Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 08 May 2021, 19:48

Španović i njen trener pominju neko olimpijsko zlato, zaista ne znam o čemu pričaju. Ako bi osvojili i bronzu, to bi bilo veliko pozitivno iznenađenje.

Biće bolje, nadamo se. I na prošlim igrama individualni sportovi nisu blistali, 4 medalje u 4 različita sporta. Kajak je morao do 2-3 medalje, u tekvondou Mandićka kiksnula, streljaštvo užas, Novak takođe. Dve medalje sa skromnim borilačkim timom, 1/1 u rvanju i atletici su pozitivni utisci.. Teško će sad ekipni da osvoje 4, mora i neki individualni da potegne sa dve ili da nam svaki borilački donese po jednu... Imamo aduta, možemo do osmice opet!
User avatar
octopus
 
Posts: 5304
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Olimp » 08 May 2021, 19:49

Ništa epohalno niti u plivanju, niti u sportskom penjanju ni u ludilu ne bi mogli do medalje.
Viktora mi je žao ali nije uspio iz 3 pokušaja i današnja borba pokazuje da nije ni blizu medalje.

Ogromna šteta je Mahdija i za raspad Tomija i Zorića. To bi bila 2 jaka kandidata za medalje zaista ali jbg.

Odbojkaši će mi faliti jer najvise ipak volimo kolektivne, oni ne bi bili među 5 favorita ali svakao bi ušli u 1/4 finale a onda je sve moguće. Šteta ali opet treba se sjetiti da su naše odbojkašice spasile 4. set protiv Poljakinja iz ponora, gubile 6 razlike na samom kraju. Onda Zurab danas dvije zadnje borbe dobio na iglene uši. Negdje izgubiš negdje ti se vrati.
Imamo dobar olimpijski tim, samo da favoriti nemaju previše kikseva kao inače.
Novak mora uzeti medalju u Tokiju, mora!
Olimp
 
Posts: 3400
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 08 May 2021, 19:50

Perate wrote:Ostalo je malo vise od 2 meseca, jos uvek nema euforije. Sta vi mislite kako se blize igre na koliko medalja mozemo da idemo uz sve ove pehove. Mislim da imamo kvalitet za osam iz Rija. Prvoshodno zbog borilackih sportova

Ne pročitah ovaj tvoj post pre mog prethodnog, ali očigledno je da delimo mišljenje. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5304
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Olimp » 08 May 2021, 19:54

Olimp wrote:Po meni zasad:
Kao vrlo vjerovatne medalje označio bih vaterpoliste i odbojkašice.
A rekao bih da su veliki favoriti za medalje Novak i basketaši 3 na 3.
Kandidate koje bih označio da su realni za medalju: sva 3 rvača, Tijana Bogdanović, Preković ako prođe a trebalo bi da bude tako, Majdov, Stefanović, Arunović-Mikec dubl, košarkaši ako prođu.
I na kraju oni koji možda nekako mogu do medalje ali je ne očekujem- Arunović i Mikec pojedinačno, Milica Mandić, Stojadinov ako je pošaljemo, košarkašice, Starović, Novak ako odigra dubl s nekim.

I na kraju oni koje ipak ne bih nazvao turistima ali bi njihove medalje bile enormn senzacija- Sinančević, Španović, veslači i ostali strijelci.

Ostatak su bas turisti.

Evo da kvotam svoj post.
Na ovo dodaj i Zuraba kao realnog kandidata.
Kao izmjenu tog posta stavio bih veslače kao potencijalno iznenađenje, ali ne možda (samo) senzaciju.
Olimp
 
Posts: 3400
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 08 May 2021, 19:56

Olimp wrote:Ništa epohalno niti u plivanju, niti u sportskom penjanju ni u ludilu ne bi mogli do medalje.

Novak mora uzeti medalju u Tokiju, mora!

Plivača ne pratim, ali znam da je bio u samom svetskom vrhu u 50 slobodno i 100 delfin. Staša 7. na svetu bila pre velikog napretka u dve lošije discipline. Ne bih rekao.

Novak mora, baš mora. Tri kiksa za redom kao prvi igrač sveta bi bilo previše i pomalo luzerski.
User avatar
octopus
 
Posts: 5304
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Perate » 08 May 2021, 19:56

octopus wrote:
Perate wrote:Ostalo je malo vise od 2 meseca, jos uvek nema euforije. Sta vi mislite kako se blize igre na koliko medalja mozemo da idemo uz sve ove pehove. Mislim da imamo kvalitet za osam iz Rija. Prvoshodno zbog borilackih sportova

Ne pročitah ovaj tvoj post pre mog prethodnog, ali očigledno je da delimo mišljenje. :biggrin:


Dva rvaca
Jedna iz tekvonda
Jedna iz karatea ili dzuda
Novak
Basket tri na tri
Kosarkasi
Odbojkasice
Vaterpolo
Mislim da je ovako najrealnije :hatman:
Perate
 
Posts: 250
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 08 May 2021, 20:04

Ma mozemo opet do osam, to je otprilike neka realnost. I ja da kvotujem svoj raniji post:

Foteljas wrote:I dalje se drzim svojih starih procena.

2 ili 3 ekipne
2 ili 3 u borilackim
2 u ostalim (Novak, stelci, kajak, Ivana ako joj se sudbina smiluje, mada tesko)
plus 1-2 generalno pozitivna usera (ko god hoce, pozeljno i vise).

Ukupno 7-8, mozemo do toliko.



Mozemo i do dvocifrenog broja medalja ako budemo na nekom solidnom nivou realizacije potencijala, a smatram da je sve od 6 pa nanize realno neuspeh.

A sto se tice nemanja euforije, vreme je specificno, korona hara, ljudi imaju toliko svojih briga, a ipak ima jos dva i po meseca do pocetka igara, nikad se ne zna sta moze da se okrene, Japanci su vrlo suzdrzani i izgleda da im se ne mili da organizuju igre.

Sada je samo bitno da se niko vise ne povredi i da kosarkasi ne kiksnu u svojim kvalifikacijama.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5293
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 08 May 2021, 20:06

Predlažem da se ovaj Olimpov post sa kandidatima stavi kao prvi na temi Srpski sportisti u Tokiju (kad je otvorimo) kako bi i ljudi koji manje prate mogli da vide šta i od koga da očekuju.

Dosta nas ima teorije sa 8 medalja. Prilično optimistično, bez obzira na dobar potencijal.
Last edited by octopus on 08 May 2021, 20:13, edited 1 time in total.
User avatar
octopus
 
Posts: 5304
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Perate » 08 May 2021, 20:12

Pa kad osvoji Andrea Arsovic pa krenu da kunu ljudi. Salim se, slazem se sa ovim skroz
Perate
 
Posts: 250
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 08 May 2021, 20:19

Ako Ameri promaše terapiju, ni Sinančević nije bez šanse.
I meni su veslači iskočili iz zone anonimnosti.
Bulut kaže da je sve osim zlata neuspeh. Plašim se baš za basketaše, jer su kvalitetan zicer.
User avatar
octopus
 
Posts: 5304
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 08 May 2021, 20:20

Вучић рекао 14. Хоћете да се спортисти не врате у своју земљу након што освоје 13, па не иде. :lol2:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32025
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 08 May 2021, 20:23

Znam za 15, pa 12. Ne sećam se da je povećao na 14.
A 8 iz Rija je ladno pogodio.
User avatar
octopus
 
Posts: 5304
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Olimp » 08 May 2021, 20:24

I ja mislim kao i octopus. 8 je optimistično.
Mi imamo 14 realnih kandidata. Ako ih 7 uzme to je sjajno, realizacija 50 posto. I jedan user od ovih kandidata ostalih (npr. veslači, neki strelac ili Spanovićka se čudesno oporavi.

Dakle možemo mi i 12 uzeti, ali morale bi nam se sve zvijezde poklopiti, nije to realno.
Ja sa 6-7 ne bih bio nezadovoljan, ali imam želju da budu bar dva zlata.

Ovo bih potpisao recimo
Novak i odbojkašice zlato
Srebro ili bronza za vaterpoliste, basketaše, košarkaše, Majdova i jednog rvača.

Makar 4 medalje opet u kolektivnim sportovima je baš optimistično.
Olimp
 
Posts: 3400
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 08 May 2021, 20:25

octopus wrote:Dosta nas ima teorije sa 8 medalja. Prilično optimistično, bez obzira na dobar potencijal.


Zasto bi to bilo "prilicno optimisticno", ako je tih osam tek nekih 50% naseg potencijala, sto je po tvojim kriterijumima skromno... :biggrin:

Inace, i Vanja Udovicic je prekjuce na skupstini rekao nesto u stilu "da preuzimamo odgovornost da napokon predjemo na dvocifreni broj medalja".
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5293
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 08 May 2021, 20:33

Stvar se promenila. Mnogo kandidata, koje sam malopre pobrojao je otpalo. A na njih sam računao u tom starom postu. 2 medalje bar na konto toga smo u minusu, a opet smo na 8 u kalkulaciji. Ne ide računica. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5304
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest