Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 03 Jul 2021, 22:35

Nećemo da mračimo dok igre još nisu počele. :biggrin:

Bitno je da se Vasić dobro oseća i da ga ovo fizički nije omelo. Njih dvojica su uigran tandem. Posada raste kako meseci prolaze i zaista sve je moguće. Nakon što je višedecenijski crni oblak u vidu bivšeg predsednika saveza otišao, otvorila se dobra energija koja bi itekako mogla da pogura momke.

Još samo 20 dana do početka svetkovine!
User avatar
octopus
 
Posts: 5281
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 04 Jul 2021, 20:34

Nažalost ovo više ne važi pošto su košarkaši ispušili, samo njih ne računajte a sutra ću novi raspored izbaciti bez njih, u principu nebitno, sve isto osim njih.

Raspored OI
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7927
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 04 Jul 2021, 20:43

Flešbekovi meča protiv Grčke pre Pekinga ili Londona kad su nas Grci u odlučujućem meču demolirali u 1. četvrtini, neobuzdano me hvataju. Beda, sramota i očaj. Mnogo gore od neodlaska na OI.

Kad god smo mislili da smo bogom dani, nebeski, košarkaški narod, skoro uvek bi tresnuli o ledinu.
Last edited by octopus on 04 Jul 2021, 20:46, edited 1 time in total.
User avatar
octopus
 
Posts: 5281
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 04 Jul 2021, 20:45

U ovom veku samo dva učešća košarkaša na OI od pet mogućih, atinski debakl i brazilsko srebro, suma sumarum, veliki neuspeh za ''zemlju košarke''.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7927
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Olimp » 04 Jul 2021, 21:02

Nemamo dobre rezultate na OI ali imamo sjajne na SP.
Igrački smo svakako druga reprezentacija svijeta kad smo kompletni. Ali sad necemo dugo do rezultata. Karma zbog tjeranja Saleta.
Olimp
 
Posts: 3367
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 04 Jul 2021, 21:44

Po prvi put jos od 1996. tek sa tri prava ekipna sporta na igrama.
Ostajemo na 85 takmicara. Nije malo, ali mislim da je ovo takodje najmanji broj nasih na igrama jos od Atlante.
Treci paradoks, mislim da ce se po prvi put desiti da imamo vise zena na igrama od muskaraca.
Ostaje da se vidi kako ce ovo uticati na ostale sportiste i na celokupna ocekivanja, ali ne deluje da ce pozitivno, jedan od aduta za medalju je otpao.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5203
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 04 Jul 2021, 21:46

Prvi put od 1996 godine da nemamo ni odbojkaše ni košarkaše. Nije debakl ali je neuspeh, poveliki neuspeh.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7927
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 04 Jul 2021, 21:52

Od muskih ekipa samo vaterpolisti, gde je konkurencija daleko najslabija... Tanko za nase standarde.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5203
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 04 Jul 2021, 21:57

Foteljas wrote:Po prvi put jos od 1996. tek sa tri prava ekipna sporta na igrama.
Ostajemo na 85 takmicara. Nije malo, ali mislim da je ovo takodje najmanji broj nasih na igrama jos od Atlante.
Treci paradoks, mislim da ce se po prvi put desiti da imamo vise zena na igrama od muskaraca.
Ostaje da se vidi kako ce ovo uticati na ostale sportiste i na celokupna ocekivanja, ali ne deluje da ce pozitivno, jedan od aduta za medalju je otpao.

Nećemo basketaše da ponižavamo. I dubl tenis je tenis, iako je treća liga u odnosu na singl. Sport je sa loptom, igraju se utakmice, ne znam zašto ga konačno ne prihvatimo kao ekipni.

Imamo šansu da se izjednačimo sa Atinom, kad smo imali 87 predstavnika. Krunić je prva na listi čekanja, kao i plivačica Nina Stanisavljević. Možda pozovu još nekoga tipa Kajdoči. Ovih dana će se sve znati.

Super za broj devojaka, one nam iz decenije u deceniju donose sve više radosti.

Mislim da ovo neće uticati na ostale sportiste. Zlato Arunovićke ili Bogdanovićke će sve da baci u euforiju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5281
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 04 Jul 2021, 21:59

Hajzenberg wrote:Prvi put od 1996 godine da nemamo ni odbojkaše ni košarkaše. Nije debakl ali je neuspeh, poveliki neuspeh.

Misliš od '92. :biggrin:

Foteljas wrote:Od muskih ekipa samo vaterpolisti, gde je konkurencija daleko najslabija... Tanko za nase standarde.

Šta da se radi. Ako opet svojimo 8 medalja, nebitno je ko nije učestvovao.
User avatar
octopus
 
Posts: 5281
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 04 Jul 2021, 22:03

octopus wrote:
Hajzenberg wrote:Prvi put od 1996 godine da nemamo ni odbojkaše ni košarkaše. Nije debakl ali je neuspeh, poveliki neuspeh.

Misliš od '92. :biggrin:

Foteljas wrote:Od muskih ekipa samo vaterpolisti, gde je konkurencija daleko najslabija... Tanko za nase standarde.

Šta da se radi. Ako opet svojimo 8 medalja, nebitno je ko nije učestvovao.


Da, pogrešno se izrazih, mrzelo me posle da editujem, ali hvala u svakom slučaju na opasci :okk:

Jbg, biće zanimljivo pratiti sve ostalo, ali nekako smo svi računali na košarkaše, raspored već napravljen, ali...
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7927
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 04 Jul 2021, 22:06

Pisao sam ranije svoj stav. Ne ponizavam basketase, svaka njima cast, ali njihov turnir traje pet dana, ima samo osam ekipa, i cetiri igraca. I u stafeti ima cetiri coveka, pa ih niko ne naziva ekipnim sportom. To ne znaci da je njihova medalja manje vredna ako je osvoje. Jasno sam napisao pravi ekipni sport da napravim tu raziku.

Sto se broja medalja tice, bumo videli... Adut manje, nadanje za nijansu slabije. Jedino su dzudisti u zadnjih par meseci pozitivno iskocili, naspram toga, Nemes, Hodabasi, kosarkasi, rukometasice... mnogo kikseva u ovoj 2021. kako se blize igre.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5203
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 04 Jul 2021, 22:13

Baš mnogo kikseva u ovim kvalifikacijama, što svakako sužava prostor za odbranu učinka sa prethodnih igara. Nemeš, Zorić/Tomićević i košarkaši mislim da ne bi videli medalju ni da su otišli (rukometašice pogotovo), ali Hodabaši i Stojadinov su veliki maler.

Pročitah negde da će Stevan Mićić biti 1. nosilac. Dobro je, znamo da je živ. :biggrin:

Mislim da su džudisti ispucali ogromnu dozu sreće na minulom SP i da teško neko sem Majdova može do medalje. Daj bože da grešim.

Džudo, karate, rvanje, tekvondo, kajak, streljaštvo, vaterpolo, odbojka, košarka i tenis su sportovi gde imamo realne šanse za odličje. Ohrabrujuće je što je ovaj spisak baš dugačak. A ni veslanje i atletika nisu bez šansi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5281
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Baxter Stockman » 04 Jul 2021, 22:37

Nas je corona baš izbacila iz takta.

Prošle sezone Jokić ne bi bio mvp, Bogdan ne bi igrao plejof, a dobar deo naših igrača je imao odlične sezone i većina su bili zdravi. No šta da se radi, dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.

I mi smo prerano krenuli s matematikom i slavljem kao da je sve gotovo i pre nego što je počelo.

20 dana pred igre rekao bih da je Novak najveći kandidat za zlato, onda neki od borilačkih sportova pa odbojkašice.

Marina i cure vrebaju iz prikrajka, a za vaterpoliste ne znam šta da mislim, nadam se da je ovo poslednji tango u Parizu.

Videh da je Španovićka pobedila u dijamantskoj ligi, možda i ona može da iznenadi.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34435
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 04 Jul 2021, 22:46

Kod kosarkasa ista prica kao i za SP 2019 - bagatelisali su se problemi pred turnir, to sto dve godine prvi tim nije na okupu i sto je za to vreme promenjen trener, naprzavanje, "gazimo sve i idemo na igre, krljacemo se za zlato sa Amerima", "zabole nas za izostanke Jokica, Bogdanovica, Milutinova... mi smo Srbija", "razvalice Bobi zabare u reketu", videlo se vec u prvom mecu da nema prave igre, ne zna se ni ko kosi ni ko vodu nosi, mrcvarimo se sa vudu sabanima, ali "zna Kokoskov sta radi, stedi i odmara igrace i krije taktiku", kad ono, op, jos grdje skolovanje nego u Kini...

Sve u svemu, kolega Hajzenberg lepo kaze, mnogo kiksamo za plasman na OI u ovom veku.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5203
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest