Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Pariz 2024. - u susret OI

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Dexi » 19 Mar 2024, 20:18

Foteljas wrote:Mogle su kosarkasice da budu u grupi sa SAD da ih sigurno izbegnemo u 1/4...

Sto se momaka tice, sasvim solidno.

Bolje ovako,košarkašice da su upale u grupu sa USA vrlo verovatno ne bi ni izašle iz grupe,ovako 1/4 u džepu,a ako kojim slučajem napravimo i još neko iznenadjenje izbegavamo USA svakako. :okk:

Slažem se da smo imali sjajan žreb u obe konkurencije :okk:
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 19 Mar 2024, 20:19

Samo da izbegnemo Italiju
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 19 Mar 2024, 23:29

Posto ne mozemo sa SAD u 1/4 finalu, maltene je svejedno da li cemo upasti kao najbolja druga ili ostati u donjem domu. No kod kosarkasa zna se da je bitnije ko ce se odazvati. I slazem se sa Putom, samo ne Italija :D. A grupa pakao.

Kosarkasice bi morale razbiti Portorikanke, a u preostale dve izvuci sto manje poraze i tako sigurno proci dalje. Imam osecaj da sa Spanijom mozemo igrati, a protiv Kineskinja ce biti bas nezgodno. U 1/4 finalu imamo sanse samo ako Belgija ne bude najbolja druga, nego neko iz francuske grupe. Budu li moguce rivalke SAD, Belgija ili Francuska, to je to.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Gromiko » 20 Mar 2024, 09:16

Žreb je stvarno odličan. Kod žena je da se ne lažemo cilj prolazak grupa pa onda u četvrtfinalu ko god da nam dođe trebaće nam čudo. Kod muškaraca je druga priča jer očekujemo medalju. Izvukli smo najlošiji tim na turniru i to bi već samo po sebi trebal oda bude dovoljno za prolazak grupe a izbegavanje amera u četvrtfialu je možda još bitnija stavka. Raspored nam takođe ide na ruku jer poslednju igramo sa Sudanom pa ćemo možda imati sliku koliko moramo da ih napucamo ako bude stani pani. Što se kvalfikanta tiče mislim da će to biti Litvanija, Portoriko realno nema ekipu kao nekada tako da mislim da ni domaćinstvo ne može da ih povadi. Italija od jakih reprezentacija može samo Srbiju da pobedi tako da niti očekujem da prođu niti ih želim . U košarci ih nikada nisam voleo, umeli su i devedesetih da nas dobiju s tim da su tada i oni imali odličnu ekipu.
Gromiko
 
Posts: 39
Joined: 19 Feb 2024, 07:06

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 20 Mar 2024, 11:28

Niko ne pominje Francuze. Oni će biti prejaki, em domaćini, em kivni za kiks sa SP (koji bismo realno i mi napravili da smo imali njihov žreb, a bili smo čini mi se u istom potu), pa će i zbog toga da imaju ekstra motiv. Imamo dosta dobru situaciju da kao prvi ili najbolja drugoplasirana ekipa izbegnemo i njih u 1/4f, jer očekujem njihov furiozan rezultat u grupi. Značiće Jokić ne samo igrački, već i da nas se drugi uplaše pre mečeva. Igre će biti prejake, nikad jače i zbog toga se neću razočarati ako ne osvojimo medalju. Devojke neću da komentarišem, četvrtfinale i porazi ispod 30 razlike protiv jačih ekipa su puna kapa.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Radonjaa » 20 Mar 2024, 12:39

Što se tiče protivnika, praktično da nema ekipe koja neće biti značajno ojačana u odnosu na SP ako svi budu zdravi, mada je to negdje i očekivano za OI.
Amerikanci sa potpuno novom ekipom, Grci sa Janisom, Kanađani sa Marejom, vrlo moguće i Viginsom i još par rotacionih igrača koje nisu imali prošle godine, Njemci sa Hartenštajnom koji igra košarku života i sigurno bi im bio najbolji centar + eventualno Kleberom, Španci sa Braunom i Rubijom, Francuzi sa Vembanjamom i Nilikinom, Letonci sa Porzingisom, Litvanci sa Sabonisom, Australijanci sa Lendejlom i eventualno Simonsom ako bude zdrav. Čak će se i Japanci vjerovatno pojaviti sa 2 NBA igrača, i neće biti topovsko meso. Mislim da bi jedino Italija i Slovenija bile u manje-više istim sastavima kao na SP, s tim da bi ovi prvi možda ,,švercovali'' Galinarija/Belinelija za oproštaj, mada Poceko u nekoj izjavi nije zvučao baš oduševljeno povodom toga.

U tih 10 ,,očekivanih'' ekipa, zajedno sa nama, je definitivno previše kvaliteta da bi se išta prognoziralo unaprijed. Vidjećemo u kakvom će ko biti sastavu i u kakvoj formi, i opet vjerujem da će mnogo toga na turniru odlučiti jedna ili dvije lopte, mislim da nema puno smisla da licitiramo o kvalitetu. Jedino što je definitivno je da najviše individualnog kvaliteta imaju Amerikanci i Kanađani, a najmanje Japanci i Južni Sudan, ali to su puki podaci.

Za nas je dobro što Bogdan igra odličnu sezonu (iako su mu procenti malo opali), a nema praktično nikakve šanse da igra plej-of, što Jović igra i mnogo više i dosta bolje nego prošle sezone u Majamiju, što je Vasa i osjetio teren i uhvatio odličan ritam u Šarlotu, tj nijedan igrač iz NBA nam neće doći ni zarđao, ni naročito premoren. Malo brine forma i zdravlje pojedinih koji su u Evropi, ali trenutno imamo više razloga za optimizam nego za brigu.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13419
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 20 Mar 2024, 19:13

На састанку Извршног комитета МОК-а у Лозани, донета је одлука да седморо спортиста добије дозволу за учешће у квалификацијама за Игре у Паризу. Међу њима је и члан српске селекције Александар Комаров победник на Европском првенству у Букурешту.

Био је члан репрезентације Русије до ове године, а прописи захтевају да без сагласности матичног Олимпијског комитета не може да представља другу земљу на Играма, без обзира на добијање пасоша. Пошто РОК нема комуникаицју са МОК-ом, у Лозани је Комаров добио зелено светло да може да брани боје Србије на Играма, уколико се пласира.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Dexi » 20 Mar 2024, 19:53

Kad se već pominje ko će sve pojačati reprezentacije za kosarkaski OI ,onda treba reći da mi tu imamo ubedljivo najveći upgrade .

Sa najboljim centrom na svetu,sa Vašom,Lučom,Kalinom kao najbitniji igračem mi smo rekao bih duplo jači u odnosu na SP.

Uz Bogdana,Jovica,Aleksu,Guduru,Milutinova ,Vanju posle Amera imamo ubedljivo najveći kvalitet na turniru.

Mislim da i sami nismo svesni koliko bi ta ekipa ako klikne bila mnogi jaka.U taj neki krug kandidata za medalje na OI košarkaši po meni zauzimaju veoma visoko mesto.

Novak,Stanković,odbojkasice,basketu, košarkaši su svakako medalje koje ja očekujem.
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 20 Mar 2024, 19:59

Међународни олимпијски комитет (МОК) усвојио је у Лозани посебна правила за учешће Индивидуалних независних спортиста (ИНС) са руским, или белоруским пасошима на Олимпијским играма у Паризу 2024. године.

Такође је појашњено да је критеријум који је одабран исти као и онај који је коришћен за независне олимпијске учеснике на Олимпијским играма у Барселони 1992. године из бивше Југославије. Директор МОК је рекао да сценарио одражава онај са Олимпијских игара у Барселони 1992. године за "Независне олимпијске учеснике" из бивше Југославије.


https://www.zurnal.rs/scc/clanak/179380/oi-2024/ostali-sportovi-oi/mok-primenjuje-scenario-jugoslavije-1992-na-rusima-i-belorusima

- Одлуке МОК су илегалне, неправедне и неприхватљиве. Шокирани смо невиђеним дискриминаторним условима које је МОК наметнуо руским спортистима. Ове изјаве показују колико је МОК далеко отишао од својих декларисаних принципа и окренуо се расизму и неонацизму- истакла је портпаролка руског Министарства спољних послова Мариа Захарова


https://www.zurnal.rs/scc/clanak/179407/oi-2024/ostali-sportovi-oi/rusija-optuzila-mok-za-rasizam-i-neonacizam
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31508
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 20 Mar 2024, 20:14

Neka pokazu ono sto mi nismo 1992. i neka potpuno bojkotuju igre, ako su vec ovako jaki na recima.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5134
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 20 Mar 2024, 20:16

Шта би добили бојкотом, имајући у виду ситуацију са учешћем руских спортиста на највећим такмичењима?
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31508
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 20 Mar 2024, 20:20

Pokazali bi principijelnost iza ovih svojih teskih reci koje sada izricu. Ako se MOK jelte "okrenuo rasizmu i neonacizmu", onda valjda niko od njih tamo nema sta da trazi.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5134
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Radonjaa » 20 Mar 2024, 20:32

Dexi wrote:Kad se već pominje ko će sve pojačati reprezentacije za kosarkaski OI ,onda treba reći da mi tu imamo ubedljivo najveći upgrade .

Sa najboljim centrom na svetu,sa Vašom,Lučom,Kalinom kao najbitniji igračem mi smo rekao bih duplo jači u odnosu na SP.

Uz Bogdana,Jovica,Aleksu,Guduru,Milutinova ,Vanju posle Amera imamo ubedljivo najveći kvalitet na turniru.

Mislim da i sami nismo svesni koliko bi ta ekipa ako klikne bila mnogi jaka.U taj neki krug kandidata za medalje na OI košarkaši po meni zauzimaju veoma visoko mesto.

Novak,Stanković,odbojkasice,basketu, košarkaši su svakako medalje koje ja očekujem.


Radonjaa wrote:Što se tiče protivnika...


Ali kad već pominješ, ne bih imao previsoka očekivanja od Lučića i Kalinića, pogotovo od ovog prvog, za drugog je bolje pitanje oće li se odazvati, on još ima šta da kaže na tom nivou.
Kompletna ekipa Kanade, tj ako Vigins ipak dobije poziv, je u sastavu Marej-SGA-Bruks-Vigins+centar jača od nas na 4 pozicije. I dalje im je slaba tačka pod košem, i tu bi Jokić (koji nije samo najbolji centar, nego i najbolji igrač na svijetu) sigurno izdominirao i poenterski i skakački i razigravački, ali bismo opet morali da odigramo timski perfektnu utakmicu i da iskoristimo prednost u iskustvu da bismo ih dobili.

Što se tiče naših, volio bih da su Dobrić i Petrušev u boljoj situaciji u klubovima, obojica mogu da budu bitni u nekim scenarijima, pogotovo Dobrić.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13419
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Dexi » 20 Mar 2024, 23:53

Bolji su kad bi se zajebavali :biggrin: Mi smo njihovu skoro pa najbolju reprezentaciju razmontirali u Manili sa sve Davidovcem i Risticem.

Ukoliko odemo kompletni u eventualnom nekom duelu sa njima razlika je nekih 10-15 pts.lagano.u našu korist.Ne vidim kako mogu da nas dobiju.Talentovaniji smo,kvalitetniji od njih bez dileme.

Isto važi i za Nemce i ostale timove.Francuzi mogu da sastave i dalje izuzetno jak sastav i da nas dobiju,ali mislim da je ta njihova generacija u silaznoj formi i da će ih pritisak sputati da dodju do cilja.


Naravno to je samo moje mišljenje.Treba videti I sastave reprezentacija, ko će sve igrati i kako će izgledati na terenu.Ove OI po meni trebaju da budu vrhunac ove naše generacije.
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 21 Mar 2024, 00:18

Nesumnjivo je da ako gledamo u teoriji najjaci sastav koji bi mogao da nastupi u Parizu, mi imamo verovatno najozbiljniju selekciju posle Amera, ali to je samo teorija. Bojim se da mnogi imaju prevelika ocekivanja i da ce samim tim razocarenje biti jos vece ako Pariz ne prodje kako se pumpa vec uveliko, a licno smatram da je to i vise nego realno. Teorija je jedno, praksa drugo. Taj najbolji centar sveta za kojeg vrlo dobro znamo koliko ga boli donja pipa za reprezentacijom i ako bi se formalno odazvao, ko garantuje da ce igrati na svojih 100%? On se pojavio i 2019. na SP, ali sa 20 kg viska, evidentnim bolom u preponama u govoru tela, pa smo od njega smo tad imali koristi otprilike koliko i od mene u fotelji. Vasa je nazalost ostao potpuno nedorecen i nedokazan u reprezentaciji u neskladu sa klupskom reputacijom koju vec godinama ima, ko garantuje da ce sada da proigra i bude ne znam kakav vau faktor? Kao da zaboravljamo da smo na SP ekipu ispratili sa skromnim ocekivanjima, koja bi verovatno i u rezultatu se ispoljila da nismo ipak posteno govoreci imali laksi zreb i put kad zavrsnici. Za turnir kakve su OI, sa takvom konkurencijom kakva se ocekuje, potrebno je mnooogo vise od puke teorije i najjaceg sastava na papiru koji bi mogao da se pojavi, a i sami znate koliko je i to klimavo. Mislim da je jednostavno bolje po nas da ne ocekujemo nista od kosarke na OI, i da sve sto uradimo bude veliki plus i radost. Licno ne ocekujem medalju i nemam to grandiozno ocekivanje koje znaci "finale sa Amerima, nista manje", jer je realnost daleko od toga. Da se razumemo, ako bi se sve poklopilo i ako bi zaista svaki od 12 njih koji dodju dali 100% sebe, mi mozemo da uradimo nesto mnogo veliko, ali isto tako neko ispadanje u 1/4, pa cak i nazalost ispadanje u grupi je nesto sto nije uopste nerealno. Setite se kako smo prolazili i 2019. na SP kao i 2022. na EP, a na oba takmicenja smo se videli prakticno vec u finalu, bilo je samo pitanje s kim i da li cemo uzeti zlato.
Fudbaloman
 
Posts: 63
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests