Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Rvanje

Re: Rvanje

Postby octopus » 08 Sep 2016, 06:43

Nakon što su moji treneri uložili 'čelendž', ostalo je bilo još pet sekundi do kraja borbe i nameravao sam da izvedem poslednji napad. Ali, kada je borba nastavljena moj protivnik je stajao predaleko. U trenutku sam shvatio da je cela borba upropašćena.


Druze, sta si mislio, da za tih 5 sekundi das trojku sa pola terena ili da brzim solo prodorom dodjes u izglednu poziciju za sut? U rvanju je 5 sekundi kao u kosarci 0,1 sekund. Mnogo veca kradja je nacinjena Tijani Bogdanovic, mozda smo mi glupi sto se ne zalimo jer imamo mnogo veci osnov za to od ovog debilnog Jermena.

Pravilo da poslednji koji je osvojio poen kad je nereseno pobedjuje je krajnje glupo!
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby grobar_Zvornik » 11 Nov 2016, 23:08

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rvanje

Postby Foteljas » 26 Nov 2016, 21:30

Велики успех за српске рваче на Светском купу у Азербејџану. Златну медаљу освојио је Виктор Немеш, док је Александру Митровићу припала бронза.
Виктор Немеш је освојио злато у категорији до 75 кг на Светском купу у рвању у Атербејџану. Александар Максимовић бронзу у категорији до 71 кг.
Ово је први пут да Србија има две медаље на Светском купу.

http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/1 ... ovica.html
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rvanje

Postby cole » 12 Apr 2017, 17:03

Kalendar najvažnijih takmičenja u 2017

02.05 - 07.05. - Evropsko prvenstvo Novi Sad, Srbija

21.08 - 26.08. - Svjetsko prvenstvo Pariz, Francuska
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Rvanje

Postby cole » 29 Apr 2017, 08:26

Predstavnici Srbije na EP u rvanju koje se održava u Novom Sadu od 2-7 maja:

Slobodni stil Ž
-48 kg Julijana Savić
-53 kg Ana Ranđelović
-55 kg Merima Galetin
-63 kg Ana Vadas
-58, 60, 69, 75- bez predstavnica

Slobodni stil M
-57 kg Aleksandar Mančić
-61 kg Stefan Taričić
-65 kg Ilija Ciganović
-70 kg Nikola Gajić
-74 kg Zaur Efendijev
-86 kg Aleksandros Gosta
-97 kg Marko Jovanović
-125 kg Predrag Dubajić

Grčko rimski stil M
-59 kg Kristijan Fris
-66 kg Davor Štefanek
-71 kg Aleksandar Maksimović
-75 kg Viktor Nemeš
-80 kg Petar Balo
-85 kg Nikolaj Georgijev Dobrev
-98 kg Vladimir Stankić
-130 kg Nemanja Pavlović
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Rvanje

Postby cole » 03 May 2017, 22:26

Početak EP u rvanju donosi očekivane poraze srpskih predstavnika u slobodnom stilu. Sutra nastupa Zaur Efendijev najbolji naš takmičar što se tiče slobodnog stila ali teško da i on može do medalje. U subotu i nedjelju na programu su takmičenja u GR stilu. Očekivanja trenera naše reprezentacije su 2 medalje. Glavni naš adut je bez dileme olimpijski šampion Davor Štefanek koji je i glavni favorit za zlato u svojoj kategoriji. Od ostalih najveće šanse za medalju ima Viktor Nemeš učesnik OI i aktuelni vicešampion evrope. Do medalje bi mogli i Kristijan Fris i Aleksandar Maksimović. Od preostalih naših rvača u grčko-rimskom stilu (Balo, Dobrev, Stankić, Pavlović) teško je očekivati borbu za medalje, svaka potencijalna bobjeda za njih bi bila lijep rezultat. Sve u svemu 2 medalje su realnost a sve preko toga bi bilo sjajno iako smo prošle godine na EP uzeli 3 medalje.
Srećno momci !!!
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Rvanje

Postby werbatim » 04 May 2017, 09:44

Zaur izdominirao u prvoj borbi! Za pola minute 10-0 :). Doduse Izraelac mu je bio protivnik.

Svi ostali nasi bez pobede prva dva dana, ali to je bas ocekivano. Cak i svi ispadaju na tehnicku superiornost. Doveli su nekog Iranca trenera za slobodni stil, ako ostane mozda i bude nesto u buducnosti. Mnogo smo losi u slobodnom i u zenskom rvanju, Efendieva ne racunam, on svakako nije nas.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby werbatim » 04 May 2017, 11:11

cole wrote:Početak EP u rvanju donosi očekivane poraze srpskih predstavnika u slobodnom stilu. Sutra nastupa Zaur Efendijev najbolji naš takmičar što se tiče slobodnog stila ali teško da i on može do medalje. U subotu i nedjelju na programu su takmičenja u GR stilu. Očekivanja trenera naše reprezentacije su 2 medalje. Glavni naš adut je bez dileme olimpijski šampion Davor Štefanek koji je i glavni favorit za zlato u svojoj kategoriji. Od ostalih najveće šanse za medalju ima Viktor Nemeš učesnik OI i aktuelni vicešampion evrope. Do medalje bi mogli i Kristijan Fris i Aleksandar Maksimović. Od preostalih naših rvača u grčko-rimskom stilu (Balo, Dobrev, Stankić, Pavlović) teško je očekivati borbu za medalje, svaka potencijalna bobjeda za njih bi bila lijep rezultat. Sve u svemu 2 medalje su realnost a sve preko toga bi bilo sjajno iako smo prošle godine na EP uzeli 3 medalje.
Srećno momci !!!


Nije nerealno ni pet medalja u grcko rimskom, pored ove cetvorice koju si naveo ne znam sto si izostavio Kajaija, nije on uopste los. Naravno, i dve bi bile OK, ja nekako najvise ocekujem od Nemesa, on je bas "nalozen".

Kako je Efendiev izgubio cetvrtfinale, strasno. Ono se ne vidja svaki dan. Cetiri okreta za 8-0, malo ispadne iz balansa ali nastavlja akciju i dalje, osvaja deseti poen ali akcija nije zavrsena on ispao iz ritma i Turcin vraca dva poena ... i onda Zaur pukne u narednih 10 sekundi. Doduse Turcin je valjda bronzani sa OI, a i povukao ga je u repesaz, samo da se smiri, pa da to odrva dobro, trebalo bi da je siguran u borbi za bronzu a tamo protiv Jermena, pa ko bude mirniji.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 04 May 2017, 13:50

werbatim wrote:Nije nerealno ni pet medalja u grcko rimskom, pored ove cetvorice koju si naveo ne znam sto si izostavio Kajaija, nije on uopste los.

Nisi procitao prethodni coletov post. :beyond: Na listi ucesnika nema Gruzina, Stankic je upao umesto njega. Bas tuga sto ne mozemo da procitamo nista o rvacima. Nigde nisam mogao da vidim sto nije bilo Efendieva poslednje 2 godine, kao ni sta se desavalo sa Stankicem i otkud odjednom dovedosmo Kajaia pored tako talentovanog takmicara... Velika mi je nelogicnost kad dovode nekoga, da to nije ili kod zena ili u slobodnom stilu, a ne u kategoriji gde imamo perspektivu.

Kako sam skopcao, samo je Stefanekova disciplina u G-R stilu olimpijska? Kakva je poseta?

I ja ocekujem 2-3 medalje. Ne znam u kakvom psiho-fizickom stanju je Davor, iako se stvara atmosfera da treba samo da se pojavi i da uzme zlato. Jermeni nisu poslali Aratjunjana. :biggrin:
Valjalo bi da Viktor eksplodira i da dobijemo adekvatnog Davorovog naslednika, a nije nemoguce da se to desi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 04 May 2017, 16:17

Kad je zamenjen? Sad bas gledam na sajtu rvackog saveza, vest je objavljena 2.5. i pise :

Srbija će imati predstavnike u obe konkurencije i oba stila, a boje Srbije predstavljaće sledeći borci: Davor Štefanek, Kristijan Fris, Aleksandar Maksimović, Viktor Nemeš, Petar Balo, Dejan Franjković, Nikolaj Dobrev, Mihail Kadžaja i Nemanja Pavlović.


Svasta

Zaur se nije pojavio u prvoj borbi repesaza, ne znam sta je bilo. Merima Galetin ce u borbu za bronzu iako je u prvom mecu izgubila 10:0 (ista situacija kao sa Anom RAndjelovic juce)
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 04 May 2017, 20:23

Zaur prsa, juri klinke po Podgoricu. :biggrin: Sta li se desava sa tim momkom, vecitim cetvrtfinalistom EP...

Verovatno je doslo do povrede, cim je Stankic tako naprasno uleteo u sastav.

A dame automatski upadaju u cetvrtfinala, pa je to jedini razlog zbog kog uspevaju da dodju do repesaza. :biggrin:
Njih svetlosne godine dele od evropske konkurencije...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby cole » 05 May 2017, 08:12

Predstavnici Srbije u G-R stilu:

-59 kg Kristijan Fris
-66 kg Davor Štefanek

-71 kg Aleksandar Maksimović
-75 kg Viktor Nemeš
-80 kg Petar Balo
-85 kg Nikolaj Georgijev Dobrev
-98 kg Vladimir Stankić
-130 kg Nemanja Pavlović

Olimpijske discipline su podebljane.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Rvanje

Postby werbatim » 05 May 2017, 20:03

Ipak Kajaia, ne znam odakle je poteklo ovo za Stankica. Ali, ocajan zreb za njega :(
Stefanek OK, imace kolo vise od nekih drugih, Fris dosta solidno prosao, od Pavlovica se ne ocekuje nesto, ali mogao bi da dobije svoj prvi mec.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby werbatim » 06 May 2017, 11:32

Stefanek i Fris u polufinalu, bez previse muke.
Kadzaja dobio evropskog prvaka u prvom kolu, onda izgubio od svetskog prvaka i OI pobednika. Jbg, los zreb.
Pavlovic zabelezio svoju pobedu, ispao od nemca u cetvrtfinalu.

edit:

Fris u finalu! Prva medalja :) Jedva protiv Hrvata, ali finale!
I Stefanek u finalu. Druga medalja :)
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 06 May 2017, 14:31

Medalje osvajamo u najnizim kategorijama, a svaki treci Srbin ima preko 100 kila. :biggrin:

Bravo momci! Idemo po bar jedno evropsko zlato, prvo u istoriji samostalne Srbije! Nek im to bude konac velikih karijera. Svaka cast predstavnicima G-R stila, bas umeju redovno da nas obraduju.

P.S. Je li Kajaia ili Kadzaja? :biggrin:

Ovo nije normalno koliko Sovjeta ima u svim reprezentacijama.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests