Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Rvanje

Re: Rvanje

Postby octopus » 19 Sep 2019, 12:52

Sreća pa u meču za OI ne mora protiv domaćeg miljenika sudaca. Valjalo bi i medalja da se uzme, ali to je ipak manje važno. Ne bi nikako bilo dobro da za čak dvojicu vrhunskih boraca strepimo do samog kraja kvalifikacija. Ja sam ubeđen da Viktor ide na OI i da tamo osvaja medalju, samo da ne bude povreda.

Turčin u finalu protiv nekog Zaura, pa se setih našeg. :biggrin:
Ni on nije otputovao. Ali ispostavilo se da on nije neko naročito pojačanje.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby Olimp » 19 Sep 2019, 13:55

Sjajno, i sad ima mnogo odmora da se pripremi za sutrašnji meč. O Kinezu ne mogu pronaći neke podatke, a Italijan Davidovi je bio 9. na svijetu.
Obojica su vrlo uvjerljivo razbijeni od Atlija, pa s obzirom na to mislim da bi Stevan trebao biti favorit. Mnogo je važno da imamo bar trojicu rvača a vjerujem da će se i Viktor plasirati. Svi su oni pokazali da imaju kvalitetu za medalju na OI i rvači bi nam mogli biti jedan od glavnih aduta na OI.
Sutra ujutro navijamo za jos jednog člana OI tima Srbije. A možda nas obraduje i neko od strijelaca.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby Lakerit » 20 Sep 2019, 07:40

Стева прошао у меч за бронзу, тиме је узео квоту за ОИ.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Rvanje

Postby Olimp » 20 Sep 2019, 08:17

Bravo majstore i alal vera za rvački tim.
Paradoksalno nije nam prošao samo najveći favorit ali vjerujem, kao i svi, da će uzeti jedno od 4 preostala mjesta.

Koliko je ovo sjajno ljudi. Znači imaćemo tri ili četiri predstavnika a u svakoj disciplini samo po 16 takmičara, od kojih će par biti slabih zbog kontinentalnih kvota. Rvači su nam preko noći donijeli 3 nove nade za medalju.

Ne znam postoji li neki limit, možda na one dodatne kvalifikacije pošaljemo o Štefaneka.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby Foteljas » 20 Sep 2019, 08:25

Zar nije ogranicenje samo jedan predstavnik iz iste drzave po jednoj kategoriji, kada jedan rvac uzme kvotu, onda vise ta drzava u toj kategoriji nema pravo ucesca?
Bravo i za Micica, nadamo se da ce uspeti da stigne do medalje.

Bogme, rvaci rade punom parom, za OI 2016. samo se Stefanek bio plasirao preko SP 2015, sada su vec njih trojica doneli kvote. I sto Olimp lepo kaze, njih je svega 16, i tu uz dobar zreb i formu uvek moze biti nade za medalju.
Imamo li jos nekoga sem Viktora Nemesa, u ostalim kategorijama, a da bi mogao da donese kvotu? Da li se saznalo sta je sa Frisom i Stefanekom?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rvanje

Postby Lakerit » 20 Sep 2019, 08:29

Мислим да Стеван има добре шансе за медаљу на ОИ. Врло је убедљив и мало више концетрације га је делило да избаци Турчина. Све остале је лагано добијао.
Каџаја већ мање, много зависи код њега од жреба.
Виктор Немеш ако оде мислим да има лепу прилику за медаљу.
Last edited by Lakerit on 20 Sep 2019, 08:34, edited 1 time in total.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Rvanje

Postby Olimp » 20 Sep 2019, 08:29

Foteljas wrote:Zar nije ogranicenje samo jedan predstavnik iz iste drzave po jednoj kategoriji, kada jedan rvac uzme kvotu, onda vise ta drzava u toj kategoriji nema pravo ucesca?
Bravo i za Micica, nadamo se da ce uspeti da stigne do medalje.

Bogme, rvaci rade punom parom, za OI 2016. samo se Stefanek bio plasirao preko SP 2015, sada su vec njih trojica doneli kvote. I sto Olimp lepo kaze, njih je svega 16, i tu uz dobar zreb i formu uvek moze biti nade za medalju.
Imamo li jos nekoga sem Viktora Nemesa, u ostalim kategorijama, a da bi mogao da donese kvotu? Da li se saznalo sta je sa Frisom i Stefanekom?

Po kategoriji mislim da može samo jedan iz jedne države, jasno.
I mene jako zanima za njih dvojicu zašto ih nismo bar poslali, čak i ako nisu u formi.
Apropo OI mene zanima postoji li neki ukupni limit za sve kategorije.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby Olimp » 20 Sep 2019, 08:32

Lakerit wrote:Мислим да Стеван има добре шансе за медаљу на ОИ. Врло је убедљив и мало више концетрације га је делило да избаци Турчина. Све остале је лагано добијао.
Каџа већ мање, много зависи код њега од жреба. Код Стевана мање.
Виктор Немеш ако оде мислим да има лепу прилику за медаљу.

Isto tako i ja mislim. Mislim da su nam Mićić i Viktor ako prođe vrlo ozbiljni kandidati, da ne kažem favoriti za medalju. Stevan je ovog Turčina dobio na EI, bio je i sad mnogo blizu. Možda i bolje da ga nije dobio nek sačuva to za Tokio.

Kadžaja ima nešto manje šansi, ali također ne treba podcjenjivati činjenicu da mu nije ovo prva medalja. Ja isto nisam vjerovao u njega, ugodno me iznenadio.

Što se Mate Nemeša tiče najveće iznenađenje, teško je realno procijeniti koliko on može na OI.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby Foteljas » 20 Sep 2019, 08:33

Sudeci po Vikipediji, izgleda da ne postoji ukupno ogranicenje (kao npr. u tekvondu), ogranicenje je samo jedan rvac iz iste drzave po jednoj kategoriji, dakle jedna drzava moze imati i svih 12 (18 racunajuci i zene) rvaca.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 20 Sep 2019, 13:25

Da, nema ograničenja, osim tog jednog, jedna zemlja jedna kategorija. Što navodi na zaključak, Mate je osvojio kvotu, a Štefanek nezvanično završio karijeru. Ostaje još (pored Viktora) Fris, ali i on ima 35 godina, pitanje rada i motivacije je veliko. Možda ga ovo SP nije inspirisalo, pa će sve nade baciti na 2020. godinu, videćemo.

Stevan u borbi za bronzu protiv aktuelnog svetskog doprvaka i domaćeg predstavnika. Ako pobedi, za mene kao da je zlato osvojio.

Edit: Tesno izgubio 4:3. Biće to sve super.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby octopus » 25 Sep 2019, 07:05

Selektor Trajković najavljuje borbu za kvotu u kategoriji do 67 kg, između Mate Nemeša i Štefaneka. Izgleda da Štefanek nije dao poslednju reč. Nadam se da će pošten sistem odlučiti koji od njih dvojice će da ide na OI. Lično preferiram mlađeg i ''gladnijeg'' borca.

U kvalifikacijama za OI i međusobnim borbama za kvotu, pored Viktora Nemeša, selektor ističe još samo Frisa i Nađa (koji je takođe u kategoriji do 67 kg, šteta). Praktično, samo Viktor i Fris će se boriti u kvalifikacijama za OI, što je i očekivano. Ostale nije nabrojao, jer ni od koga ništa ne očekuje, a ako neko ode na kvalifikacione turnire, to će biti zarad ''skupljanja iskustva". Već sad prilično bistra slika srpskog rvanja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby Olimp » 25 Sep 2019, 07:50

Meni je to baš bezveze, svaka čast Štefaneku, ali Nemeš je uzeo medalju i kvotu i on treba ići na OI.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby Foteljas » 25 Sep 2019, 08:24

Nije da nesto pratim rvanje, samim tim moje misljenje je totalno irelevantno, ali slazem se s Olimpom, ako je Mate uzeo tu kvotu, onda bi bio red i da on ide na Olimpijadu, tim pre sto je Stefanek ipak vec na zalasku karijere, a Nemes je mladji i pred njim su takmicenja.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rvanje

Postby Olimp » 25 Sep 2019, 08:44

Ista stvar kao u kajaku sada da Strahinja mora u kvalifikacije sa Dragosavljevićem koji je na zadnjih x takmicenja pokazao da ne može do medalje.
Ja bih to opravdao jedino velikim padom forme jednog takmičara koji je uzeo kvotu, a sjajnom formom nekog drugog.
Ovako se plašim da će Štefanek na staru slavu otići a da je Mate spremniji i bolji.
Ali ipak rezultati rvača i rad Saveza nam ne daju za pravo da sumnjamo u njih.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby Foteljas » 25 Sep 2019, 10:15

Da, jedino ako je u pitanju povreda ili veliki pad forme, onda bi bilo opravdano, ovako je to pomalo nepravedno.
Tu je atletika donekle postenija, ostvari normu i sigurno ides na OI.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests