Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Rvanje

Re: Rvanje

Postby AirBall » 08 Sep 2015, 22:09

Bugarin koji je pobedio Frisa je izbacio i Uzbekistanca tako da nas rvac i dalje ima sanse za repesaz...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Rvanje

Postby octopus » 09 Sep 2015, 07:24

Svi nasi sinoc ocekivano poispadali i niko nije dosao ni do repesaza.
Preostali su jos samo Zaur Efendiev i totalni autsajder Dejan Franjkovic.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby AirBall » 09 Sep 2015, 20:06

Franjkovic je izgubio mec prvog kola protiv Bugarina u kategoriji do 85 kg...

Od srpskih takmicara je preostao samo Zaur Efendiev koji ce se boriti 12.09.
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Rvanje

Postby AirBall » 12 Sep 2015, 14:39

Ni Zaur Efendiev se nije proslavio, zavrsio je takmicenje u 2. kolu porazom od Kanadjanina tako da se sa SP u Vegasu vracamo sa osvojenom bronzanom medaljom Davora Stefaneka i izborenom jednom olimpijskom vizom...

Mrsavo, ali ocekivano...

Mislim da Nemes i Efendiev imaju neke sanse za plasmanom na Olimpijadu, realno su dobri rvaci, ostali su daleko od svetske klase...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Rvanje

Postby werbatim » 10 Mar 2016, 08:46

Počelo je EP u rvanju, za nas kreće sutra pošto nemamo nikoga u slobodnom stilu, niti kod žena.

http://www.b92.net/sport/borilacki/rvanje.php?yyyy=2016&mm=03&dd=10&nav_id=1105788

Nadam se da bi Nemeš mogao da se "otkači" ove godine i da izbori OI. U principu, ovo EP i nije tako bitno, bitnije su evropske kvalifikacije za OI koje počinju za mesec dana u Zrenjaninu.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby вређај » 10 Mar 2016, 19:59

werbatim wrote:Počelo je EP u rvanju, za nas kreće sutra pošto nemamo nikoga u slobodnom stilu, niti kod žena.

http://www.b92.net/sport/borilacki/rvanje.php?yyyy=2016&mm=03&dd=10&nav_id=1105788

Nadam se da bi Nemeš mogao da se "otkači" ove godine i da izbori OI. U principu, ovo EP i nije tako bitno, bitnije su evropske kvalifikacije za OI koje počinju za mesec dana u Zrenjaninu.


Zašto efendiev nije učestvovao?
вређај
 
Posts: 3616
Joined: 22 Jun 2011, 02:54

Re: Rvanje

Postby octopus » 11 Mar 2016, 07:45

Nigde ne pise sta je sa Efendievom, nadam se da cemo uskoro saznati.

PROGRAM TAKMIČENJA GR STILA:

12.03.2016. (subota)
10-14 h Kvalifikacije (Fris K., Štefanek D., Pavlović N.)
19-21h FINALE (59, 66, 98 i 130 kg)

13.03.2016.(nedelja)
10-14 h Kvalifikacije (Maksimović A., Nemeš V., Balo P.)
18-20 h FINALE (71, 75, 80, i 85 kg)

live stream
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby octopus » 12 Mar 2016, 19:41

Stefanek osvojio evropsko srebro! Njegova cetvrta evropska medalja i zanimljivo, svaka je osvojena u cetiri razlicite olimpijske godine. Da li je to zbog razredjene konkurencije zbog OI ili splet okolnosti, nisam kompetentan da odgovorim. Ali mislim da je i jedno i drugo pomalo.

Fris odlican peti, izgubio u borbi za bronzu.

Pavlovic zavrsio takmicenje jos u kvalifikacijama.

Davor Štefanek, 31-godišnji Subotičanin, član zrenjaninskog Proletera, još jače je podvukao svoje ime na listi favorita za osvajanje medalja na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Na Evropskom prvenstvu u rvanju u Rigi (Letonija) osvojio je srebrnu medalju i u Srbiju se treći put uzastopno s velikih takmičenja vraća s trofejem. Podsetimo: pre dve godine osvojio je zlato na Svetskom prvenstvu u Taškentu, prvo zlato za naše rvanje još od 1981, a svetsku klasu potvrdio je i prošle godine osvojivši bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Las Vegasu.

Do novog odličja, prvog na kontinentalim šampionatima u kategoriji do 66 kg (s evropskih prvenstava ima tri medalje u kategoriji do 60 kg – srebro iz 2004. i bronze iz 2008. i 2012) Štefanek je došao s tri pobede. U kvalifikacijama Štefanek je, shodno renomeu, bio slobodan, a u četvrtfinalu, ispostavilo se kasnije, imao je najtežeg rivala na putu do medalje. Mađara Kristijana Jagera savladao je s 5:4, u četvrtfinalu Kamrana Mamadova, pobednika Svetskog kupa, deklasirao je s 9:0, a u polufinalu s 6:1 slavio je u borbi s Litvancem Edgarasom Venckaitisom, koji je 2014. u Taškentu osvojio bronzu.

U finalu Štefanek je odmerio snage s starim znancem Islambekom Aljbijevim (Rusija), olimpijskim šampionom iz Pekinga 2008, svetskim prvakom iz Herninga 2009. i evropskim šampionom iz Viljnusa 2009. godine – sve u kategoriji do 60 kg, u kojoj se tada borio i Štefanek. Pre tri godine Aljbijev, po narodnosti Čečen, osvojio je srebro na Evropskom prvenstvu u Budimpešti u kategoriji do 66 kg, a u dve prethodne sezone nije ga bilo nigde... Sada se vratio trijumfalno i u finalu savladao Štefaneka s 9:0, ali ne i lako. Moglo bi se čak reći da je tom ishodu finala kumovao sudija koji je već posle minut i po poslao našeg reprezentativca u parter zbog navodne neaktivnosti i reprezentativac Rusije je uspeo da to pretvori u vođstvo s 4:0. U drugoj rundi Štefanek nije uspeo da spreči jedan hitar zahvat Aljbijeva, ali u završnici uspeo je da se izvuče i u prvi mah dodeljen mu je poen (8:1), međutim sudije su pregledale snimak i odlučile da je meč završen pobedom Aljbijeva s 9:0...

U najlakšoj kategoriji (do 59 kg) Kristijan Fris je kao i prošle godine stigao nadomak medalje. Posle pobeda nad Bugarinom Radoslavom Vasilevim (6:0) u četvrtfinalu je nadvladao i Turčina Saglama (4:1), a u polufinalu zaustavio ga je Rus Mingijan Semjonov (10:0) koji je docnije u finalu savladao „srebrnog“ Jermenina Romana Amojana (8:0).

Fris je novu šansu imao u borbi za bronzu protov Moldavca Doniora Islamova. Posle dva i po minuta ravnopravne borbe u kojoj je bio znatno Aktivniji Fris je krenuo u zahvat, nije uspeo u tome, ali je pružio šansu Islamovu za zahvat i iakusni Moldavac je to iskoristio i pobedio s 8:0.

Tako je, kao i prošle godine na Evropskom prvenstvu, kada su ga sudije grubo oštetile, Kristijan Fris zauzeo peto mesto.

Juče je u super teškoj kategoriji (iznad 130 kg) nastupio i Nemanja Pavlović i završio takmičenje već u kvalifikacijama porazom s 6:2, od Nemca Eduarda Popa.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby вређај » 13 Mar 2016, 13:19

I Nemeš je u finalu
вређај
 
Posts: 3616
Joined: 22 Jun 2011, 02:54

Re: Rvanje

Postby octopus » 13 Mar 2016, 17:59

Posle Nemesa i Aleksandar Maksimovic se plasirao u finale i izgubio sa 3:0 u kategoriji do 71 kg od Jermena Boranjana. Da podsetim, da od svih 6 nasih reprezentativaca na ovom EP, jedino Maksimovic nastupa u neolimpijskoj disciplini. Bez obzira, veliki uspeh za njega i Srbiju. Drugo srebro, a nadamo se i zlatu Viktora Nemesa.

Nemes ce se u kategoriji do 75 kg za zlato boriti sa Gruzijcem Datunasvilijem.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 13 Mar 2016, 18:00

A Maksimović osvojio srebro. Dobar dan danas.

Viktor uskoro.

Srebro i za njega, vodio je do poslednjeg minuta...
Last edited by werbatim on 13 Mar 2016, 18:12, edited 1 time in total.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 13 Mar 2016, 18:05

Link za Nemesa. Mec upravo traje.

https://unitedworldwrestling.org/video/Mat-b-13

Kako bezveze izgubi...

Na prethodna dva EP nismo osvojili nijednu medalju, a sada cak tri i to srebrne. Uz Stefanekovo zlato sa SP iz Taskenta 2014. godine, ovo je najveci uspeh srpskog rvanja u ovom veku!

Posle mnogo godina rvačka reprezentacija Srbije grčko-rimskim stilom vraća se s kontinentalnog prvenstva s tri odličja – sva tri srebrna. Posle Davora Štefaneka, koji je u subotu postao vicešampion Evrope u kategoriji do 66 kg, danas su to učinili Viktor Nemeš u kategoriji do 75 kg i Aleksandar Maksimović u neolimpijskoj kategoriji do 71 kg.

Na Evropskom prvenstvu u Rigi od šestorice izabranika selektora Stojana Dobreva polovina je osvojila srebrne medalje, a veoma blizu bronze bio je u subotu i Kristijan Fris.

Posle neuspeha Davora Štefaneka da u finalu srebro pretvori u zlato protiv izuzetnog rivala bivšeg olimpijskog i svetskog šampiona Islambeka Aljbijeva, javila se nada da će Viktor Nemeš ili Aleksandar Maksimović, ili obojica uspeti da posle dužeg vremena Srbiji donesu evropsko zlato u seniorskoj konkurenciji.

Viktor Nemeš je prvo zlato osvojio u konkurenciji takmičara do 23 godine, zatim je na Evropskim igrama u Bakuu osvojio drugo mesto, a samo sekunde delile su ga od konačnog trijumfa. Na putu do finala pred rvačem Proletera u osmini finala pao je Rumun Ilije Kožokaru (6:0), u četvrtfinalu Mađar Laslo Sabo (3:0), a u polufinalu Hrvat Neven Žugaj (3:3), bronzani sa Svetskog šampionata 2011. U finalu protivnik mu je bio znatno iskusniji Zurab Datunašvili (Gruzija), vicešampion Evrope iz 2013. i petoplasirani sa Svetskog prvenstva 2014.

Datunašvili se ne odlikuje čistim stilom, prvi kontakt je ostvarivao bradom i dva puta zaradio kaznene poene, ali Nemeš nije uspevao da ih kapitalizuje zahvatom protiv protivnika koji je bio u parteru. Međutim, njegovom rivalu je to pošlo za rukom samo petanestak sekundi pre isteka šestog minuta borbe – izjednačio je na 2:2 i pobedio na prednost.

Ni Maksimović, koji se borio u kategoriji do 71 kg, jer je Štefanek neprikosnoven u kategoriji do 66 kg, nije uspeo da se domogne zlata. Prethodno pobedio je Knuta Talrota iz Švedske posle izjednačene borbe (3:3), u četvrtfinalu je zaustavio Azerbejdžanca Hasana Alijeva (3:1), a u polufinalu Turčina Šabana Ozela (2:1). Ni Varšam Boranjan (Jermenija) nije mnogo više pokazao od njegovih prethodnih rivala, ali uz malo sreće uspeo je pobedi s 3:0. Maksimović ga je podizao iz partera, ali Boranjan mu je jednostavno iskliznuo iz ruku i našao se iznad njega. Dovoljno za zlato. Maksimović je evropskoj bronzi iz 2011. u kategoriji do 66 kg dodao srebro u kategoriji do 71 kg.

Petar Balo (do 85 kg) zaustavljen je već u prvoj borbi u osmini finala. Mnogo uspešniji bio je Koblijašvili iz Gruzije (9:0).

Uspeh naših rvača u Rigi nagoveštava da će na olimpijskom kvalifikacionom turniru u Zrenjaninu još neko od naših rvača uspeti da se pridruži za sada jedinom olimpijcu Davoru Štefaneku.

Nemeš: Žalim za zlatom

– Srećan sam zbog ovog velikog uspeha, međutim, kada dođete do finala i imate meč u rukama do pred sam kraj, onda je normalno da žalim za zlatom. Analiziraću greške (bilo ih je malo) sve u cilju da što spremniji dočekam olimpijski kvalifikacioni turnir za mesec dana. Uvek želim najviše, najbolje i najsjajnije, a moj glavni cilj je odlazak na Olimpijske igre u Riju i medalja. Ovaj rezultat daje mi neophodno samopouzdanje i ja ću se potruditi da se priključim Davoru u Riju – obećao je Viktor Nemeš.

Maksimović: Još nisam za staro gvožđe

– Izuzetno sam srećan zbog ovog srebra. Dokazao sam sebi i drugima da još nisam za staro gvožđe. Medalja mi vraća samopouzdanje i daje mi vetar u leđa da se i dalje borim za sebe i Srbiju. Do finala sam imao izuzetno teške rivale što me je dosta iscrplo, a u finalu sam imao šansu, međutim… Hvala svima koji su verovali u mene, idemo dalje. Jedva čekam sledeće šampionate kako bih se domogao i toliko željenog zlata – rekao je Aleksandar Maksimović.

Trajković: A sad olimpijske kvalifikacije

– Više sam nego zadovoljan urađenim u Letoniji, jer je cilj bio osvajanje jednog odličja. Momci su pokazali da su izvanredni rvači, jer u jakoj konkurenciji ostvarili istorijski rezultat na evropskim šampionatima. Čestitke svim osvajačima medalja, a mi već od sutra krećemo u pripreme za olimpijski kvalifikacioni turnir koji će se održati u Zrenjaninu od 14. do 17. aprila. Hvala svima koji nas podržavaju, a naši rezultati govore kakav tretman treba da imamo – izjavio je Željko Trajković, predsednik Rvačkog saveza Srbije.


Politika
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby вређај » 22 Mar 2016, 18:27

izgleda da je ceo ruski grčko rimski tim bio dopingovan

to bi trebalo da znači zlato za štepaneka i bronzu za frisa
вређај
 
Posts: 3616
Joined: 22 Jun 2011, 02:54

Re: Rvanje

Postby AirBall » 05 Sep 2016, 14:46

Image
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Rvanje

Postby Angus Young » 07 Sep 2016, 22:26

nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19576
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: Ciciban, Milutinov Tata and 20 guests