Board index Košarka Mlađe kategorije

Mlađe kategorije - ženska košarka

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby oksanat » 10 Jul 2023, 05:58

Bojdo wrote:Treba obratiti pažnju i na Dragicevic. Vise cemo znati sada na U16 protiv jake konkurencije.

Svoja zapazanja o U-18 selekciji sam napisao na forumu b92. pod drugim pseudonimom.Sa ovakvim sastavom punom limitiranih igracica i sa samo jednom djevojkom koja je uvrstena u prvu petorku turnira nije se moglo vise.Ovo je maksimum.Vecina nasih kosarkasica je slabo tehnicki obucena,bekovi su spori,bezidejni,bezopasni,bez igre 1 na 1 ,posebno u napadu,bez lucidnosti,maste,kreativnosti.Itd.,itd.Ali,ima jedna dobra stvar.Cak 5 njih mogu nastupati i sljedece godine na U-18(Arandjelovic,Jovanov,Djurdjevic,Dacic,Cosovic).Kada im se pridodaju Maric(190cm),Popovic,Mbombo,Moravcevic(188cm),te djevojke rodjene 2007.(Popovic,Dragicevic,Brenjo-193cm)moze se poslati respektabilna ekipa za 2024.godinu.Raduje sto u pionirskoj selekciji(2008.,2009.te 2010.godiste)ima nekoliko izuzetno visokih djevojcica,sto je vrlo vazno,jer je ocigledno da je pozicija broj 5 rak rana nase zenske kosarke i da nismo proizveli dobrog centra vec dugo vremena.
oksanat
 
Posts: 11
Joined: 03 Jul 2023, 03:18

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby cole » 10 Jul 2023, 20:32

oksanat wrote:Moravcevic(188cm)

Kako se zove ova košarkašica i gdje igra?
User avatar
cole
 
Posts: 1138
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby grobar_Zvornik » 10 Jul 2023, 20:35

Мбомбо?!
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31667
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby oksanat » 10 Jul 2023, 22:15

cole wrote:
oksanat wrote:Moravcevic(188cm)

Kako se zove ova košarkašica i gdje igra?

Greska.Teodora Simoncevic.Igra za Art basket.
oksanat
 
Posts: 11
Joined: 03 Jul 2023, 03:18

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby oksanat » 10 Jul 2023, 22:17

grobar_Zvornik wrote:Мбомбо?!

Jana Mbombo .Kcerka kosarkasa iz Kameruna i nase kosarkasice Jelene Jovanovic.Igra u Francuskoj.Visoka 182cm.
oksanat
 
Posts: 11
Joined: 03 Jul 2023, 03:18

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby grobar_Zvornik » 11 Jul 2023, 07:28

Хвала на појашњењу.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31667
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby Bojdo » 18 Jul 2023, 21:27

Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8649
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby Bojdo » 21 Jul 2023, 04:42

Danas nasa u16 igra prvu prijateljsku protiv dobrih Slovenki i tu cemo vidjeti kakva je snaga nase U16. Slovenke su prije par mjeseci tijesno pobijedile Hrvatice koje su na proslom U16 uzele bronzu, a njihova najbolja igračica je bila Lena Bilic, ćerka Danire Nakic koja igra i ovo U16 posto je 2007.

Naravno sve pripremne treba uzeti sa rezervom.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8649
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby kocha popovich » 21 Jul 2023, 16:57

Hrvati pokrecu ozbiljnu akciju za promociju zenske kosarke medju devojcicama. Pricao sam s nekim njihovim trenerima letos, kazu da im jako malo devojcica uopste dolazi da trenira, baza se svake godine smanjuje, a od onoga sto ostane, kvalitet je uzasno nizak. Trebalo bi tako nesto i kod nas. Devojcice od 14-15 godina igraju utakmice protiv jednog ili dva druga tima iz okolnih mesta. Nema ni naznaka neke lige u tom uzrastu.

Jedno od resenja koje postoji po mnogim zemljama je da se klubovi organizuju pri skolama. Deca ostaju da treniraju posle skole, u svojoj skoli, ne moraju roditelji da ih voze u halu na drugom kraju grada. U svakom slucaju dok se ne krene u neku sistematsku reorganizaciju omladinskog sporta zavisicemo od majke prirode i da li ce nas usrati neki super talenat.

Inace, pricam i sa roditeljima nasih klinaca koji zive i treniraju po raznih zemljama u Evropi. Slali su decu na razne kampove po Srbiji, kazu da su klinci uglavnom bili u fazonu kako se ovde na tim kampovima nista ozbiljno ne radi i jedino su Rebracin kamp nahvalili (Partizanov su bas napljuvali, kao, nisu se ni oznojili, za par liga nizi nivo od onoga sto igraju kod kuce). Jel ima neko ovde iskustva iz prve ruke?
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3177
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby kocha popovich » 23 Jul 2023, 17:04

Za 6 dana krece U-20 evrobasket za zene. U poslednjih 14 godina, Spanija uzela 9 zlata i 3 srebrne. I sad su apsolutne favoritkinje. Sanchez, Morales, Bosch i Soriano, nebo je granica. Posebno Gisela Sanchez iz Arizone, retko kosarkaski pametna igracica, 191 cm moze na 5, ali primarno na 4. I Djiu je dobra na centru, premda dosta toga odradjuje na masu i misice, vise nego na pamet.

Jel se zna konacan spisak nasih za turnir?
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3177
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby Bojdo » 23 Jul 2023, 21:57

Knezevic I Jovanov iz U18 igraju i za U20

https://kss.rs/zenska-u20-reprezentacij ... 7RVQ8z-aI4
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8649
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby tremi08 » 23 Jul 2023, 23:10

Jovanov nece ici u 12 verovatno, a Knezevic hoce, trebala je i Avlijas da ode na ovo u20 ali i ona Jevtovic jer bi bila korisnija. Najvisa u timu nam ima 187cm koliko sam video, bukvalno ne znam kako cemo nahvatati skokove. Treba izdvojiti Matic, Rosic, Marojevic igra dobro, Knezevic, Marcetic nije losa, dok na 5 nijedna ne valja, katastrofalne su.

Bukvalno do Brenjo i Dragicevic nemamo centre ni u najavi, tako da i u narednom ciklusu ce biti muka za seniorski tim. Sem da se nadamo da ce Lana Maric da predje 190cm pa da igra samo 5.
tremi08
 
Posts: 6368
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby oksanat » 24 Jul 2023, 07:42

tremi08 wrote:Jovanov nece ici u 12 verovatno, a Knezevic hoce, trebala je i Avlijas da ode na ovo u20 ali i ona Jevtovic jer bi bila korisnija. Najvisa u timu nam ima 187cm koliko sam video, bukvalno ne znam kako cemo nahvatati skokove. Treba izdvojiti Matic, Rosic, Marojevic igra dobro, Knezevic, Marcetic nije losa, dok na 5 nijedna ne valja, katastrofalne su.

Bukvalno do Brenjo i Dragicevic nemamo centre ni u najavi, tako da i u narednom ciklusu ce biti muka za seniorski tim. Sem da se nadamo da ce Lana Maric da predje 190cm pa da igra samo 5.

Osnovni razlog za ovakvo stanje je mala baza kosarkasica.Prije par godina je o tome govorila Ana Jokovic isticuci da ima oko 2500 registrovanih igracica u svim kategorijama.Drugi razlog je sto vecina mladih djevojcica bira odbojku kao sport za treniranje umjesto kosarke.Ako odete na sajt super lige za odbojkasice vidjecete da u 12 ekipa(nemaju podatke za Zvezdu,Partizan i tim iz N.Sada )ima izmedju 25 i 30 odbojkasica uzrasta od 14 do 23 godine visokih od 190 do 200cm.Da je svaka treca izabrala kosarku imali bismo desetak potencijalnih centara za reprezentativne selekcije.Na srecu u godistima 2008.,2009. i 2010.ima nekoliko izuzetno visokih djevojcica koje ce za par godina rijesiti problem 5(petice)koja je rak rana nase zenske kosarke.
oksanat
 
Posts: 11
Joined: 03 Jul 2023, 03:18

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby Bojdo » 24 Jul 2023, 08:12

tremi08 wrote:Jovanov nece ici u 12 verovatno, a Knezevic hoce, trebala je i Avlijas da ode na ovo u20 ali i ona Jevtovic jer bi bila korisnija. Najvisa u timu nam ima 187cm koliko sam video, bukvalno ne znam kako cemo nahvatati skokove. Treba izdvojiti Matic, Rosic, Marojevic igra dobro, Knezevic, Marcetic nije losa, dok na 5 nijedna ne valja, katastrofalne su.

Bukvalno do Brenjo i Dragicevic nemamo centre ni u najavi, tako da i u narednom ciklusu ce biti muka za seniorski tim. Sem da se nadamo da ce Lana Maric da predje 190cm pa da igra samo 5.


Na koju Dragičević misliš, ova iz 2008 je bek.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8649
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mlađe kategorije - ženska košarka

Postby oksanat » 24 Jul 2023, 08:29

Bojdo wrote:
tremi08 wrote:Jovanov nece ici u 12 verovatno, a Knezevic hoce, trebala je i Avlijas da ode na ovo u20 ali i ona Jevtovic jer bi bila korisnija. Najvisa u timu nam ima 187cm koliko sam video, bukvalno ne znam kako cemo nahvatati skokove. Treba izdvojiti Matic, Rosic, Marojevic igra dobro, Knezevic, Marcetic nije losa, dok na 5 nijedna ne valja, katastrofalne su.

Bukvalno do Brenjo i Dragicevic nemamo centre ni u najavi, tako da i u narednom ciklusu ce biti muka za seniorski tim. Sem da se nadamo da ce Lana Maric da predje 190cm pa da igra samo 5.


Na koju Dragičević misliš, ova iz 2008 je bek.

Mozda je mislio na Demirovic,2008.preko 190cm visoka.
oksanat
 
Posts: 11
Joined: 03 Jul 2023, 03:18

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests