Board index Košarka Mlađe kategorije

Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Slavisak » 28 Jul 2017, 04:53

Rächer wrote:Ljudi roster je na klupi,pisi propalo...

Djokic,Roster,Paradajz....kako ih biraju da mi je znati....

Boga pitaj, svi dolaze oslabljeni, svabama ne igra Bonga i jos neki igraci , turcima Bitim i Duran, Bosancima ne igra Musa , verovatno Litvanci i Spanci dodju tu kao glavni favoriti, mada ima tu jos zanimljivih ekipa , ko zna mozda i ovi nasi nesto naprave :biggrin:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby bambi » 28 Jul 2017, 08:49

I mi smo oslabljeni odsustvom Lazara Nikolica kod Spanaca nema najboljeg igraca Ignjacio Rosa igrac Unicahe koji je igrao za Spansku reprezentaciju na nedavno zavrsenom svetskom prvenstvu za U 19.
bambi
 
Posts: 41
Joined: 04 Jun 2017, 07:48

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Slavisak » 28 Jul 2017, 18:39

Zasto izvesni Luka Brajkovic igra za reprezentaciju Austrije a ne za nas , dobro on je rodjen tamo ali na nasem savezu je da svakog srbina privoli da nastupa za reprezentaciju Srbije, bas ima dobre fizicke predispozicije.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby mudrovsukilo » 28 Jul 2017, 19:17

Slavisak wrote:Zasto izvesni Luka Brajkovic igra za reprezentaciju Austrije a ne za nas , dobro on je rodjen tamo ali na nasem savezu je da svakog srbina privoli da nastupa za reprezentaciju Srbije,bas ima dobre fizicke predispozicije.

ima ,visok je :biggrin:
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby tremi08 » 28 Jul 2017, 19:37

Za te takve koji ni u 20 kod nas ne bi usli ni ne vredi da se borimo, najveci gubitak su svakako Doncic i Sikiras uz Maricu Gajic. Za Doncica da su se svi zalozili (i Djordjevic i njegov cale i nase velike zvezde(Teo,Bogdan ali i ceo OKS sa Divcem, bio bi nas 100%), Sikiras je nasa glupa greska (i celog saveza i OKS i same drzave, takvima se odmah daje pasos i stan ako treba, decko nije ultratalentovan ali bi kod nas bio vazan igrac), Marica Gajic je greska saveza iz Srpske (taj Cojic je trebao da bude uhapsen u Srbiji jer radi protiv nase drzave, on je podgovorio Maricu da igra za BiH pod plastom toga da nikad nece uci u nasu seniorsku, izuzetna je igracica).

To nisu jedini promasaji, ali prilicno veliki su ovi nabrojani. Imamo jos takvih u fudbalu (Ognjen Vranjes(nista bolji nisu nasi defanzivci od njega), par talentovanih klinaca u fudbalu, 2-3 tenisera i teniserki, rukometasa). Jedino OSS dobro radi i sve sto vredi tamo pa i u CG igra kod nas, doduse odbojka u BiH i ne postoji.

Ceo OKS je trebao da prica sa tim vaznim igracima i da prati sve talentovane klince do 15,16 godina i da im odmah daje nas pasos kao sto to rade Hrvati (Bosancima su oteli skoro sve sto vredi a hrvatskog je porekla (Zubac,Cilic...))7

Ne moze me niko ubediti koliko god isle price da Sikiras zeli da igra za BiH (kao i Marica), da bi odbili Srbiju. Sikiras je verovatno izbeglica iz rata cim zivi na Palama, oni tamo su velike patriote), Marica je iz Bijeljine, na pola h od Srbije i Sarajevo joj je prece od BG-a, u te price ne verujem. Verovatno da im nasi nisu ni ponudili da igraju za reprezentaciju.

To vise ne sme da nam se desava, sve sto vredi i moze da igra za nas, treba im ponuditi pasos. Makar to bili Srbi iz BiH, CG, Hrvatske.

Isti problem imamo i sa Srbima iz Hrvatske (isto me niko ne moze ubediti da je Snjezani Pejcic preca Hrv od Srbije posle rata i svega), da joj se ponudio stan ovamo, posao za porodicu i pasos sigurno bi prihvatila (99% Srba odatle bi to prihvatilo ovamo, i sada mnogi dolaze iz Vukovara u NS, BG da zive).

Oni koji nikada ne bi zaigrali jer nemaju kvalitet za nasu repr. ni ne trebaju da budu pozivani da igraju za nas, treba im dati pasos i to je to, tako rade Hrvati i to je sjajan potez.

Da ne pricam o Dariju Saricu i slicnima (svakako da je njima situacija tamo teza, ali da se pricalo sa njegovim ocem, da su im pomogli da predju ovamo mozda bi i od njegovog slucaja bilo nesto). Za Sarica se sa 13,14 godina znalo da ce biti strasan igrac, da su im se ponudili odlicni uslovi u Srbiji, mozda bi i presao ovamo.

Kao sto je prirodan odliv igraca koji zaista jesu Srbi ali koji znaju da nikada nece upasti u seniorsku reprezentaciju (Stnisa Mandic, Vukan Savicevic...), protiv toga apsolutno nemam nista. Mi smo propustili i prilicno dobrog juniora iz Vukovara cini mi se, Vuka Lazica, mislim da je otisao na koledz, dobar je igrac bio. Isto je i sa Tihanom Stoisavljevic koja igra za juniorsku repr. Hrvatske. Kapiram da je tesko, ali znam par primera igraca koji tamo zive a koji igraju pod nasom zastavom (Srdjan Trosic, teniser...)
Last edited by tremi08 on 28 Jul 2017, 19:44, edited 1 time in total.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Slavisak » 28 Jul 2017, 19:44

mudrovsukilo wrote:
Slavisak wrote:Zasto izvesni Luka Brajkovic igra za reprezentaciju Austrije a ne za nas , dobro on je rodjen tamo ali na nasem savezu je da svakog srbina privoli da nastupa za reprezentaciju Srbije,bas ima dobre fizicke predispozicije.

ima ,visok je :biggrin:

Visok, dugacke ruke , dobar atleta, sta te muci cakani :roll:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby tremi08 » 28 Jul 2017, 20:01

Sutra pocinje EP U18, u proseku smo najvisa ekipa na turniru sa 2.00, odmah posle nas CG i Litvanci sa 1.99, Spanci i svi u nasoj grupi prosecno tek 1,95cm. Ocekujem da izdominiramo protiv Spanaca u reketu jer im samo jedan igrac ima iznad 2,05 Ehigitor, ostali dosta nizi. Taj mec verovatno odlucuje i o prvom mestu u grupi koje donosi mnogo lakse protivnike.

Turci bez Bittima i Durana, BiH sa Sikirasom i Camparom u timu
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby bambi » 28 Jul 2017, 20:19

Slavisak wrote:Zasto izvesni Luka Brajkovic igra za reprezentaciju Austrije a ne za nas , dobro on je rodjen tamo ali na nasem savezu je da svakog srbina privoli da nastupa za reprezentaciju Srbije, bas ima dobre fizicke predispozicije.

Cudno jednom ti odgovaraju igraci koji imaju dobru fizicku predispoziciju a drugi put ne.Pogledaj nasu reprezentaciju U 18 dobro pa se uveri ko ima dobre fizicke predispozicije nije li to slucajno Marjanovic koga ti stalno seres a za koga svi kazu koji su korektni da ima fenomalno tel0 ili ti mozda znas bolje anatomiju.
bambi
 
Posts: 41
Joined: 04 Jun 2017, 07:48

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Slavisak » 29 Jul 2017, 04:39

Ne vredi sa tobom raspravaljati, Marjanovic ti je neki rod pa si zaslepljen sa njim, decko uopste nije toliko talentovan igrac niti je neki atletski frik, pokazao je nesto malo na kadetskom prvenstvu evrope, delovalo je tada da moze u buducnosti da ispadne pristojan bek od njega , mada je i tamo na najvaznijim utakmicama totalno zakazao, pokazao se u tim vaznim utakmicama kao nepostojeci faktor iako je imao najvecu slobodu u igri u nasoj reprezentaciji , od tog kadetskog prvenstva uopste nije napredovao , stoji u mestu, eto videcemo da li Mega moze da napravi nesto od njega, ja sam pesimista. Brajkovic mi je odmah zapao za oko gledajuci prvu utakmicu Austrije u B Diviziji, vidi se da decko ima smisla za kosarku, za cetvorku je bas lepo gradjen, ne slazem se sa forumasem Tremijem, da ne treba obracati paznju na ova malo ne zvucnija imena, uvek postoji neki neotkriveni Bjelica , ovaj Brajkovic bi sigurno imao mesta u nasoj ekipi , ja bi ga rado video umesto Danila Petrovica koji je skroz skracen za poziciju na kojoj igra, ne vidim ga kao nekog uspesnog igraca na visem seniorskom nivou takmicenja .
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby dzonikola » 29 Jul 2017, 10:09

Image

Veceras u 20:15 protiv Spanaca.
User avatar
dzonikola
 
Posts: 1013
Joined: 05 Jul 2013, 15:48

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Zappa » 29 Jul 2017, 10:24

Tremi nemoj ići putem Slavišaka. :biggrin:

Zar otac od Doncica nije zaposlen u slovenačkom savezu.
Ognjen Vranješ :lollol:
Vuk Lazić talentovan :truce:
Dario Šarić i prelazk u Srbiju :wacko:
Zappa
 
Posts: 7534
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Bojdo » 29 Jul 2017, 12:48

Mastanje i gubljenje dodira sa realnoscu.
Najplodnije tlo za Srbiju je RS, jer je to faktički na terenu Srbija. Nema opasnosti i osude okoline kao u HR i eventualno u dobrom dijelu CG.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8587
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby tremi08 » 29 Jul 2017, 13:04

Zappa wrote:Tremi nemoj ići putem Slavišaka. :biggrin:

Zar otac od Doncica nije zaposlen u slovenačkom savezu.
Ognjen Vranješ :lollol:
Vuk Lazić talentovan :truce:
Dario Šarić i prelazk u Srbiju :wacko:


Lukin otac, a pogotovo deda koji zivi isto u Sloveniji je prilicno cesto na Kosovu u Klini, nisu se oni odrekli srpstva,rodjeni stric mu je tamo, to mi je Sasa rekao. Pre bih rekao da se pokusalo tek kad je Luka odlucio(ili bio blizi) da igra za njih, nazalost.

Vranjes je losiji od nase trenutne odbrane? Ne bih rekao, ko sve kod nas igra u odbrani...
Vuk Lazic je solidan igrac, sobzirom da mi uvek krpimo rostere vrlo lako bi mogao da upadne u neki od mladjih kategorija, Tihanu si preskocio, izuzetna igracica, visoka je i to nam treba.
Dario? Nije se ni pokusalo?! Mnogi iz naseg saveza znaju njegovog caleta, igrali su sa njim ili su u kontaktu. Strah je veliki, ali mi mu nista nismo ni ponudili. Olako gubimo mlade tamo (prinudjeni su da se odreknu svoje nacije da bi tamo bili prihvaceni, nevezano za sport). Niko ne prica da se sa Dariom razgovara sada, trebalo je da se prica kad je imao 12,13 godina (znalo se da ce biti top igrac), tada bi mozda nesto i bilo.

Apsolutno stoji da najvise crpimo iz RS, ali smo i tu imali par vecih promasaja, promakli nam solidni sportisti. Ali treba crpeti i iz HR i iz CG.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby tremi08 » 29 Jul 2017, 13:45

Finci vode u 25 minutu protiv Litvanaca 11 razlike
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Juancho » 29 Jul 2017, 14:27

tremi08 wrote:Finci vode u 25 minutu protiv Litvanaca 11 razlike

Na kraju debakl Litvanaca, -23.
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests