Свјетско првенство у кошарци - Кина 2019

Re: Свјетско првенство у кошарци - Кина 2019

Postby Golden Warrior » 15 Sep 2019, 16:44

Kakav crni Durant on se nece do tada oporaviti od ahilove.

Bezveze nagadjate sve zavisi kako ce se sezona razvijati ali ce imati mnogo jaci sastav svakako jer oni koji ne odu do kraja igrati. Da li je to Harden, Curry, Lillard ili Beal manje je bitno...
Golden Warrior

Postby Dexi » 15 Sep 2019, 17:10

Bolkonski wrote:Napisao sam na uzivo temi da ocekujem petorku Rubio-BB-Furnije-Skola-Mark, i bi ta petorka.

A ovaj Rubio od koga su bolji Ertel, Teodosic i ne mogu da se setim ko sve nije naveden kao bolji, MVP prvenstva.

Rubio da nema Ljulja,Rudija,Marka,bracu Hernangomeza,Ribasa,ne bi mogao da vodi svoj tim ni do 1/4.Mada ovaj turnir za razliku od ranijih je odigrao odlicno,pogadjao neke suteve itd.Ali daleko je on od najboljeg Evropskog pleja posle T.Parkera Kako si rekao.to nema veze sa istinom.Po meni je M Gasol apsolutni mvp ovog turnira,a Ljulj je pokazao isto veliku klasu..To je moje misljenje.Ne bi Spanci ni dosli do finals da ne bese kradje.Ostalo je sad sve istorija.
Dexi

Postby Starks » 15 Sep 2019, 18:46

Džejms će narednog ljeta imati 35 i po godina, izvjesno dug nastup u PO i još izvjesnije sezonu bez titule. Već ga načinju povrede, ima dva olimpijska zlata i bronzu, te bronzu iz Japana 2006. Lik juri što viši plasman na GOAT listi, kakav motiv on može imati da zaigra u Tokiju?

Isto važi za Durenta koji je pretrpio užasnu povredu od koje se uspješno oporavio samo jedan košarkaš u istoriji - Dominik Vilkins. Dejvis je mlađi, moguće da će poći, ali sumnjam u to. Istorijat povreda, nijedan ozbiljan izlet u doigravanju za onakvog majstora, dva reprezentativna zlata... kako Lebron, tako će i on.

Od svih superstarova najvjerovatniji putnik za Tokio je Harden.
When you have to shoot, shoot. Don't talk.
Starks

Postby Bolkonski » 15 Sep 2019, 19:35

Dexi wrote:
Bolkonski wrote:Napisao sam na uzivo temi da ocekujem petorku Rubio-BB-Furnije-Skola-Mark, i bi ta petorka.

A ovaj Rubio od koga su bolji Ertel, Teodosic i ne mogu da se setim ko sve nije naveden kao bolji, MVP prvenstva.

Rubio da nema Ljulja,Rudija,Marka,bracu Hernangomeza,Ribasa,ne bi mogao da vodi svoj tim ni do 1/4.Mada ovaj turnir za razliku od ranijih je odigrao odlicno,pogadjao neke suteve itd.Ali daleko je on od najboljeg Evropskog pleja posle T.Parkera Kako si rekao.to nema veze sa istinom.Po meni je M Gasol apsolutni mvp ovog turnira,a Ljulj je pokazao isto veliku klasu..To je moje misljenje.Ne bi Spanci ni dosli do finals da ne bese kradje.Ostalo je sad sve istorija.

Dok Rubio svojim kvalitetima te igrace ne cini nimalo boljim.
Covek je sa 20 godina bio prvi plej Barselone koja je uzela EL sa jednim ili dva poraza, peti pik na draftu, prvi plej Minesote, prvi plej Jute, sada ce biti prvi plej Finiksa, prvi plej spanske reprezentacije, najbolji asistent u istoriji svetskih prvenstava, MVP ( to je najkorisniji igrac ) ovogodisnjeg SP-a, a ti mi pominjes Hernangomeza i mocnog Pau Ribasa :laugh:
Do cega je to u svojoj karijeri bilo koj tim vodio Tomas Ertel, za koga si rekao da je bolji od Rubia ? Ili Teodosic koji 6 godina nije mogao da uzme EL dok nije dosao Nando da mu je donese, dok je sa reprezentacijom vecito bio srebrn, a u NBA, gde he Riki prvi plej svake ekipe, su ga najurili posle godinu dana ( onu drugu sezonu je bio iskljucivo DNP ), ili Caco Rodrigez koga su u dva navrata slali kuci iz NBA lige.
Nisam rekao posle Parkera, nego posle Parkera, Spanulisa, a onda sam dodao i Gorana Dragica. Tu su i Saras, Papalukas, Kalderon, ali ne mislim da su oni bolji od Rubija, ako nista, Rubio je kompletniji igrac od njih. Plej neverovatnog pregleda igre i lucidnosti, izuzetne brzine, tehnike i lakoce igranja, izuzetne odbrane, a uz to je i drasticno popravio sut. Mozda i najbolji osecaj za tempo igre.
Last edited by Bolkonski on 15 Sep 2019, 19:43, edited 3 times in total.
Bolkonski

Postby Radonjaa » 15 Sep 2019, 19:37

Samo jedna ispravka, Rubio je bio peti pik, kad je nesrećna Minesota imala peti i šesti pik, uzela dva pleja, a Kari bio sedmi :lol2:
bwa wrote:Micko Talijan

Domingoo wrote:Treba stati malo u zonu i provocirati im sut pritisak ce biti na njima , time cemo malo da neutralisemo njihov ofanzivni skok i pnr igru Coviva i Cirbesa ..

CapitalismSlave wrote:Svako ko pljuje Sadika je ili zlonameran ili ne razume bas fudbal.
Radonjaa

Postby Bolkonski » 15 Sep 2019, 19:40

Da, da, peti, ne znam zasto vecito mislim da je bio treci, kao i da je Jan bio sedmi. Vecito sam ubedjen u te brojke :biggrin:
Bolkonski

Postby Milutinov Tata » 15 Sep 2019, 19:42

Nema sanse da Netsi puste Durenta da nakon pauze igra na OI.
OI 2016
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
Milutinov Tata

Postby Sir Oliver » 15 Sep 2019, 21:05

Jos jednom se pokazalo: napad moze da dobije mec, turnir se osvaja odbranom. Spanci su igrali ubedljivo najbolju individualnu i kolektivnu odbranu na ovom prvenstvu, koju su jos i prilagodjavali protivniku. Steta za onih 3:06 minuta Milutinova protiv Argentine. Da je igrao 4 puta toliko mi bi smo danas verovatno igrali ovo finale.

Sa 24,6 efficiency per game (EPG) uz 22,9 poena, 4,1 skokom i 4,4 asistencije po utakmici, Bogdan je statisticki najbolji igrac turnira, pritom je i najbolji strelac - zato je i morao da bude u prvoj petorci. Zvanicni MVP, Rubio, je imao EPG 17,5 sa 16,4 - 4,6 - 6.
"SPORT POSTOJI DA BI PRAVDA POBEDJIVALA"
Sir Oliver

Postby veljkos161 » 15 Sep 2019, 22:39

Dexi wrote:

Rubio da nema Ljulja,Rudija,Marka,bracu Hernangomeza,Ribasa,ne bi mogao da vodi svoj tim ni do 1/4.

Tacno, prilicno sam siguran da ne bi prosao dalje od grupne faze da je igrao 1 na 5 , odnosno bez svih saigraca :laugh:
Evo ja ti sad odgovorno tvrdim, da Bogdan nije imao Milutinova, Jokica, Bobija,Jovica, Micica,Lucica,Belog ,Radulju ,Guduru,Bircu i Simona, ne bi prosao ni grupu :laugh:
"Moraš biti puno hrabriji da ovako izgubiš nego da sa ovom pomoći dobiješ titulu".
veljkos161

Postby Nikola » 16 Sep 2019, 06:17

СрбинПодгорица wrote:Дај да шаљемо ово СП у архиву.

+1
I dalje mi nije dobro.
Nadao sam se da mi ove noci nece biti dobro od alkohola, ali drugacije ispade
Kud onaj mrtvak ne ubode penal za pobedu u 1/2 finalu, za nijansu bi manje bolelo
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden

Sonja Petrovic - boginja kosarke!

Jedan je Gagi kapiten!
Nikola

Postby Foteljas » 16 Sep 2019, 08:00

Jos jedan dobar tekst iz Danasa u vezi naseg nastupa na SP:

https://www.danas.rs/sport/mundobasket/djordjevic-otisao-problemi-ostali/
Foteljas

Postby Nikola » 17 Sep 2019, 07:22

Da zakljucim ovo SP sto se mene tice.
Prvo, nisam verovao iskreno, iako dok sam ziv necu glasati protiv Srbije u kosarci, da cemo zaista otici do finala. Iskreno, vise sam verovao 2014. Jednostavno hype, price o zlatu unapred, emisije, svi su odjednom poceli da pricaju kako ovo uzimamo kao 1990. u najmanju ruku. Plus Ameri nikad slabiji. Naravno da sam odgojen da u zivotu necu glasati protiv nas, nisam to uradio ni sad, ali nekako sam osecao

Drugo, ovo je drugo prvenstvo gde sam analizirao nasu grupu. Iskreno, mislim da sam 2017. tobolje uradio, ali ko je citao hvala mu, a ko je bio zadovoljan jos veca zahvalnost.. Smarao sam sve vreme i hvala Airu ato mi je keca dao nasu grupu. Vise necu, dok ne uzmemo sledecu medalju ili ako me bas budete molili, ali nece uspeti.

Da se vratimo na sadasnjost. Kokoskov je jedini koji moze da u ovom trenutku uzme repku. Znamo svi kako se dolazi do pozicija, ne samo u repki, nego uopste kroz sve selekcije, ali ako smo pametni idemo valjda sad sa njim. Sasa Obradovic je druga opcija, ali i druga liga. Price o Milojevicu ili ne daj Boze Gurovicu (nadam se da je ovo zezanje) - eto nas u 2004.

Bice mi zao ako Teo, Bjelica i naravno Djordjevic ne uzmu zlato u karijeri (Sale ako se nekad vrati) Zato se i nadam da ce biti tu do EP, plus Kalinic, Lucic itd.
Sledi nam smena generacija. Nosioci su Jokic i Bogdan. uz Milutinova i Micica, plus Kaline, i ovi koje sam pomenuo, plus Jovic.
Moraju se uvoditi mlade snage, a da ponovim to moze samo jedan covek u ovom trenutku. Sve ostale maneadzersko-SNS-ovske kombinacije... odosmo u kurac
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden

Sonja Petrovic - boginja kosarke!

Jedan je Gagi kapiten!
Nikola

Previous

Return to SP u košarci Kina 2019.