Board index Košarka Mlađe kategorije

U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby Dare » 26 Jul 2014, 00:38

Ko je taj igrač , 216cm , '94 godište , meka ruka , odličan smisao za igru ? Ko je crnogorski undersize balvan ?
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13733
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby serbianhoops » 26 Jul 2014, 00:38

Zappa wrote:Danas Hercegovaca najmanje ima u Hercegovini .


Donekle tacno ali si promasio moju poentu. Fakat je da strani klubovi sve vise obracaju paznju na prostoru Herzegovine‚ Romanije‚ Banjalucke Krajine i pokupu talentovane igrace sve ranije. Dakle bice sve teze nasim timovima (a preostala su nam samo 3)‚ da ih dovedu. Da ne napomenem koliko to utice i na reprezentativnom status tih talenata ("lazni Njegos" Sikiras je najbolji primer). Sto bi rekao Petar Petrovic jedini i pravi Njegos: "Bog vas kleo, pogani izrodi, što će bosansko kosarkasko drzavljanstvo medju nama" :pop:
Last edited by serbianhoops on 26 Jul 2014, 00:45, edited 1 time in total.
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby Slavisak » 26 Jul 2014, 00:41

Dare wrote:Ko je taj igrač , 216cm , '94 godište , meka ruka , odličan smisao za igru ? Ko je crnogorski undersize balvan ?

U ovom navedenom slucaju je Pekovic iz radnicki basket-a a balvan je jadn od blizanaca , cini mi se da su i oni sa cetinja.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby Slavisak » 26 Jul 2014, 00:43

serbianhoops wrote:
Zappa wrote:Danas Hercegovaca najmanje ima u Hercegovini .


Donekle tacno ali si promasio moju poentu. Fakat je da strani klubovi sve vise obracaju paznju na prostoru Herzegovine‚ Romanije‚ Banjalucke Krajine i pokupu talentovane igrace sve ranije. Dakle bice sve teze nasim timovima (a preostala su nam samo 3)‚ da ih dovedu. Da ne napomenem koliko to utice i na reprezentativnom status tih talenata.

Hoce li i hrvatska imati restrikciju na te klince iz bosne i hercegovine ??? Posto ih je pun kurac u svim njihovim reprezentativnim selekcijama Ili je to samo diskriminacija prema Srbima :biggrin:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby Zappa » 26 Jul 2014, 00:52

Hrvati iz Hercegovine mislim imaju rodjenjem drzavljansvo Hrvatske plus Hercegovci imaju jak uticaj u hrvatskoj privredi ,sportu.
Deca iz RS nemaju drzavljansvo Srbije rodjenjem,a dobijanje nije jeftino.
Deca odlaze sa 12- 13 godina i tada imaju samo papire BIH.
serbianhoops je upuceniji u te stvari.
Zappa
 
Posts: 7471
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby serbianhoops » 26 Jul 2014, 00:59

Upravo to da bi dobili izlazno pismo od KSBIH za odlazak u inostranstvo‚ ucenjeni su da igraju za BIH. A nekoliko njih poput Sikirasa umesto da lepo cekaju pasos Srbije prihvataju ucenu kako bi sto pre zaradili po koji evro. Sto bi rekao nas narod : Prodaju veru za veceru :krsti:
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby Slavisak » 26 Jul 2014, 01:09

Hrvati iz Hercegovine mislim imaju rodjenjem drzavljansvo Hrvatske plus Hercegovci imaju jak uticaj u hrvatskoj privredi ,sportu.

Jel moze neko da mi objasni ovaj deo, kada je to nastupilo na snagu, Dejtonskim sporazumom ??? Sta sam propustio :beyond: Znaci hercegovina tj onaj deo gde su hrvati vecina , bukvalno pripada hrvatskoj :nisamja:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby serbianhoops » 26 Jul 2014, 01:13

Slavisak wrote:
Dare wrote:Ko je taj igrač , 216cm , '94 godište , meka ruka , odličan smisao za igru ? Ko je crnogorski undersize balvan ?

U ovom navedenom slucaju je Pekovic iz radnicki basket-a a balvan je jadn od blizanaca , cini mi se da su i oni sa cetinja.


Da paranoidna sizofrenija bude jos veca srpski kosarkas Raso Pekovic je rodom iz Novog Sada a poreklom iz Niksica dok je crnogorski kosarkas Sturanovic rodom iz Subotice i poreklom takodje iz Niksica.

Edit: Sturanovici nisu blizanci.
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby patron » 26 Jul 2014, 10:12

Slavisak wrote:Jel moze neko da mi objasni ovaj deo, kada je to nastupilo na snagu, Dejtonskim sporazumom ??? Sta sam propustio :beyond: Znaci hercegovina tj onaj deo gde su hrvati vecina , bukvalno pripada hrvatskoj :nisamja:

Koliko sam upoznat,njima u ustavu piše da je hrvatska zemlja svih hrvata i ostalih građana koji su rođeni tamo.
Praktično,može da se rodi u Patagoniji i ako ima hrvatske korene, automatski dobija državljanstvo.
N.A.
...velikodušan rođače,raspolagati tuđom mukom nije mala zajebancija...
User avatar
patron
 
Posts: 1513
Joined: 22 Mar 2014, 11:25

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby malibodiroga92 » 26 Jul 2014, 11:34

patron wrote:
Slavisak wrote:Jel moze neko da mi objasni ovaj deo, kada je to nastupilo na snagu, Dejtonskim sporazumom ??? Sta sam propustio :beyond: Znaci hercegovina tj onaj deo gde su hrvati vecina , bukvalno pripada hrvatskoj :nisamja:

Koliko sam upoznat,njima u ustavu piše da je hrvatska zemlja svih hrvata i ostalih građana koji su rođeni tamo.
Praktično,može da se rodi u Patagoniji i ako ima hrvatske korene, automatski dobija državljanstvo.


To nacelo postoji u gotovo svakoj drzavi,ako su ti roditelji drzavljani jedne drzave,a ti se rodis u drugoj imas pravo na drzavljanstvo njihovo...To je nacelo ius sanguinis-nacelo krvne veze.Pored njega postoji jos nacelo ius domicili odnosno ako provedes odredjene vreme u zemlji imas pravo na drz i nacelo ius soli odnosno ako se rodis u drzavi imas pravo na drz bez obzira na roditelje...

Hvala,ocena 10 :)
Gde vam je gradjanska hrabrost?
malibodiroga92
 
Posts: 1010
Joined: 24 Dec 2013, 21:20

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby vess » 26 Jul 2014, 12:53



Imamo +15 na minut do poluvremena.
''Treba da se izdrže i ova vremena, jeste neka vrsta plemstva u ovim danima navijati za Partizan. Iz svega ovoga moramo izaći jači nego što smo bili kad je ova oluja došla." - General Duško Vujošević
User avatar
vess
 
Posts: 4727
Joined: 12 Jun 2013, 13:38
Location: Topcidera lepsa strana

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby Slavisak » 26 Jul 2014, 13:05

patron wrote:
Slavisak wrote:Jel moze neko da mi objasni ovaj deo, kada je to nastupilo na snagu, Dejtonskim sporazumom ??? Sta sam propustio :beyond: Znaci hercegovina tj onaj deo gde su hrvati vecina , bukvalno pripada hrvatskoj :nisamja:

Koliko sam upoznat,njima u ustavu piše da je hrvatska zemlja svih hrvata i ostalih građana koji su rođeni tamo.
Praktično,može da se rodi u Patagoniji i ako ima hrvatske korene, automatski dobija državljanstvo.

Znaci mi srbi smo govna. Opet mi nije pojasnjeno, po novim pravilima fiba evrope, igrac rodjen u Bosni i Hercegovini mora da dobije ispisnicu od kssbih kako bi izisao iz zemlje i potpisao za klub, a oni te igrace posle ucenjuju da moraju da igraju za njihovu reprezentaciju :question: Citao sam na jednom drugom forumu, gde neki forumas tvrdi da ni srbi ni hrvati vise nece vise moci da dovode igrace iz bih tako lako da igraju za njihove reprezentacije :nisamja:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby Slavisak » 26 Jul 2014, 13:09

Zappa wrote:Hrvati iz Hercegovine mislim imaju rodjenjem drzavljansvo Hrvatske plus Hercegovci imaju jak uticaj u hrvatskoj privredi ,sportu.
Deca iz RS nemaju drzavljansvo Srbije rodjenjem,a dobijanje nije jeftino.
Deca odlaze sa 12- 13 godina i tada imaju samo papire BIH.
serbianhoops je upuceniji u te stvari.

A Kleu,Evandru i viktorijinoj tajni se sredi drzavljanstvo za cas posla :roll: Znaci oni su nam srodniji i bliskiji od nekih srpskih decaka i devojcica iz komsiluka :wacko: Zar nisu nedavno podeljeni pasosi nekim najperspektivnijim sportistima iz republike srpske :roll: dacic im licno urucio.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby Slavisak » 26 Jul 2014, 13:57

Veoma vazna pobeda. Jos da rusi dobiju crnogorce i da pevamo :okk:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: U-18 Evropsko prvenstvo-Konija 2014

Postby BlackOwl » 26 Jul 2014, 14:13

Marinković 0/8 :roll:
Imali smo prošle godine najveći budžet u istoriji, sada će biti još veći. Neka navijači ne brinu - O.M. 23.07.2023.
User avatar
BlackOwl
 
Posts: 16809
Joined: 27 Nov 2012, 23:42

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests