Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Taekwondo

Re: Taekwondo

Postby octopus » 25 Feb 2016, 08:15

Nema vise sakupljanja bodova za plasman na Igre, sada samo pratimo formu nase dve predstavnice pred Rio.

Milica srebrna u Emiratima

Srpska tekvondoistkinja Milica Mandić osvojila je srebrnu medalju na Fujairah Openu, turniru iz G2 kategorije, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Mandićeva je do srebra došla u kategoriji do 73 kilograma, pošto je u finalu poražena od Norvežanke Tine Skarsa 10:5, a prethodno je u polufinalu savladala grčku predstavnicu sa 12:0.

Za aktuelnu olimpijsku šampionku to je bio prvi turnir u sezoni.

“Miličine borbe su dobra najava za nastavak sezone, odlična je bila u polufinalu, pa i finalu. Ne volim da prebacujem poraz na sudije, ali je ovog puta sudija za video snimkom mnogo grešio. Tri udarca u glavu su nam uglovne sudije priznale, ali je uvek na snimku sudija to poništavao. Tako je finale završeno 10-5 za Norvežanku. Inače je Tina u dobrom nizu već nekoliko turnira, bila je prva na kvalifikacijam u Istanbulu. Bez obzira na poraz jako sam zadovoljan prikazanim od strane Milice”, ističe Dragan Jović, Miličin trener.

Mlađa uzdanica srpskog tekvondoa Tijana Bogdanović takmičenje je završila u četvrtfinalu. Tijana je na startu bila bolja 6:4 od Kazahstanke, dok je u drugom kolu izgubila od Tajlanđanke na zlatan bod, inače pete na olimpijskoj listi.

“Što se Tijane tiče, mislim da joj treba još odmora. Sa stručnim timom ćemo napraviti analizu i doneti odluku posle Luksora kojim putem ću voditi Tijanu do Rija. Imala je izuzetno tešku prethodnu godinu, a na kraju i kvalifikacije za Olimpijske igre. Ima samo 17 god i ovo je sve očekivano. Biće sve to ok kada bude bilo i najvažnije”, ističe Jović, “Iako je van forme i pored sjajne protivnice Tijana je izgubila u izjednačenoj borbi na zlatni bod. U regularnom delu je bilo 4-4”.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby octopus » 07 Mar 2016, 13:19

U ritmu Rija. Bravo devojke, svaki bod je bitan kako bi se Igre docekale na jednoj od prvih 8 pozicija, koje omogucavaju laksu protivnicu u prvom kolu.

Milica bronzana u Luksoru, a Tijana i Aleksandra srebrne

Srpska tekvondoistkinja Milica Mandić osvojila je bronzanu medalju na G2 turniru u egipatskom Luksoru u konkurenciji preko 73 kilograma.

Milica je tako donela Srbiji treću medalju u Luksoru, pošto su prethodno Tijana Bogdanović i Aleksandra Radmilović osvojile srebra.

Olimpijska šampionka iz Londona je upisala novih 7,6 bodova za olimpijsku listu pred Rio, a na startu je pobeedila Jordanku Vard Taman sa 14:0, dok je u polufinalu za dlaku izgubila od Nemice Lorene Brandl sa 3:2.

“Nisam zadovoljna konačnim ishodom iako sam osvojila bronzu i nove poene. Napravila sam greške koje su me koštale finala. Imam na čemu da radim, trudiću se da te greške ispravim što pre i da to na već sledećem turniru dokažem”, ističe Milica.

Miličin trener Dragan Jović posle turnira u Egiptu ima jasniju sliku šta će i kako će u narednom periodu da radi sa olimpijkama.

“Posle prve borbe gde je bila izvanredna, prosto je raznela protivnicu, očekivao sam sigurno finale. U polufinalu je krenulo dobro 3-0 za Milicu, zatim 3-1, ali je napravila jednu grešku koju je Nemica iskoristila, pogodila glavu i povela 4-3, a tako se i završio meč. Dobro je da se sada greške dešavaju, radiće na tome narednih mesec dana”, ističe Jović, “Sada prekidamo sa turnirima u naredne tri nedelje. Milica mora na fizikalnu terapiju zbog povrede leđa, a Tijana na deset dana odmora. Pauza joj je više nego potrebna sada”

Bogdanovićeva se na istom turniru borila u težoj kategoriji, do 53 kilograma, iako se za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru kvalifikovala u konkurenciji do 49 kilograma.

Tijana je na startu bila bolja od Rem Mahmud iz Egipta koju je savladala ubedljivo 21:0. Na zlatan bod je savladala Nemicu Roksanu Nohtaf, dok je opet u polufinalu prekidom 13:0 bila bolja od Egipćanke Hane Magdi.

Ipak, u finalu ju je pobedila Tunižanka Rahma Ben Ali, koja se takođe kvalifikovala na Olimpijske igre, ali u kategoriji do 57 kilograma.

„Imala sam četiri meča, tri sam pobedila i u finalu sam izgubila od devojke iz Tunisa koja se kvalifikovala na Olimpijske igre u dve kategorije težoj od mene. Osećala sam se odlično u toku takmičenja, ali malo mi je falilo da osvojim zlato“, istakla je mlada Tijana.

Radmilovićeva je u finalu a izgubila 1:0 od Šveđanke Glasnović, a prethodno je u polufinalu bila bolja od trofejne Nemice Ana-Lene Froming na zlatni bod u četvrtoj rundi.

„Naravno da uvek težimo najvišim ciljevima pa tako i prvom mestu, ali u ovom momentu sam zadovoljan i finalom. Sezona je tek počela i biće prilike za popravni. Tijana je i na ovom takmičenju radila kategoriju iznad njene tako da joj je malo i smetala snaga protivnica koje su uvek u toj kategoriji. Prethodna tri meča je bila dominantna“, rekao je trener srpskih tekvondoistkinja Dragan Jović, „Aleksandra je bila sjajna na turniru, pokazala je da od nje može da se očekuje medalja na Evropskom prvenstvu u Švajcarskoj ovog maja. To je još jedna takmičarka, rame uz rame uz Tijanu i Milicu od koje se očekuju veliki rezultati“.

User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby Tufi » 07 Mar 2016, 13:38

Koliko sam vidio, Milica je na kraju februara bila 6 u svojoj kategoriji.
Dok Tijana nije medju 10 u svojoj kategoriji
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Taekwondo

Postby octopus » 07 Mar 2016, 14:19

Da, dobro si video. U Milicinoj kategoriji je prvih 8 izdvojeno u odnosu na ostale i tesko da ce neko da ih stigne. Da li je prvi ili osmi nosilac gotovo je nebitno, jer od 1/4f krece pakao. Uostalom, u Londonu je bila ako me secanje sluzi sedmi nosilac, pa znamo kako je sve proslo. Bitno je samo da dodje spremna, a to je nazalost retkost u poslednjih godinu ipo.

Tijana je 17. na listi, ali neke ispred nje nece videti Rio, jer ili nisu prosle kvalifikacije ili su tek drugi izbor u reprezentaciji, tako da je fakticki na 11. mestu. No i pored toga nece biti lako skupiti te silne bodove koji joj nedostaju za top8, jer je vecina konkurentkinja osvajala poene dok je ona bila juniorka tokom 2013. i 2014. godine. A ti poeni ulaze u obracun.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby octopus » 24 Apr 2016, 13:19

Tekvondo: Zlato, dva srebra i bronza

Tijana Bogdanović (do 49 kilograma) osvojila je zlatnu medalju na turniru G1 kategorije u Španiji.

Milica Mandić (do 73 kg) osvojila je srebrnu, kao i kadetkinja Serđa Stević (do 51 kg), dok je Marko Đuričić (+87 kg) osvojio bronzano odličje.

Tijana je na putu do najvišeg postolja pobedila u tri borbe, dok je u finalu savladala Špankinju Paulu Benes.

“Konačno sam se oporavila posle bolesti i uspela da osvojim zlato na ovom turniru. Nisam odradila dovoljno treninga jer me je virus sprečio, ali evo ova medalja je dokaz da sam se oporavila i da smo na dobrom putu za Evropsko prvenstvo koje nas očekuje uskoro“, istakla je Bogdanovićeva.

Milica Mandić je slavila u dve borbe, ali je u finalu ipak nepravednim suđenjem poražena od Meksikanke Marije Espinoze.

“Zadovoljna sam, imala sam kvalitetne borbe sa dobrim protivnicama. Naravno, ostaje žal za zlatom u finalu, ali sam srećna što se vidi napredak u odnosu na prošle turnire. Ostaje mi da ispravim greške koje sam sada pravila i da nastavim da idem u dobrom pravcu“, kaže Mandićeva.

Osvajanje medalja i pobede daju podstrek pred seniorsko Evropsko prvenstvo u Švajcarskoj sledećeg meseca, dok je za Serđu ovo samo jedan od test turnira pred kadetsko Evropsko prvenstvo u Rumuniji u septembru.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby AirBall » 19 May 2016, 16:00

Hrvati kazu da je Tijana Bogdanovic u finalu evropskog prvenstva, pobedila je u polufinalu njihovu olimpijku i udarnu iglu Luciju Zaninovic

http://www.index.hr/sport/clanak/lucija-zaninovic-osvojila-europsku-broncu/894326.aspx
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Taekwondo

Postby Skafi » 19 May 2016, 18:38

Uzela zlato.:okk:
User avatar
Skafi
 
Posts: 27821
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Taekwondo

Postby AirBall » 19 May 2016, 18:42

Skafi wrote:Uzela zlato.:okk:


Ne samo da je uzela zlato, vec je razbila u finalu Slovencku cudnog imena Anu Petrusic 7-0 :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Taekwondo

Postby Skafi » 19 May 2016, 18:45

Slabo pratim ovo, kakve su joj šanse za medalju na OI? Valjda se plasirala.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27821
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Taekwondo

Postby AirBall » 19 May 2016, 18:48

Skafi wrote:Slabo pratim ovo, kakve su joj šanse za medalju na OI? Valjda se plasirala.


Plasirala se... Ona je izuzetno mlada, ali jedna od najperspektivnijih na svetu u svojoj kategoriji...

Hrvatske sestre Zaninovic su top takmicarke, a jednu od njih je danas dobila...

Definitivno jedan od kandidata za medalje u Riju, ali kao sto napisah ne treba joj breme favorita stavljati na pleca..
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Taekwondo

Postby Skafi » 19 May 2016, 18:48

A Mica, ima li ikakve šanse u Riju?
User avatar
Skafi
 
Posts: 27821
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Taekwondo

Postby AirBall » 19 May 2016, 18:53

Skafi wrote:A Mica, ima li ikakve šanse u Riju?


Bolje ce ti Octopus to reci, ali cini se da je ona svoj zenit dozivela na prosloj Olimpijadi... Kapiram da ce biti jedan od kandidata za medalje, ali nema ni blizu rezultate kao sto je imala nekad, ova mala Tijana je u ogromnom naletu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Taekwondo

Postby cole » 19 May 2016, 20:26

TIJANAAAAAAAAAAAAAAA PRVO EVROPSKO ZLATO U TEKVONDOU ZA SRBIJU. Djevojka je prosto FANTASTIČNA a tek je napunila 18 godina početkom maja. Milica ima šanse u RIJU, povrede su mislim najveći razlog zašto nije bila konstantno dobra posle Londona. IDEMOOOOOOOO!!!
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby octopus » 19 May 2016, 21:43

Cestitke fenomenalnoj Tijanici!

Sve ja vec Air lepo objasnio, nemam sta da dodam.

Milici su povrede vise izgovor, nego uzrok pada. Ne moze neko 4 godine da bude povredjen a da se sve vreme takmici. Sto se mene tice, ona je svoje oduzila u Londonu. Ne mora vise nikad nista da osvoji, jer nam je spasila obraz.

Tijana ima tako dobre rezultate, a bukvalno cele ove godine je ili prehladjena ili povredjena! Ona po meni nije nista manji kandidat za medalju od Ivane Spanovic. Pojavila se nekako odjednom i odmah je zasijala.

Zanimljivo, u poslednje 3 borbe je nanizala 3 Hrvatice! :D
Poslednja se naravno takmici za Sloveniju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby AirBall » 22 May 2016, 15:22

I Milica Mandic u finalu EP u Tekvondu... Ne bih ni znao rezultat da u polufinalu nije dobila Hrvaticu Petru Matijasevic, oni bas studiozno prate ovaj sport

U neizvjesnoj polufinalnoj borbi Radoš je upisala pobjedu protiv neugodne Nizozemke Oogink Reshmie rezultatom 4:3 za reprizu finala europskog iz Bakuua protiv Srpkinje Milice Mandić koja je bila bolja od Splićanke Petre Matijašević.
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests