Board index Euro 2020.

Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Ko osvaja prvenstvo?

Francuska
25
35%
Portugal
4
6%
Italija
16
22%
Engleska
5
7%
Nemačka
4
6%
Španija
1
1%
Belgija
12
17%
Neka druga ekipa
5
7%
 
Total votes : 72

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Kiki Musampa » 12 Jul 2021, 10:55

Najbolja i najlepša prica turnira je Mancini.

Kakva faca, gospodin, smeker.

Preuzeo rasturenu ekipu i sklapao puzlu po puzlu.

Izgradio jedinstvo, ginuli su za svaku loptu.
User avatar
Kiki Musampa
 
Posts: 6123
Joined: 01 Aug 2015, 00:29

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Sezione » 12 Jul 2021, 11:04

grobar_Zvornik wrote:Не знам да ли сте упратили енглеске навијаче по друштвеним мрежама. Расизам је блага ријеч... како то у колијевци фудбала, цивилизација, ово оно...краљица, уређено друштво, блек лив и клечи....

Sto bi se reklo, racism is coming home

Kujpers me sinoc iznenadio kad je par puta pustio igru na obe strane kod nekih jacih duela, tako treba
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Nikola » 12 Jul 2021, 11:20

grobar_Zvornik wrote:Не знам да ли сте упратили енглеске навијаче по друштвеним мрежама. Расизам је блага ријеч... како то у колијевци фудбала, цивилизација, ово оно...краљица, уређено друштво, блек лив и клечи....


O tome sam pisao na onoj drugoj temi. Ali ne treba mesati bas, gro navijaca, posebno Unitedovih se grozi tih prica.
Jednostavno, Southgate je gubitnik i pajac i nek ostane sledece godine. Sto je najgore, ovo je stvarno dobra generacija Engleske, ali on veze sa vezom nema.

Sezione wrote:Kujpers me sinoc iznenadio kad je par puta pustio igru na obe strane kod nekih jacih duela, tako treba


Sjajno odsudio. Odjebao Sterlinga na keca kod one situacije
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8897
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby ИлићКапитен22 » 12 Jul 2021, 11:47

Иначе ја, као највећи баксуз на свету, написао сам да су Жабари баш танки. То је урађено са намером да покажу супротно. Навијачкиж

Ја што је било до мене, урадио сам. Хвала Генералу Кјелинију!

Ал како волим када пате...
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Inzaghi » 12 Jul 2021, 12:43

Kujpers mozda i najbolji sudija trenutno. Alal mu vera kako je odsudio.

Mozda i Lahoz u ovom trenutku, mada mi je on gotivan.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17445
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Zappa » 12 Jul 2021, 13:09

Da li su novinari već izbacili podatak ko je bio najmladji izvodjač penala u eliminacijskim utakmica u istoriji ?

A interesuje me mišljenje boljih poznavaoca fudbala...Da li su ovi Englezi toliko dobri ili je kvalitet fudbala pao...
Ima tu odličnih igrača i potencijala Sančo, Sterlig ,bekovi ,ali daleko od vrhunskih igrača..

Takodje i Italijani..Sem Kijeze nema igrača koji pravi razliku ...Sve je manje majstora fudbala ,fudbalska igra kao da postaje nauka, sistem...Treneri sve češće u prvom planu..
Zappa
 
Posts: 7534
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Cvele » 12 Jul 2021, 13:20

Nisu toliko igrači individualno lošiji nego ranije, koliko je do novog sistema, gde treneri i taktika vode glavnu reč, kao u košarkaškoj Evroligi na primer.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18545
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Nikola » 12 Jul 2021, 13:30

Zappa wrote:Da li su novinari već izbacili podatak ko je bio najmladji izvodjač penala u eliminacijskim utakmica u istoriji ?

A interesuje me mišljenje boljih poznavaoca fudbala...Da li su ovi Englezi toliko dobri ili je kvalitet fudbala pao...
Ima tu odličnih igrača i potencijala Sančo, Sterlig ,bekovi ,ali daleko od vrhunskih igrača..

Takodje i Italijani..Sem Kijeze nema igrača koji pravi razliku ...Sve je manje majstora fudbala ,fudbalska igra kao da postaje nauka, sistem...Treneri sve češće u prvom planu..


S obzirom na to da je vecina igraca iz PL, mogu ti odgovoriti. Za Italiju ima tu mnogo boljih poznavalaca od mene.
Jeste, ne pamtim bolju generaciju skorije koja je pri tome sastavljena od timova iz raznih klubova. Imaju Kanea, imaju opasnog zadnjeg veznog kao sto je Rice, ofanzivne vezne da biraju, iako je je Sterling kao sto sam vec napisao igrao kao k... Imaju toliko dobre bekove da je Shaw bio mozda i najbolji igrac Uniteda prosle sezone i imaju dugacku klupu. Rash se mucio oko povreda i generalno mu je opala forma poslednjih meseci, Jadon i Grealish slabo dobijali priliku zbog strategije...kakve, ne znam. Maguire kad ima Stonesa, deluju mocno. Tako da je moje misljenje -da, imaju opaku generaciju, samo ih je sinoc vodio diletant. I evo sve vise postova oko bunkera, ono sto sam ja pisao sinoc. Engleska je povela i onda su vremenom stali da bi u drugom delu umrli. Neko je ocekivao da ce ova dvojica pozadi u ITA crci prvi, ali oni su odigrali do kraja. Pre su Englezi crkli.
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8897
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Desetka » 12 Jul 2021, 13:36

Meni kao laiku, ovako na oko ova ekipa Engleska koja je veoma dobra, deluje smesno u poredjenju sa generacijom sa pocetka ovog veka, koja sa druge strane nikad nije nista uradila. Isto tako i Italijani nisu ni senka one italijanske ekipa iz tog perioda. Sada da li je to zaista tako ili je to plod idealizacije ekipa iz detinjstva, kada se fudbal gledao sa vise emocija, tesko je reci. Ne postoji vremenska masina pa da se odigraju utakmice izmedju tih ekipa.
Ono sto je definitvno da se sada igra mnogo fizickiji fudbal, sa mnogo trcanja, da cak i u vrhunskim klubovima imas ogroman broj igraca koji ne mogu banderu predju, ali su zato u stanju da sto puta istrce i pojave se tamo gde treba.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3082
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020.

Postby Velja » 12 Jul 2021, 19:21

Problem sa onom Engleskom sa početka veka je što su igrali Lampard, Gerard i Scholes u prvih 11 što je nekompatibilno. Plus nisu imali kvalitetnog napadača, ako izuzmemo Runija.

Zbog Gerrarda u startnih 11, Scholes je imao potpuno drugačiju ulogu u reprezentaciji nego u Unitedu.

Koliko god cenio Gerrarda on je tu bio čisti višak. I ono što ljudi ne razumeju, ne igraju pojedinci već tim. Treba ti dobar selektor, pravilno raspoređene uloge i hemija.

Juve je lagano pustio Bonućija u Milan pre par sezona, nije to onaj isti Bonući, ali mu je ovde Manćo našao pravu ulogu. On i Kjelini su brutalan tandem, to je ono što se računa.
Lažem čim zinem,
Za braću Vučić i SNS-ov Partizan ginem!!!
Velja
 
Posts: 4775
Joined: 26 Sep 2013, 15:46

Previous

Return to Euro 2020.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest