Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska Evroliga

Re: Juniorska Evroliga

Postby LBJ23 » 16 May 2016, 00:34

Odredjeni animozitet prema Simanicu tu postoji. :D

John Doe je dao odlican komentar sto se tice Borisine odbrane. Mlak je, nije agresivan, tako u seniorima ne moze. Ne oseca se komforno kad visoko brani, dal da napravi pritisak na urucenju ili 1na1 ili pick and roll definitivno mu to nije zona gde se lepo oseca. Ima slabe lateralne kretnje ali sada mora da radi na tome da popravlja to kako na treningu tako i na utakmicama, mora da bude agresivan, tu je veliki problem sa samopouzdanjem i sa njegovim karakterom i deluje da ce to biti tesko prebroditi. Sto se tice ofanizvnog dela tu mnogo bolje izgleda, a i tu ima dosta prostora za napredak. Opet dolazi do izrazaja karakter, ne voli kontakt, ne voli agresivnog protivnika. Retko ce da pogodi preko ruke ili sut kada ga protivnik natera da menja polozaj da menja ugao.
LBJ23
 
Posts: 1353
Joined: 23 Dec 2015, 20:02

Re: Juniorska Evroliga

Postby Slavisak » 16 May 2016, 16:11

Tonze wrote:Slavisak, nadam se sa nemas nista licno protiv Simanica i Musica!!? Ti si se bas nameracio da ih ocrnis u poslednje vreme. Stim da su roditelji i jednog i drugog iz Sarajeva, pa se boljim da tvoja mrznja ne potice iz tog razloga. Ovaj prvi juniorski MVP za celu evropu, a drugi se super snalazi i u reprezentacciji a bogami i u Megi. Jucer protiv Francuza mu index oko 30. Naravno da momci ponekad odigraju i losu utakmicu, i ti si odmah tu sa svojim komentarima. A kad urade nesta dobro, nisam primetio da da dobiju pozitivan respons od tebe. Jesi li ti u kosarkaskim vodama?? Trener? Bivsi igrac? Pomozi im ako si u mogucnosti!!?

Jok covece, zasto bi mrzeo srbe iz BIH kada i sam poticem iz tih krajeva :biggrin: Borisu cim sam video sa reprezentacijom na kadetskom prvenstvu pre dve,tri godine, rekao sam sebi ovaj mali je veliki potencijal. Ne svidja mi se kako ide njegov razvoj,to sto mu treneri dopustaju da se ispucava za tri poena , a zanemaruje prodor i igru u reketu, tamo ima uvek visoke procente suta a trojke su mu u glavnom u slabim procentima, takodje mnogo je supalj i mekan u odbrani, generalno entuzijazam mu nije jaca strana, na klupi voli da samuje, slabo komunicira sa saigracima , nece da pruzi ruku kada mu saigraci izvode sl bacanja itd. Ogroman je potencijal u njemu ali mislim da ga koci karakter.

Music mi se uopste ne svidja kao igrac, voli samo da solira, gubi lopte u serijama itd, kosarkaski iq mu nije jaca strana.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Juniorska Evroliga

Postby Darko Miličić #31 » 16 May 2016, 20:41

Коначно се вратисмо на старе стазе славе ко Бостон Селтицси :hatman:
User avatar
Darko Miličić #31
 
Posts: 979
Joined: 11 May 2016, 06:28
Location: Лозница-Београд

Re: Juniorska Evroliga

Postby tremi08 » 22 May 2016, 13:23

Zeljno ocekujem U16 prvenstvo da vidim kakav ce masakr praviti Jelena Mitrovic pod protivnickim kosevima. Vec sa 16g iza sebe ima jednu seniorsku SL,juniorsku SL i kadetsku SL i sjajne brojke.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Juniorska Evroliga

Postby Slavisak » 24 May 2016, 15:28

Borisa Simanic, 6-10, 215, SF/PF, Serbia – Crvena Zvezda

One look and it's obvious that Simanic is a kid with a lot of talent. His first game (against Lietuvos Rytas Vilnius) was disappointing due to foul trouble and also his attitude, because he got frustrated, and it took him out of the game. As the Tournament proceeded, though, he showed improvement and made true on the hype he had entering the event. He earned MVP honors, averaging 18 points, 7.5 rebounds, 3 assists and 2.8 blocks in the tournament. Simanic is a talented all around forward, who can shoot, score, rebound, pass and (when… motivated) play solid defense. He still needs to improve his ball handling with his left hand. But the talent is there and if he manages to make a full transition to small forward he can be an NBA player. He still has a lot of maturing to do in his leadership, body language and communicating with teammates. Whether he can become more vocal and improve upon his communication skills will be vital in determining whether he realizes his vast potential.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Juniorska Evroliga

Postby Karamazov » 24 Feb 2017, 13:05

Momčići Zvezde lagano dobili 73:57.

Partizan trenutno gubi 4 razlike.
User avatar
Karamazov
 
Posts: 24580
Joined: 09 Dec 2014, 01:20

Previous

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests