Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska Evroliga

Re: Juniorska Evroliga

Postby bhc_comp » 15 May 2016, 12:43

xrečeved wrote:Uuuu Zlaki, ala te je zajebao :laugh:

Moram da priznam da ni Zlaji ne ide baš u poslednje vreme.. :roll:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Juniorska Evroliga

Postby Sani » 15 May 2016, 12:44

Bravo momci, svaka čast. :blue: Kad se izgubi ovakva utakmica, nemaš za čim da žališ. Oni su odigrali nerealnu partiju, sve im je ulazilo, i trojke od table... I još jednom bravo za energiju, ginulo se za svaku loptu.

Ovde je trebao da bude i Aranitović, sigurno da bi još bolje odigrali.

Odlična utakmica.

Ma Ođiđa samo hoću da kažem da Španci igraju jako ozbiljno. :biggrin:
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Juniorska Evroliga

Postby tremi08 » 15 May 2016, 12:45

Nerealan procenat za 3 Barse,ovo vise nece ponoviti nikad. Steta za nas,malo se igra na Simanica i prodore.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Juniorska Evroliga

Postby Raoul Duke » 15 May 2016, 12:48

Огроман простор има Симанић за напредак. Мора момачки да запне ово лето, не сме да губи ни дан.

Раданов има бруталан офанзивни репертоар.


Остали нису нека класа, али никад се не зна ко ће да искочи.




Барса има много више квалитетних играча.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Juniorska Evroliga

Postby Slavisak » 15 May 2016, 12:50

Ovo je bila demonstracija sile spanske skole kosarke nad srpskom kosarkom u napadu jednostavna resenja, kroz odlican protok lopte, igraci tehnicki i takticki odlicno obuceni, sve mogu na terenu, odlicno i brzo kapiraju igru, za ove zvezdine igrace pravi vanzemaljci. Uzas jedan kako se lose radi sa mladim igracima u Srbiji, od same selekcije igraca pa do tehnicko taktickih detalja. Simanic je trebao da predje u ovu Barselonu kada je imao priliku, sigurno bi tamo igracki mnogo napredovao, uspeli bi da naprave nesto od njega, ovako mislim da ce proci kao Tejic, za dve, tri sezone povratak u fmp.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Juniorska Evroliga

Postby Sani » 15 May 2016, 12:59

Daj stani čoveče, urpavo si uporedio Simanića i Tejića... :laugh:

Inače, nerealno je koliko se kasnije ispostavi da su ovo mnogo nebitni turniri, tačnije, ko bude MVP.

MVP iz godine u godinu:

2003 - Rolandas Alijevas
2004 - Vasiliy Zavoruev
2005 - Vasiliy Zavoruev
2006 - Ivan Nelyubov
2007 - Donatas Motiejūnas
2008 - Dejan Musli
2009 - Dejan Musli
2010 - Livio Jean-Charles
2011 - Dario Šarić
2012 - James Metecan Birsen
2013 - Alberto Abalde
2014 - Vojislav Stojanović
2015 - Luka Dončić

Najviše nastupa svojih klubova imaju Litvanija i Srbija, po 7.
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Juniorska Evroliga

Postby xrečeved » 15 May 2016, 13:04

Mene i dalje duša boli što Voju nismo pokupili. Voja > Glišić.

Nego, ko je sada MVP? Vila?
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Juniorska Evroliga

Postby Holden » 15 May 2016, 13:18

Sani wrote:MVP iz godine u godinu:

2003 - Rolandas Alijevas
2004 - Vasiliy Zavoruev
2005 - Vasiliy Zavoruev
2006 - Ivan Nelyubov
2007 - Donatas Motiejūnas
2008 - Dejan Musli
2009 - Dejan Musli
2010 - Livio Jean-Charles
2011 - Dario Šarić
2012 - James Metecan Birsen
2013 - Alberto Abalde
2014 - Vojislav Stojanović
2015 - Luka Dončić
.


Ja pola ovih ne znam...
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Juniorska Evroliga

Postby Slavisak » 15 May 2016, 13:21

Nisam ih poredio igracki nego sam napisao mu se smesi slicna sudbina . Sa onakvim stavom kurcobolje, u napadu i u odbrani nece sigurno daleko dogurati. Ja sam u pocetku bas verovao u njegov potencijal, kada se tek pojavio u mladjim kategorijama, ali u poslednje dve sezone skoro da nije uopste napredovao, nesto je do njega a nesto do strucnog rada u Covicevoj organizaciji.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Juniorska Evroliga

Postby John Doe » 15 May 2016, 13:44

Odgledao zadnju cetvrtinu.... Iako se slazem sa tim da igra treba da lici na Klivlendovu, tj daj loptu Radanovu i Simanicu pa nek igraju, ali ono je definitivno ocaj. Vec sam rekao da Simanic ima NBA potencijal, ali ono sto mi mnogo smeta je ocajna igra u odbrani. Bukvalno nastavlja da se 100% oslanja na svoj odraz i pusta coveka do kosa i ceka ga da mu lupi bananu. Ne moze tako vise da se igra odbrana...
Inace cestitke timu na velikom uspehu.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Juniorska Evroliga

Postby Darko Miličić #31 » 15 May 2016, 15:42

:jezik:
John Doe wrote:Odgledao zadnju cetvrtinu.... Iako se slazem sa tim da igra treba da lici na Klivlendovu, tj daj loptu Radanovu i Simanicu pa nek igraju, ali ono je definitivno ocaj. Vec sam rekao da Simanic ima NBA potencijal, ali ono sto mi mnogo smeta je ocajna igra u odbrani. Bukvalno nastavlja da se 100% oslanja na svoj odraz i pusta coveka do kosa i ceka ga da mu lupi bananu. Ne moze tako vise da se igra odbrana...
Inace cestitke timu na velikom uspehu.


To je to manje više,samo da dodam da Boriša najviše podsjeća na Kirilenka ak47 što reče žigara ,kakav crni Miljenović oni nikakvih sličnosti nemaju .Simanić ima prostora da nabaci masu što će doći godinama, duga je stvar što njegov otac ne dozvoljava da se Boriša napucava u teretani.
Коначно се вратисмо на старе стазе славе ко Бостон Селтицси :hatman:
User avatar
Darko Miličić #31
 
Posts: 979
Joined: 11 May 2016, 06:28
Location: Лозница-Београд

Re: Juniorska Evroliga

Postby Zappa » 15 May 2016, 22:17

John Doe wrote:Vec sam rekao da Simanic ima NBA potencijal, ali ono sto mi mnogo smeta je ocajna igra u odbrani. Bukvalno nastavlja da se 100% oslanja na svoj odraz i pusta coveka do kosa i ceka ga da mu lupi bananu. Ne moze tako vise da se igra odbrana...


+1000
Nazalost,nastavlja sa takvom igrom, isto kao proslog leta.

Utakmica tipicna za FMP, a sada Zvezdine mladje kategorije. Slavicu dan kada par trenera iz tog sistema odu daleko od srpske kosarke.

Imamo dva potencijala, a ostali ako bude srece, rada mozda dodju do uloge B.Lazica.

Kurcus ozbiljan potencijal, jedan od boljih u Evropi.
Svoj talenat lakse moze preneti u seniore nego Simanic.
I pored male baze letonci imaju lepu buducnost.
Zappa
 
Posts: 7471
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Juniorska Evroliga

Postby Slavisak » 15 May 2016, 23:42

Ima slabije fizikalije i atleticizam od Simanica, ne bi rekao da je veci potencijal od njega , samo sto se u Barseloni radi i napreduje, da je tamo Simanic od svoje 14 godine, danas bi se kotirao u top 5 na sledecem NBA draftu.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Juniorska Evroliga

Postby Tonze » 16 May 2016, 00:21

Slavisak, nadam se sa nemas nista licno protiv Simanica i Musica!!? Ti si se bas nameracio da ih ocrnis u poslednje vreme. Stim da su roditelji i jednog i drugog iz Sarajeva, pa se boljim da tvoja mrznja ne potice iz tog razloga. Ovaj prvi juniorski MVP za celu evropu, a drugi se super snalazi i u reprezentacciji a bogami i u Megi. Jucer protiv Francuza mu index oko 30. Naravno da momci ponekad odigraju i losu utakmicu, i ti si odmah tu sa svojim komentarima. A kad urade nesta dobro, nisam primetio da da dobiju pozitivan respons od tebe. Jesi li ti u kosarkaskim vodama?? Trener? Bivsi igrac? Pomozi im ako si u mogucnosti!!?
Tonze
 
Posts: 2
Joined: 15 May 2016, 08:10

Re: Juniorska Evroliga

Postby Zappa » 16 May 2016, 00:31

Slavisak wrote:Ima slabije fizikalije i atleticizam od Simanica, ne bi rekao da je veci potencijal od njega , samo sto se u Barseloni radi i napreduje, da je tamo Simanic od svoje 14 godine, danas bi se kotirao u top 5 na sledecem NBA draftu.


Nisam napisao da je veći potencijal, no da je ozbiljan potencijal i da će se lakše prilagoditi seniorskoj košarci.

Tonze
Nisam znao da je Musić od Sarajeva. Iskreno nije se ni meni svidela njegova igra, kao ni Uskokovićeva.
Zappa
 
Posts: 7471
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests