. Pokazala je da je zasluzeno prvi nas pojedinacni sportista posle dugo vremena koji je vezao i olimpijsko i svetsko i evropsko zlato.

-Milica Mandic. Verovao sam u nju pre svega jer je iskusna da uz korektan zreb moze do medalje. Ali da li moze do zlata, to je vec bila nepoznanica i zavisilo je od puno okolnosti. Fascinirala je psihicka stabilnost, nije gubila glavu kada bi protivnice cak i povele, sto se lepo videlo u finalu. U velikom stilu se oprasta od aktivnog bavljenja sportom i taj izostanak cemo tesko nadoknaditi.

- Damir Mikec i Milenko Sebic. Stavio sam ih zajedno, jer je streljastvo je lutrijski sport i igra nerava. Prosli put u Riju ih nismo imali dovoljno. Sada kada nismo puno ocekivali od njih, Mikec (koji je kao jedan od glavnih aduta iz Rija tada debelo podbacio) je odmah otcepio da krenu medalje, i to je dobro uticalo i na ostale strelce da pokazu bolje rezultate. Ostaje zal za cetvrtim mestom miks dubla, ali da budemo posteni, ovde nas je napokon malo i sreca pogledala za obe medalje, pogotovu za Sebicevu kada su se dvojica ispred njega raspala pred samu zavrsnicu finala.

- Zurab Datunasvili. Jedna divna i simpaticna zivotna i sportska prica. Nije imao srece sa zrebom, ali je ipak doneo medalju u repasazu sa dve ubedljive pobede, da se nastavi taj kontinuitet medalja u rvanju i da se i licno dokaze da ga nismo za dzabe naturalizovali.

- Tijana Bogdanovic. Kao i Zurab, nije imala srece sa zrebom, odmah naletela na jaku protivnicu, ali posle se pokazala. I njena bronza vec prvog dana je bila veliki podstrek ostalima.

- Odbojkasice. Bronzana medalja je svakako uspeh. Ali pisali smo i ja licno i drugi da se pravilo previse hajpa da se ide na zlato koje nedostaje i ovde sam se pribojavao ovakvog raspleta. Pokazan je veliki potencijal u mecevima sa Italijom i karakter u mecu sa Korejom, ali polufinale sa SAD i mec u grupi sa Brazilom su ipak bacili izvesnu senku na opsti nastup. Tada se videlo se koliko je Brankica nedostajala na terenu i koliko nam znaci.

- Basketasi. Od svih medalja, ova je bila ona sa najmanje radosti. Tako izdominirati ceo turnir, deljati sve, a onda neverovatan kiks i prekid filma su ih stajali finala i zlata koje su evidentno bili zasluzili po ukupnom utisku. Bronza nije neuspeh, ali ostaje velika gorcina i zal, jer je pitanje da li u perspektivi biti prilike da se dodje do zlata...

Sad od ovih ostalih sa drvenim medaljama:

- Kosarkasice su prethodno na EP napravile ogroman uspeh osvajanjem zlata. Ali kao i kod odbojkasica pribojavao sam se da ce karma i ovde da nam vrati ono sto nam je davala na EP. Sistem takmicenja bio je surov, moralo se odmah ici na sve pobede i praviti kos razlika, juriti taj plasman da se izbegnu Amerikanke. Nase su imale solidne partije protiv Kanade, Kine, dobrim delom i Spanije, pogledao nas je i taj zreb za cetvrtfinale ali nekako se videlo da vise nismo na tom nivou sa EP, da fali svezine (mozda je Marina trebala da izvrsi jos neku izmenu u rosteru, mozda je trebala da povede Maju Miljkovic umesto Butulije ili Cadjo), na sve to su za bronzu dosle Francuskinje, koje su kao za baksuz dan ranije odigrale ocajno, a i moralo je da se vrati za sve one ranije pobede. U svakom slucaju, nema tu puno zamerki, mislim da je i ovo veliki uspeh i hvala za jedno lepo leto.

- Ivana Spanovic je prvo obradovala sve nas neverne Tome, pokazavsi da moze. A onda se desio srpski sindrom, dal strah od pobede, da li ta losa karma koja je vec nekoliko godina prati. Nikada jeftinije zlato ili medalja za kraj, ali na kraju ono najgore cetvrto mesto...

- Mislio sam da Novaka ostavim za kraj, ali ipak... Da je bilo ko od nasih stigao do polufinala OI, to bi bio ogroman uspeh. Ovako, ispao je vec tradicionalno najvece razocaranje ne samo naseg olimpijskog tima, vec verovatno i cele olimpijade uopste. I za razliku od Londona i Rija, ovo sto je sada izveo bilo je i bolnije od toga. Sta se to desilo na 1-0 u setovima i 3-2 u gemovima, to ce samo on znati... Hteo je sve, dobio je nista, na kraju ispao i malo nekorektan onom predajom meca za bronzu u miks dublu. Ogromna steta, jer je sa ovim nastupom i definitivno bacio izvesnu senku na svoju karijeru.


Ostvarili zapazene rezultate:

- Veslaci su se trudili, ali nisu imali srece. Korona strefi coveka tamo gde je disanje jedno od najbitinijih stvari i gde je zlato bilo vec unapred upisano jednom veslackom paru. Da je bio jos koji dan odmora, moguce je da bi bili konkuretni za medalju.

- Nina Radovanovic je dosla na vajld kartu, ispunila ocekivanja, cak joj se otvorilo da dodje na mec od medalje, ali to je bilo sve. No, pokazala je da ima potencijala.

- Plivaci su generalno sasvim zadovoljili. Jedno deveto mesto, jedno polufinale i nacionalni rekord u stafeti su sasvim solidni rezultati s obzirom na potencijal koji je bio poslat.

- Dobar je bio i Sinancevic u bacanju kugle, finale i to 7. mesto su bili sasvim zadovoljavajuci, ali mozda je mogao i bolje, da baci neki NR.

- Arunovic u streljastvu nije imala srece, jedna medalja i ulazak u finale su zamalo izmakli.
Arsovic je sa druge strane napravila lep uspeh samim tim sto je usla u finale.




U okvirima mogucnosti:

- Kecmanovic u tenisu je bio blizu dobrog plasmana, malo je nedostajalo za tu osminu finala. Nina Stojanovic je bila odlican dubl partner Noletu, grizla je i u zenskom singlu i dublu koliko je mogla, i prava je steta sto je ostala bez te medalje u miksu.

- Stonoteniseri su casno prodali svoju kozu, za njih je uspeh bio i to sto su dosli na igre.


Podbacili:

- Ceo dzudo tim i vecina rvackog. Niko nije ocekivao ne znam kakvu zetvu medalja od njih. Ali jos manje se ocekivalo da maksimum bude po jedna pobeda. Mozda mogu da se vade na tezak zreb, ali opet ovde smo imali toliko potencijala koji nije bio iskoriscen.

- Kajakasi. Vazi slicno sto i za prethodnu rubliku. Jeste, bilo ih je svega troje u cetiri discipline. Ali da niko ne upadne u A finale, da mu cak ne bude ni blizu, to se ipak nije ocekivalo i mislim da je generalno ispod kvaliteta koji smo imali.


Ni luk jeli ni luk mirisali:

- Svi ostali. Joroviceva je ispala odmah u singlu tenisa, a Krunic je bila daleko slabija partnerka u onom jednom mecu dubla. Preostalo troje atleticara se ni po cemu nisu istakli, makar nisu bili najgori u kvalifikacijama. Arsic u veslanju nista posebno, kao ni ostali strelci koje prethodno nisam pomenuo. Ovde bi se mogao pomenuti i deo plivacke ekipe u svojim pojedinacnim disciplinama koji su podbacili (Celic i Siladji).

Sve u svemu, utisak je u principu dobar. Matematicki, Rio je nadmasen po oba parametra. Ali po nekom potencijalu, ipak se cini da smo pre pet godina imali manje kikseva od onih od kojih se ocekivalo da donesu medalje. Sto je steta, jer je pitanje da li cemo naredni put imati ovoliko mogucnosti da jurimo dvocifreni broj medalja.
Od mene za Tokio neka jaka 3+ ocena.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Baxter Stockman » 08 Aug 2021, 13:39

Iako je možda još uvek rano sumirati utiske, bacio bih neko svoje viđenje ovih igara i našeg nastupa na njima :)

Pre svega, čestitke Milici, Jovani, Damiru, Milenku, basketašima, Tijani, odbojkašicama, Zurabu, a najviše od svih našim vaterpolistima.

Oboren je rekord po broju medalja iz Rija, ali meni je utisak nakon igara ipak nekako nepotpun. Brojčano možda jesmo uzeli veći broj medalja, ali meni je ipak Rio > Tokio. Pre svega zbog timskih takmičenja na kojima smo uzeli dve medalje više, kao i zbog toga što smo tada uzeli jednu medalju u atletici.
Možda zvuči glupo, ali meni su pored košarke, vaterpola i odbojke na igrama najbitniji sportovi atletika i plivanje. U plivanju smo postigli pomak u vidu rezultata, ali u atletici nismo uzeli medalju, tako da mi je to nekako pokvarilo utisak.

Plivači su mene pozitivno iznenadili i tu bi trebalo pohvaliti mušku štafetu koja je nesrećno ostala bez finalne trke, kao i Andreja Barnu čije je deveto mesto ogroman uspeh i podstrek njemu samom da nastavi da se bavi plivanjem. Žalosno je što je ponovo plivač produkt američke škole, a ne naše, ali tako je kako je, plivanje je na niskim granama u Srbiji, između ostalog kao i većina sportova, tako da to nije nikakvo iznenađenje.

Od atletičara se nije mnogo očekivalo, tako da ono što je postignuto ima pozitivnu ocenu. Osvojeno je jedno 4. mesto, kao i jedno 7. uz par blamantnih nastupa ostalih atletičara. Armin je pokazao da će i u narednim godinama biti neko ko će imati svoje mesto među desetoricom najboljih, ali je na njegovu nesreću takmičar koji baca u godinama najboljih kuglaša. To uostalom i potvrđuju rezultati koji su postignuti na ovim igrama. Kruzerov najgori hitac je bio dovoljan za srebro, a svi hici su mu bili duži od 22.50m, što je nezapamćeno. S druge strane, Ivana je otišla kao favorit iz senke, a na kraju zauzela ono najgore mesto. Tragično je što joj je ovo bilo najveća šansa da se okiti zlatom i time stavi tačku na svoju fenomenalnu karijeru. Osvrnuo bih se ovde i na Kolašinca koji je još jednom pokazao svoje pravo lice sramotnim nastupom. Neka je sramota atletski savez kao i sve učesnike onog mitinga na JNA kada mu se još jednom štelovalo kako bi još jednom video igre. Hvala Bogu pa ovoga puta nismo imali hodače koje bi opet morali da lociraju GPS-om kao u Riju po šumama Amazonije.

Odbojkašice su nastavile niz osvojenih medalja što je izuzetno bitno i na tome Terziću i devojkama treba čestitati. Otišle su na igre kao jedan od par pretendenata na zlatno odličje, izgubile u polufinalu od kasnijih šampionki tako da se tu nema šta puno zameriti. Da su kojim slučajem pobedile Brazil u grupi i otišle u drugi deo kostura možda bi i medalja bila druga, ali sve je to ipak puko nagađanje. Na Terziću je da odradi ovo EP i da vidimo kako ćemo dalje. Talenta ima, baze ima, potrebno je naći dobru zamenu Maji, uvesti u tim nekog primača i dok je Tijana tu mi ćemo uvek biti u samom vrhu. Ne sumnjam da ćemo i u Parizu biti u igri za medalje. Za nešto više je falila Brankica, a zašto je ipak povedena na igre je pitanje za selektora. Pretpostavljam da se rizikovalo i da je medicinski tim mislio da je moguće osposobiti je za eliminacione utakmice, ali kako nisu uspeli naše šanse za zlatom su umnogome umanjene. U svakom slučaju ovu bronzu ne treba doživljavati kao debakl, jer on to nije, i treba se potruditi da se u Parizu nastavi kontinuitet medalja u odbojci. Nadam se da će se i muška selekcija priključiti tamo, a onda je sve moguće.

Basketaši su ostali ipak negativan utisak. Na sva zvona su najavljivali zlato, videh i neki intervju „sine ide tata po zlato“, a onda kad postade stani-pani tropa. Mnogo selekcija se opeklo na eliminacionu fazu i hiljadu puta se do sada pokazalo da je prva eliminaciona utakmica uvek najvažnija. U većini sportova to donosi borbu za medalje, a njima bi donela borbu za zlato. Polufinale su odigrali ispod svakog nivoa, ali su se ipak skupili i uzeli bronzu. Takođe, Bulut mi je ostavio utisak teškog egoiste tako da mi je s jedne strane i možda malo drago što je ono njegovo lelemudisanje u odbrani ipak kažnjeno time što nisu uzeli najsjajnije odličje.

Košarkašice i Marina su ovog leta već odradili ono što je bilo bitno, tako da je sve preko toga uspeh. Naleteli smo na SAD koji je nivo iznad svih ostalih selekcija, a u borbi za bronzu nas je pobedila Francuska koja je odigrala odličan meč. Sonja i Jelena završavaju svoje u reprezentaciji i na svim partijama im veliko hvala. Nadam se da Marina neće otići sa selektorskog mesta jer je ona jedini garant da će Srbija i u narednom periodu biti neki faktor u ženskoj košarci.

Tekvondo timu treba još jednom skinuti kapu i čestitati im svima. Treće uzastopno takmičenje sa kojih donose medalje. Prvo zlato, pa srebro, a sada zlato i bronza. Milica Mandić se upisala u istoriju ove zemlje kao jedina sportistkinja koja je uzela dve zlatne medalje i time stavila krunu na svoju sportsku karijeru. Gde ćeš boljeg završetka karijere od zlata sa olimpijskih igara. Siguran sam da ćemo i u Parizu biti neki faktor, pridružiće se Iranac, a Galeb će valjda iznedriti još nekog šampiona.

Strelci su još jednom pokazali da će iz kvantiteta uvek morati neko da iskoči. Otvorili su ove igre medaljom, Milenko je upucao bronzu, a kao i mnogo puta do sada Arunovićka je opet ostala bez medalje. Ne znam šta sve treba da se dogodi da bi joj se sreća konačno osmehnula kako bi upucala bilo koju medalju.

Zurab je meni jedna od lepših sportskih priča ovih igara. Oteran iz svoje zemlje dolazi da bude sparing partner našem rvaču i da drži časove rvanja klincima. U nekom trenutku mu se budi želja da se ponovo takmiči i to kruniše bronzom kroz repasaž. Žreb mu nije bio naklonjen, ali je opet pokazao da nije džabe dobio srpski pasoš. Kadžaja, Nemeš i Mićić su teško razočarenje i ovo je ozbiljan minus rvačkom savezu.

Šta reći o Jovani Preković. Ne pamtim dominantniji nastup nekog našeg takmičara na bilo kojim igrama. Odlazak bez pompe na igre, a onda totalna dominacija od prve do poslednje borbe. Šteta je što karate ponovo neće biti sport u Parizu jer sam siguran da bi i tamo imala šta da kaže.

Za kraj što se tiče pozitivnih utisaka ostavio sam vaterpoliste. Veliko hvala svim vaterpolistima i Dejanu Saviću na ovome. Ponovo su se mučili kroz grupnu fazu, a onda pomeli Žabare i time pokazali da ih nikada ne treba otpisivati. U polufinalu antologijski meč sa odvratnim Špancima i istorijski gol Filipa Filipovića. U finalu još jednom pokazali zašto su najveća sportska generacija koju je ova zemlja imala. Hvala im na svemu i neka ova sedmorica uživaju u svojoj penziji, apsolutno su je zaslužili.

Treba pomenuti i Ninu u boksu. Dobila je dva meča, ostala na korak od medalje i definitivno je treba pohvaliti za nastup. Videćemo da li ćemo u Parizu imati još kojeg boksera, tu bi nenadano mogli da uzmemo jednu medalju.

Za kraj, negativni utisci…
Novak pa tri mesta prazno pa džudisti. Dominantne partije do polufinala, odličan prvi set i pola drugog, a onda samo njemu svojstvena crna rupa. Isto tako i meč za bronzu, povratak iz ponora i još jedan pad koji stavlja tačku na njegov nastup. Neverovatno je koliko se svaki put raspadne na igrama kada je potrebno biti najbolji.

Možda nisu učestvovali na igrama, ali su i košarkaši izuzetno podbacili. Savez da se uzme u pamet i da vidi šta će da se radi sa selektorom. Treba iz petnih žila napasti to zlato na sledećem evropskom, a onda i igre, jer bi težal debakl bilo ponovno propuštanje igara.

Jedva čekam početak kvalifikacija za sledeće igre!
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby tremi08 » 08 Aug 2021, 13:52

Procitah sve ovo, ako mi nije promaklo, niko da pohvali fantasticnu Ninu Stojanovic u miksu sa Novakom. Devojka je dala sve od sebe, bila odlicna i ako bude igrala dubl rrdovno, ocekujem je na sledecim u vrhu.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Olimp » 08 Aug 2021, 15:00

Moja završna analiza.
S obzirom da su ovo naše najbolje OI ikada ne mogu reći da sam nezadovoljan.
Novakov kiks je rana koja će boljeti zauvijek. On je jedan od najboljih sportista svih vremena i baš je nepravda da ce završiti karijeru bez OI zlata. Zao mi je njega, ali njemu se ništa ne zamjera. Sama činjenica da je ovdje došao dokazuje kalav je patriota, ali i sportista prije svega.

Ali ako to stavimo na stranu zaista dobre OI na kraju.
Od tri naša glavna kandidata za zlato obistinila se bojazan u dosta kikseva i samo Jovana je uzela zlato. Basketaši nisu skroz kiksali sa bronzom ali ocekivalo se zlato pogotovo jer je oproštaj naša 2 najbolja igrača.

Vaterpoliste sam iskreno očekivao da bi mogli do kraja, i to je najljepša priča ovih OI koja nam je na kraju izmamila osmijehe na lica. Sedam naših velekih šampiona se oprostilo na najljepši način. I to je predivno. Sjetite se kako su se oprostili ostali nasi velikani (Bodiroga, Vujas i Šapić, pa i Miljković).

Milica je nadmašila sva očekivanja sa zlatom, Tijana i odbojkašice taman u skladu sa očekivanjima. Strijelci najugodnije iznenađenje, a Zurab izvadio rvački tim od blamaže.

U Parizu očekujem nazalost slabiji tim ali ne sad nešto drastično.
Dosta sportista ovdje nam je bilo u zenitu karijere ili ga i prešli.

Vaterpolisti koji su osvojili medalju čak šeste OI zaredom u Parizu teško da ce biti među glavnim favoritima. Ostaje nam samo jedan superstar Mandić, ali mislim da smo i dalje medu 4-5 najboljih.
Odbojkašice bi sa najavom ostanka Maje mogle biti naš najjači tim u Parizu i napasti zlato koje im fali.
Nadamo se plasmanu košarkaša koji svakako imaju kvalitet, ali u bolesnim FIBA kvalifikacijama sa B timovima se ništa ne zna
Odbojkaši imaju zadnju šansu taman pred odlazak naših najboljih igrača. Tu se plašim najcrnje budućnosti. Pariz bi nam mogao biti zadnji nastup za dugo vremena.
Rukomet smo pali na dno ali se dižemo imamo par sjajnih talenata a sad vidjet cemo dal za Pariz ili LA. Pamtite ime Aleksandar Cenić.
Ako ostane basket u programu sa Stojačićem smo sigurno opet jak tim.

U individualnim sporotovima rvači bi mogli isprati gorak ukus iz Tokija. Gale najavio Tijanin napad na zlato, jedino sta joj fali a dolazi i veliki talent Serđa Stević. Nadamo se nastupu Vilagoš.
Šteta da nakon zaleta u Riju smo jako pali u kajaku i da su nam 2 glavna talenta otpala. Nikolina Mijuskovic prekinula karijeru a Zdelar nazalost nije dovoljno dobar.
Ipak Strahinja moze bolje, mogao je i ovdje.
Zasad nemamo nekog ekstra novog talenta ali tri godine je mnogo moze se svašta izmijeniti.

Čestitke timu Srbije bila je čast ustajati zbog vas
Slijedi jedna OI u normalnim terminima, nadam se i da je uživo pogledam.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby grobar_Zvornik » 08 Aug 2021, 18:50

Никада дуже нисмо чекали једне Игре.
Под упитником су биле практично до маја.

Радовали смо се квалификационим турнирима, свакој норми. Пратили гомилу сајтова и потврда. Тражили стримове и надали се да ћемо достићи пристојну бројку такмичара. Разочарали се што одбојкаша опет неће бити. Што Гејо није успјела. Што су неки други "фаворити" морали отказати. Што се Васићу десила корона. Што... кошаркаши нису успјели, иако смо управо у тај тим полагали велике наде. Једнаке ваљда да Америма појаснимо да се не могу спрдати с нама.

Дигресију бих направио... без да будем патетичан. Све нас је мање као народа. Басен је све празнији. Све је мање беба, ученика, спортиста на тренинзима, дјеце на игралиштима. Младих. Првачићи крећу са кривом кичмом, наочарама, половина их има проблем са говором. Већина клубова је одавно аматеризована. Центри, првенствено за екипне спортове више не постоје. Пар изузетака.

Талента нам никада није фалило. И жеље за борбом и резултатом.

Највећи спортиста којег имамо и којег ћемо имати је свакако имао највећу жељу да обрадује. Без дилеме. Уз то и мотив. О квалитету и мајсторству сувишно је и говорити. Није успио. Поново. Тај дан, без превеликог претјеривања оставио је горак укус код сваког навијача Србије. Толико тежак дан, можда и најтежи у новијој историји, макар дјелимично је утицао на укупан утисак. Јер, то је Новак. Највећи.

Руку на срце, очекивао сам пуно од бораца, они су уистину и одрадили гро великог посла када је о српском тиму ријеч. Јована Прековић је преко ноћи постала асоцијација како се постаје шампион, како се постаје идол, како се постаје ведрина у суморној данашњици поремећеног система вриједности, гдје су на цијени неке друге ствари. Нажалост. То злато и симболично је потврдило да је вјера у себе суштина цијеле приче. О Милици сам све написао. По мени највећа наша спортисткиња свих времена.
Оно што је она урадила, велико је питање да ли ћемо за живота доживјети. Невјероватан осјећај поноса и још невјероватнији приступ у сваком дјелићу секунде.
Хвала велико и Тијани Богдановић. Очекивали смо можда и више. Несрећни пораз на старту донио је сумњу, на срећу, дозволио борбу за медаљу.
О Зурабу сам писао након оних квалификација. Страшан борац који никад не одустаје.
Прошао је кроз сито и решето у властитој земљи и на крају обрадовао Србију. Остварио свој највећи сан.

Марица, Кукољ, Мићић, Немеш, Мајдов... нису одрадили оно што сам очекивао. Жријеб у многоме утицао на то, с друге стране, нису били на свом нивоу. Притисак, недовољно добра форма или лош приступ првом мечу, небитно је на крају крајева.

Нина је превазишла моја очекивања. Свака јој част.

Што се екипних спортова тиче... не бих писао романе.
ВАТЕРПОЛИСТИ - традиционални дариваоци радости и среће српском роду. :blue:
ОДБОЈКАШИЦЕ - да је било потпуно спремне Бранкице, славили би друго екипно злато. Немам дилему. Тукли би све до краја.
КОШАРКАШИЦЕ - узеле су овог љега европско злато. Многе се опраштају, у годинама су, не могу одржати форму у континуитету + проблем који је имала Васић. Управо због поменуте, односно Јелене, па и Дајане, много ми је жао што се није узела та бронза.
БАСКЕТАШИ - Очекивали смо злато. Руси нису дозволили.

Од атлетичара нисам очекивао медаље.
Стонотенисера такође. Левајац је будућност српског спорта.

Све у свему, задовољавајуће. Да је успио Новак, могло би се говорити о одличним Играма.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Nikola » 08 Aug 2021, 19:03

Marina mnogo radi na tome da devojcice pocnu da se bave kosarkom ovim kampovima i seminarima, a ne da zavrse u Zadruzi - naravno 2% od njih ce zapravo biti i blizu Sonje, Ane i Jelene, ali nije bitno. Novak je ucinio da deca pikaju tenis gde god vidim da ima teren i bilo kakva mrezica
Kosarkasi su razocarali poslednjihj godina, ali, evo,ja ne radim ove dve nedelje i kad radim, radim od kuce. Nocu prosetamo devojka i ja, cesto i sam. Igraju klinci basket u 3am ovde u Velikom parku, ne alkoholisu se i drogiraju. Ima nade

Moglo je bolje, moglo je gore, kao sto vec napisah, uzeli smo medalje gde nismo ocekivali, a neki od kojih jesmo su podbacili. Ovo je otprilike realno. Treba videti ko moze u Pariz
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby NEDJA » 08 Aug 2021, 21:34

Sve je vec napisano, nema nista posebno da se doda. Odlicne i realne analize. Jos samo Dexi da napise poduzi elaborat i to bi bilo to. :okk: I za mene je Rio> Tokio. Ne treba samo gledati kroz prostu matematiku. Apsolutno za mene je najbitnija na OI muska kosarka. U Riju smo uzeli srebro, eliminisali Hrvatsku i razbili veoma jaku Australiju a u Tokiu uopste nismo ni ucestvovali. Druga stvar, Ivana je uzela medalju, tek trecu u istoriji nase atletike na OI. Recimo Norvezani su uzeli dva zlata u atletici, uz svetski rekord i to jos u trkackim disciplinama. Meni te dve medalje mnogo vise vrede nego neke druge u manjim sportovima. S druge strane uzeli smo dve medalje u sportovima koji nisu bili u Riju. Veliki zal za Novakovim zlatom, to mi je umnogome pokvarilo utisak, a sve je imao na tacni. Mogli bi polako da se okrenemo Parizu. Ima dosta vremena ali i velikih godinu dana manje izmedju dve OI. Mnogo bih voleo ko je upucen da nabroji u ovom trenutku kako stojimo, ko ce biti potencijalni kandidati za medalje, ko su mlade nade od kojih se najvise ocekuje a ne samo da pojedinci napamet da naricu kako cemo skroz propasti
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6002
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Milutinov Tata » 09 Aug 2021, 01:19

Po prirodi uvek verujem da moze vise nego sto je realno, tako da sam se nadao da cemo probiti granicu od 10 medalja, a 9 sam smatrao nekom realnom brojkom. Sticajem okolnosti sam poslednji igrao Prognozu ovde i zaista sam uzivao citajuci sve koji su tipovali jer sam video veliki broj onih koji zaista mogu do medalje. Zato se malo zaleteh i odtipovah 11 medalja. A moglo je vrlo lako biti i vise.

Ponegde smo imali srece. 2 medalje u borilackim sportovima smo osvojili nakon repesaza, a doci do njega je ponekad cista lutrija (narocito u rvanju gde pocesto poslednji poen odluci). Milenko Sebic je neverovatnim sklopom okolnosti dosao do bronzane medalje, a Mikec je do finala dosao na slican nacin. Ruku na srce rival odbojkasicama za bronzu je bio protivnik dve klase ispod njih, pa nije bilo ni vece bojazni oko ishoda tog duela. 5 medalja kod kojih je ishod bio na ivici da bude drugaciji. No svi oni su svoju sansu zgrabili i iskoristili, tako da nema sporenja da su kvalitet za nesto takvo i imali.

Na drugoj strani, kosarkasice su u mecu za bronzu pak naletele na razigranog protivnika, a nisu iz sebe mogle da izvuku svoj maksimum pa su na zalost ostale bez medalje. O tenisu da ne pricam, dva polufinala koja su "mirisala" i na 2 medelje su se zavrsila totalnim fijaskom i ogromnim razocaranjem za sve. Zorana Arunovic je takodje jedna od tragicarki igara. Bez finala je ostala jer je imala najmanje pogodjenih centara u krugu od 4 takmicarke, a u miksu je "nastradala" zbog nesto slabijeg gadjanja svog partnera Mikeca. Ivana Spanovic... ceo ovaj ciklus na otvorenom su bili problemi, a medalje na SP, EP i sada na OI bi u nekim normalnim okolnostima za nju bile rutina, a mozda bi na sva 3 uzela i zlato (jedino je upitno sta bi bilo u Dohi gde je Nemica skocila fantasticno). Umesto toga gledali smo dramu u Londonu, doziveli nevericu u Berlinu kada je odustala uoci finala, a sada je usledila najkiselija visnjica na tortu, zlato na OI sa 7.00 koje je Ivana skocila u kvalifikacijama. Tuga, mozda i veca od Novaka, jer za nju drugih takmicenja nema, a pitanje je koliko ce dugo jos skakati.

Vasic i Mackovic su mozda imali srece da se igre pomere za godinu dana, jer su ove godine imali sjajne rezultate i postali kandidati za medalju. No na zalost svi znamo sta se dogodilo, a jedan od tezih trenutaka za mene tokom igara su bile Martinove suze dok su davali izjave nakon finalne trke. Zal ostaje i za finalom Andreja Barne u najelitnijoj plivackoj disciplini 100m slobodno. Prvi nas plivac koji je isao ispod 48s, ali ipak za 0.13s kratak za finale i veliku pozornicu u udarnom terminu. Jos veci zal je bio nakon finala kada je par plivaca bilo znatno sporije nego dan ranije. Stafeta 4x100m slobodno takodje na korak od velikog finala, da nam je tu bio plivac koji je pocetkom ovog ciklusa bio glavna uzdanica, verovatno bi videli i finale. Andreja Arsovic posle ko zna koliko razocaravajucih nastupa, konacno u finalu i tu u "losijoj" disciplini, nadam se da je to najava mngo boljih nastupa do Pariza.Sinancevic postaje redovni ucesnik finala, konkurencija je nikad jaca, ali on deluje kao neko ko bi mogao s vremena na vreme da "otkine" i uradi nesto vise.

Dzudisti i rvaci su generalno ipak razocarali. 9 borbi na startu i samo 3 pobede, suvise skromno, no sve je to nekako ipak zasenila bronza naseg Gruzijca. Tu je sada pitanje da li vise vredi da imamo ovoliko predstavnika ili da ih je manje, ali da se osvajaju medalje. Skoro svi koji su dosli na OI su imali medalju sa velikog takmicenja u ovom ciklusu, tako da nije pitanje da li su zasluzili da budu tu, vec da li je moglo ipak bolje, bez obzira na zreb.

O Novaku je dosta pisano, dao sam i svoj osvrt, sada bih samo ponovio da on nije dosao da osvoji medalju, vec zlatnu medalju. Mozda nije imao ni srece da mu se rival nekako raspadao kad god je bilo bitno tokom meca, a onda u jednom trenutku kada je proigrao, Novak vise nije mogao da nadje nikakav protiv odgovor. Ono nenormalno serviranje Buste u poslednjem gemu u mecu za bronzu je samo jos jednom potvrdilo da se neke sile upletu na Novakovom putu na OI i ne daju mu da ispuni svoj san.

Kad se o nekome ko osvoji medalju pise u odeljku razocarali, onda nesto bas debelo nije u redu. A nije kada se nakon 7-0 u grupi izgubi najveci mec u zivotu na onakav nacin. Boleo bi poraz u svakom slucaju, ali meni bi ipak lakse bilo da sam se nadao do poslednjeg suta, nego sto sam vec nakon par minuta mogao samo da se pomolim za neko cudo koje ce ih izvuci iz ambisa kome su velikom brzinom hitali. Pobeda u mecu za bronzu je ipak vratila kakav takav osmeh na lice, ali bol je ostala.

O onima koji su osvojili zlato samo kratko. Verovao sam da Milica ima sansu za medalju, ali sam se cak i plasio da pomislim na zlato. Bila je fenomenalan tog dana, smirena i hladna, znala koliko moze i na kraju nas sve dovela do ekstaze. Predivan nacin da okonca svoju karijeru i da ode u legendu. Jovana Prekovic je jedno vreme upala u krizu i stvari nisu bas izgledale vedro, ali kao da joj je ovo pomeranje OI prijalo, pa je ove godine opet nasla svoj put i dosla u Tokio kao prvi favorit. Nijedan mec nije bio lak, ali svaki put je uspela da trijumfuje, a to je odlika velikih sampiona. Vaterpolisti su nakon zlata u Barseloni na EP gubili samo od Spanaca. Ali to je dva puta bilo u 1/4 finalu i uz ovo odlaganje OI, poslednja osvojena medalja je izgledala kao neko bledo secanje, a sumnje su se javljale na sve strane. Bilo ih je i nakon utakmica u grupi, sumnjalo da su napravili pogresan izbor pobedom nad Crnom Gorom u poslednjem mecu. Ali kada su dosli mecevi u kojima se ne sme izgubiti jos jednom su pronasli ono najbolje, odigrali odbranu kojom su sve pokorili sredinom prosle decenije, priredili nam jos jedna nezaboravan klasik u polufinalu i na kraju sve zacinili trijumfom u finalu i novom zlatnom medaljom.

Jos jedne OI koje su nas vozale gore dole, bacale u zanos, pa spustale u najcrnje dubine nase duse, ali kao i obicno sto biva od Pekinga na ovamo na kraju sve se zavrsi kako treba, zavrsni udarac pogodi metu, a lepa i prijatna osecanja, pa i ponos, potisnu sve ono negativno sto smo preziveli ovih 16 dana.

Sayonara Tokyo, Bienvenu à Paris :hatman:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29583
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Dylam Dop » 09 Aug 2021, 06:20

Evo ja sam (se) prije pocetka samih OI u onoj posebnoj temi o atletici (za)pitao, kako Srbija ne moz' da izbaci jednog vrsnog, muskog atleticara svjetske klase u bacackim disciplinama (ok tu je sada Sinancevic koji obecava - ali kao da je "izabrao" najgoru mogucu disciplinu i vrem. trenutak kad da se pojavi), bar se tu jos otvara prostor da budemo konkurentni uzimajuci u obzir koliko su crni atleticari preuzeli primat u najvecem broju inih disciplina. Imao sam tamo kratku polemiku sa kolegom Octopusom.

Gledajuci Mandu u bazenu i onaj top koji ima u ruci, nimalo ne sumnjam da bi se decko (i da ovog trenutka ostavi vaterpolo, a dohvati se npr. koplja ili diska) bez po muke dovukao do jednog od favorita za atletsko-bacacku medalju u Parizu 2024.

Kakva je ono (neponovljiva) atletska zverka.. :blue: (kanda othranjena na permanentno dopremanoj dozi njeguskog prsuta i herceg. sira iz mjesine). :D
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Puta Tapar » 09 Aug 2021, 07:32

Da kažem i ja koju za dnevnik. U olimpijskom duhu ću napisati top 3 najlepša i top 3 najteža momenta na Igrama.

Zlatni top 3:

1. Zlato Milice Mandić.
Bila je to kruna odličnog početka igara, odličnog prvog dana sa dve medalje. Videla se dominacija u borbama, odlučnost u nastupima i ozbiljnost rada naše tekvondo reprezentacije. Milica je pritom postala naša najzlatnija olimpijka.
2. Zlato Jovane Preković
Došlo je u pravom trenutku, kada smo sredinom igara ostali bez nekoliko kandidata za zlato. Oduševila me njena fokusiranost i pogled koji je govorio "došla sam po zlato ovde i ništa me ne zanima".
3. Zlato vaterpolista.
Prelepo spustanje zavese kako na celokupne Igre tsko i na ovu sjajnu generaciju koja je pokazala da je klasa klasa, a da u grupi može i igra da talasa.

Drveni top 3:

1. Novak Đoković
Ne znam da li nas je jedan poraz ovako ubedacio, svi znamo koliko mu znači ta medalja i kakav bi odjek bio i kod nas i u svetu da je kompletirao Golden slam.
2. Basket 3 na 3
Mislim da je bronza svima ostavila gorak ukus, pitanje je da li ćemo u Parizu imati ovakvu "šetnju" do polufinala.
3. Džudo i rvanje
Da nije Zurab uzeo medalju ovo ni bilo možda i na drugom mestu. Loš žreb i bledi nastupi, pogotovo takmičara koji su najavljivali pohod na medalje

I za kraj dodelio bih Kubertenovu medalju istinskog sportskog duha svim učesnicima koji su pisali ovde tokom Igara bilo je pravo uživanje čitati i zajedno deliti dobre i loše momente koje smo pratili tokom ove dve nedelje.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Niksicanin » 09 Aug 2021, 09:51

Malo mi je sad krivo što sam pljuvao Djokovića na OI. Jbg, nijedan Srbin na svijetu nije od njega više to zlato želio. Pogotovo mi je krivo sad jer pokazuje odlučnije svoje nacionalno lice. Ranije je to bilo tunjavo brate, sve nešto voli ove, voli one. Ma zabole me za sve osim za srpstvo moje milo.
Niksicanin
 
Posts: 5789
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Foteljas » 09 Aug 2021, 10:08

Ne treba Noleta nikako sada pljuvati, ali ni skrivati da se kaze da je ovo ipak bio jos jedan u nizu neuspeha. Jbg, desava se, ali ovo je vec treca olimpijada na koju je dosao kao prvi favorit, pa zabagovao i ispadao mozda i najveci tragicar igara. Sta mu je trebalo da daje one izjave da "on voli da se nosi sa pritiskom osvajanja turnira" :roll: ...
I takodje, ono odustajanje od miksa mislim da nije bilo korektno, sem ako bas zaista nije bio fizicki povredjen. Neko ce reci umor. Jeste, verovatno je bio mrtav umoran. Ali kada je prihvatio da igra i miks dubl (a mislim da sam bio jedan od redjih ovde koji je mislio da mu to bas i nije dobar potez), morao je da ima u vidu da je moguc i rasplet kakav je na kraju bio (da odigra po dva kljucna meca za medalju u dva dana uzastopce) i da racuna sa time.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby octopus » 09 Aug 2021, 20:51

Toliko toga je napisano u ovim komentarima, da se ništa više pametno ne može dodati. Baš je bilo uživanje biti i sa one druge, čitalačke strane. Nadam se da ćemo i za 3 godine biti ovako inspirisani i da ćemo u mnogo povoljnijoj vremenskoj zoni ostaviti dosta više komentara, a da ćemo zadržati ovaj kvalitet.
Hajz, Veljkos i ostali relativno noviji forumaši, nadam se da ćete nastaviti i dalje da pišete, jer ste dali veliki doprinos. Nadam se da ste odluke o dizanju sidra napisali vruće glave, kada nikome od nas nije bilo lako biti navijač srpskog olimpijskog tima... Kad nas je više, diskusija je mnogo lepša i komentatorima i čitaocima.

Želeo bih da se dotaknem Najvećeg. Prosečan Srbin poludi kad zaradi 6-cifren iznos u evrima. Poneki sportisti se odupru ništavilu i sa 7-cifrenim sumama. Ali na 8-cifrenim, asovi poput Ane, Jelene, brojnih fudbalera i košarkaša, kao i ostalih 99% istina malobrojnih, posustaju. On je odavno debelo u 9-cifrenoj zoni, ali onaj dobri, neiskvareni, rodoljubivi i humani dečak u Novaku itekako živi. Na stranu sve titule i sportski deo, samo ovaj aspekt kad se uzme u obzir, on je najveći.

Doći na OI sa željom da daš doprinos u saldu medalja, praviti vrhunsku atmosferu među našim i svim ostalim olimpijcima, onaj snimak radovanja kad je Milica donela prvo zlato, odlučiti se da pokušaš u 2 discipline iako si u psihičkom rastrojstvu jer se aspiracije od osvajanja najvećih trofeja uopšte nisu slegle, igrati maksimalno na dva fronta do poslednje kapi kerozina... To samo on može. Na stranu sve. I ta dva 4. mesta i prednost od seta i brejka i odustajanje u miksu jer je kazaljka pala ispod nule... Ovaj put šampionsko srce nije izdržalo... Slikavao se i družio sa svima, neko će reći budala, a neko da je to njegov način pražnjenja pred novim velikim izazovima koji postaju još veći u ovim poznim sportskim godinama. Došao je, pojavio se, iako mu ovaj nastup uopšte nije trebao. Mogao je da kaže da je umoran, povređen, da mora na Himalaje da se penje, niko ništa ne bi imao pravo da mu prigovori. Toliko nas je zadužio naš najveći sportista ikad.

Kao i Novak, većina našeg tima je dala maksimum. I to je najvažnije. Niko nije očekivao 70 medalja iz 70 nastupa. Svi oni, njih 86-oro su krvavo zaradili svoj nastup i svaka im čast na tome. Ona nesreća Kolašinac, jedina je crna ovca i sram ga bilo! Da li će možda da nam objasni kako je skoro 2 metra dalje bacio na Partizanovom stadionu tri sata pre isteka roka za ispunjavanje normi, nego na stadionu u Tokiju. Naravno da neće, baraba jedna.

Na kraju vrlo pristojan i saldo i top30 plasman. Sad kad su se slegli utisci, najviše žalim za bronzom košarkašica. Decenije će proći dok se ne pojavi nova ovako jaka generacija, a pitanje je i ako se to desi, da li ćemo imati trenera koji će umeti da ih ukomponuje i vodi ovako maestralno kao što to Marina radi. Devojke su ostale bez snage, maksimum su dale protiv Kine i ispostavlja se da je šteta što Japan nije ispao od Belgije u četvrtfinalu (dobile sa pola koša) ili Francuske u polufinalu. Ubeđen sam da bismo rutinski odradili i JAP i BEL, kao što su odbojkašice Koreju. Totalna su glupost ova EP neposredno pre ili posle olimpijade, u bilo kom sportu. Neko će reći i idealna za obezbeđivanje lake nacionalne penzije. Ja bih zabranio i EP i SP u bilo kojoj olimpijskoj disciplini u godini kada su OI.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Foteljas » 09 Aug 2021, 22:09

Ako se naravno izuzme Novak i njegov miks dubl, meni je ipak zalije Spanovicke i narocito Arunovicke u miks dublu pistolja.
Ivana je zasluzila da ode sa jos jednom medaljom sa olimpijade, velika je prilika bila, ali jbg, nece je, dva neserecna drvenjaka sa SP 2017 i ovih OI kada je oba puta fakticki imala to zlato u skokovima.
Arunovicki se nikako ne da da uzme neku medalju sa igara, a uvek donosi prva kvotu, pride je najuspesnija i najkonstantnija u tom streljackom timu. Ali ni njoj nikako da se sloze kockice. Kada je pucala dobro u miksu, zakazao je Mikec, u svojoj maticnoj disciplini je podbacila, a za onu drugu trunka srece je falila za ulazak u vec vidjeno finale.

Naravno, zao mi je i kosarkasica. Steta sto su Sonja i Jelena odigrale poslednju utakmicu u porazu za bronzu na olimpijadi. Ali one su ipak mozda i nadmasile sebe na evropskom. Mislim da je retko ko ocekivao to zlato, da izbacimo Spankinje u njihovoj kuci i onako sjajno odigramo finale protiv Francuskinja (i jos dva meca za infarkt protiv Italije i Belgije). Sada ipak takve meceve nase nisu ponovile protiv istih protivnica, dva poraza sa dvocifrenom razlikom su ipak pokazala da nismo na istom nivou kao sa EP. Ali njih 11 je ovog leta ipak uzelo zlato, osmoro ih je vec imalo olimpijsku medalju iz Rija, tako da suma sumarum nijedna nece tim drvenjakom biti totalno razocarana.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests