Board index Košarka Mlađe kategorije

Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Tegi » 29 Aug 2014, 18:30

Baron wrote:Mi nismo izbacili nijednog superstara, al' krenuvsi od recimo generacije 87 u svakoj ima vrlo dobar igrac(90 excluded), Teo, Raduljica, Bjelica, Macvan,Gagi,Luca,Nedovic, Bogdan, Danga, Vasa, Jokic, Milutinov, pa u godinama koje slede Ristic, Peno, Radanov, Sani..

Koja drzava ima ovakvu produkciju igraca, Parker, Gasol, Novicki, Diamantidis se radjaju jednom u sto godina...

Kada bi se normalno razvijali i ne bi odbijali pozive za reprezentaciju tamo negde 2019 bih ocekivao finale EP Hrvatska Srbija (a i moj brat Tegi !!!).


Tad ce biti SP. A finale EP 2017. :biggrin:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20761
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Slavisak » 29 Aug 2014, 18:38

Zappa wrote:Naravno da im meni smeta proteziranja dece bogatih i ljudi sa vezama.
Ali Avdalovic kao igrac ne moze u istu recenicu sa Covicem i Djukanovicem.
Igrac kvaliteta Avdalovica danas bi bio jedan od standardnih reprezentativaca i jedan od boljih srpskih igraca, mada to vise govori o stanju u nasoj kosarci.

Sto se tice veza roditelja BH, Krajine i njihove dece, nema tu razlike u odnosu na Vojvodjane , BG, Sumadiju.
Nema razlike izmedju bolesno ambicioznog i bogatog Hercegovca, Vojvodjana, Sumadinca.
Ne treba tu praviti razliku ,niti spustati na neke regionalne nivoe.

Ima bolesnih roditelja sa pricom : Vidi ovog N.N dosao ovde igra , a moje dete koje je rodjeno Srbiji ne moze da prodje od njega.

Jedno je normalna ambicija roditelja ,a drugo je bolesna ambicija ,da po svaku cenu dete postane kosarkas i da zaradi novce.

Nazalost jos jedan od problema jeste sto kosarka postaje sport bogatih i sto mnoga talentovana deca nemaju prolaz od tatinih sinova.

Ne zajebavaj :lollol: Pa upravo danas po potencijalu imamo daleko bolje i zanimljivije igrace na Vuletovoj poziciji. Sta je to posebno sto je krasilo Vuletovu igru :question: Ispodprosecan atleta, prosecan organizator igre , prosecan napadac, Miljenovic,Micic,Peno,Djokovic itd. su sve igraci koji su tri koplja iznad Vuleta kada su talenat i potencijal u pitanju. Vule nije imao mesta ni u onoj reprezentaciji ali spletom nesrecnih okonosti , podele reprezentacije u klanove , on se nasao na nekoliko velikih takmicenja sa reprezentacijom. A to je bilo jedno od najmracnijih perioda srpske reprezentativne kosarke.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Slavisak » 29 Aug 2014, 18:41

Baron wrote:Mi nismo izbacili nijednog superstara, al' krenuvsi od recimo generacije 87 u svakoj ima vrlo dobar igrac(90 excluded), Teo, Raduljica, Bjelica, Macvan,Gagi,Luca,Nedovic, Bogdan, Danga, Vasa, Jokic, Milutinov, pa u godinama koje slede Ristic, Peno, Radanov, Sani..

Koja drzava ima ovakvu produkciju igraca, Parker, Gasol, Novicki, Diamantidis se radjaju jednom u sto godina...

Kada bi se normalno razvijali i ne bi odbijali pozive za reprezentaciju tamo negde 2019 bih ocekivao finale EP Hrvatska Srbija (a i moj brat Tegi !!!).

Neki igraci imaju potencijal da postanu zvezde , a da li ce to sve zavisi od njih samih i njihovih menadzera.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby civor » 29 Aug 2014, 18:49

Slavisak wrote:
Baron wrote:Mi nismo izbacili nijednog superstara, al' krenuvsi od recimo generacije 87 u svakoj ima vrlo dobar igrac(90 excluded), Teo, Raduljica, Bjelica, Macvan,Gagi,Luca,Nedovic, Bogdan, Danga, Vasa, Jokic, Milutinov, pa u godinama koje slede Ristic, Peno, Radanov, Sani..

Koja drzava ima ovakvu produkciju igraca, Parker, Gasol, Novicki, Diamantidis se radjaju jednom u sto godina...

Kada bi se normalno razvijali i ne bi odbijali pozive za reprezentaciju tamo negde 2019 bih ocekivao finale EP Hrvatska Srbija (a i moj brat Tegi !!!).

Neki igraci imaju potencijal da postanu zvezde , a da li ce to sve zavisi od njih samih i njihovih menadzera.

Super sto si stavio menadzere u tu jednacinu jer su oni cesto veci problem od samog igraca i njegovih roditelja.
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby serbianhoops » 29 Aug 2014, 22:53

Trojica igraca srpskog porekla juniorskog uzrasta iz Severne Amerike su "samoinicijativno" podneli zahteve za prijem u drzavljanstvo Srbije. Sva trojica su NCAA potencijali.
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby civor » 29 Aug 2014, 23:12

serbianhoops wrote:Trojica igraca srpskog porekla juniorskog uzrasta iz Severne Amerike su "samoinicijativno" podneli zahteve za prijem u drzavljanstvo Srbije. Sva trojica su NCAA potencijali.

Mozemo li da cujemo imena?
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Slavisak » 30 Aug 2014, 15:40

Nek se Aranitovic opet ispucao :okk: Nadam se da je Djokic zavrsio svoju selektorsku karijeru. Ali znajuci nas savez , on ce biti i unapredjen, mozda bude vodio u19 reprezentaciju na sp sledece godine :roll:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby mittar » 01 Sep 2014, 17:01

Sta bi sa forumasima i postovima????
Nema junaka!!
Sve MEGAZVEZDE propale. Narocito moj Simanic. Povredjen??? Arkada povreda?
Pa onda, sutra, na sledecoj utakmici 27 poena, SAD NIJE POVREDA.
Od njega nema nista niti ce kad biti. Mozete samo da ga, zdusno, hvalite.

Iz ove generacije mogu nesto da naprave samo Radanov i Nesic.
Mislim da je BALOTELI samo u tome pogresio inace je u ovome sto je napisao totalno u pravu:

[quote="baloteli".....
Ipak- U PRAVU SAM !Jadna naša košarka i svi novi klinci.
Izvinjavam se svima a posebno malom Nešiću(ako ovo čita).I dalje ču pratiti forum ali se oglašavati neću jer očigledno je pogubbno imati svoj stav i mišljenje koje se kosi sa "establišmentom".
..........
ŽIVELA SRBIJA!
ŽIVELA SRPSKA KOŠARKA![/quote]

Ovaj forum treba da promeni ime u FORUM ISTOMISLJENIKA JEDNE BOJE.
Pozivam te, druze, Baloteli da nastavis da pises, bar cemo se ja i ti razumeti. Ovo je jedan nacin da iskazemo neslaganje sa "masom" i sistemom.
Sve ostale pozivam da takodje pisu, administratore da ne gase ovaj sajt i ovu temu - kako bi mogli posle 5-6 god. da pregledamo postove.

Zamislite, sta bi se samo na forumu pisalo 2007-me godine. Kada je nasa U16 bila prvak Evrope. Pogledajte taj roster i njihove karijere sada:
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... _2007.html
Bogdan Jovanovic, Stevan Lekic, Aleksandar Obradovic, Niksa Nikolic, Aleksandar Ponjavic,..... Evropski prvaci AKSELERANTI koji su nekim decacima zauzeli mesto, a sada ne mozes na Googlu da ih pronadjes.
Iz te iste, 1991-e, generacije je i Nemanja Nedovic, koji tada nije isao na U16.
Zadnja recenica je za sve decake 1999-og godista koji citaju ovaj forum. Ne predajte se, igrajte, napredujte. Ostavite forumase i neke VELIKE cike koji sastavljaju REPREZENTACIJU.
mittar
 
Posts: 51
Joined: 04 Feb 2014, 23:43

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby dulesavic » 01 Sep 2014, 17:38

Mitre, osim sto mrzis Srbe iz RS, i sto ti je Simanic uzeo mesto klincu u reprezentaciji... Ima li jos neki razlog sto ne gotivis decka?? :question:
dulesavic
 
Posts: 8
Joined: 15 Jul 2014, 16:37

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Dare » 01 Sep 2014, 17:54

Sve sami stručnjaci na forumu. To što ti je Boriša izbacio klinca iz reprezentacije (jedino logično objašnjenje) , ne moraš ovdje da prosipaš neku pamet. Da imaš bar trunku obraza ne bi pljuvao ovdje klinca od 15-16 godina..
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13799
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Raoul Duke » 01 Sep 2014, 18:00

Зауставите се.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Crni Gruja » 02 Sep 2014, 16:48

:cool: Pozdrav narode košarkaški :hatman: Manite se više repki šta je urađeno ,urađeno je .Sledeće godine će biti novih prilika ,zvezda ,muvanja itd... :biggrin: Mislim da je vreme da se o tome završi :okk: Čudi me to da niko ništa ne piše o ligaškim takmičenjima :question:iako je do početka ostalo dvadesetak dana, juniorskoj, kadetskoj ,pionirskoj ligi pa i mlađima.Neki novi igrači,prelasci, nade,tatini sinovi , :roll: kombinacije itd...
User avatar
Crni Gruja
 
Posts: 41
Joined: 04 Feb 2014, 18:26

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Grba » 02 Sep 2014, 20:01

Prelazni rok se valjda zavrsava sutra, dajte neke znacajnije transfere...

Ima li istine u prici da se Jovanovic iz Zemuna u Partizan?
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby Zappa » 02 Sep 2014, 21:54

Sto se tice tatinih sinova ,veza uvek ce ih biti.
Crni Gruja obavesti nas ti i Baloteli ,Mitar o prelascima niti nolinjo, Grba, Tegi nemamo decu da igraju u tim ligama niti igramo.
npr. ja sam kosarkaski zaljubljenik koji gleda utakmice mladjih kategorija kada jaci klub dodje u grad gde zivim, ili sa sajta ili ranijih godina sa strimova.

Sto se tice generacije 1991 i vec cuvene price o losoj selekciji sa decom koja se ranije razviju.
U kadetskom uzrastu tesko je odrediti da li neko ima buducnost u seniorima.
Imas mnostvo dece koja kasnije narastu , razviju se , a neko sa 195 cm bude forsiran ispod kosa i kasnije naraste maks. 2-3 cm i nema sta da trazi u ozbiljnoj kosarci.
Imas i talentovane dece kojima kosarka nije na prvom mestu pa sa 17- 18 godina odu u drugu krajnost kao sto sitni prestupi ,huliganizam.

Pisem sa telefon pa nisam u mogucnosti ,ali ko moze ili Mitar neka okaci i druge sampionske kadetske generacije ,pa da vidimo kako rivali rade sa selekcijom u tim godinama.
Zappa
 
Posts: 7517
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Mladje kategorije u16,u18,u19,u20

Postby mittar » 02 Sep 2014, 22:39

Zappa, posto sam prozvan, da ti odgovorim.
Ja neznam, gotovo nista ili veoma malo o ligaskom delu generacije '98. Moj stariji sin je '97, bio je nakad "dobar", pa je bilo problema sa trenerom i timom. Onda je nastalo seljakanje, nastupio pubertet i od njega nema nista.
Mladji sin je maldji pionir, tj U 13.
Prosle godine kad je stariji bio aktuelan, nisam nigde pisao po forumima, jer bi bio provaljen, ali sam se zarekao da cu pisati sledece cetiritri godine, sve dok ne dodje generacija mladjeg - pa opet pauza ( ako od njega bude nesto).
Neznam za druge repke, nisam ja toliki FAN, samo kritikujem sistem koji ne valja.
Izvinite svi na duzem postu. I dalje mislite da mi dete nije uslo u reprezentaciju zbog: .......
Ne bih mogao da shvatim nikog, ko se ljuti sto mu dete nije uslo u U16. Za dete je bolje da odmara tokom leta ( ako ga trener pusti), sto za starijeg nije bio slucaj ( samo 15 dana ). A u toj U 16 nisu igrali ni Vladimir Lucic, ni Nemanja Nedovic,... Pa sad ovi iz '91 mogu da im "pljunu pod prozor".
Ovo je moj zadnji post, do sledeceg jula. Pozdrav svima - pridruzujem se Baloteliju. Ostajte u forumu ISTOMISLJENIKA JEDNE BOJE.
mittar
 
Posts: 51
Joined: 04 Feb 2014, 23:43

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests