Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska i kadetska Liga

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Zlaja » 08 May 2013, 12:17

Pa kao i Bertans :D
Sve ok, po 1 igrac, ostali novcano i to je to.
Klinci su najmanje krivi.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46892
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Talicni Tom » 08 May 2013, 14:33

Smijesno je kaznjavati djecu, njih 90% bez profesionalnih ugovora novcano. Kazne ce ko da gledam platiti klubovi i to je to. Znao sam da ce kazne da budu blage da se niko ne naljuti ne bi li sve sto prije zaboravilo.
Savez ce biti srecan sto ce sve te momke fino moci da pozove u reprezentaciju.
A klubovi ce tek da naprave rasomonijadu. Partizan ce veceras da napravi neki ala defile svojih sampiona, a Zvezda da posalje svoje na finale El.

A da se mjerilo striktno ne bi se moglo reci da je pogresno tumacenje pravilnika i sestomjesecne suspenzije. Zato mi je i smjesno bilo pocetno busanje nekoga iz saveza da je sve po propisu. Propustili su priliku da sute.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Unexpected » 08 May 2013, 14:36

Talični, čini mi se da mešaš paravila igre i propozicije takmičenja, moguće je da grešim.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby misionimp » 08 May 2013, 15:01

Da li su i sudije kaznjene? Koliko sam ja shvatio iz ovog teksta savez je indirektno priznao gresku. Za sta su kaznjeni Pusica, Andric i Djordjevic iz Partizana ako oni nisu nista uradili?
User avatar
misionimp
 
Posts: 470
Joined: 05 May 2013, 19:32

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Unexpected » 08 May 2013, 15:02

misionimp wrote:Da li su i sudije kaznjene? Koliko sam ja shvatio iz ovog teksta savez je indirektno priznao gresku. Za sta su kaznjeni Pusica, Andric i Djordjevic iz Partizana ako oni nisu nista uradili?

Što bi sudije bile kažnjene?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby misionimp » 08 May 2013, 15:03

Unexpected wrote:
misionimp wrote:Da li su i sudije kaznjene? Koliko sam ja shvatio iz ovog teksta savez je indirektno priznao gresku. Za sta su kaznjeni Pusica, Andric i Djordjevic iz Partizana ako oni nisu nista uradili?

Što bi sudije bile kažnjene?

Zato sto nisu iskljuceni Pusica,Andric i Djordjevic.
User avatar
misionimp
 
Posts: 470
Joined: 05 May 2013, 19:32

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Talicni Tom » 08 May 2013, 16:51

Unexpected wrote:Talični, čini mi se da mešaš paravila igre i propozicije takmičenja, moguće je da grešim.


Gledao sam pravilnik (da li disciplinski) sa sajta saveza, mislim da sam i stavljao link i molio nekog pravnika da protumaci sta su zaprijecene kazne. A nasao sam da je moguce dati novcane kazne i/ili suspendovati igrace. Ne tvrdim da se odnosi na ovaj slucaj ali definitivno za slicne prekrsaje. Cak su kazne ostrije za mladje kategorije i obuhvataju i trenere i odgovorna lica u klubovima.
Kazem, ako za takve kazne ima osnova, zar nije logicno, cak i pedagoski i primjerno kazniti ucesnike vremenskom suspenzijom, a ne novcanom pogotovo imajuci u vidu da djeca nemaju profesionalne ugovore.
Zato i ovo sve jeste licemjerno.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Unexpected » 08 May 2013, 16:54

Talicni Tom wrote:
Unexpected wrote:Talični, čini mi se da mešaš paravila igre i propozicije takmičenja, moguće je da grešim.


Gledao sam pravilnik (da li disciplinski) sa sajta saveza, mislim da sam i stavljao link i molio nekog pravnika da protumaci sta su zaprijecene kazne. A nasao sam da je moguce dati novcane kazne i/ili suspendovati igrace. Ne tvrdim da se odnosi na ovaj slucaj ali definitivno za slicne prekrsaje. Cak su kazne ostrije za mladje kategorije i obuhvataju i trenere i odgovorna lica u klubovima.
Kazem, ako za takve kazne ima osnova, zar nije logicno, cak i pedagoski i primjerno kazniti ucesnike vremenskom suspenzijom, a ne novcanom pogotovo imajuci u vidu da djeca nemaju profesionalne ugovore.
Zato i ovo sve jeste licemjerno.

To se i rešava pravilnikom/propozicijama, ono što je bilo na terenu mislim da spada u pravila igre. Na to sam mislio. Mrzi me da tražim, moguće je da nisam u pravu.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Talicni Tom » 08 May 2013, 16:59

Ocigledno se ne razumijemo. Nisam govorio o odluci na samom mecu nego o odluci disciplinske komisije/suda koja naknadno treba da kazni pocinioce. I to u svjetlu kako ce se ponasati savez kada treba da donese odluku koja moze imati direktnog uticaja na njega, tj. na sastav reprezentacija. I naravno pokazalo se da se onda rastegljivo primjenjuju pravila, u smislu daj da umanjimo stetu.
Da ne govorim da ova odluka sa novcanim kaznama odgovara i klubovima.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Zlaja » 08 May 2013, 17:07

Talicni Tom wrote:Mene interesuje jedna stvar.
Ako se striktno postuju pravila onda je tacno da je trebalo izbaciti sve igrace koji su utrcali s klupe.
Postavlja se onda pitanje da li Milutinov kao inicijator incidenta treba da dobije neku vecu kaznu od iskljucenja.
Vjerujem da postoji i neka zaprijecena kazna u propozicijama koja bi mogla da znaci neku vremensku suspenziju.

Mislim da bi prvo trebao jedno izvinjenje da uputis.
A drugo, koliko se secam ovo je prvi eksces ovih momaka i ne trebaju koplja da se lome na njihovim ledjima.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46892
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Talicni Tom » 08 May 2013, 17:13

Izvinjavam se sto sam nasjeo na izvjestaj navodnog ocevica.

Edit: Hajde kada si vec nasao post koji si kvotovao nadji i onaj koji kaze da nisam zato da se kazne suspenzijama. I da ne odgovara to ni igracima ni klubovima ni reprezentaciji.

Ali savez je imao priliku da pokaze put, promovise neke vrijednosti i nacela i kaze ovo ne vodi nicemu, pod vasim uticajem dosli smo do toga da nam se i djeca tuku. Zato cemo da ih kaznimo suspenzijom u kojoj nece moci igrati ni za vas ni za nas, a ni za sebe. I mogli bi da hodaju uzdignuta cela. Ovako se nicim ne izdvajaju od opste atmosfere.
U slicnoj stvari fudbalski savez koji vazi za grupu bandita se ponio gospodski suspendujuci Ninkovica na godinu dana igranja u reprezentaciji.
Last edited by Talicni Tom on 08 May 2013, 17:20, edited 1 time in total.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Zlaja » 08 May 2013, 17:14

:thumbup:
Jos preostalu dvojicu da na'vatam :biggrin:
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46892
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Baron » 08 May 2013, 17:17

Harper i ja se ne predajemo dok smo zivi :jezik:
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Zlaja » 08 May 2013, 17:18

Moja greska, ceka se 1, drugi ce skokom :lollol:
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46892
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Talicni Tom » 08 May 2013, 17:21

Eno dok otkucah dodatak covjek vec odgovorio. .ebi ga.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 7 guests