Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Taekwondo

Re: Taekwondo

Postby cole » 06 Aug 2017, 18:59

Tijana Bogdanović se vratila u svoju staru kategoriju do 49kg i odmah na prvom Gran Priju osvojila bronzu. Tijana će izgeda i u ovom OI ciklusu nastupati u kategoriji -49kg. U istoj kategoriji nam se takmiče aktuelna svjetska prvakinja Vanja i olimpijska viceprvakinja Tijana. Bravo Tijana !
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby Foteljas » 06 Aug 2017, 19:07

I onda, ako ostanu ista pravila za OI 2020, samo jedna od njih dve ce moci na igre...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Taekwondo

Postby octopus » 06 Aug 2017, 19:19

Naravno. I Gale ce 100% da povede Tijanu, kao dokazanu sampionku. Tijani ne pase ni kategorija do 53kg, a sta bi bilo tek u olimpijskih do 57kg. Lakse se boriti sa Vanjom i kilogramima, nego sa mnogo fizicki dominantnijim takmicarkama. Tako da ovo nije iznenadjenje. Bilo bi mi krivo da Vanja pocne da nastupa za Sloveniju ili Makedoniju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby Foteljas » 06 Aug 2017, 19:35

Daleko je 2020, ali trebalo bi o tome misliti. Greota bi bilo da bilo koja od njih izvisi za igre.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Taekwondo

Postby octopus » 06 Aug 2017, 20:08

Slazem se. Ali mnogo veca greota bi bila siliti, pa nista ne uraditi. Tijana je u ovoj sezoni skontala da nema perspektivu u jacoj olimpijskoj kategoriji. Ovako, ima super startnu poziciju na WT listi (za razliku od nemoguce misije top6 pred Rio), koja ce joj omoguciti da skupi mnogo poena pred Tokio. Em nece morati na predkvalifikacioni turnir, em ce na OI imati bolji zreb nego u Riju. Samo mi je krivo sto ce Vanja da ispadne kolateralna steta. Eto toliko sportova gde nas nigde nema, nema nas cak ni u muskom tekvondou, ali ovde se bas zaguzvalo. Maler.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby cole » 06 Aug 2017, 20:27

Ako ništa najpravednije bi bilo da se u međusobnom duelu odlučuje ko ide na određeno takmičenje konkretno OI. Imamo sličnu situaciju i u muškom džudou sa Kukoljom i Majdovom. Teško je sada praviti odluku šta i kako dalje. Možda Vanja treba pokušati u težoj kategoriji, vidjećemo šta će biti ?
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby werbatim » 08 Aug 2017, 20:10

Vanja je solidno sitnija od Tijane. Kad Tica nije mogla da se snadje kako bi tek Vanja. Plus sto mislim da Vanja i ne moze da ima mnogo vise kilograma od ovoga sad :lollol:
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27


Re: Taekwondo

Postby grobar_Zvornik » 26 Aug 2017, 22:58

Ново злато за Србију на 29. Универзијади, поново нас обрадовале теквондоисткиње
Тијана Богдановић, Александра Радмиловић, Ана Бајић и Ирис Јовић Вујаковић позлатиле су се на 29. Универзијади у Кинеском Тајпеју.


Image
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Taekwondo

Postby Angus Young » 26 Aug 2017, 23:04

svaka cast devojkama :blue:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19496
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Taekwondo

Postby cole » 30 Aug 2017, 20:27

OČARAN SRBIJOM Uzbekistanac se bori za našu zemlju, cilj je olimpijsko zlato u Tokiju

Dragan Gale Jović je poznat kao neko pod čijim nadzorom stasavaju tekvondo šampioni. Milica Mandić i Tijana Bogdanović su posle rada sa njim ostvarile najveće uspehe u karijeri i pozicionirale Srbij u ovom sportu. Sada je na red došla muška kategorija u kojoj će boje naše zemlje braniti Dimitri Nagaev, 18-godišnji momak iz Uzbekistana.

- Dimitri je jedan izuzetan potencijal i računam na njega za Tokio 2020. Ako sve bude u redu sa državljanstvom, mogao bi da brani boje Srbije već u oktobru na prvenstvu Evrope u olimpijskim kategoriama. To je veliko pojačanje za naš tim - ističe Jović za Blicsport.

Mladi i talentovani sportista objašnjava kako ga je put doveo u našu prestonicu.
Dimitri Nagaev i Dragan Jović

- Rođen sam u Uzbekistanu, u glavnom gradu Taškentu i imam 18 godina. Roditelji su se preselili u Izrael kada sam bio mali, a sada smo svi u Srbiji. U Izraelu sam trenirao 11 godina, a kada sam video na internetu i u drugim medijima da je u Srbiji tekvondo na još većem nivou, imao sam veliku želju da se preselim ovde. U Beograd sam došao 19. decembra 2014. Pre toga sam sa roditeljima bio dva puta po nekoliko nedelja, kako bih se uverio da je to zemlja za mene kao i tekvondo klub "Galeb" zbog koga sam i odabrao Srbiju - ističe Nagaev za Blicsport.

Sjajni tekvondoista je oduševljen Srbijom i kako su ga prihvatili u TK "Galeb".

- Srbija je mnogo lepa zemlja koja me je jako lepo prihvatila. Ljudi su vrlo društveni i ima mnogo potencijala u mnogim oblastima. Takođe mi se dopada i klima u Srbiji. U klubu su me prihvatili već na prvom treningu. Kada sam ušao u salu već sam imao društvo - dodaje Nagaev i biranim rečima govori i Milici Mandić, olimpijskoj osvajačici zlata i Tijani Bogdanović, koja ima srebro sa Igara u Riju.

- Znao sam ko su Milica Mandić i Tijana Bogdanović. Njih ceo svet zna i odjednom sam se našao na treningu sa njima. Ostatak ekipe je takođe bio jako dobar prema meni i osećam se kao da sam ceo život ovde.
Hoće da donese Srbiji olimpijsku medalju: Dimitri Nagaev

Nagaev je nestrpljiv da debituje za Srbiju i već je počeo da uči himnu "Bože pravde."

- Nisam još naučio celu himnu, ali znam početak. Vrlo sam uzbuđen zbog dobijanja srpskog državljanstva. Očekujem da će se to ubrzo završiti. Posle godinu dana života ovde već sam želeo da se takmičim za Srbiju. Uskoro će mi se taj san i ispuniti.

Mladi Uzbekistanac ima i prvi cilj pod srpskom trobojkom.

- Želim da osvojim medalju na Evropskom prvenstvo u olimpijskim kategorijama, u oktobru ove godine.


Blic
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby Olimp » 31 Aug 2017, 07:32

Počesmo naturalizirati sve u 16.
Ne podržavam to ali opet koliko je naših osvajalo medalje za druge zemlje. Samo Nataša Janić je donijela 7-8 olimpijskih medalja Mađarima.

Ako je ovaj mali stvarno tako talentiran, uz Jovića, stvarno možda već u Tokiju zabljesne.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Taekwondo

Postby tremi08 » 31 Aug 2017, 14:56

Mnogo talenata smo propustili da bi se olako odricali ovih koji bi da igraju za nas.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Taekwondo

Postby Milutinov Tata » 31 Aug 2017, 15:11

Momak je sam izrazio zelju da nastupa za nas, ipak je to drugacije od "kupovine". Uz to je i kao neafirmisan dosao ovde, mozda bude samo prosecan, a mozda i osvoji medalje na velikim takmicenjima. Videcemo sta buducnost nosi.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Taekwondo

Postby octopus » 01 Sep 2017, 07:20

Mislim da nije bas neafirmisan. Negde sam procitao da je na EP osvojio srebrnu medalju za Izrael. Kvalitetno pojacanje, nadam se da nikoga nece previse ugroziti, jer na EP i SP moze dosta takmicara da se posalje (a ne samo dvojica), dok do OI ima mnogo.

Steta sto nam muskarci u tekvondou nisu na nivou kao zene, pa mora da se razmislja o stranim akvizicijama. Veliki sam protivnik toga, ali u principu postoje neki prirodni tokovi koji vuku sportiste da menjaju mesto boravka i normalno je na neki nacin da promene i reprezentaciju, narocito u malim sportovima gde ti egzistencija zavisi iskljucivo od budzeta drzave za koju nastupas. Cak mi i prija kad sportista dodje za dzabe, kao sto je slucaj: on, kosarkasica Pejdz, rvaci, dzudista Gerasimenko i sl.

KUPOVINU stranaca, pogotovo NA VELIKO, kao sto rade bogate zemlje, apsolutno ne podrzavam.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests