Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska i kadetska Liga

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 16:04

Dr Haus wrote:Pošto je izašao snimak na kome se ne vidi reakcija klupe Partizana, ajde da analiziramo bar ono što se vidi.

0:05 nesportski faul Pušice

0:21 levom rukom ponovo Pušica odguruje Tejića koji je krenuo prema Skokniću koji je još na parketu

0:28 svi igrači Partizana dolaze da podignu Skoknića da mu se izvinu valjda Skoknić i dalje leži na parketu

0:33 kako kaže Tegi tu je šaketanje, Andrić pesnicom promašuje Tejića - da bi mogao da se izvini Skokniću (tu Tegi providno kaže kako još nema udaraca jer je Andrić promašio, a kad je Tejić posle toga pogodio Andrića po Tegiju onda kreće)

0:40 Uleće Prvulj i odgurava Andrića koji se uneo u facu Kaplanoviću najnevinijem igraču do tad na šta ga Andrić pesnicom leve ruke udara i onda kreće Prvulj da ga udara nekoliko puta, Đorđević koga je do tada držao sudija (jer je bio miran valjda) šutira Prvulja nogom s leđa i tada ulazi klupa Zvezde

Od 0:21 do 0:40 morao je i Bućan da uđe na šta ima i pravo i obavezu da smiri svoje igrače a ne da drži ruke u džepovima, onako kao scenarista na snimanju filma. Imao je 20 sekundi i mogao je-nije hteo.

Na daljem snimku se jasno vidi da je klupa ušla sa ciljem da spreči dalju tuču i da se niko sa klupe nije ni uneo nekom u facu a kamoli se tukao.

Po istim pravilima Fiba koje pominje Tegi, u trenutku kad u teren uđu navijači (čovek u kariranoj košulji se preskočio preko Zvezdine klupe) i policija prekida se utakmica ali bila bi ona dva bacanja ...... opet bi bilo glupo.

I najjadnije na 2:07 kada posle promašaja Andrića vraćaju Tejićev levi kroše dva puta u usporenom snimku.

Jasno mi da sudije ne mogu da razdvoje Katića i Marića ali ove juniore onaj zdepasti sudija je mogao da razdvoji ko od šale.




Да није Теги спин доктор можда?



Доктор није, али се труди. У Комесаријату ће бити задовољни. Посебно Друг Стари Дебели. :hathello:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Dr Haus » 03 May 2013, 16:06

Unexpected wrote:Ko potencira nevinost naših? Ja sigurno ne.

Evo još jedan primer spinovanja. Koji je bio rezultat kada je došlo do prekida?

Crveno-beli su vodili tokom većeg dela meča, a najveće vođstvo iznosilo je šest poena. Međutim, Skoknić je u jednom prodoru veoma grubo zaustavljen faulom od strane Pušice. Sudije su dosudile nesportsku ličnu grešku posle koje je trebalo da se izvedu dva slobodna bacanja, a lopta bi ponovo pripala crveno-belima. Marko Tejić je potrčao da pridigne saigrača, ali u tom trenutku došlo je do koškanja igrača dva tima, potom i do tuče u kojoj su učestvovali Marko Tejić iz Zvezde i Pušica, Milutinov i Andrić iz Partizana.

http://www.kss-live.com/jls/live.php?id=crv_par

Idi na play by play, pogledaj procenat za tri skokove blokade....
User avatar
Dr Haus
 
Posts: 172
Joined: 09 Jul 2011, 15:38

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Unexpected » 03 May 2013, 16:07

Doktore, vidim ovo ti je na RSB-u prošlo, epitete podrške neću pominjati, barem proveri snimak. Na primer od 5. do 20. sekunde.

Dr Haus wrote:Idi na play by play, pogledaj procenat za tri skokove blokade....

Što bih to radio? Da dam na značaju spinovanju?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 16:08

Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:Важи. И после Човић спинује и лаже.

Ne samo posle, nego i pre i za vreme. Budi iskren i reci da li ti se cini da je krenuo da ga sutne? (uzmi u obzir da je ka njemu krenuo tek nakon rasprave sa Milutinovim, gotovo 10 sec kasnije; da je bio besan ucinio bi to odmah)



Рекох ти неколико пута да се не слажем са саопштењем и не волим тај вид комуникације.

Али ви од саопштења правите главни проблем, а при том занемарујете удео ваше стране у целој причи. Инцидент је почео након неспортског фаула играча Партизана, а затим и његовог прилажења играчу на поду.

Шта је он тамо тражио, можемо само да нагађамо. Ви тврдите да је хтео да се извини, ја мислим да је наставио са провокацијама.

Не мислим да је било шутирања.

Odgovorio si na sve osim na ono sto sam te pitao. Ne zanemarujemo udeo nase strane, niti na tuci nesto posebno zameramo onima koji su u nju uleteli. Sto se toga tice bio sam vrlo jasan u jednom od prethodnih postova. Ono sto zameramo je laz koja se sistematski gura iz Zeleznika i njome abolira ovakav nacin ponasanja, sa sve prebacivanjem odgovornosti na one koji su tu najmanje krivi (mislim na organizaciju i sudije) jer su postovale propise. Ne govorimo o istim stvarima.
Iz brotivnickog tabora vezano za incident dosla je izjava Vujosevica kako ne zna sta se desilo i ne bi da komentarise i Stragijeva izjava koju mozes procitati ovde http://www.sportal.rs/news.php?news=99857
Last edited by Oglala on 03 May 2013, 16:11, edited 1 time in total.
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 16:10

Знам на шта циљаш, али се не слажем да је то спиновање.

Ми јесмо водили скоро цео ток утакмице до тада, и било је и 6 поена у једном тренутку. А потпуно је јасно наведено у ком тренутку је прекинута утакмица и који је резултат тада био. Елем, навођење кретања резултата пре прекида ту стоји да не би испало како смо губили све време, па изгубили живце.
Last edited by Raoul Duke on 03 May 2013, 16:12, edited 1 time in total.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 16:11

Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:Важи. И после Човић спинује и лаже.

Ne samo posle, nego i pre i za vreme. Budi iskren i reci da li ti se cini da je krenuo da ga sutne? (uzmi u obzir da je ka njemu krenuo tek nakon rasprave sa Milutinovim, gotovo 10 sec kasnije; da je bio besan ucinio bi to odmah)



Рекох ти неколико пута да се не слажем са саопштењем и не волим тај вид комуникације.

Али ви од саопштења правите главни проблем, а при том занемарујете удео ваше стране у целој причи. Инцидент је почео након неспортског фаула играча Партизана, а затим и његовог прилажења играчу на поду.

Шта је он тамо тражио, можемо само да нагађамо. Ви тврдите да је хтео да се извини, ја мислим да је наставио са провокацијама.

Не мислим да је било шутирања.

Odgovorio si na sve osim na ono sto sam te pitao. Ne zanemarujemo udeo nase strane, niti na tuci nesto posebno zameramo onima koji su u nju uleteli. Sto se toga tice bio sam vrlo jasan u jednom od prethodnih postova. Ono sto zameramo je laz koja se sistematski gura iz Zeleznika i time abolira ovakav nacin ponasanja, sa sve prebacivanjem odgovornosti na one koji su tu najmanje krivi (mislim na organizaciju i sudije) jer su postovale propise. Ne govorimo o istim stvarima.
Iz brotivnickog tabora vezano za incident dosla je izjava Vujosevica kako ne zna sta se desilo i ne bi da komentarise i Stragijeva izjava koju mozes procitati ovde http://www.sportal.rs/news.php?news=99857




Шта си ме питао?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 16:13

Raoul Duke wrote:Знам на шта циљаш, али се не слажем да је то спиновање.

Ми јесмо водили скоро цео ток утакмице до тада, и било је и 6 поена у једном тренутку. А потпуно је јасно наведено у ком тренутку је прекинута утакмица и који је резултат тамо био. Елем, навођење кретања резултата пре прекида ту стоји да не би испало како смо губили све време, па изгубили живце.

U pravu si, nije u pitanju (samo) spin nego laz.
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 16:13

Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:Важи. И после Човић спинује и лаже.

Ne samo posle, nego i pre i za vreme. Budi iskren i reci da li ti se cini da je krenuo da ga sutne? (uzmi u obzir da je ka njemu krenuo tek nakon rasprave sa Milutinovim, gotovo 10 sec kasnije; da je bio besan ucinio bi to odmah)



Рекох ти неколико пута да се не слажем са саопштењем и не волим тај вид комуникације.

Али ви од саопштења правите главни проблем, а при том занемарујете удео ваше стране у целој причи. Инцидент је почео након неспортског фаула играча Партизана, а затим и његовог прилажења играчу на поду.

Шта је он тамо тражио, можемо само да нагађамо. Ви тврдите да је хтео да се извини, ја мислим да је наставио са провокацијама.

Не мислим да је било шутирања.

Odgovorio si na sve osim na ono sto sam te pitao. Ne zanemarujemo udeo nase strane, niti na tuci nesto posebno zameramo onima koji su u nju uleteli. Sto se toga tice bio sam vrlo jasan u jednom od prethodnih postova. Ono sto zameramo je laz koja se sistematski gura iz Zeleznika i time abolira ovakav nacin ponasanja, sa sve prebacivanjem odgovornosti na one koji su tu najmanje krivi (mislim na organizaciju i sudije) jer su postovale propise. Ne govorimo o istim stvarima.
Iz brotivnickog tabora vezano za incident dosla je izjava Vujosevica kako ne zna sta se desilo i ne bi da komentarise i Stragijeva izjava koju mozes procitati ovde http://www.sportal.rs/news.php?news=99857




Шта си ме питао?

Da li ti izgleda kao da ide da ga sutne, tj. da li to mislis?
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Unexpected » 03 May 2013, 16:16

Raoul Duke wrote:Знам на шта циљаш, али се не слажем да је то спиновање.

Ми јесмо водили скоро цео ток утакмице до тада, и било је и 6 поена у једном тренутку. А потпуно је јасно наведено у ком тренутку је прекинута утакмица и који је резултат тамо био. Елем, навођење кретања резултата пре прекида ту стоји да не би испало како смо губили све време, па изгубили живце.

Klasičan vid spinovanja, ja tako vidim, naravno, nemam problem da neko vidi drugačije.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Zlaja » 03 May 2013, 16:19

Greske na terenu:
*nameran faul - nije povod za incident,
*agrseivno ponasanje Tejica, Pusice, onog vaseg malog sto je prisao sa Tejicem, Andrica, Milutinova, Djordjevica, 2 vasa najbliza kameri, vas igrac u zivilu.
*ulazak rezervnih igraca KKCZT

Greske delegata:
*debilan predlog.

Greske van terena:
*neistinito saopstene, da li zbog lose namere ili neznanja, nebitno.
*kvarno i podlo saopstenje Ristovica.
*Duletovo peckanje.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 16:22

Оглала, читај мало, одговорио сам ти одмах. Па сам после и закосио мало.

Битно је да нападнеш некога, нема везе ...
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 16:23

Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:Знам на шта циљаш, али се не слажем да је то спиновање.

Ми јесмо водили скоро цео ток утакмице до тада, и било је и 6 поена у једном тренутку. А потпуно је јасно наведено у ком тренутку је прекинута утакмица и који је резултат тамо био. Елем, навођење кретања резултата пре прекида ту стоји да не би испало како смо губили све време, па изгубили живце.

U pravu si, nije u pitanju (samo) spin nego laz.




Шта је овде лаж?
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Oglala » 03 May 2013, 16:26

Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:Знам на шта циљаш, али се не слажем да је то спиновање.

Ми јесмо водили скоро цео ток утакмице до тада, и било је и 6 поена у једном тренутку. А потпуно је јасно наведено у ком тренутку је прекинута утакмица и који је резултат тамо био. Елем, навођење кретања резултата пре прекида ту стоји да не би испало како смо губили све време, па изгубили живце.

U pravu si, nije u pitanju (samo) spin nego laz.




Шта је овде лаж?

Nije bitno, ako nastavim pomislices da imam nesto protiv tebe. Vec sad mislis da mi je do napada.

Ogovorio si u "mozda jeste mozda nije, ne mozemo da znamo" maniru, a ja sam te pitao za licni utisak. Nije mi namera da te napadam. Buduci da vidim da se ne mozemo da se "nagodimo" a nije mi do nekog eventualnog sukoba, ovim se povlacim iz rasprave.
Last edited by Oglala on 03 May 2013, 16:30, edited 1 time in total.
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby familija » 03 May 2013, 16:27

Raoul Duke wrote:
Trebalo je da bude spektakl. Sudar večitih rivala u finalu juniorskog šampionata Srbije, duel igrača koji bi trebalo da predstavljaju svetlu budućnost srpske košarke. Ali, sve se pretvorilo u skandal. Meč je prekinut u 13. minutu pri vođstvu Partizana 23:22.

Crveno-beli su vodili tokom većeg dela meča, a najveće vođstvo iznosilo je šest poena. Međutim, Skoknić je u jednom prodoru veoma grubo zaustavljen faulom od strane Pušice. Sudije su dosudile nesportsku ličnu grešku posle koje je trebalo da se izvedu dva slobodna bacanja, a lopta bi ponovo pripala crveno-belima. Marko Tejić je potrčao da pridigne saigrača, ali u tom trenutku došlo je do koškanja igrača dva tima, potom i do tuče u kojoj su učestvovali Marko Tejić iz Zvezde i Pušica, Milutinov i Andrić iz Partizana.

Epilog svega toga je da je u Partizanu isključen samo Nikola Milutinov, a u Crvenoj zvezdi Marko Tejić i još sedmorica igrača bez razloga, tako da je trener Klipa do kraja meča, odnosno u preostalih 27 minuta, mogao da računa samo na četvoricu košarkaša. U takvim uslovima strateg crveno-belih je tražio je da se pogleda snimak i jasno utvrdi ko je sve učestvovao u incidentu pre nego što se donese konačna odluka o tome ko će biti isključen. Međutim, taj predlog je delegat utakmice odbio, a odluke su po starom dobrom običaju donete tendeciozno u korist Partizana.

Da to ne bude kraj skandalu pobrinuo se delegat Prodanović koji je Crvenoj zvezdi ponudio da vrati još jednog igrača na parket, kako bi crveno-beli oformili petorku. Kada je trener Klipa predložio ta do bude Marko Gudurić, delegat Prodanović je to odbio i ponudio da to bude Petar Vorkapić. I, kada je trener Slobodan Klipa to prihvatio i odlučio da se igra nastavi, na scenu je ponovo stupio delegat Prodanović rekavši da je dozvoljeno vreme za prekid meča isteklo, da utakmica ne može biti nastavljena i da je Partizan pobednik. To je naišlo na opšte oduševljenje svih pa i potpredsednika KSS Dejana Tomaševića koji je utakmicu gledao u društvu Predraga Danilovića, predsednika Partizana.

Veliki problem predstavljala je činjenica da su finale juniorskog šampionata Srbije sudila samo dvojica arbitara Dimovski i Manojlović, koji nisu u grupi najkvalitetnijih sudija i koji očigledno nisu bili dorasli zadatku. Tokom incidenta promaklo im je mnogo stvari pa su zato doneli sramne odluke kojima je isključeno čak osam igrača Zvezde i samo jedan košarkaš Partizana. A, incident su izuzetno grubim nasrtajem na Skoknića započeli košarkaši crno-belih, u tuči je učestvovalo mnogo više košarkaša Partizana, ali je isključen samo Milutinov. Zašto?



Дакле, да видимо шта је то толико потресло све вас овде. То што је изостављен онај момак са клупе у тренерци?


Ovo BOLDOVANO...da nije smesno, bilo bi zalosno...
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
User avatar
familija
 
Posts: 3985
Joined: 12 Feb 2013, 12:15

Re: Juniorska i kadetska Liga

Postby Raoul Duke » 03 May 2013, 16:31

Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:Знам на шта циљаш, али се не слажем да је то спиновање.

Ми јесмо водили скоро цео ток утакмице до тада, и било је и 6 поена у једном тренутку. А потпуно је јасно наведено у ком тренутку је прекинута утакмица и који је резултат тамо био. Елем, навођење кретања резултата пре прекида ту стоји да не би испало како смо губили све време, па изгубили живце.

U pravu si, nije u pitanju (samo) spin nego laz.




Шта је овде лаж?

Nije bitno, ako nastavim pomislices da imam nesto protiv tebe. Vec sad mislis da mi je do napada.

Ogovorio si u "mozda jeste mozda nije, ne mozemo da znamo" maniru, a ja sam te pitao za licni utisak. Nije mi namera da te napadam. Buduci da vidim da se ne mozemo da se "nagodimo" a nije mi do nekog eventualnog sukoba, ovim se povlacim iz rasprave.



Одговорио сам врло јасно.


Raoul Duke wrote:
Oglala wrote:
Raoul Duke wrote:Важи. И после Човић спинује и лаже.

Ne samo posle, nego i pre i za vreme. Budi iskren i reci da li ti se cini da je krenuo da ga sutne? (uzmi u obzir da je ka njemu krenuo tek nakon rasprave sa Milutinovim, gotovo 10 sec kasnije; da je bio besan ucinio bi to odmah)



Рекох ти неколико пута да се не слажем са саопштењем и не волим тај вид комуникације.

Али ви од саопштења правите главни проблем, а при том занемарујете удео ваше стране у целој причи. Инцидент је почео након неспортског фаула играча Партизана, а затим и његовог прилажења играчу на поду.

Шта је он тамо тражио, можемо само да нагађамо. Ви тврдите да је хтео да се извини, ја мислим да је наставио са провокацијама.

Не мислим да је било шутирања.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests