Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Taekwondo

Re: Taekwondo

Postby octopus » 16 Jan 2018, 14:33

Prvi gren slem u istoriji tekvondoa i odmah medalja za Srbiju. Vanja Stankovic osvojila srebro, a Milica Mandic i Tijana Bogdanovic izgubile u prvim mecevima. Izgleda da Tijana dobija ozbiljnu konkurenciju u reprezentaciji.

Milica Mandić bez medalje na prvom Grend slemu u tekvondou

Vanja Stanković srebrna na Gren slemu u Kini
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby octopus » 09 Feb 2018, 18:07

User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby octopus » 26 Feb 2018, 12:50

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić osvojila je srebrnu medalju na turniru G2 kategorije „Edžipt open” u Aleksandriji u kategoriji do 73 kilograma.

Na istom turniru drugog dana, Vanja Stanković (do 49kg) je osvojila zlatnu medalju, dok se Tijana Bogdanović (do 53kg) okitila srebrom! Ujedno, Vanja je dobila i još jedno priznanje, pošto je proglašena za najbolju takmičarku turnira. Damir Fejzić (do 74kg) nažalost je zaustavljen u drugom kolu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby cole » 12 Apr 2018, 22:19

Dva zlata i bronza
Fantastičan uspjeh naših juniora na prvenstvu svijeta u Tunisu.
Svjetske juniorske prvakinje postale su Serdja Stević (-55 kg) i Nadica Božanić (-63 kg) , dok je bronzu osvojio Dušan Božanić (-68 kg)
Čestitke na istorijskom uspjehu, veliko bravo za naše tekvondoiste. :blue: :jupi:
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby cole » 09 May 2018, 11:20

Srbiju će na evropskom prvenstvu u tekvondou predstavljati :
M
-54 kg Mateja Kuburović
-58 kg Dmitrij Nagajev
-63 kg Miloš Gladović
-68 kg Nikola Vučković
-74 kg Damir Fejzić
-80 kg Stojan Rabijac
-87 kg Miloš Golubović
+87 kg Danilo Vukelić

Ž
-46 kg Teodora Jović
-49 kg Vanja Stanković
-53 kg Tijana Bogdanović
-57 kg Aleksandra Radmilović
-62 kg Nadja Savković
-67 kg Iris Jović Vujaković
-73 kg Milica Mandić
+73 kg Ana Bajić
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby werbatim » 09 May 2018, 21:06

Nema Serđe :(
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Taekwondo

Postby octopus » 09 May 2018, 21:55

Mislim da je Serdja otpisana kada je u pitanju trka za OI, jer je Gale ubedjen da ce Milica i Tijana/Vanja preko WT liste direktno da se plasiraju. Samim tim ne zeli da je previse forsira u ovom ciklusu. A i pitanje je koliko je psihofizicki spremna nakon odlicne juniorske sezone.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby cole » 11 May 2018, 09:49

Loš početak evropskog prvenstva za naše tekvondoiste.
Prvog dana od naših nastupili su Kuburović i Nagajev u muškoj, te Teodora Jović i Vanja Stanković u ženskoj konkurenciji ali niko od njih ostvario zapaženiji rezultat.
Vanja Stanković jedna od naših glavnih uzdanica za medalju na evropskom prvenstvu je poslije uvodne pobjede nad Zelihe Agris iz Turske, izgubila u drugom meču od predstavnice Rusije Natalije Antipenko koja je na kraju uzela srebro.
Zlato -49 kg je uzela Hrvatica Kristina Tomić koju je Vanja dobila prošle godine u polufinalu svjetskog prvenstva.
Danas od naših predstavnika nastupaju Miloš Gladović -63kg, Nikola Vučković -68kg, Tijana Bogdanović -53kg i Aleksandra Radmilović -57kg.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby Olimp » 11 May 2018, 16:25

Ovo EP još ne ulazi u bodovanje za OI zar ne?
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Taekwondo

Postby Stenli » 11 May 2018, 16:34

Čestitke! Uzmite u obzir da je ovo bila nova kategorija za nju.
User avatar
Stenli
 
Posts: 13459
Joined: 21 Jul 2017, 14:05

Re: Taekwondo

Postby AirBall » 11 May 2018, 18:08

Bronza za Tijanu Bogdanovic, lep uspeh
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Taekwondo

Postby cole » 12 May 2018, 20:51

Naši bez zapaženijih rezultata i danas, čekamo sutra Milicu da popravi utisak naše reprezentacije na EP u Kazanju.
Domaćin Rusija za sada je najuspješnija sa 9 medalja, a odmah iza njih Hrvati sa sedam medalja i već 3 zlata.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby cole » 12 May 2018, 21:16

Uzrok slabijih rezultata Tijane prošle godine

Bogdanovićeva: Posle srebra u Riju je došlo do pražnjenja, zasitila sam se svega
26.04.2018

Imala sam samo 18 godina i prolazila sam kroz pubertet, težila sam ka društvu, ali sam uspela da izađem iz svega toga i pronađem volju za radom - priča Tijana

Mlada srpska tekvondistiknja Tijana Bogdanović izjavila je danas da joj je srebro na Olimpijskim igrama u Riju najveći uspeh, ali i najveći životni izazov do sada, s obzirom na to da je posle toga osetila veliko zasićenje i bilo joj je potrebno mnogo vremena da ponovo uživa na treninzima.

- Posle Rija je došlo do emotivnog pražnjenja. Zasitila sam se treninga i sporta. Imala sam samo 18 godina i prolazila kroz pubertet, više sam težila društvu, ali uspela sam da uspešno izađem iz tog iskušenja i vratim volju za radom - izjavila je Tanjugu Bogdanovićeva na Salašu Stojšić prilikom promocije "Grin Aktiv Donkafe".

Kako je navela, bez obzira na veliki broj medalja, dugo joj je trebalo da se otrgne od nezdravog načina života u kojem su slatkiši igrali veliku ulogu.

- Kao mala sam bila dosta nedisciplinovana, dosta sam volela slatkise, ali sada više praktikujem zdrav način života. Dosta puta imam skidanje kilaže pred neki turnir i umesto slatkiša kada osetim glad, sada pijem kafu sa više antioksidanasa - rekla je Bogdanovićeva.

Ona je otkrila da je zaokret u životnim navikama prethodio srebrnoj medalji u Riju, što se odrazilo na poboljšanje njenog mentalnog sklopa.

- Godinu dana pre Rija sam promenila način ishrane. Bilo je dosta lakše, lepše sam se osećala. Nije bilo naglih promena raspoloženja, a došli su još bolji rezultati za šta zahvaljujem i mom celom stručnom timu.

Ona se prisetila i večeri kada je osvojila medalju i pomešanih emocija jer je bila uverena da joj je zlato sudijskim propustima oduzeto.

"Od samog finala je bilo dosta emocija. Izgubila sam u pet sekundi, ali opet sam osvojila medalju i to je dovelo do pomešanih emocija. Prvi dan nakon medalje je bio jako konfuzan. Onda je sve bilo bajno, ali i ubrzo su došli treninzi koji su mi teško pali, ali kasnije je sve došlo na svoje i taj period mi je doneo veliko životno iskustvo - zaključila je Bogdanovićeva.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby Bosko » 13 May 2018, 10:31

Izgubi i Milica od neke. "bratski" Kazan za zaborav.
User avatar
Bosko
 
Posts: 452
Joined: 27 Aug 2017, 14:07

Re: Taekwondo

Postby cole » 30 May 2018, 18:19

Reprezentativci Tekvondo asocijacije Srbije otputovali su na još jedno prestižno međunarodno takmičenje. U Rimu od 1. do 3. juna Orlovi će učestvovati na prestižnom Gran priju u Rimu. Na spisku putnika nalaze se Vanja Stanković ( do 49 kg), Aleksandra Radmilović ( do 57kg), Milica Mandić ( preko 67 kg), Ana Bajić (preko 67 kg), Miloš Gladović ( do 58 kg) i Nikola Vučković ( do 68 kg). U ekspediciji TAS su i treneri Dragan Jović, Borislav Krstić i Vanja Babić.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests