Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Taekwondo

Re: Taekwondo

Postby octopus » 10 Mar 2024, 16:49

Ugaziše nas Rusi na ovom turniru! Toliko frustracije se u njima nakupilo, da razumem ove izuzetne nastupe. Šteta. Nije Lev imao šansu za medalju, ali bi ukrasio nastup srpskog tima u Parizu.

Nadam se da bokseri neće biti ovako neuspešni u svojim finalima. No konkurencija je ogromna, svi žele OI i razumljivo je ako i oni zabeleže sve poraze, što nadam se neće biti slučaj.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby cole » 10 Mar 2024, 17:12

Rusima su dozvolili da imaju više predstavnika u kvalifikacijama od maksimalnih 2+2 po polu. Šta se krije iza ovog ostaje da vidimo, ne vjerujem da žele da im se iskupe što su ih maltretirali dvije godine. S obzirom da imaju i borbe za 3 mjesto, a nema finala postoji neki razlog za to. Možda svi Rusi sa kvotom nisu sigurni za OI, to mi jedino objašnjenje za ove borbe za 3 mjesto.
Nažalost Takov je juče izgubio i taj meč za 3 mjesto, tako da se on nema čemu nadati.
Kornejev će danas raditi sa Albancem meč za 3 mjesto.
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby octopus » 10 Mar 2024, 17:17

Mislim da je Rusa 2+2, a da su ovo preko toga Belorusi. Ali nisam 100% siguran.
I mene kopka čemu taj meč za 3. mesto, ali eto dao si logičan odgovor. :okk:
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby cole » 10 Mar 2024, 17:29

octopus wrote:Mislim da je Rusa 2+2, a da su ovo preko toga Belorusi. Ali nisam 100% siguran.
I mene kopka čemu taj meč za 3. mesto, ali eto dao si logičan odgovor. :okk:


U kategoriji preko 80 kg, sjajni Larin je uzeo kvotu na GS turniru, znači da bi po pravilima smjeli poslati još jednog u kvalifikacije, a njihova dvojica su uzeli kvote preko naših predstavnika. Šteta što bar jedan naš predstavnik nije uzeo kvotu na ovim kvalifikacijama. Tekvondo mi je baš veliko razočarenje u ovom cikljusu, a prije manje od dvije godine smo računali kako bi mogli do 5 kvota u tekvondou preko liste. :dash2:
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby octopus » 10 Mar 2024, 17:43

Najveći paradoks ovih evropskih kvalifikacija je učešće iranskih takmičara. :question:

Vidim borba za 3. mesto postoji u svim kategorijama. I tamo gde nema Rusa… To mi miriše na neke realokacije tako da je potencijalno velika šteta i onaj drugi Stefanov poraz, jer je visoko plasiran na listi, pa je možda mogao i tako do Pariza.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby Puta Tapar » 10 Mar 2024, 19:59

Kakvi smo baksuzi, tačno nas Rusi pozibacivali, a kladim se da će sutra da ima jave da nemaju pravo da se takmiče na OI.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Taekwondo

Postby cole » 10 Mar 2024, 21:19

Tim izbjeglica ubacili u evropske kvalifikacije, sačuvaj Bože.
Za najbolje sportiste u ovoj kategoriji treba dati specijalne pozivnice i rješen problem.

Što se tiče Rusa, situaciju su baš zamrsili, za svaki sport je drugačiji status.

Bilo kako bilo, užasan olimpijski ciklus za tekvondo savez Srbije. Prvi put na olimpijskim igrama, poslije tri uzastopna učešća, nećemo gledati Galeta Jovića. Niko od takmičara Galeba nije uspio doći do kvote.
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby Ciciban » 11 Mar 2024, 02:23

Znaci sto se tice tekvondoa i dzudoa to je to za Pariz sto se tice kvota?
Ciciban
 
Posts: 36
Joined: 18 Feb 2024, 14:39

Re: Taekwondo

Postby cole » 11 Mar 2024, 06:57

Ciciban wrote:Znaci sto se tice tekvondoa i dzudoa to je to za Pariz sto se tice kvota?

U tekvondou su kvalifikacije završene, postoji teoretska šansa u slučaju nekih odustajanja ali od toga nema ništa.

U džudou su kvalifikacije u toku, dobro stojimo samo da ostanu svi zdravi i imaćemo 5 sigurnih kvota.
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby octopus » 16 Apr 2024, 10:42

Završen veoma jak Galebov G-2 turnir. Zlato za Perišić, drži se visok nivo već jako dugo. Značiće ovi poeni u borbi za top4 i što lakši žreb na OI. Medalje još osvojili: srebro (Takov i Korneev) i bronzu (Stanić).

U mlađim kategorijama Hrvati izdominirali, plus nema naznaka da će nakon ove zlatne generacije kod nas biti nastavka vrhunskih rezultata. Jedina dva juniorska zlata, u ni blizu jakoj konkurenciji kao kod seniora, na domaćem borilištu su donele naravno devojčice, Iva Kukić i Anđela Sević.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Previous

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests