Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska i kadetska Liga

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 14:48

Unexpected wrote:
Raoul Duke wrote:Али, да ли би исто реаговао да су замењене улоге? Да је Партизановим клинцима онемогућено да се боре за трофеј јер су раздвајали неколико ратоборних другара?

Verovatno ne bih isto reagovao, ali bih isto mislio i pisao. Ovo možeš da mi veruješ ili ne.
Zamisli da je ušla i druga klupa, ko bi to smirio? Prošao sam i sam nekoliko sličnih situacija. Uvek su veći problem igrači sa klupe od onih na terenu.

Moj stav je i dalje, da titulu nije trebalo dodeliti, isto sam mislio i za Kup.

EDIT: U rukometu se kažnjava i ako se braniš. Jedini način da ne budeš isklučen je da pustiš da te mlate ili da bežiš.


Немам разлога да ти не верујем. То је поштен став.

П.С. Зато је хокеј мајка :biggrin:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 14:48

Raoul Duke wrote:
Unexpected wrote:Znači, kod onog guranja Nelsona sa leđa je trebalo da svi krenu da ga mlate?

Ceniš da igrač KKP nije prišao da se izvini?



Епилог да ми остајемо са само 4 играча је безобразан. Можда и планиран.

Jesu li ili nisu svi igraci Zvezde zavrsili na terenu?
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 14:50

Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:
Unexpected wrote:Znači, kod onog guranja Nelsona sa leđa je trebalo da svi krenu da ga mlate?

Ceniš da igrač KKP nije prišao da se izvini?



Епилог да ми остајемо са само 4 играча је безобразан. Можда и планиран.

Jesu li ili nisu svi igraci Zvezde zavrsili na terenu?



Касниш. Ишчитај мало уназад, потпуно је јасно моје мишљење о овоме.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 14:54

Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:
Unexpected wrote:Znači, kod onog guranja Nelsona sa leđa je trebalo da svi krenu da ga mlate?

Ceniš da igrač KKP nije prišao da se izvini?



Епилог да ми остајемо са само 4 играча је безобразан. Можда и планиран.

Jesu li ili nisu svi igraci Zvezde zavrsili na terenu?



Касниш. Ишчитај мало уназад, потпуно је јасно моје мишљење о овоме.

Znam, samo zelim da ga ponovis da bih ti napisao sledece. Kako je to onda Partizan spremio scenario i kako su to onda sudije ostetile Zvezdu ako je pravilo igre po tom pitanju jasno?
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 14:56

Рекох ја да не подржавам саопштења као форму изражавања иначе, па ни ово последње.

Али, ако вас човек пусти, у стању сте да исконструишете читаву причу у контексту који вама одговара. Тако је и кренуло.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 15:01

Iskonstruisali smo da saopstenje nije istinito i da je samim tim sramno?
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 15:07

Oglala wrote:Iskonstruisali smo da saopstenje nije istinito i da je samim tim sramno?



Ма шта си се ухватио саопштења? Проблем је ситуација која му је претходила.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Zlaja » 03 May 2013, 15:09

Moze link?
Sta smo to iskonstruisali?
I kako ste na to vi reagovali?
Zar je moralo ovoliko da se laze?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Unexpected » 03 May 2013, 15:18

Objavio je Mondo snimak:
http://www.mondo.rs/s288624/Sport/Kosar ... Cacku.html

Pitao je Džoni što Dule nije isključen kod onog koškanja na derbiju kada ga je onaj novinar pogodio loptom. Treneri smeju u tim situacijama da ulaze u teren, to nisam znao:

"Zamenici (rezerve - prim.aut), igrači koji su napravili pet grešaka ili pratioci ekipe koji napuste prostor oko klupe, u toku tuče ili bilo koje situacije koja može da dovede do tuče, diskvalifikuju se. Samo je treneru i/ili pomoćnom treneru dozvoljeno da napusti prostor oko klupe ekipe, da bi pomogao sudijama da održe ili uspostave red. U ovoj situaciji on se ne diskvalifikuje".
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 15:18

Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:Iskonstruisali smo da saopstenje nije istinito i da je samim tim sramno?



Ма шта си се ухватио саопштења? Проблем је ситуација која му је претходила.

E sad me vec zbunjujes. Pa sto sma onda mi ovde konstruisali? Nismo pricali o zaveri sudija i saveza, niti smo rekli da je dogadjaj isplaniran ranije u Zelezniku. Bez zezanja, nismo konstruisali nista. Budemo li iz prevencije prebacivali lopte u tudje polje ili relativizovali dogadjaje nekim prethodnim, dugo cemo imati problem u kosarci, a samim tim i izmedju sebe.
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 15:22

Oglala wrote:Evo i snimka. Tejic je prvo udario trinaesticu, pa onda Milutinova. "Saopstenje" zasluzuje zatvorsku kaznu.



Па ти први. "Затворску казну" заслужује прво онај фаул, а иза њега иде туча, где нисте ви само примали ударце.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Unexpected » 03 May 2013, 15:25

Faul je dobio tačno šta zaslužuje. Nesportsku ličnu grešku. Ni manje ni više. Dao sam ti najsvežiji primer, po meni, opasnijeg faula.
Saopštenje, je sa druge strane, nešto što diže tenzije, uz to je bezobrazno laganje.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Zlaja » 03 May 2013, 15:26

Unexpected wrote:
"Zamenici (rezerve - prim.aut), igrači koji su napravili pet grešaka ili pratioci ekipe koji napuste prostor oko klupe, u toku tuče ili bilo koje situacije koja može da dovede do tuče, diskvalifikuju se. Samo je treneru i/ili pomoćnom treneru dozvoljeno da napusti prostor oko klupe ekipe, da bi pomogao sudijama da održe ili uspostave red. U ovoj situaciji on se ne diskvalifikuje".

Sasvim dovoljno, sudije, treneri i pomocnici (sa blize klupe, kod juniora CZT, kod seniora KKP) su dovoljni, nadam se da Uleb nece menjati pravilo zbog juniora CZT, ko bi onda kontrolisao 24 igraca. Radonjic i Icelic sigurno ne :biggrin:
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 15:39

Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:Evo i snimka. Tejic je prvo udario trinaesticu, pa onda Milutinova. "Saopstenje" zasluzuje zatvorsku kaznu.



Па ти први. "Затворску казну" заслужује прво онај фаул, а иза њега иде туча, где нисте ви само примали ударце.

Pa kad neko izda ko zna koje po redu neistinama potkovano saopstenje, ne znam kakvu reakciju od mene ocekujes? Ovakve lazi moraju biti sankcionisane; zatvorska kazna mozda zvuci preterano, ali je bilo i nekih slucajeva kada je ta zatvorska kazna i prirodan odgovor na laz (falsifikovanje saopstenja policije bi valjda trebalo da bude krivicno delo - naravno ne zna se da li je to doslo iz iste kuhinje kao i sve ostalo, ali je prirodno pomisliti na tako nesto).
Faul je sastavni deo igre, ono posle njega ne. Ni to cak nije bitno. Licno mislim da se igracima ne treba to nesto specijalno zameriti; moraju se kazniti, ali ne i razvlaciti. Vrlo lako je mogla da se dogodi i obrnuta situacija; da incident proizvedu igraci Partizana. Ono sto smeta je jos jedan sraman spin o koaliciji savez-Partizan i jos jednom ukradenom trofeju. To je bezobrazluk koji prerasta okvire kosarke.
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 15:42

Trebalo je da bude spektakl. Sudar večitih rivala u finalu juniorskog šampionata Srbije, duel igrača koji bi trebalo da predstavljaju svetlu budućnost srpske košarke. Ali, sve se pretvorilo u skandal. Meč je prekinut u 13. minutu pri vođstvu Partizana 23:22.

Crveno-beli su vodili tokom većeg dela meča, a najveće vođstvo iznosilo je šest poena. Međutim, Skoknić je u jednom prodoru veoma grubo zaustavljen faulom od strane Pušice. Sudije su dosudile nesportsku ličnu grešku posle koje je trebalo da se izvedu dva slobodna bacanja, a lopta bi ponovo pripala crveno-belima. Marko Tejić je potrčao da pridigne saigrača, ali u tom trenutku došlo je do koškanja igrača dva tima, potom i do tuče u kojoj su učestvovali Marko Tejić iz Zvezde i Pušica, Milutinov i Andrić iz Partizana.

Epilog svega toga je da je u Partizanu isključen samo Nikola Milutinov, a u Crvenoj zvezdi Marko Tejić i još sedmorica igrača bez razloga, tako da je trener Klipa do kraja meča, odnosno u preostalih 27 minuta, mogao da računa samo na četvoricu košarkaša. U takvim uslovima strateg crveno-belih je tražio je da se pogleda snimak i jasno utvrdi ko je sve učestvovao u incidentu pre nego što se donese konačna odluka o tome ko će biti isključen. Međutim, taj predlog je delegat utakmice odbio, a odluke su po starom dobrom običaju donete tendeciozno u korist Partizana.

Da to ne bude kraj skandalu pobrinuo se delegat Prodanović koji je Crvenoj zvezdi ponudio da vrati još jednog igrača na parket, kako bi crveno-beli oformili petorku. Kada je trener Klipa predložio ta do bude Marko Gudurić, delegat Prodanović je to odbio i ponudio da to bude Petar Vorkapić. I, kada je trener Slobodan Klipa to prihvatio i odlučio da se igra nastavi, na scenu je ponovo stupio delegat Prodanović rekavši da je dozvoljeno vreme za prekid meča isteklo, da utakmica ne može biti nastavljena i da je Partizan pobednik. To je naišlo na opšte oduševljenje svih pa i potpredsednika KSS Dejana Tomaševića koji je utakmicu gledao u društvu Predraga Danilovića, predsednika Partizana.

Veliki problem predstavljala je činjenica da su finale juniorskog šampionata Srbije sudila samo dvojica arbitara Dimovski i Manojlović, koji nisu u grupi najkvalitetnijih sudija i koji očigledno nisu bili dorasli zadatku. Tokom incidenta promaklo im je mnogo stvari pa su zato doneli sramne odluke kojima je isključeno čak osam igrača Zvezde i samo jedan košarkaš Partizana. A, incident su izuzetno grubim nasrtajem na Skoknića započeli košarkaši crno-belih, u tuči je učestvovalo mnogo više košarkaša Partizana, ali je isključen samo Milutinov. Zašto?



Дакле, да видимо шта је то толико потресло све вас овде. То што је изостављен онај момак са клупе у тренерци?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests