Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska i kadetska Liga

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby 1n54jd3r » 04 Apr 2011, 09:02

bekrinjo wrote:Poznato je da ce Mega biti 3, a NS 4,dok ce FMP i Hemofarm u poslednjem kolu u Zelezniku odlucivati o 1 mestu i domacinstvu F8...

Mislim da ce ovo biti prvi i jedini put da cu navijati za FMP i to samo iz jednog razloga - finalni turnir u Bg.
Inat koji je pretrpeo sve faze razvoja i došao do terminalnog stadijuma - negiranje i sopstvene inicijative.
User avatar
1n54jd3r
 
Posts: 1359
Joined: 15 Mar 2011, 01:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 04 Apr 2011, 12:32

Beonegro wrote:
bekrinjo wrote:Sto vise gledam Marinkovica i u igri i na zagrevanju on je idealan za 4,ima mekanu ruku a odlicnu kretnju...

Misliš da je više 4, nego 3? Meni se to malo što sam ga gledao (a to je uglavnom bilo u prvom timu Zvezde) svidjela njegova pokretljivost i osjećaj za prostor/utrčavanje, zbog toga mi djeluje da bi vrijedjelo probati da se on "izbaci" na 3. Ako ne ide, uvijek će se lakše vratiti na 4, nego što se od četvorke može napraviti trojka.


Nisam bas siguran da bi uspeo kao 3 ali nije nemoguce,videcemo kako ce se dalje razvijati i gde ga vide u seniorskoj kosarci.
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 07 Apr 2011, 12:07

U nedelju od 20h u hali Basket city prava poslastica za kraj regularnog dela JJLS,FMP i Hemofarm igraju za 1 poziciju i domacinstvo F8...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 10 Apr 2011, 12:11

http://www.juniorskaligakss.com/sr/box.php?id=132&t=

Partizan slavio protiv ferenjasa u Vladicinom Hanu...

U toku je mec NS-CZ,vode domacini preko 20 razlike...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 10 Apr 2011, 12:55

NS dobio CZ(bez Cveleta) 92-76...


Planiram veceras da gledam FMP-Hemofarm pa me zanima hoce li Miljenovic igrati ili ova gungula oko profesionalnog ugovora nema veze sa juniorima?
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby Talicni Tom » 10 Apr 2011, 19:33

http://www.persija.net/statistika/live.php?id=fmp_hem

Kako stvari stoje Hemofarm će utući FMP večeras. 29-44
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 10 Apr 2011, 19:48

Rapsodija u narandzastom,milina je gledati ove klince.
Problem FMP je sto su Bezbradica,Miljenovici i Jankovic prebrzo skupili po 2 prekrsaja.
Popovski je nezaustavljiv,sa druge strane prava timska igra Vrscana ail bih istakao Mitrovica koji igra sve(od pleja pa o KC).
Hala sjajno popunjena,video Tegij,Bojica,Vascanina,Covica...
Ne zalim sto sam se iscimao da gledam mec!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby 1n54jd3r » 10 Apr 2011, 20:35

Znam da je ulog bio domaci teren finalnog turnira, ali ne mogu a da ne pomislim da je FMP cuvao karte i akcije za samo finale.
edit: ipak je to samo suluda teorija...ne bi se Covic odrekao domaceg terena ni u ludilu
Inat koji je pretrpeo sve faze razvoja i došao do terminalnog stadijuma - negiranje i sopstvene inicijative.
User avatar
1n54jd3r
 
Posts: 1359
Joined: 15 Mar 2011, 01:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 10 Apr 2011, 20:55

Hemofarm deklasirao nemocni FMP,100-76...
FMP je pokusao na startu drugog poluvremena da se vrati u igru i smanjili su na 8 razlike ali to je bio sve od njih veceras,Krstic je sa vezanih 7 poena vratio Hemofarm na pristojnu razliku.
FMP je previse ali zaista previse pokusavao individualnim akcija u cemu je prednjacio Miljenovic,koji je inace po meni bio jako los(dosta izgubljenih lopti,koraci,promasio 4-5 suteva van reketa).U prvom poluvremenu najbolji je bio Popovski a u drugom Bezbradica...
Hemofarm je ekipa sa glavom i repom,mene je odusevio Mitrovic koji je jako cesto prevodio loptu,lepo ígra ledjima a ima mekanu rucicu.Mana-defanzivno premekan.Sve pohvale Novaku,najnizem na terenu koji je u poslednjih 30 sekundi trece cetvrtine 2 puta uhvatio loptu u napadu a u zadnjoj jos jednom.
Na kraju se sa tribina culo "Hemofarm,Hemofarm!"...
Prelepo kosarkasko vece!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 11 Apr 2011, 00:27

F8 se od 28-30 Aprila igra u Vrscu...

Parovi cetvrtfinala:

A: Hemofarm-Partizan
B: FMP-CZ
C: Mega-Radnicki
D: Novi Sad-Mladost

U polufinalu ce igrati pobednici A-D i B-C


MVP regularnog dela je Miljenovic,takodje i najbolji asistent i kradljivac...
Najbolji strelac je Sasa Avramovic iz Mladosti...
Najbolji skakac je Milos Jankovic iz Mladosti...
Najbolji bloker je Bojic iz Mege...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby Paki » 11 Apr 2011, 20:08

Fmp ostaje i bez Bezbradice i Popovskog-Turanjanina.Ni oni ne žele da potpišu ugovor sa fmp-om.
Paki
 
Posts: 1278
Joined: 19 Mar 2011, 00:41
Location: Zemun

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby 1n54jd3r » 11 Apr 2011, 20:18

Ovo se znalo kao i za Miljenovica...
Inat koji je pretrpeo sve faze razvoja i došao do terminalnog stadijuma - negiranje i sopstvene inicijative.
User avatar
1n54jd3r
 
Posts: 1359
Joined: 15 Mar 2011, 01:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby Talicni Tom » 11 Apr 2011, 22:58

@Bekrinjo

Može li malo opširniji skauting igrača oba tima?
Krstić, šta igra kako izgleda, Mitrović, Milutinov? Ko se čime izdvaja?
Isto i za FMP?
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby 1n54jd3r » 11 Apr 2011, 23:07

Dobrovoljno se prijavljujem za izvestavanje sa finalnog turnira :)
Inat koji je pretrpeo sve faze razvoja i došao do terminalnog stadijuma - negiranje i sopstvene inicijative.
User avatar
1n54jd3r
 
Posts: 1359
Joined: 15 Mar 2011, 01:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 14 Apr 2011, 15:48

Talicni Tom wrote:@Bekrinjo

Može li malo opširniji skauting igrača oba tima?
Krstić, šta igra kako izgleda, Mitrović, Milutinov? Ko se čime izdvaja?
Isto i za FMP?


Sa malim zakasnjenjem:



Mitrovic:
Kao sto sam vec napisao cesto je igrao pleja,odlicna kontrola lopte i jako,jako mekana rucica za sut sa (polu)distance.Igrao je nekoliko puta ledjima ali mu fali kilaze pa protiv Bezbradice i Jankovica nije imao previse uspeha i popio je bar blokada,dok je Stanojevica brzo izbacio iz igre sa 2 penala za manje od 2 minuta.U situacijama kada je FMP igrao zonu bio je post igrac na vrhu kapice i sjajno razbio tu zonu asistencijama kao i sa par suteva sa distanceNisam video igraca koji vise koristi rolling od njega!Svaki ulaz ili pokusaj ulaza je radio rolling.Isuvise je mekan defanzivno,nekoliko puta su ga unosili u kos i poentirali a da nije pravio faul iako Hemoafrm nije u bonusu pa ga je Vucurovic kritikovao.Pravi lider Hemofarm,ja bih njega u seniorima gurao na krilo a mislim da mu je zato Vucurovic i dodeljivao ulogu pleja kako bi mu dodatno poboljsao kontrolu lopte,nesto slicno kao Kari sa Bjelicom...
Od igraca iz Hemofarm mislim da ima najvise sansi da uspe u seniorskoj kosarci,vreme ce pokazti jesam li u pravu…

Krstic:
Za mene prijatno iznenadjenje,igrao je najvise beka ali u situacijama kada je igrao i Milosevic igrao je krilo.Ima izuzetno precizan sut ali bukvalno sa zemlje.Vezao je 6 poena kada se FMP priblizio na pocetku drugog poluvremena.Igrac koji je neprimetno dosao do 24 poena,takodje da napomenem da odlicno trci kontre …
Btw oko njega su Hemofarm i FMP/Knjazevac vodili pravi mali rat ali je na kraju ipak potpisao za Hemofarm.

Milutinov:
Centar koga kada pogledate mislite da ne zna da hoda ali odlicno razume igru i sjajno gradi reket i skuplja lopte pod oba kosa!Nisam video da je igrao ledjima ili licem kosu,sve poene je postigao nakon p’n’r igre i skupljajuci otpatke pod kosem FMP.Mora jos mnoooogo da radi na poboljsanju koordinacije a vidim da mu Vucurovic dosta dozira minutazu…
U Hemofarm je dosao iz NS…



Djordje Milosevic:
Plavusan koji je igrao krilo i na mene ostavio utisak igraca koji ima mozda i previse sammopouzdanja ali mu je Vucurovic ostavio dosta slobode u igri pa je lopta najcesce bila kod njega kad je nominalni plej trebao da bude mali Novak.Poentira uglavnom nakon ulaza(ima onaj ukrsteni korak) dok mu je sut po meni krajnje diskutabilan jer mu je sut dosta krut i na tome mora da radi.Podelio je nekoliko lepih asistencija bez gledanja nakon prodora,fizicki na nivou seniora.



Sto se tice igraca FMP Miljenovic je bio van svakog ritma,izgleda je igrao sa povredjenim zglobom a u toku same igre je povredio i lakat.Mislima nije bio u utakmici sto nije ni cudo jer se sprema za beg iz predgradja.Bezbradica je fizicki dominatan,skocan i sa odlicnim osecajem za rampu.Dosta se izvlacio i sutirao sa distance,nakon 2 promasaja vezao je 4 suta(od toga 1 trojku) pri cemu je pocepao mrezicu!Jankovica sam gledao po 1 put i ono sto mi se odmah dopalo kod njega je da igra kosarku sa osmehom!Fizicki je takodje na zavidnom nivou I odlican skakc koji ima osecaj gde ce se lopta odbiti.Igrao je najcesce sa Bezbradicom pa su me podsetili na Tornjeve blizance Nikolica i Askrabica.Popovski-Turanjanin je za mene odlican material:levoruk,fenomenalan suter iz driblinga koji ce biti odlicno krilo.Izuzetno agresivan kako na skoku tako i u defanzivi ali je to u mecu sa Hemofarmom rezultovalo ranim ulaskom u problem sa penalima sto ga je sputalo da pokaze jos vise.Zajedno sa Bezbradicom,Avramovicem iz Mladosti i Radonjicem osvojio je zlato na OI Mladih u Singapuru u basketu 3 na 3…
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests