Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska i kadetska Liga

Re: Juniorska Liga

Postby Talicni Tom » 02 May 2011, 09:15

Poslije još jednog gledanja ovog snimka mogu reći Avramović je ozbiljan košarkaš. Mnogi prvoligaški igrači nemaju ono što on sada ima. Ne sjećam se da je izgubio loptu, a cijelo vrijeme je bila kod njega. Isto tako šut mu je izuzetan. Volio bih da sam ga vidio u igri sa više tempa, u punom trku, da vidim koliko tu može i kako se snalazi.
I jo jedno zapažanje. Svi igrači Mladosti osim jednog centra imaju pravilne i školovane šuteve (sve pod 90). Svaka čast trenerima na tome.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby 1n54jd3r » 02 May 2011, 09:57

Cvele je nakon prve utakmice koju je odigrao na F8 rekao "Ne mogu da hodam, ne osecam noge."
Sutradan se povredio. Decko se bukvalno izrabljuje preko svih granica, a vec je propustio proslu sezonu zbog povrede. Kapiram rezon zvezde da se ova sezona lepo usminka uspesima juniora, ali treba da razmisljaju malo dugorocnije. Decko moze da bude kostur tima naredne 3-4 godine.
Inat koji je pretrpeo sve faze razvoja i došao do terminalnog stadijuma - negiranje i sopstvene inicijative.
User avatar
1n54jd3r
 
Posts: 1359
Joined: 15 Mar 2011, 01:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby Bodi Bond » 02 May 2011, 12:05

1n54jd3r wrote:Cvele je nakon prve utakmice koju je odigrao na F8 rekao "Ne mogu da hodam, ne osecam noge."
Sutradan se povredio. Decko se bukvalno izrabljuje preko svih granica, a vec je propustio proslu sezonu zbog povrede. Kapiram rezon zvezde da se ova sezona lepo usminka uspesima juniora, ali treba da razmisljaju malo dugorocnije. Decko moze da bude kostur tima naredne 3-4 godine.

A ko da razmišlja i čime? :tap:
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Talicni Tom » 02 May 2011, 20:36

Možda griješim, ali mi se čini da nijedan forumaš nije iz Čačka, što morate priznati jeste čudna stvar kada se uzme u obzir značaj Čačka za košarku u Srbiji. Nisu valjda svi zauzeti "pranjem ruku u Moravi" pa nemaju vremena za dodatno razigravanje prstiju na tastaturi. A na ovakvo razmišljanje ponukao me uspjeh Mladosti na finalnom turniru Juniorske lige. Htio sam da se malo informišem više o njima, ko ih vodi, kako su se izborili za prostor pored Borca i Željezničara? Očito rade kvalitetno u mlađem pogonu jer imaju Gujančića u juniorima od prošle godine, sada i Avramovića, sutra možda i mlađeg Avramovića.
Ako ima nekog od forumaša ko je upućen u situaciju u tom klubu neka napiše na odgovarajućoj temi, a prijedlog ako neko zna nekog fana košarke iz Čačka bilo bi dobro da ga pozove da nam se pridruži. Vjerujem da bi imao svašta zanimljivo da nam ispriča.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby mali_buda » 02 May 2011, 22:48

Ludaci ce, ako nastave ovim tempom, od decka napraviti invalida u kratkom periodu. :tap:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Bane » 03 May 2011, 00:41

Evo ja cu nesto malo sto znam. Mladost vec duze vreme, oko nekih 10 godina postoji kao klub (ako ne i vise). Ranije su se zvali YU 32 i imaju dobre rezultate u mladjim selekcijama (osvajali su medalje u Rusiji gde su mislim bili prvi, i u Italiji valjda 3.). Prvi tim igra nizi rang takmicenja, mislim B ligu sa Zelom. Sto se tice trenera i uslova za trening cenim da su veoma dobri posto treniraju u hali u Atenici koja je jedna od najboljih u zemlji (mala, pravljena za rukomet), takodje znam da veliki broj momaka (talentovanijih) u poslednjih nekoliko godina prelaze u Mladost iz Borca i Zela. Sto se tice Borca, svi znate kakva je situacija. U Zelu je jos gore, za prvi tim igraju momci 91,92. godiste a mladje selekcije igraju okruzne lige bez nekih vecih ambicija, rekao bih cisto iz zezanja. Posto je Talicni (moj neprijatelj, doduse iz stripa :D) nabrojao najistaknutije igrace ja bih spomenuo jos i Milosa Jankovica, clana kadetske reprezentacije. Momak je neverovatno snazan iako mozda ne deluje tako. Veliki je potencijal. Toliko od mene, koliko sam znao o Mladosti, ja sam napisao (ja sam bio Borceva nada, do cetvrtog osnovne :bleh:)
User avatar
Bane
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2011, 14:10
Location: Чачак

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby bekrinjo » 03 May 2011, 20:05

Klinci Zvezde i FMP putuju na F8

Na završni turnir Evrolige u Barselonu, među najboljih osam juniorskih ekipa, naćiće se dva predstavnika Srbije

objavljeno danas u 20:48; autor: Kosarka.rs
Ključni pojmovi: Evroliga, Zvezda, FMP
JUNIORI Crvene zvezde putuju u sredu za Barselonu gde će igrati na "fajnal ejt" turniru juniorske Evrolige. Trener crveno-belih Dragan Vaščanin ističe da će najverovatnije putovati bez svog najboljeg igrača Aleksandra Cvetkovića.

Trener mladih košarkaša Zvezde naglašava da tim koji predvodi sa
klupe ima velike ambicije na završnom turniru Evrolige.

- Sastav tima kreiraće i lekari. Cvetković je zbog povrede pod velikim znakom pitanja, a posle poslednjeg treninga znaćemo da li će moći da igra. On je veoma bitan za ovu ekipu, ali i bez njega imamo visoke ambicije - rekao je Vaščanin novinarima u Beogradu.

Zvezda se nalazi u grupi B, a rivali su im Žalgiris, reprezentacija Kine sastavljena od igrača rođenih 1992. godine i domaćin Barselona.

- Tim će pretrpeti određene promene, pošto pravila Evrolige dozvoljavaju pojačanja iz domaćeg prvenstva. Od novih igrača šansu će dobiti Andrej Smiljanić, Andrija Bojić, Stefan Pot i Nikola Zejak - istakao je Vaščanin.

Igrači crveno-belih rekli su da se ne boje nijednog protivnika i da će pružiti maksimum kako bi osvojili prvo mesto na turniru.

Pored Crvene zvezde Srbiju će u Barseloni predstavljati i FMP iz
Železnika, koji će se takmičiti u Grupi A sa Zagrebom, Fenerbahčeom i Insepom.

Završni turnir Evrolige za juniore održaće se u vreme istog takmičenja u seniorskoj konkurenciji, od 5. do 8. maja.



Jel ovo Zejak koje pre nekoliko godina potpisao za Partizan?


Bez Cveleta smo mnoooogo slabiji...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby Jovan » 03 May 2011, 20:07

bekrinjo wrote:
Jel ovo Zejak koje pre nekoliko godina potpisao za Partizan?


Izgleda da jeste.
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Talicni Tom » 03 May 2011, 22:05

Dalton wrote:Evo ja cu nesto malo sto znam. Mladost vec duze vreme, oko nekih 10 godina postoji kao klub (ako ne i vise). Ranije su se zvali YU 32 i imaju dobre rezultate u mladjim selekcijama (osvajali su medalje u Rusiji gde su mislim bili prvi, i u Italiji valjda 3.). Prvi tim igra nizi rang takmicenja, mislim B ligu sa Zelom. Sto se tice trenera i uslova za trening cenim da su veoma dobri posto treniraju u hali u Atenici koja je jedna od najboljih u zemlji (mala, pravljena za rukomet), takodje znam da veliki broj momaka (talentovanijih) u poslednjih nekoliko godina prelaze u Mladost iz Borca i Zela. Sto se tice Borca, svi znate kakva je situacija. U Zelu je jos gore, za prvi tim igraju momci 91,92. godiste a mladje selekcije igraju okruzne lige bez nekih vecih ambicija, rekao bih cisto iz zezanja. Posto je Talicni (moj neprijatelj, doduse iz stripa :D) nabrojao najistaknutije igrace ja bih spomenuo jos i Milosa Jankovica, clana kadetske reprezentacije. Momak je neverovatno snazan iako mozda ne deluje tako. Veliki je potencijal. Toliko od mene, koliko sam znao o Mladosti, ja sam napisao (ja sam bio Borceva nada, do cetvrtog osnovne :bleh:)


Hvala Dalton. Baš mi je simpa ta Mladost.
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby Beonegro » 05 May 2011, 12:22

Talicni Tom wrote:Gledah na smjenu NBA i snimak utakmice za treće mjesto.
Avramović izgleda baš krupan i jači od generacije. Vidi se da zna sa loptom i ima košarkaški nerv. Za ovaj nivo igre siguran je na lopti, koristi obje ruke, tijelom gradi loptu, ima i lijepih finti. Da li će to moći da koristi u seniorskoj košarci ne znam. Mada ne vidim zašto ne bi mogao kada u našim ekipama igraju takvi gevalji kao što su Božić, Subotić i slični. Ipak, jasno je da neće moći da carini loptu kao sad i moraće da prilagodi igru toj činjenici. U svakom slučaju bolje mi izgleda od našeg Saičića. HF-ovi i Megini bekovi mu tek nisu ni blizu.
najjači utisak je, ipak, njegov mlađi brat. Brz je kao metak, čigra prava, sušta suprotnost u odnosu na brata, a čini mi se da ima dosta smisla za igru. Zavidnu tehniku i šut za svoje godine, jer nema ni punih 16.

Da, mali djeluje jako interesantno.
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby 1n54jd3r » 05 May 2011, 14:33

Mali Avramovic deluje kao nedonosce, i bio sam u cudu kako je pokopao Megu u drugom poluvremenu. Mislio sam da ne moze da dobaci sa trojke, al` ne lezi vraze. Ako bude ojacao i porastao jos 10ak cm, moze biti zanimljiv igrac.
Inat koji je pretrpeo sve faze razvoja i došao do terminalnog stadijuma - negiranje i sopstvene inicijative.
User avatar
1n54jd3r
 
Posts: 1359
Joined: 15 Mar 2011, 01:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby Torshavn » 09 May 2011, 18:10

Gledao sam mec Mladost - Mega ...

U Mladosti su se istakli Sasa Avramovic, Lazar Markovic i Jankovic, cini mi se ... mladji Avramovic je odlican suter, levoruk, a zanimljivo je bilo da su se on i njegov brat smenjivali u prevodjenju lopte ...

Kod Mege Bojic dominirao, niko nije mogao da ga sacuva (osim zonom) ... Vasilije Micic, nista posebno, morao bi da dominira vec sada ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby serbianhoops » 09 May 2011, 18:47

Sasa i Aleksa Avramovic nisu rodjena braca.
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby Talicni Tom » 09 May 2011, 18:49

serbianhoops wrote:Sasa i Aleksa Avramovic nisu rodjena braca.


Komentator na SOS-u reče da jesu. Mada, fizički nisu ni slični.
Kad već dobro poznaješ mlađe igrače mogao bi da daš par komentara o obojici igrača, mogućnostima, dometima.
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Juniorska Liga 2010/2011

Postby AirBall » 03 Jun 2011, 11:58

SRĐAN JEKOVIĆ NOVI TRENER U MEGA VIZURI

Bivši igrač Beopetrola i nekoliko poljskih klubova, SRĐAN JEKOVIĆ, potpisao je ugovor sa Mega Vizurom i preuzeo ambicioznu juniorsku ekipu. Jeković je veoma uspešpno radio kao trener u Kolubari iz Lazarevca. Takođe je bi i pomoćnik Aleksandru Trifunoviću u Crvenoj Zvezdi.
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106335
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests