Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Rvanje

Re: Rvanje

Postby Olimp » 02 May 2018, 22:44

octopus wrote:Srebro za Kadzaju. Izgubio 7:0.

Znam da je trend u svetu dovoditi strance u svoje reprezentacije (narocito u rvanju), ali dati nekome 25 hiljada evra i jos 800 mesecno od 40. godine zivota je previse za jednu pisljivu evropsku medalju. Ja da se pitam, stranci bi imali poseban tretman. Ok sto se tice jednokratne isplate, ali bih postrozio kriterijume kad je rec o penziji. Ili olimpijska medalja ili svetsko zlato ili tri bilo koje velike medalje. Voleo bih da gresim, ali plasim se da vise nikad nece biti na ovom nivou, jer je misija ispunjena.

Potpis od riječi do riječi.
Nek nas razuvjeri u Tokiju bit će mi drago, ali sumnjam.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby werbatim » 04 May 2018, 18:56

Meni se čini da on baš baš mnogo radi na treninzima, pogotovo reprezentacije. Ne znam, videćemo.

Nije još gotovo EP, ima i slobodni stil. Baš sam dosta čekao da vidim Mićića, dosta je dobar u Americi, ali je imao strašno loš žreb. Ipak će zbog tako lošeg žreba sutra u repesaž, nadam se da že da se pokaže. Imao je najbolji rezultat protiv Rusa od svih sutrašnjih protivnika. Sutra i Efendiev, valjda je više vreme da i on uzme medalju, uvek je tu negde. Opet, zavisi i od žreba.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 05 May 2018, 11:36

Micic na korak do bronze, pobedio Francuza u prvom mecu baraza. Takmici se protiv Spanca kavkaskog porekla. Nikad nisam cuo za njega do pre par dana.
Kako ti se cini, jesi li ga gledao na ovom EP ili nekad pre? Je li on neki nas student ili dete emigranata? Hvala unapred.

Zaur pobedio Izraelca 9:8 i plasirao se u 1/4 finale, gde ga ceka Dagestanac sa francuskom putovnicom.

Napisah pre neki dan da smo osvojili dve medalje na ovom EP, njih dvojicu sam bio otpisao. Ali vazno je da oni sami sebe nisu otpisali. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 05 May 2018, 16:00

Koliko mi se čini njegovi su otišli iz Bosne za Ameriku, ali me nemoj držati za reč možda sam i pomešao sa nekim, tamo je naučio tehniku svakako, naši ovde se ne bave slobodnim stilom iz nekog razloga. Gledao sam ga kad postave mečeve sa koledža na yt.

Čini mi se da je favorit u meču za bronzu, videćemo...

Zaur dosta loš, možda se sutra nešto i promeni pa dodje do meča za bronzu, kad je na nekom srednjem nivou bolji je od Grka sa kojim će da rve za meč za bronzu.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby werbatim » 05 May 2018, 16:10

Bronza za majstora!!! Razvalio je Španca, svaka čast. Meni je ovo najjača vest za nas sa ovog EP.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 05 May 2018, 19:14

Alal vera. Sasvim neocekivano, danasnji dan je postao istorijski za srpski sport. Osvojena je prva velika medalja u istoriji za samostalnu Srbiju u slobodnom stilu. Zapamtimo ovo ime - Stevan Andria Mićić. Nije sladak osecaj kao kad medalju osvoji neko koga pratis u mladjim kategorijama, ali decko je nase gore list i svakako da mi je ovo draza medalja od one koju je osvojio Kadzaja.

Zaur sutra u repesazu protiv Grka. Ako pobedi, za bronzu ce se boriti protiv Belorusa.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 06 May 2018, 14:25

Ne bih rekao da je sasvim neočekvano :) Sasvim je on dobar, nije top svetska klasa (još uvek), ali jeste medju najboljim Evropljanima. Bio je odličan i u mlađim kategorijama, osvajao medalje na svetskim...

I Efendiev u borbi za bronzu, razbio je Grka dosta lagano u prvoj rundi repesaža.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 06 May 2018, 17:39

Zaur izgubio glat od Karpaca. Nista od medalje. Veciti 5-7. na EP. Nek je osvoji u Tokiju, sto se mene tice, to je dovoljno. :biggrin: Previse bi bilo da nam ovo EP donese isto FS medalja kao GR stil.

Mislim da su Stefanek i Fris otpevali svoje i da je ova trenutna ekipa i sadasnjost i buducnost srpskog rvanja. Vec sad se naziru 3-4 kvote za OI. Tesko vise. Pre 2 godine sam mislio da bi nesto moglo da bude od Stankica i Zivanovica, medjutim mrka kapa za sada. Mozda bi od Nadja moglo nesto da se ocekuje, ako bude napredovao. A vec duze vremena nema naseg miljenika Franjkovica... :crybaby:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 06 May 2018, 18:00

Čekaj, zar nije Franjković prošle godine rvao u NS? Možda sam i pogrešio?
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby Bosko » 06 May 2018, 18:10

Borili se Gruz i Ukrajinac. Gruz vodio 6-0 i Ukrajinac izjednačio sekundu pre kraja i pobedio na zadnji bod. Na kraju slavili jedan i drugi, Gruz mislio da je završilo 6-5.

Sadulaev jedva pobedio Azera 2-1. Zamalo ga Azer uhvatio za nogu na kraju.
User avatar
Bosko
 
Posts: 452
Joined: 27 Aug 2017, 14:07

Re: Rvanje

Postby octopus » 06 May 2018, 18:29

werbatim wrote:Čekaj, zar nije Franjković prošle godine rvao u NS? Možda sam i pogrešio?

Jeste, pobedio je OI prvaka. :biggrin: A i tad je upao u reprezentaciju u zadnji cas umesto nekoga. Nego od kad je Dobrev (mozda nepravedno) ubacio sina, nema ga ni na manjim turnirima. Tesko da cemo ga gledati u ovom ciklusu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby cole » 06 May 2018, 21:49

Veoma uspješno prvenstvo za naše rvače. Osvojili smo tri medalje, dvije srebrene i jednu bronzu.
Viktor Nemeš je osvajanjem srebra nastavio níz osvajanja medalja sa velikih takmičenja i potvrdio dá je najbolji náš rvač u ovom trenutku a vjerovatno i glavni adut za Tokio2020.
Mihail Kadžaja je prijatno iznenadio osvajanjem srebra i tako osvojio prvu veliku medalju u karijeri.
Stevan Mićić je ušao u istoriji srpskog rvanja osvajanjem prve medalje za Srbiju u slobodnom stilu.
Bravo momci.
Inače od 9 naših predstavnika čak četvorica su naturalizova: Efendiev(Rus), Kadžaja(Gru), Dobrev(Bug) i Mićić(SAD).
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Rvanje

Postby octopus » 24 Jun 2018, 21:38

Davor Stefanek se plasirao u finale MI. Sutra borba za zlato.
Fris ispao. Stankic i Kadzaja se bore za bronzu.
Kad se zavrsi GR stil, ostaje nam i Stevan Micic u slobodnom.

Na kraju, srebro za Stefaneka, a bronze za: Stankica, Kadzaju i Micica.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby octopus » 22 Oct 2018, 12:53

Počelo SP, prvo ide FS. Mićić ne učestvuje zbog povrede, a Zaur ubedljivo poražen u 1. kolu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby bezvezarije » 23 Oct 2018, 18:04

Bravo Sadulaev, pokazao je amerikancu da je najbolji rvac na svetu. Khabib i Sadulaev iz Dagestana.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: Storm11 and 13 guests