Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Rvanje

Re: Rvanje

Postby Puta Tapar » 24 Sep 2023, 20:20

Moglo bi malo jače da se popularizuje rvanje po Srbiji, da idu po školama ili na nađu neke influesere da ih reklamiraju. Jeste da na prvi deluje malo smešno, ali bar kod nas možeš naći talente za ovo. Ovako se sve svodi na Vojvodinu i uvoz iz Ruske federacije.

Baš juče i danas gledam klince na ulici svaki drugi nosi basketaru, znači ipak može da se jaše na talasu popularnosti
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Rvanje

Postby octopus » 30 Nov 2023, 15:44

Srbija dobila veliko pojačanje – Tibilov ide na olimpijske kvalifikacije

Konačno rešeno pitanje. :okk: Jak kandidat za medalju, ako bude spreman i plasira se. Inače, imao je i zabranu MOK i problem sa kilažom na SP. Dva razloga zašto nije bio u do 60 kg na SP.

Šta li će biti sa onim džudistom, ako se plasira po rang listi…
Kakav li je status Nurasulova (koji je svakako mnogo slabiji kandidat od Tibilova) koji je takođe imao problem sa nastupom na SP (on nije imao alternativu u neolimpijskoj disciplini)…
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby octopus » 08 Dec 2023, 08:41

Zdravstveni problemi: Kraj sjajne karijere za Datunašvilija :crybaby:

Želim mu brz oporavak. Sad i zvanično ostadosmo bez sjajnog kandidata za zlato u Parizu! Kako je iznenada došao, tako je i napustio srpski tim. Hvala mu na velikim trenucima koje je doneo svojoj drugoj domovini…

Nadam se da neće biti više ni povreda ni neočekivanih proklizavanja velikih favorita u kvalifikacijama za OI.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby Foteljas » 08 Dec 2023, 09:43

Velika steta... :crybaby:
Hvala mu puno za sve, nije mala stvar doci iz daleke zemlje i ovde postati sportista godine, i to jos iz sporta koji 99,99% stanovnistva vidi i interesuje se za njega samo za vreme olimpijade.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5135
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rvanje

Postby grobar_Zvornik » 08 Dec 2023, 10:34

Баш ми жао.
Хвала му на свему што је дао српском рвању.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31511
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rvanje

Postby Milutinov Tata » 08 Dec 2023, 11:41

Bas velika steta, cinilo se da je u ogromnom naletu i da bi Pariz mogao biti prava kruna ovog ciklusa za njega. Hvala mu puno za radosti koje nam je doneo, a nije morao i sto je zbog njega nasa zastava bila uvek visoko na pobednickom postolju.

Image
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Rvanje

Postby octopus » 08 Dec 2023, 15:04

Baš danas kad je Zura objavio kraj karijere i Žurnal je objavio sledeću vest:

Ruski reprezentativac Aleksandar Komarov postao kragujevački zet

Svetski mlađeseniorski prvak i to baš u kategoriji do 87 kg! Izgleda da dobijamo novu veliku nadu, na sveže upražnjenom mestu.

Ladno, već je na pripremama sa našom reprezentacijom. Lalović opasno radi posao. Tek ovde, zbog braka, ne bi trebalo da bude problema sa državljanstvom. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby octopus » 17 Dec 2023, 20:56

Evropske olimpijske kvalifikacije održaće se u Azerbejdžanu od 4 do 7. aprila u Bakuu, a svetske u Turskoj od 9 do 12. maja u Istanbulu. Sa evropskih, finalisti će izboriti plasman na Igre, dok će sa svetskih prva trojica vizirati put za Pariz. Očekuje se nikad jača konkurencija, jer mnogo vrhunskih rvača nije uspelo da izbori plasman u Beogradu - rekao je selektor Milorad Dokmanac.

Stručni štab izabranog tima odlučio je da četvorica reprezentativaca budu učesnici kvalifikacija.

- Imamo tri norme i bilo bi odlično da izborimo još, dve, možda i tri - istakao je selektor. - Boriće se četvorica, Georgij Tibilov (do 60kg), Viktor Nemeš (do 77kg), Mihail Kadžaja (do 97kg) i Boris Petrušić (do 130 kg), svi iz grčko - rimskog stila.

Još 4 potencijalne kvote za Pariz. Znajući kako se u ovom sportu brzo dobijaju državljanstva, ne bi iznenadilo da bude još koji (novi) reprezentativac. Mada, malo je vremena do OI, mislim da je Tibilov uhvatio poslednji voz što se tiče OI u Parizu. Za SP i EP je moguće da bude novih kandidata sledeće godine, tu je blaži kriterijum.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 18 Dec 2023, 16:55

Kakve crne 4. Petrušić nema nikakvu sansu, o Kadzaji ne znam sta da mislim. Ovog Rusa vrv nece pustiti za Pariz, cim ga i nema na "spisku"
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 18 Dec 2023, 22:08

Verovatno ništa od Rusa, srpskog zeta. Možda sledeće godine nastupi na EP, ali na OI jako teško.

Petrušić je dosta puta išao na kampove u Gruziju zajedno sa Kadžajom. Navodno napredovao je mnogo, ali za OI vizu treba da budeš baš i kvalitetetan i prekaljen. Šanse su mu skoro nikakve, slažem se. Ali solidan je potencijal za neki naredni ciklus. Pogotovo što karijere kolosa lagano traju i do četrdesete.

Arsalan je izgleda otpisan. Ako Viktor izduva na evropskim, pod hitno bih Aliju dao šansu za svetske kvalifikacije. No mislim da će da guraju sa Viktorom do kraja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 19 Dec 2023, 17:02

octopus wrote:Petrušić je dosta puta išao na kampove u Gruziju zajedno sa Kadžajom. Navodno napredovao je mnogo, ali za OI vizu treba da budeš baš i kvalitetetan i prekaljen. Šanse su mu skoro nikakve, slažem se. Ali solidan je potencijal za neki naredni ciklus.


Ajde, neka bude da je potencijal. Ne znam, i necu sad da trazim, ali se ne secam neke njegove pobede na nekom medjunarodnom takmicenju. A nije toliko mlad vise.

octopus wrote:Arsalan je izgleda otpisan. Ako Viktor izduva na evropskim, pod hitno bih Aliju dao šansu za svetske kvalifikacije. No mislim da će da guraju sa Viktorom do kraja.


I ja bih gurao Viktora, cak i po cenu da se ne plasira. Dosta nije imao srece, a zasluzio je da mu se veruje.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby Olimp » 19 Dec 2023, 21:25

Ja mislim baš suprotno.
Viktor je imao previše šansi koje nikad ne koristi.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby octopus » 19 Dec 2023, 22:20

Viktor ima 0/4 iskorišćene prilike za odlazak na OI, u ovom i u prethodnom ciklusu. Ako i peti put ne uspe, reč sreća ili nesreća bi bila baš otrcana. Postoji tu i drugi problem, a to je što bi blizanac Mate mogao da se ljutne ako mu brata izbace iz ekipe. To rušenje atmosfere nam nikako ne treba. Jer i u prošlom i u ovom ciklusu smo neočekivano ostali bez najzvučnijeg imena na najvećoj smotri. A to je i više nego dovoljno malera, novi problemi bi mogli da nas unište u Parizu. Pa iako sam protiv šeste šanse, možda je to bolja odluka. Arsalan je očigledno doveden jer se mislilo da je Viktorova karijera gotova, no on se vratio. Po meni, bolje i da se nije vratio, nego da ovako bude stalno na korak od norme ili svetske medalje. Na 80% je od onog starog Viktora, što nije malo ali nije ni ono što svi želimo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 20 Dec 2023, 07:57

Olimp wrote:Viktor je imao previše šansi koje nikad ne koristi.

octopus wrote:Viktor ima 0/4 iskorišćene prilike za odlazak na OI, u ovom i u prethodnom ciklusu. Ako i peti put ne uspe, reč sreća ili nesreća bi bila baš otrcana.


Ne znam, verovatno nekako drugacije gledamo.
Ne secam se kad je Viktor izgubio u prvom kolu, uvek su neka cetvrtfinala, polufinala. Meni je to nesto sto pokazuje kvalitet. Nije uvek pik forme, ali jbg...
Sto se tice srece, ne znam jel se secate proslog ciklusa. Kakav je poraz bio u cetvrtfinalu SP, pa taj izgubi na poslednji poen u polufinalu neverovatno. Onda onaj Rus na Evropskim. I onda polufinale na svetskim i poraz od bronzanog sa OI koji se tu pojavio a ranije ga nije bilo (spustio kilazu) i upao u njegovu polovinu. Jbg.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 25 Dec 2023, 14:49

Stigla saglasnost u RSS iz Rusije - Komarov u dresu Srbije

Kao što sam već napisao, a evo i zvanične potvrde - učešće na EP 2024. ne bi trebalo da bude problem. No ostali smo uskraćeni za informaciju da li može na OI kvalifikacije. Čim to ništa ne pominje - ili ne može nikako ili čeka da Lalović nekako ispod žita završi papirologiju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: Alex and 38 guests