Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska Evroliga

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 07 May 2011, 14:24

Nakon prve cetvrtine kinezi vode protiv KKCZ 30-18... Zalgiris sve vreme ima 30-ak razlike prednosti protiv Barse...

Finale Zagreb-Zalgiris je izvesno...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 07 May 2011, 14:48

Na poluvremenu KKCZ gubi od kineza 39-59...

Zalgiris je lagano odradio Barsu 50-77 na kraju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby Talicni Tom » 07 May 2011, 15:16

Ne vjerujem da su Kinezi ovoliko bolji od nas, vjerovatno nas stiže kratka klupa, a i bolja priprema konkurenata protiv naše prilično nepoznate ekipe.
Ipak korist za klub, sam tim i igrače od turnira je višestruka. Sjećam se da je Uvalin na početku sezone govorio kako osim Cveleta i Marinkovića u juniorima nema interesantnih igrača za prvi tim. Cijele sezone igraju Juniorsku u sjeni boljih FMP-a i HF-a, pa čak i Mege, već prežaljeni i otpisani. A oni za moj pojam igraju sva takmičenja iznad očekivanja, pa i sam ovaj turnir. Dobro, dobili su i malu pomoć u vidu Bojića i Pota kad je već Cvele "otpao". Takođe, kao malo ko u njihovom uzrastu ovi momci su dobili priliku da odigraju dosta jakih utakmica ove godine, i ove tri su za njih veliko iskustvo. Definitivno mogu mnogo bolje da sagledaju gdje su u odnosu na vršnjake ne samo u Srbiji nego i Evropi nego su to mogli na početku sezone. I tu je za njih najveća dobit. Sada im preostaje samo rad na sebi i da se nametnu prvom timu.
A kada je riječ o klubu konačno i malo pozitivne priče o KKCZ i naznaka nekog sistema i kvalitetnog rada, jer je već generacija 91 iznjedrila par solidnih igrača. Čak i ova povreda Cveleta za klub možda nije loša jer su svi igrači bili u njegovoj sjeni i da je on bio tu skauti ga ne bi skidali s radara, ostali bi imali mnogo manje prilike da se pokažu i bilo bi pitanje da ga već neko ove godine ukrade. A ne vjerujem da bi donio mnogo bolje rezultate.
I još jedna stvar, čini mi se mogućim, možda umišljam, najbitnije da smo igrali sa Litvancima. Mislim da su nas njihovi bekovi ubili trčanjem i šutom, agresivnošću. A mišljenja sam da našim bekovima to najviše nedostaje u mlađim kategorijama, sporija, taktička igra im omogućava da se sa nedovoljno razvijenom tehnikom provuku kroz juniorski staž i da dožive debakl kada pređu u seniore i kada im se ljestvica očekivanja digne za tri podioka u startu.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 07 May 2011, 15:45

Sto bi rusi rekli razgrom na kraju...

107-71 za kineze...

Zvezda je zavrsila kao poslednja u grupi zbog najlosijeg h2h...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby bekrinjo » 07 May 2011, 18:01

DANTONI UŽIVO
FINALNI turnir juniora prati, verovali ili ne, čak 46 NBA poslenika iz 25 klubova. Zahtev za akreditacije nisu poslali samo: Majami, Klipers, Milvoki, Sakramento i Golden Stejt. Sa po četiri predstavnika su najbrojniji Njujork, na čelu sa trenerom Majkom Dantonijem, i Minesota, čiji je predsedničko-potpredsednički duet Dejvid Kan i Toni Ronconi, uz pomoć Pita Fila i Žosea Peris došao da obavi i završni čin kupovine Rikija Rubija.

Naravno tu je i prvi ešalon srpskih skauta Marin Sedlaček (Filadelfija), Aleksandar Pajović (Inidjana), Boris Vukobrat (Oklahoma Siti), Marko Radovanović (Hjuston)
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby bekrinjo » 08 May 2011, 12:06

http://www.euroleague.net/main/results/ ... ncode=JT10

Predvodjeni Saricem koji je u finalu zabelezio triple-double ucinak(19p,14s i 10 as) Zagreb je pobedio Zalgiris 76-65 i osvojio juniosku EL...


edit:Saric je i MVP turnira
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 08 May 2011, 12:09

Treba napomenuti da je Saric '94. ,a Hezonja '95. godiste i da su se bukvalno poigravali na ovom turniru sa starijima od sebe...

2 kosarkaska dijamanta su u pitanju...

Cestitke Mravima na osvojenoj tituli, jer su dobili sve utakmice na turniru, tako da nema sumnje da je zasluzeno...

Moj osnovni utisak ovog turnira je da je imperija FMP-a u velikoj krizi... Ja sem Ristica tu ne vidim neke spektakularni materijal...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby Bodi Bond » 08 May 2011, 12:15

Mene iz FMP-a zanima Popovski-Turanjanin. Je l ga gledao neko, koliko sam razumeo trojka je u pitanju!? Ako može neko ko ga je gledao malo detaljnije.

Što se Risitća tiče to je neverovatan dečko. Mnogo zreliji i nenormalno normalniji od prosečnog klinca njegovog godišta.

Hezonja je odličan, ali samo do ušiju izgleda. Kažu novi Miličić.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby bekrinjo » 08 May 2011, 20:34

Pored Sarica petorku turnira cine jos njegov saigrac Hezonja,Popovski-Turanjanin(FMP),Ignas Ramasauskas(Zalgiris) i Guo Ailun(Kina)...
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 25 Jan 2012, 12:45

Звезда домаћин јуниорског турнира Евролиге

Квалификациони јуниорски турнир Евролиге коме ће домаћин бити Црвена звезда одржаће се у Београду од 24. до 26. фебруара. Утакмице ће се играти у три дворане – Баскет ленд, Баскет сити и ФМП у Железнику, а учествоваће осам екипа. У групи А такмичиће се Црвена звезда, Олимпија (Словенија), Алба (Немачка) и Мега Визура, док Б групу чине Партизан, ИНСЕП (Француска), Бамберг (Немачка) и Хемофарм.

Победник овог квалификационог турнира биће у прилици да се бори за титулу незваничног клупског првака Европе с обзиром да ће изборити учешће на Евролигином „фајнал–ејту” за јуниоре који ће се ове године играти у Истанбулу.

Све структуре у клубу укључене су у организацију овако значајног турнира, а припреме за домаћинство одавно су почеле:

– Ово је пета година како организујемо овај турнир. Поносни смо што Евролига препознаје наше напоре у раду са млађим селекцијама и што нам поверава домаћинство. То је свакако привилегија, али и обавеза за све нас да и овог пута оправдамо очекивања. Велико нам је задовољство што ћемо поново бити у прилици да угостимо неке од најталентованијих играче Европе. Очекујем да ће овај турнир задовољити својим квалитетом, да ћемо привући велики број гледалаца, а да ћемо организацијом и домаћинством задовољити све учеснике и представнике Евролиге – рекао је директор Црвене звезде и први оперативац у организацији турнира Давор Ристовић.
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby Kvak » 22 Feb 2012, 13:20

Hoce li neko pratiti? Cuo sam da uskoro pocinje, jel se znaju favoriti. Ko ucestvuje iz Naseg regiona? Koliko sam upoznat igra se u Zelzniku kao i minulih godina.
Ko smo mi?
User avatar
Kvak
 
Posts: 19
Joined: 14 Jun 2011, 19:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby AirBall » 22 Feb 2012, 13:35

Oticicu ja da pogledam neku utakmicu ukoliko budem imao slobodnog vremena...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby Kvak » 22 Feb 2012, 13:40

Sad sam pogledao, zanimljivija mi je ova grupa gde su Partizan, Hemofarm i Insep. 3 ekipe za 2 mesta. Zanimljivo, nema sta. U drugoj su domace Zvezda i Mega. Nadam se da ce obe proci u drugi krug i da cemo imati srpsko polufinale.
Ko smo mi?
User avatar
Kvak
 
Posts: 19
Joined: 14 Jun 2011, 19:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby AirBall » 22 Feb 2012, 23:39

Sastav Olimpije za turnir u Beogradu...

Matej Kavaš, 199cm, 1996, 2, Slovenija
Rok Cindrič, 190cm, 1994, 2, Slovenija
Jusuf Nurkić, 210cm, 1994, 4/5, BiH
Jaka Letnik, 201cm, 1995, 4/5, Slovenija
Luka Kokol, 192cm, 1995, 1/2, Slovenija
Matic Rebec, 181cm, 1995, 1, Slovenija
Jules Dang Akodo, 188cm, 1996, 1, Velika Britanija
Grega Sajevic, 184cm, 1996, 1/2, Slovenija,
Jaka Fingust, 190cm, 1996, 3/4, Slovenija
Erjon Kastrati, 199cm, 1994, 2/3, Kosovo
Vasilije Vučetić, 204cm, 1996, 5, Srbija
Emir Sulejmanović, 205cm, 1995, 4/5, Finska/BiH


Inace Kastrati je igrao i u EL...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby Talicni Tom » 23 Feb 2012, 00:26

Kakav šarenolik sastav po porijekklu igrača. Njihov skauting mladog mesa je nenadjebiv na ovim prostorima.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 9 guests