Board index Košarka Mlađe kategorije

U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby Baki » 22 Jul 2014, 11:08

BlackOwl wrote:Šalić ima 209-210 u patikama, ako i toliko, pa vi vidite...
Njemu trebaju dve godine ozbiljnog, ali ozbiljnog rada, individualni trener i individualni nutricionista, naravno ti uslovi ne postoje kod nas tako da ko zna koliko ćemo čekati da Šalić bude koristan za KKP da ne pričam za reprezentaciju.

Sve je tačno, ali njemu trebaju pre svega dve godine ozbiljnog odnosa. Ni u Sparsima se nije poslednje sezone proslavio asketizmom. A ima itekako potencijala.
Generalno, stalno poredimo neke igrače sa Pekovićem, Milojevićem, a pri tome ne uzimamo u obzir da su njih dvojica bili manijaci (pozitivni, naravno) kada je rad i posvećenost istom u pitanju.
Inače, Peković je bio ubedljivi MVP juniorskog prvenstva za 1985. godište a Atlas je bio prvak Srbije. Takođe, kao mlađi je bio 2005 na U 20 u Rusiji centar sa najboljim statusom.
User avatar
Baki
 
Posts: 52
Joined: 10 Jul 2013, 11:12

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby nolinjo » 22 Jul 2014, 11:12

Baki wrote:
BlackOwl wrote:Šalić ima 209-210 u patikama, ako i toliko, pa vi vidite...
Njemu trebaju dve godine ozbiljnog, ali ozbiljnog rada, individualni trener i individualni nutricionista, naravno ti uslovi ne postoje kod nas tako da ko zna koliko ćemo čekati da Šalić bude koristan za KKP da ne pričam za reprezentaciju.

Sve je tačno, ali njemu trebaju pre svega dve godine ozbiljnog odnosa. Ni u Sparsima se nije poslednje sezone proslavio asketizmom. A ima itekako potencijala.
Generalno, stalno poredimo neke igrače sa Pekovićem, Milojevićem, a pri tome ne uzimamo u obzir da su njih dvojica bili manijaci (pozitivni, naravno) kada je rad i posvećenost istom u pitanju.
Inače, Peković je bio ubedljivi MVP juniorskog prvenstva za 1985. godište a Atlas je bio prvak Srbije. Takođe, kao mlađi je bio 2005 na U 20 u Rusiji centar sa najboljim statusom.

a zasto djoko nije dobio sansu da ima najbolji status a jedini pravi i najbolji centar u ekipi ?
pekovic je dobio minute za razliku od salica

sa druge strane ,i on je osvojio juniorsko dominirao sa 17 poena protiv zvezde
djoko mvp juniorske lige i to evrolige sa tim sparsima ne ? :question:
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby Baki » 22 Jul 2014, 11:53

nolinjo wrote:
Baki wrote:
BlackOwl wrote:Šalić ima 209-210 u patikama, ako i toliko, pa vi vidite...
Njemu trebaju dve godine ozbiljnog, ali ozbiljnog rada, individualni trener i individualni nutricionista, naravno ti uslovi ne postoje kod nas tako da ko zna koliko ćemo čekati da Šalić bude koristan za KKP da ne pričam za reprezentaciju.

Sve je tačno, ali njemu trebaju pre svega dve godine ozbiljnog odnosa. Ni u Sparsima se nije poslednje sezone proslavio asketizmom. A ima itekako potencijala.
Generalno, stalno poredimo neke igrače sa Pekovićem, Milojevićem, a pri tome ne uzimamo u obzir da su njih dvojica bili manijaci (pozitivni, naravno) kada je rad i posvećenost istom u pitanju.
Inače, Peković je bio ubedljivi MVP juniorskog prvenstva za 1985. godište a Atlas je bio prvak Srbije. Takođe, kao mlađi je bio 2005 na U 20 u Rusiji centar sa najboljim statusom.

a zasto djoko nije dobio sansu da ima najbolji status a jedini pravi i najbolji centar u ekipi ?
pekovic je dobio minute za razliku od salica

sa druge strane ,i on je osvojio juniorsko dominirao sa 17 poena protiv zvezde
djoko mvp juniorske lige i to evrolige sa tim sparsima ne ? :question:



Vidim da si mu previše blizak, ali su ti pitanja neprinerena ovom mestu. Navlačiš me na diskusiju ali moram da ti odgovorim.
Prvo: kakvo je to pitanje zašto nije dobio šansu da igra i bude najbolji. Pa verovatno zato što neko kroz rad i odnos (u ovom slučaju Mijatović koji i mene nervira, by the way) nije stekao poverenje u njega, a bili su zajedno i prošle godine.
Takođe je prizemno postavljanje brojki sa ovogodišnjeg prvenstva Srbije na kome nije učestvovalo bar pravih 10 igrača
1995, gde je dominirao Boža Babović. Peković je bio u starijem godištu. Ali, sve na stranu, treba da mu objasniš da ne može da kasni na aerodrom kad Partizan putuje na EL utakmicu, ne može da mu se desi da ga Dule šalje u svlačionicu sa utakmice, da ne sme da bude nagojen....
User avatar
Baki
 
Posts: 52
Joined: 10 Jul 2013, 11:12

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby nolinjo » 22 Jul 2014, 12:04

nisam ja blizak njemu ja sam znam njegove limite ,koji su by the way tamo negde u nba


ne sme ni pekovic da lice dve litre viskija pa lice i kaze dajte jos

djoko je 95 ovo je bila generacija 94 jankovic npr je zasluzio te minute al ne kvalitetom koji ima vec zato sto je zavrsio sa kosarkom u selekcijama repke

djokica je i ranie igro sa starijima al je godinu dana mladji beahu bio al opet neke poneke medalje pokupio srebro bronzu tako nesto
https://www.youtube.com/watch?v=aC4WglNK3Ak

http://u18men.fibaeurope.com/en/cid_2bq ... amID_.html
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby Baki » 22 Jul 2014, 12:23

nolinjo wrote:nisam ja blizak njemu ja sam znam njegove limite ,koji su by the way tamo negde u nba


ne sme ni pekovic da lice dve litre viskija pa lice i kaze dajte jos

djoko je 95 ovo je bila generacija 94 jankovic npr je zasluzio te minute al ne kvalitetom koji ima vec zato sto je zavrsio sa kosarkom u selekcijama repke

djokica je i ranie igro sa starijima al je godinu dana mladji beahu bio al opet neke poneke medalje pokupio srebro bronzu tako nesto
https://www.youtube.com/watch?v=aC4WglNK3Ak

http:/
/u1men.fibaeurope.com/en/cid_2bqXUaQOJwYn9c2ymJyFx0.gameID_8903-69-A-1.compID_8aYeHlfuGF-mF5IqO8aFH1.season_2012.roundID_8805.teamID_.html



Đokica? Pa kako bi ga zvao da si mu blizak? Naravno da neke dve litre viskija (kojima si ti prisustvovao, pretpostavljam) nisu primerene, ali je on PROŠAO. Ovde je reč o momku koji ima potencijal ali je ,evidentno, pogrešno savetovan kako se dolazi do mesta na velikoj sceni. On je kod Mijatovića pre dve godine imao ulogu na U 18. Zašto sada trener koji ne bira sredstva da dođe do rezultata, njemu ne daje prostor? Zavera? Zašto Dule ne povećava prostor Šaliću tokom lige, jer je logično da mlad igrač napreduje vremenom više nego stariji? Zašto su Sparsi tražili i doveli "peticu" da uđu u Premijer ligu?
Posavetuj ti njega lepo da shvati da na svoje mesto na velikoj sceni može da dođe samo radom i koncentracijom. To je jedini put kojim mlad igrač prelazi iz "dečije" u "pravu" košarku, a ne da ga indukuješ stalnim nezaxovoljstvom u kojem on ne obavlja sve one "sitne" stvari za koje je sposoban i koje mogu da mu donesu poziciju koja mu sleduje
User avatar
Baki
 
Posts: 52
Joined: 10 Jul 2013, 11:12

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby nolinjo » 22 Jul 2014, 13:12

zovem ga ga kako ocu ,djokica ploditelj , medjed sa sokoca

daj bre decko je klinac ,bre sta je bogi radio u njegovo doba ajde ,letio do cg baci kockicu pa nazad ne

ne brini se ti za njegov prostor u igri partizanu ,bice itekako veliki kad bude odlazio u nba

kakav mijatovic ,da je dobar ne bi se onaj trener izraela upiskio u njega
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby Baki » 22 Jul 2014, 13:44

nolinjo wrote:zovem ga ga kako ocu ,djokica ploditelj , medjed sa sokoca

daj bre decko je klinac ,bre sta je bogi radio u njegovo doba ajde ,letio do cg baci kockicu pa nazad ne

ne brini se ti za njegov prostor u igri partizanu ,bice itekako veliki kad bude odlazio u nba

kakav mijatovic ,da je dobar ne bi se onaj trener izraela upiskio u njega

Izvini, stvarno ne znam ko je bogi
User avatar
Baki
 
Posts: 52
Joined: 10 Jul 2013, 11:12

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby nolinjo » 22 Jul 2014, 14:05

i za bogija je moja malenkost rekla da ce u nba ,prvi put kad ga je ugledala isto ko onomad djoku ,tako da bogi posle titule sa evroligom ide put obecane zemlje
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby Slavisak » 22 Jul 2014, 16:23

Tesko da bi on mogao i u WNBA u ovom trenutku :biggrin: On mora da radi i samo da radi , na svim segmentima igre , da dotera liniju, poboljsa atleticizam , da proradi na kosarkaskim fundamentima itd. On nije ni za evrokup takmicenje trenutno.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: U-20 Evropsko prvenstvo-Krit 2014

Postby Ćoba » 22 Jul 2014, 16:30

Ako Nolinjo kaze da ce u NBA to je tako, sta se tu ima vise diskutovati. Slusajte malo bogoca, mozda nesto naucite.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23413
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Previous

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests