Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Plivanje

Plivanje

Postby Stoxan » 29 May 2011, 23:35

Čavić drugi u Banjaluci

Zlatni leptir je posle trijumfa na 50 m, u nedelju bio drugi (53,50) na duplo dužoj deonici. Našeg šampiona pobedio je klupski drug Kenijac Džeson Danford i to za četiri stotinke
Image
Milorad Čavić

NIŠTA od dvostruke pobede Milorada Čavića na plivačkom mitingu u Banjaluci. Zlatni leptir je posle trijumfa na 50 m, u nedelju bio drugi (53,50) na duplo dužoj deonici. Našeg šampiona pobedio je klupski drug Kenijac Džeson Danford i to za četiri stotinke - 53,46. Ivan Lenđer, koji je bio drugi na 50 m delfin i treći na 100 m kraul, u finalu je ostvario četvrto vreme - 53,83.

Miroslava Najdanovski je i u nedelju bila odlična. Ona je posle trijumfa na 100 m kraul na duplo kraćoj deonici uz rekord mitinga ispunila i B normu za SP u Šangaju - 25,66.

Na 100 m delfin kod žena Mila Jovanov bila je druga - 1:03,42. Nađa Higl nije se pojavila u finalu na 100 m prsno, iako je u kvalifikacijama imala šesto vreme - 1:14,31. Čaba Silađi se zbog bolesti nije takmičio ni na 100 m prsno, gde je mladi Nikola Trajković bio 10. - 1:07,65.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... -Banjaluci
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby Stoxan » 30 May 2011, 21:12

Čavić za MONDO: Za Amere sam izdajnik!

Olimpijski vicešampion i najbolji srpski plivač otvorio dušu o Londonu 2012, rivalstvu sa Felpsom, odnosu države prema plivačima, diplomatskim pasošima...
Image

Vrlo srdačan i nasmejan, Milorad Čavić došao je u poslovnicu kompanije m:tel u Banjaluci, kako bi se fotografisao sa fanovima i podelio autograme. Strpljivo je odradio taj deo posla, a onda za MONDO progovorio o svemu i svačemu...

S obzirom na to da je operisao leđa i da nije nastupao u poslednjih 18 meseci, prilično je samouveren kada su u pitanju julsko Svetsko prvenstvo u Šangaju, a posebno Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.
"Pre tri meseca sam veoma lako ispunio olimpijsku normu potpuno nespreman i realno verujem da ću biti u poziciji da osvojim medalju u Londonu. Ne znam koliko je realno da očekujem borbu za zlato, ali sigurno idem na jednu od medalja", počeo je Čavić.

Optimizam temelji i na činjenici da je do OI ostalo još dosta vremena za pripreme i ulazak u pravu formu.
"Ne vidim razlog da u narednom periodu ne pucam na jednu od medalja".

Niko od ljubitelja plivanja u svetu nije zaboravio antologijsko finale na Olimpijadi u Pekingu, u kojem je Srbin (složićete se) bio brži, ali je zlato otišlo u ruke njegovom velikom rivalu Majklu Felpsu, koji je snažnije udario u zid bazena.
"Naravno da i dalje osećam rivalitet sa Felpsom. U narednih 15 meseci očekujem da ću biti spreman i da ćemo imati reprizu u Londonu. Želim da ostvarim barem isti rezultat, ako ne uspem da napravim korak dalje i osvojim zlato".

NAĐA, NIJE BAŠ TAKO
Image
Popularni Čava se donekle nije složio sa Nađom Higl, koja je nedavno oštro kritikovala nadležne da ne vode brigu o sporistima. Dodala je takođe da namerava da doktorira, jer u Srbiji ne može da se živi od plivanja.
"Nađa je dobila stan od države u trajno vlasništvo, ja sam dobio na korišćenje. Koliko sam upoznat, postoji projekat novog bazena u Pančevu, koji bi trebalo da bude gotov u naredne dve godine, a bazen '25 maj' u Beogradu je već završen. Čekaju se upotrebne dozvole. Dakle, pokrenule su se određene stvari".

"Ali, podržavam njenu odluku da se dodatno obrazuje. I ja sam završio jak fakultet u SAD i ukoliko ne bude načina da u budućnosti ostvarim normalan život u Srbiji, uvek mogu da se vratim u Ameriku ili da negde u Evropi radim za solidnu platu".

Kako kaže, njemu materijalni aspekt života nije najvažniji.
"Da se razumemo, samo mi je bitno da imam dovoljno novca za pristojan život i izdržavanje svoje porodice".

I Čavić se složio sa proslavljenim košarkašem Dejanom Bodirogom i odbojkašem Vanjom Grbićem, da moraju da postoje kriterijumi prilikom dodele diplomatskih pasoša zaslužnim srpskim sportistima, čiji su vlasnici nedavno postali svi teniseri.
"Hvala bogu da bi trebalo da postoje kriterijumi za dodelu. Meni nije važno da li zaslužujem ili ne diplomatski pasoš, jer posedujem pasoš SAD sa kojim mogu da putujem gde god želim, ali to što je Vlada pružila našim teniserima svakako je velika čast", izjavio je Čavić i nastavio da postavlja pitanja:

"Da li bih i ja voleo da jednog dana dobijem diplomatski pasoš? Pa da, to je velika čast... A da li su svi srpski teniseri zaslužili, ne znam... Janko (Tipsarević), Viktor (Troicki) i Nenad (Zimonjić) su jako dobri momci, ali jesu li na nivou Novaka (Đokovića)? Biće jednog dana, iskreno se nadam".

PORED PARTIZANA, NAVIJAM ZA...
Image
U njegovom glasu osetilo se malo nezadovoljstvo.
"Dosad sam hiljadu puta čuo od srpskih političara da smo mi sportisti najbolji ambasadori Srbije... Ako jesmo, neka stanu iza svojih reči. U svakom slučaju trebalo bi da postoji red, trebalo bi da se zna ko zaslužuje šta, a ko ne... Ako nema reda, onda je stanje haotično... Baš me zanima šta će reći političari na to, jer sam uveren da u Srbiji ima dosta vrhunskih sportista koji zaslužuju takvo priznanje".

Poznat je i kao veliki navijač Partizana i ljubitelj fudbala uopšte, ali je MONDU otkrio koji tim najviše voli posle crno-belih.
"Igra se finale Lige šampiona između Barse i Mančestera, pogledaću ga ako budem imao vremena (zbog obaveza na mitingu u Banjaluci), ali ja sam navijač Intera i nije mi previše važno ko će biti prvak Evrope ako to nisu 'neroazuri'".

Na pitanje zbog čega je čest gost u Banjaluci i zašto živi u Srbiji, jer bi mnogi mladi ljudi na njegovom mestu napustili Balkan, Čavić je naveo da na našim prostorima postoji ono "nešto", čega nema nigde u svetu.
"Ovde ima ono 'nešto' u vazduhu... Ljudi su prijatni, srdačni... Teško je to objasniti, ne mogu da objasnim ni zašto volim Srbiju... Čim sletim na aerodrom 'Nikola Tesla' dobijem taj osećaj... A i u Banjaluci žive naši ljudi i zbog njih volim ovaj grad. Ovde ima duše".

ISKLJUČITE TV!
Image
Zarad karijere, odnosno čestih putovanja, treninga, naglasio je da su najviše propatili njegovi prijatelji i porodica.
"Kuću sam napustio sa 18 godina i još se nisam vratio. Kad bih mogao da biram da se ponovo rodim, ne znam da li bih izabrao isti put. Mislim, nije da sam nezadovoljan, zahvalan sam na svemu što imam i što sam ostvario, ali uvek me puca nostalgija za Srbijom i porodicom, posebno rođenim bratom. Sportski uspesi su lepi, važni, ali mnogo važnija u životu je porodica, prijatelji i one male sitnice koje čine život takvim kakav jeste".

Srpski plivač je potom komentarisao medije, kako naše, tako i svetske. Najviše je razočaran tretmanom u američkim, jer su ga zbog odluke da pliva za Srbiju predstavili kao zlikovca.
"U svakoj njihovoj priči postoji heroj i 'bed gaj'. Nažalost, ja sam ispao zlikovac. Predstavili su me kao izdajnika... Iskreno, malo mi je to zasmetalo. Mogu da zahvalim Americi na svemu što sam postao, ali roditelji su me vaspitali da budem Srbin i odlučio sam po svaku cenu plivam samo pod srpskom zastavom..."

U srpskim medijima mu najviše smeta 'žutilo', senzacionalističko novinarstvo po svaku cenu, a posebno ga iritira najezda rijaliti programa na televizijama u Srbiji.
"Na žalost, cela nacija prati 'Farmu', 'Velikog brata' i slične gluposti koje realno nemaju veze sa mozgom. Ali, eto, ljude zanima ko je sa kim spavao i takve budalaštine... Meni je u Rimu, gde poslednjih šest meseci najviše boravim, sa medijskog aspekta najbolje jer sam tamo običan čovek. Što bi rekli Amerikanci, ja sam Džon Do (John Doe - čovek bez identiteta)", zaključio je najbolji plivač Srbije.

(N. Šatara/MONDO, foto: MONDO, MN Press)

http://www.mondo.rs/s207517/Sport/Ostal ... ajnik.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby lord_slawe_ » 26 Jun 2011, 22:03

Higlovoj zlato u Parizu
IZVOR: B92, VEČERNJE NOVOSTI | AK
Najbolja srpska plivačica Nađa Higl osvojila je prvo mesto u trci na 200 metara prsno na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Ona je svoju distancu preplivala za 2:21.17 minuta na mitingu koji je održan u Parizu.

Ovim rezultatom Higelova je napravila i svoje novo vreme koje je za 52 stotinke bolje od prošlogodišnjem na "Trofeju Beograda". Higlova ipak nije dostigla olimpijsku A normu koja iznosi 2:26.89 minuta.

Plivačica iz Pančeva je na svojoj rezervnoj disciplini 100 metara prsno bila 14, a trasu je preplivala za 1:11.82
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby Unexpected » 26 Jun 2011, 22:08

lord_slawe_ wrote:
Higlovoj zlato u Parizu
IZVOR: B92, VEČERNJE NOVOSTI | AK
Najbolja srpska plivačica Nađa Higl osvojila je prvo mesto u trci na 200 metara prsno na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Ona je svoju distancu preplivala za 2:21.17 minuta na mitingu koji je održan u Parizu.

Ovim rezultatom Higelova je napravila i svoje novo vreme koje je za 52 stotinke bolje od prošlogodišnjem na "Trofeju Beograda". Higlova ipak nije dostigla olimpijsku A normu koja iznosi 2:26.89 minuta.

Plivačica iz Pančeva je na svojoj rezervnoj disciplini 100 metara prsno bila 14, a trasu je preplivala za 1:11.82


Nije mi jasno ovo oko vremena i norme. Ispade da je trebala da pliva sporije. :huh:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby lord_slawe_ » 26 Jun 2011, 22:09

Unexpected wrote:
lord_slawe_ wrote:
Higlovoj zlato u Parizu
IZVOR: B92, VEČERNJE NOVOSTI | AK
Najbolja srpska plivačica Nađa Higl osvojila je prvo mesto u trci na 200 metara prsno na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Ona je svoju distancu preplivala za 2:21.17 minuta na mitingu koji je održan u Parizu.

Ovim rezultatom Higelova je napravila i svoje novo vreme koje je za 52 stotinke bolje od prošlogodišnjem na "Trofeju Beograda". Higlova ipak nije dostigla olimpijsku A normu koja iznosi 2:26.89 minuta.

Plivačica iz Pančeva je na svojoj rezervnoj disciplini 100 metara prsno bila 14, a trasu je preplivala za 1:11.82


Nije mi jasno ovo oko vremena i norme. Ispade da je trebala da pliva sporije. :huh:


mozda je 2:16 trebalo da pise? :dunno:
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby Stoxan » 26 Jun 2011, 22:38

Unexpected wrote:
lord_slawe_ wrote:
Higlovoj zlato u Parizu
IZVOR: B92, VEČERNJE NOVOSTI | AK
Najbolja srpska plivačica Nađa Higl osvojila je prvo mesto u trci na 200 metara prsno na Otvorenom prvenstvu Francuske.

Ona je svoju distancu preplivala za 2:21.17 minuta na mitingu koji je održan u Parizu.

Ovim rezultatom Higelova je napravila i svoje novo vreme koje je za 52 stotinke bolje od prošlogodišnjem na "Trofeju Beograda". Higlova ipak nije dostigla olimpijsku A normu koja iznosi 2:26.89 minuta.

Plivačica iz Pančeva je na svojoj rezervnoj disciplini 100 metara prsno bila 14, a trasu je preplivala za 1:11.82


Nije mi jasno ovo oko vremena i norme. Ispade da je trebala da pliva sporije. :huh:


Nije 2:21:17 plivala nego 2:27:17. Falile joj 3 desetinke za normu

Greška u tekstu.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby KKP » 27 Jun 2011, 09:56

Bravo i za Nađu, velika šampionska i sadašnja i buduća! :clap:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby Stoxan » 08 Jul 2011, 18:48

Plivanje: Stjepanović prvak Evrope!

Srpski junior u Beogradu, u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom pobedio rezultatom 49,56 sekundi
Image
Velimir Stjepanović

Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović osvojio je zlatnu medalju na prvenstvu Evrope za juniore u Beogradu, pošto je danas pobedio u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom rezultatom 49,56 sekundi.

Srebro je pripalo Belorusu Arseniju Kukarovu rezultatom 49,83, a bronza Letoncu Uvisu Kalninsu u vremenu 50,18 sekundi.

Stjepanović je danas trebalo da pliva i u finalu trke na 200 metara leptir, ali je odustao kako bi sačuva snagu za završnicu trke na 100 slobodno.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... vak-Evrope


Ovo je prva medalja za Srbiju u dosadašnjem toku prvenstva koje se završava u nedelju 10. jula.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby KKP » 09 Jul 2011, 00:26

Prvak sveta! Bravo, momak, svala čast! :blue:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby werbatim » 09 Jul 2011, 07:29

KKP wrote:Prvak sveta!

Evrope ;) Juce postao. :)
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby KKP » 09 Jul 2011, 09:54

werbatim wrote:
KKP wrote:Prvak sveta!

Evrope ;) Juce postao. :)


Da, Evrope, greška u kucanju... :facepalm: :biggrin: :cheers:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby werbatim » 09 Jul 2011, 15:11

I danas je Velja kao prvi usao u polufinale na 200 slobodno (pored rezultata mu pise WDR, sta li je to), ali je odustao od polufinala, i takodje u polufinale na 100 delfin koje ce plivati.
U polufinalu Nikola Trajkovic na 100 prsno.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby werbatim » 10 Jul 2011, 17:58

Uze Velja jos jedno zlato - na 100 delfin!!!!
Realno je mogao da uzme sest medalja na ovom prvenstvu, samo je pitanje da li bi u tom slucaju bilo ijedno zlato. Ipak je verovatno bolje dva zlata ;)
Bravo majstore!!!
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby KKP » 10 Jul 2011, 22:28

Stjepanović je car, još jedno zlato, bravo, majstore!!! :clap: :jumpall: :triprsta:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Domaći plivači i plivačice

Postby mali_buda » 24 Jul 2011, 11:18

PLIVANJE (SP): Lenđer brži od Čavića!

Srbija će imati dvojicu predstavnika u polufinalu na 50 metara delfin stilom na SP u Šangaju. Ivan Lenđer ulazi u trku sa sedmim vremenom u kvalifikacijama, dok svetski šampion iz Rima 2009. godine Milorad Čavić dalje ide kao 12.

Image

Neočekivano!

Ali, u svakom slučaju uspešno za Srbiju.

Srpski plivači Ivan Lenđer i Milorad Čavić plasirali su se u noći između subote i nedelje u polufinale Svetskog prvenstva u Šangaju, u disciplini 50 metara delfin stilom.

Lenđer je bio sedmi u kvalifikacijama sa vremenom 23,51 sekundi, dok je Čavić zauzeo 12. mesto sa 23,76. Prvo mesto pripalo je Sezaru Sielu iz Brazila, koji je trku završio za 23,26.

Srpski plivači takmičiće se u polufinalnoj Grupi 1, zajedno sa Fredom Buskeom iz Francuske, Rolandom Šumanom iz Južne Afrike, Geofom Hjuglom i Metjuom Targetom iz Australije, Džejsonom Dunfordom iz Kenije i Jurijem Verlindenom iz Holandije.

Lenđer će plivati u trećoj, a Čavić u sedmoj stazi. Trka bi trebalo da počne oko podneva po našem vremenu.

Svetski rekord u disciplini 50 metara delfin stilom drži Španac Rafael Munjoz Perez, koji je u Malagi, 5. aprila 2009. godine, isplivao 22,43, dok rekord šampionata sveta pripada Čaviću. Naš as je na prethodnom SP, u Rimu, osvojio zlatnu medalju u ovoj disciplini, uz vreme 22,67.

U polufinalu discipline 100 metara prsno za muškarce Srbija neće imati predstavnika, pošto je Čaba Silađi zauzeo 31. mesto u kvalifikacijama. On je deonicu isplivao za 1:01,59 minuta, dok je prvi bio Norvežanin Aleksander Dale Oen sa vremenom od 59 sekundi i 71 stotinke.

Velimir Stjepanović nije obezbedio finale u deonici na 400 metara slobodnim stilom. Reprezentativac Srbije plivao je 3:54,87 minuta, što mu je donelo 26. poziciju u kvalifikacijama. Prvo mesto u kvalifikacijama te discipline pripalo je Jang Sunu iz Kine, s vremenom 3:44.87.

Svetsko prvenstvo u Šangaju završava se 31. jula.

(MONDO/agencije, foto: Guliver/Getty Images)
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Next

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: Storm11 and 12 guests