Свјетско првенство у фудбалу - Русија 2018

Ko osvaja SP?

Brazil
26
22%
Argentina
17
15%
Urugvaj
3
3%
Španija
12
10%
Nemačka
17
15%
Francuska
14
12%
Belgija
8
7%
Portugal
2
2%
Engleska
1
1%
Neko deseti (navesti ko)
16
14%

Total votes : 116

Re: Свјетско првенство у фудбалу - Русија 2018

Postby Pit Bull » 16 May 2018, 16:28

Neko moje razmisljanje o svakoj grupi i BOLD prediction

-Rusija ispada u grupi
-Maroko prolazi u nokaut fazu
-Peru prolazi u nokaut fazu
-Hrvatska zavrsava prva u grupi
-Kod nas bas nisam pametan. Neka bude da Brazil nece imati svih 9 bodova
-Svedska u nokaut fazi
-Engleska prva u grupi G
-Senegal u nokaut fazi

Sto se tice nekog daljeg toka turnira, meni je Urugvaj dark horse. Usudio bih se reci i Englezi :D

Brazil nema kvalitet po meni da ode do kraja, Spanci definitivno vise nisu top reprezentacija... Francuzi su u takvoj grupi da moze biti nezgodna prica...

Bice zanimljiv turnir, mislim da nema izrazitog favorita i ne bih se iznenadio da neko iz drugog plana ode do kraja. Ako bih vec morao birati, onda Argentina.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

NFL Fantasy Champion(2014)
Pit Bull

Postby Lakerit » 16 May 2018, 16:32

Ја очекујем од Енглеза да изненаде позитивно. Не да освоје али да позитивно изненаде баш зато што нико од њих не очекује ништа.
Играће затворено са доста трчања и контри и мислим да ће им то проћи.
Пошто ће притисак јавности бити мањи због нижих очекивања ето шансе за леп резултат.
Lakerit

Postby Lakerit » 16 May 2018, 16:34

Ако бих се кладио на изненађење онда би то били хрвати.
Ово је добра генерација која одлази и верујем да ће дати све да направе неки резултат на крају.
Мада доста зависи од тренера и атмосфере
Lakerit

Postby grobar_Zvornik » 16 May 2018, 16:34

И Уругвајци објавили шири списак од 26 имена

http://www.auf.org.uy/Portal/NEWS/13549/0/Lista_para_la_preparaci%C3%B3n/
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

26 ГОДИНА ПОНОСНА И СЛАВНА!
grobar_Zvornik

Postby Chuck » 16 May 2018, 17:51

Pored nas, uvek za braćurde iz Meksika se navija. :okk:

Ima nekolicina dobrih timova koje ne vaze za favorite a mogu daleko da doguraju: Belgija, Engleska, Hrvatska, Urugvaj, Kolumbija itd...

Mislim da ce prvenstvo biti jako neizvesno jer sada nema apsolutnog favorita kao ranijih godina.
Philadelphia 76ers 2017-2018 Champions
Chuck

Postby kamenko » 16 May 2018, 17:53

Ja razmišljam a stavim neke pare na Belgijance za osvajanje SP. Znam da nije za očekivati da osvjač bude mimo odabranog kruga ali mi oni djeluju kao neko ko može do kraja. Ne vidim kod njih neku slabu tačku u timu.
kamenko

Postby Puta Tapar » 16 May 2018, 18:33

Trener najslabija tačka Belgije to je kao da daš Alimiju da vodi Drim tim.

A: Rusiju će da guraju sudije, tako da će nažalost Egipat ili Urugvaj da izvise
B: slažem se za Maroko, Portugal se nafatirao na prošlom EP, Španci su mi možda prvi favorit
C: Peru može proći dalje, možda bude i među najprijatnijim iznenađenjima, Francuzi u top šest favorita
D: tu može da prođe svako
E: Švica i mi za drugo mesto, Brazil u top 6
F: Nemci i Meksiko, oni uvek izađu iz grupe
G: Englezi će verovatno da se muče, Belgijanci će da se iživljavaju na ostalima, a onda će da ispadnu od prve jače selekcije
H: ovde mogu svi osim japana da prođu

Favoriti
- Španija, Nemačka, Brazil
- Francuska, Belgija, Argentina
Puta Tapar

Postby Pit Bull » 16 May 2018, 18:40

Meni je Spanija nikad gora... Ne bih se iznenadio ako u grupi ispadnu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

NFL Fantasy Champion(2014)
Pit Bull

Postby grobar_Zvornik » 16 May 2018, 18:41

Кога занима, шпанска "Марка" је у једном тексту објавила саставе (што коначне, што шире) свих селекција чији су селектори до сада објавили исте. Наравно нашег још нема. :okk:

http://www.marca.com/futbol/mundial/2018/05/14/5af9d1d0ca4741b2188b4619.html

Уз то портал нуди и симулацију костура.

http://www.marca.com/futbol/mundial/2018/04/26/5ae1f81d268e3e266d8b468b.html
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

26 ГОДИНА ПОНОСНА И СЛАВНА!
grobar_Zvornik

Postby Admiral » 16 May 2018, 22:41

Navija se iskljucivo protiv Evropskih selekcija, pogotovo sad kad nema Italijana.

Bas cudno prvenstvo bez njih, Holandjana i Cilea.
Asambl Aleksandrov :blue:
Admiral

Postby domingo » 17 May 2018, 03:02

Englezi su obicna kanta sta od njih ocekivati oni nista nisu uradili dok su imali Laprada,Dzerarda,Terija,Ferdinanda,Esli Kola ,Runija...sad mogu lagano i grupu da ne prodju .. Urugvaj je jebena ekipa imaju najuigraniji stoperski par na svetu iz najboljeg klubskog odbrambenog sistema vrhunski napad i solisnu sredinu ..
Hrvati su istu tu iz senke ako posloze sve kako treba mogu daleko .
Argentina i Nemacka ne verujem da mogu da ponove proslo SP cak ne ocekujem ni jednu od ove dve ekipe u finalu prvoj fale bekovi centralni vezni drugi su prosli zenit nemaju napadaca sto su osvojili osvojili su ipak prednost im je trener..
Brazil ima veliki potencijal stoperi odlicni uigrani , Marcelo ogromna prevaga u napadu , ako imaju iole normalnog trenera mogu wigurno u finale.
Portugal nezgodna timska ekipa znaju da igraju tvrdo na rezultat mogu da iwpadnu u grupu a mogu i daleko.
Belgija je ishajpovanatu sem De Brujnea i Azara koji igra toplo hladno nema vrhunskog igraca a imaju i neki gubitnicki mentalitet..
Francuzi jebena ekipa uz Brazil mozda i najaci imaju neverovatnu bazu odlicnih igraca ali im fali vodja fali neki autoritet kao Zidan jednostavno ne vidim ko je u toj ekipi glava ipak ako pametno selektuju ekipu mislim da mogu u finale Varane - Umtiti je najpersepktivniji stoperski par na svetu ,Grizman ,Mbape .. gomila odlicnih jakih igraca stvarno imaju vrhunski potencijal ..

Mislim da ce se ponoviti finalisti iz 90' samo sto ce sad pobednik biti Brazil ako im se putevi ne ukrste pre finala.

Spanija moze da bude nezgodna imaju ogroman broj dobrih fudbalera .
Puta Tapar wrote:Trener najslabija tačka Belgije to je kao da daš Alimiju da vodi Drim tim.

Ne bih se slozio on je u Wiganu radio dobar posao cak jevi uzeo Fa ciup valjda protiv Sitija nije top klasa ali pogledaj koji treneri vode druge reprezentacije ili su pocetnici ili istroseni starci ..
domingo

Postby fighter » 17 May 2018, 08:51

I ja ne vjerujem da Njemačka može dalje od polufinala.
fighter

Postby domingo » 17 May 2018, 14:28

Nemcima definitivno najvise fale bekovi ,a u danasnjem fudbalu bez vrhunskih bekova je jako tesko da se napravi veliki rezultat najbolji primer je Real Madrid u kome Karvahal i Marcelo mnogo znace ...

Ovako imaju ok tim mada su mnogi igraci u padu Rojs nije ni blizu igraca pre par godina ,Gece isto ,Kedira.. Kross je odlican ,Gindagon je dobar ali veciti problemi sa povredana ,Sane je u naponu i on im je najveca snaga trenutno ,Drexler poprilicno stagnira u PSG ..
Najveci problem su im napadac i bekovi ,ali imaju taj sistem kontinuitet ,trenera,ali ih ipak ne vidim u finalu..

Sad sam malo gledao rezultate u prethodnom periodu trenutno su u najboljoj formi ubedljivo Brazil i Spanija ... Francuska botgami ima neke zesce kikseva tipa poraz od Svedske sto za takvu ekipu ne sme da se desava kazem njima je najveci problem taj nedostatak nekog prirodnog autoriteta i lidera na terenu fali im neki Platini ,Zidan razmazeni i deristavi Pogba koliko god bio dobar igrac ne moze da bude lider ekipe ..Imaju ogroman individualni kvalitet i potencijal ali su nekako nedoreceni fali im taj igrac sa karakterom ..

Spanci su jako zanimljivi lagano su sazvakali ove kvalifikacije, u klubskom fudbalu dominiraju vec godinama mislim da ovo moze da bude njihovo prvenstvo na neki nacin .. doduse imaju rupu u odbrani u vidu Pikea koji je najizvikaniji igrac od kad ja pratim fudbal ,Ramos je vrhunski igrac.. imaju izuztenke bekove Alba,Alosno i Carvahal , Aspilipueta ... Mislim da je nj9ima mozda i bolje da probaju sa Aspilipuetom na stoperu...

Buskec,Saul,Koke,Isko... Inijesta i David Silva sigurno mogu jos po nesto da pruze.. u napadu Morata i Kosta i sto je jako bitrno na golu najbolji golman sveta , uz Nemce jedina ekipa u evropi koja ima izrazen sistem igre ..
domingo

Postby fighter » 17 May 2018, 14:37

Kad ih već pominjemo naiđoh na interesantnu karikaturu.

Image
fighter

Postby domingo » 17 May 2018, 15:06

Haha kakva slika ..
Ja ih genralno ne podnosim ni kao reprezentaciju ni kao narod , njihov klubski fudbal ne pratim jednostavno mi je odbojno sve sto dolazi iz Nemacke .. Ipak ne mogu da im osporim tu fanaticnu disciplinu i sistem koji imaju u svemu sto rade..
Generalno ne podnosim celu tu zapadnu evropu Spance,Italije donekle gotivim Francuze ali oni nisu ono sto su bili ,sve te zemlje su se razvile na pljackanju i kolonizovanju drugih zemalja zbog njihovih medjusobnih sukoba su vodjena oba svetska rata i svima im je Vatikan autoritet .. Ali da ne sirim dalje temu sto se mene tice nek osvoji bilo ko sem ovih zapadno evropskih drzava.
domingo

PreviousNext

Return to Svetsko Prvenstvo u fudbalu RUSIJA 2018.