Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Kajak i kanu

Re: Kajak i kanu

Postby werbatim » 26 Aug 2018, 20:26

Znamo svi da nije olimpijska, ali su ljudi osvojili srebro, zašto ih ne spomenuti. Vicešampioni sveta, malo li je? A i K4 500 je olimpijska...
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Kajak i kanu

Postby cole » 26 Aug 2018, 20:56

Baš loš nastup naših kajakaša. Samo jedna medalja u OI disciplinama i to našeg trofejnog dvojca Tomićevića i Zorića.
Ostale grupne posade vrlo loše. Jednosjedi takođe ništa posebno. Dosta je ovo skromno za sport od kog smo možda i najviše očekivali u Tokiju.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 27 Aug 2018, 08:04

Ako ćemo da kritikujemo, ja bih izostavio muški deo ekipe. Medalja u olimpijskoj disciplini, Dragosavljević 6. a četvorosed na korak od A finala. Plus dve medalje u neolimpijskim disciplinama, a svakako da ona od Vekića i Torubarova mnogo više vredi, jer kao što reče werbatim, K-2 500m je odlična baza za K-4 500m.

Godine 2013. je osvojena bronza Moldovanki, u neolimpijskoj disciplini, prva medalja posle mnogo godina. Nastavak ciklusa je bio bajkovit i kulminirao je medaljom u Riju. Mi smo očekivali da će da se nastavi taj trend. Ne ide to baš tako.

Ono što me nervira kod svih naših posada, nevezano za pol, je taj start. Laički bih rekao da jedan okret u bazenu ima neuporedivo više elemenata od starta trke u kajaku. Čuješ biip i zapneš. Hajde kod ostalih, ali kod Dragosavljevića to je neprocenjiv momenat. Da se hoće bar jednom zeznuti na startu, pa da krene kad i ostali. Iskreno, voleo bih da Stefanović dobije šansu na SP, a nek Marko vesla na EP gde mu ne ide tako loše.

Četvorosed je posebna priča. Ako ćemo ozbiljno da računamo na ovaj čamac, u njemu moraju da budu dokazani veslači kao što su Torubarov i Dragosavljević, dugoprugaš i sprinter. A ostale nek kombinuju. Novaković i Grujić su po meni ispali iz svih ozbiljnih priča.

Kod žena je raspad. Nikolina Mijušković tek dolazi i nju bih izbacio iz kritike, kao i Relićku koja je doputovala nespremna. Prva kritika, forsiranje Dostanićke u nebitnoj hiljadarci i Bedečove na 5.000m. Onda Starovićkino lutanje - prvo dvosed, ali nakon pada Benedek prelazak u jednosed, što je ok. Ali onda - pre par godina hoće u sva tri čamca, sad je u dva oba na 500m, a na prethodnom SP je uzela medalju u K-1 200m. Nek se odluči... Moldovanke baš propale. Problem je i što svi očekuju novu Natašu Janić, a takva se jednom rađa.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby Olimp » 27 Aug 2018, 09:51

Slažem se mislim da Strahinja ima veće šanse na velikom takmičenju od Marka. OK možda je to glupo reći jer ga je Dragosavljević dobio na izbornom nacionalnom takmičenju, ali mislim da Stefanović ima veće mogućnosti za dobar rezultat. I mene mnogo nervira taj loš start, to kao da je boljka svih naših.

Ja se čudim sastavu muškog četverca, mislim da bi ga se moglo malo bolje složiti, upravo od nekih takmičara koji su osvojili medalje u neolimpijskim disciplinama.

I dobro kažeš za Starović žena svako takmičenje nastupa u drugoj disciplini. A očito je najkonkurentija na 200 m. Ali kao tu imamo Relić pa da imamo više konkurentnih takmičara. Ali mislim da je taj pristup pogrešan. Plus naše žene imaju taj problem da su na 200 i 500 m tu Kozak i Carrington, koje su s druge planete.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 27 Aug 2018, 13:07

Mislim da je glavni problem kod žena nedostatak hemije. To su nekad međusobno imale sestre Moldovan; kao i Milica i Dalma, kad ih je trenirao Dalmin suprug. Svaka druga kombinacija je sad (a videli smo i u Riju) na silu napravljena. Relićka i Dostanićka su dosta dobro funkcionisale u mlađim kategorijama i dok se njih dve ne izbore za K-2 500m, teško da u bilo kojoj drugoj grupnoj posadi možemo da očekujemo i šansu za medalju. Po meni Starovićki bi bilo najpametnije da se posveti jednosedu i to samo jednom. Pa koji god da izabere, srećno joj bilo. Ovo sedenje na više stolica joj nikako ne prija, iako misli da time smanjuje rizik neosvajanja medalje.

Rezultati naših na SP (čak 7 A finala, od čega 5 u OI disciplinama, pri čemu ne računam nastup (i 7. mesto) Bedeč na 5.000m):

- K-2 500m (M) (Vekić/Torubarov) - 2. mesto
- K-2 1000m (M) (Zorić/Tomićević) - 3. mesto
- K-2 200m (M) (Novaković/Grujić) - 3. mesto
- K-1 200m (M) (Dragosavljević) - 6. mesto
- C-1 200m (Ž) (Mijušković) - 8. mesto
- K-1 500m (Ž) (Starović) - 8. mesto
- K-2 500m (Ž) (Starović/Bedeč) - 9. mesto

Dva A finala u neolimpijskim disciplinama i obe medalje. To dovoljno govori koliko treba boldovana A finala da cenimo.

B finala:

- K-1 200m (Ž) (Relić) - 13. mesto ukupno
- K-1 1000m (Ž) (Dostanić) - 15. mesto ukupno
- K-4 500m (M) (Pajić/Boltić/Holpert/Stefanović) - 16. mesto ukupno
- K-1 1000m (M) (Hančovski) - 17. mesto ukupno

Bez plasmana u B finale:

- K-1 500m (M) (Zdelar)
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby Olimp » 27 Aug 2018, 13:46

Ja sam nekako mišljenja da bi baš trebalo forsirati te četverce, a pogotovo u ženskoj konkurenciji.
Jednostavno kako rekoh pored Kozak i Carrington nema nekih naročitih šansi za medalju, plus što je u četvercima generalno slabija konkurencija.
Samo tu treba uigranosti, a naši stalno mijenjaju discipline.
Mislim da su naše žene sve solidni kajakaši ali da niko od njih nije realno kvalitetom za medalju u K1, a ni K2 ali da se od većeg broja solidnih kajakaša može napraviti dobar četverac.

Također nije mi jasno da Vekić i Torubarov nisu uključeni u četverac nego tavore u neolimpijskoj disciplini.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kajak i kanu

Postby Milutinov Tata » 27 Aug 2018, 17:37

Ako me secanje sluzi pre 4 godine nasi su bili fenomenalni na SP, ali na kraju u Riju nije bas bilo veselo. Mozda sada bude drugacije. Vazno je sledece godine izboriti vize za OI, a sada videti ko sta da vesla. NIje mi jasno da se nesto ne proba sa Novakovicem i Grujicem, ostali su u 200m, a to vise nije OI disciplina, ne vidim ni njihov interes da se tu zadrzavaju sem uzimanja medalja na velikim takmicenjaima, ali bez OI nije to to. Cetverac ocito treba da pretrpi neke izmene, da li neko od njih dvojice da uskoci, ili neko iz dvojca koji je osvojio srebro, treba napraviti konkurentan camac, ocito da imamo potencijala, ali treba to na vreme odraditi zbog uvezbavanja i medjusobne hemije. Tomicevic i Zoric su uzeli medalju, odlicno polufinale i losije finale, ne moze se reci da "padaju", videcemo sledece godine. Dragosavljevic je tu negde, ne bi smeo da omasi vizu.

Kod devojaka drago mi je za Nikolinu da je usla u finale, verujem da moze da ode na OI, a za 2 godine ce biti mnogo bolja nego danas. Za razliku od muskaraca kod devojaka za K4 bas i nema mnogo izbora za tim, mozda probati i videti ima li sanse da to funkcionise ili ne. Za dvojac smo u Riju tumbali ekipe i nista nismo napravili zato treba preseci na vreme, videti tokom naredne godine ko je veci adut i forsirati taj dvojac. Starovic nije bila losa sada na 500m jeste da je tesko osvojiti medalju, ali meni deluje da tu ima vece sanse nego u sprintu.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Kajak i kanu

Postby cole » 13 Nov 2018, 21:25

Seniorke na pripremama u Bačkoj Balanci

Trener Miroslav Rodić pozvao
5 kajakašica (Milica Starović, Nikolina Moldovan, Kristina Bedeč, Marija Dostanić i Biljana Relić), i jednu kanuistkinju (Nikolina Mijušković) na početak priprema za narednu sezonu.

-Prvi utisci su pozitivni. Devojke su došle spremne, vidi se da su dobro radile u klubovima od početka priprema. Važno je da je voljni momenat pozitivan. Ulazimo u ritam treninga, i svi se u grupi nadamo da će rezultati ovakvog rada da budu pozitivni - ocenio je Miroslav Rodić posle tri zajednička treninga.


Fokus će biti da se formira kvalitetan četverac koji bi na SP2019 izborio vizu za Tokio2020.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 14 Nov 2018, 07:50

E da, Sibinkić od kako je došao, forsira se priča da će fokus biti na četvorosedima. Sad će to i da se sprovede.
U principu, nema mnogo toga da se izgubi, naročito kod žena, pa ovo možda i nije loša ideja. Nisam još uvek pogledao sistem kvalifikacija, ali ako bude kao u Riju, plasman četvoroseda na OI bi trebalo da znači i automatski plasman pojedinih jednoseda i dvoseda, pa bismo mogli odjednom da rešimo problem, kad je reč o samom plasmanu većeg broja posada na OI.

Baš sam se prijatno iznenadio kad sam video da se Rodić vratio na "mesto zločina". Čovek je dokazao da ''zna znanje'' i dobro je što je njegov povratak ostvaren bez ikakve pompe. Očigledno je neko ko želi dobro srpskom kajaku i ima moć, lupio šakom od sto. Voleo bih i da se Gagi Plavšić vrati jednog dana u srpski kajak, ali to je danas već malo teže ostvarivo.

Ono što bode oči jeste jako mala baza vrhunskih i kajakaša i kajakašica. Na kajakašice smo i navikli da je 4-5 imena u opticaju, ali nakon izbacivanja K-2 200 iz programa i neočekivao slabog proboja Dragosavljevića na svetskom nivou, veliki je neuspeh da imamo samo jednu mušku posadu u svetskom vrhu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby cole » 09 Dec 2018, 22:02

Orlovi na snegu u Belmekenu

Najbolji srpski kajakaši visinske pripreme za sledeću sezonu obavljaju u Belmekenu, trening centru na bugarskoj planini Rila. Reprezentativni trener muškog tima Uroš Pavlović i Milan Đenadić, i Miroslav Rodić koji radi sa ženskim delom ekipe na tronedeljne pripreme su poveli 16 takmičara. Na priremama su: Marko Tomićević, Milenko Zorić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov, Simo Boltić, Marko Dragosavljević, Ervin Holpert, Milica Starović, Nikolina Moldovan, Biljana Relić, Kristina Bedeč, Marija Dostanić, te mlađi seniori Anđelo Džombeta, Strahinja Stefanović i Nikola Rasulić.

– Uslovi su fenomenalni za treninge u zimskom periodu. Nadmorska visina od 2.000 metara je idealna za ovu vrstu priprema. Na raspolaganju su nam baze, sala sa ergometrima, vrhunske teretane, kao i staze za trčanje i planinarenje. Cilj ovih priprema je povećanje aerobije, rad na velikoj nadmorskoj visini i podizanje snage. Sve je to uvod za januar kada idemo na Roglu na nordijsko skijanje. Zadovoljni smo kako zalaganjem takmičara, motivacija je na visokom nivou – rekao je trener Uroš Pavlović.


Baš me zanima ko će biti u muškom k4, s obzirom na maks 6 kajakaša na OI, Dragosavjević bi trebao biti siguran za k4.
Vidjećemo šta će biti sa sprinterima i da li su oni uopšte u opticaju za k4 jer na pripremama nema ni Grujića ni Novakovića.

Kod žena je po meni jedina nepoznanica k2, k1-200 Relić, k1-500m-Starović te k4-500m-Starović/N.Moldovan/Dostanić/Bedeč
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Kajak i kanu

Postby cole » 05 Jan 2019, 20:31

User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Kajak i kanu

Postby cole » 21 Apr 2019, 12:35

Seniori pokazali odličnu formu na Erreà Kupu Srbije

Seniorski reprezentativci potvrdili su na Kupu da su u odličnoj formi pred početak međunarodne takmičarske sezone.

Dame
Prvi takmičarski vikend veoma uspešan je bio za Milicu Starović koja je osvojila dve zlatne medalje: na 500 i 200 metara.
200
U finalu takmičenja na najkraćoj deonici, Milica je trijumfovala (42.59) ispred Biljane Relić i Marije Dostanić.

500
Do zlata na 500 metara (1:58.1), Milica je stigla ispred Kristine Bedeč i Nikoline Moldovan.

1000
Na najdužoj deonici prvo mesto osvojila je Kristina Bedeč (4:33.3), drugo mesto pripalo je Evi Barti, dok je treća kroz cilj prošla Sandra Polovina.

Muškarci
U muškoj konkurenciji nije nedostajalo uzbuđenja, a s obzirom na konkurenciju na startu, finalne trke u konkurenciji seniora na Kupu Srbije ni po čemu nisu zaostajale za velikim međunarodnim takmičenjima.

200
U finalu najkraće deonice, čak petorica takmičara kroz cilj su prošla u razmaku od samo osam desetih delova sekunde. Trijumfovao je Marko Dragosavljević (36.16), ispred Nebojše Grujića i Strahinje Stefanovića.

500
Zlatnu medalju u trci na 500 metara osvojio je Stefan Vekić (1:48.0), srebro je pripalo Marku Dragosavljeviću, dok je kao treći kroz cilj prošao Ervin Holpert.

1000
U finalu najduže discipline, slavlje srpskim reprezentativcima pokvario je gost iz Bugarske, Miroslav Kirčev koji je osvojio prvo mesto (3:52.9). Drugo mesto pripalo je Marku Tomićeviću, dok se na najniži stepenik pobedničkog postolja popeo Bojan Zdelar.

Seniorska reprezentacija sezonu međunarodnih takmičenja počinje na prva dva Svetska kupa, u Poznanju (23 – 26. maj) i Duisburgu (30. maj – 02. jun). Posle toga slede Evropske igre koje se ove godine održavaju u glavnom gradu Belorusije (21 – 30. jun). Glavni cilj sezone pred nama, svakako je Svetsko prvenstvo u Segedinu (21 – 25. avgust) na kojem se izbaraju norme za učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine.


KSS
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 21 May 2019, 14:28

Od četvrtka do nedelje u Poznanju će biti održan 1. SK u sezoni. Šarolike su posade, eksperimentiše se.
Dragosavljević i Torubarov u sastavu četverca, po mojoj želji. :D

Sastav naših seniora:

200m
K1-200 Marko Dragosavljević
K1-200 Strahinja Stefanović

K1-200 Milica Starović
K1-200 Marija Dostanić

500m
K1-500 Ervin Holpert
K1-500 Marko Tomićević

K1-500 Milica Starović

K2-500 Stefan Vekić, Vladimir Torubarov
K2-500 Simo Boltić, Nikola Rasulić

K2 MIX – 500 Kristina Bedeč, Ervin Holpert

K4-500 Nebojša Grujić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević

K4-500 Milica Starović, Nikolina Moldovan, Kristina Bedeč, Marija Dostanić

1000m
K1-1000 Marko Tomićević
K1-1000 Milenko Zorić

K1-1000 Kristina Bedeč

K2-1000 Anđelo Džombeta, Mihailo Subotić
K2-1000 Simo Boltić, Nikola Rasulić
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby Olimp » 21 May 2019, 23:09

Zorić i Tomićević ne nastupaju u dublu nego u singlu??? Da li su oni poludjeli?
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 24 May 2019, 07:32

Olimp wrote:Zorić i Tomićević ne nastupaju u dublu nego u singlu??? Da li su oni poludjeli?

Vežbaju. :biggrin:
Pretpostavljam da je to na insistiranje Tomićevića, kome su medalje u jednosedu velika neostvarena želja.
Zorić sigurno ovo nije želeo. A sad ćemo videti i zašto.

Tomi je bio 3. u svojoj kvalifikacionoj trci (4s iza Jurenije) i plasirao se u pf, dok je Zorić bio 6. (preko 4s iza prvoplasiranog Polsena) i izvisio je. Zorić je čini mi se bio 6. i na skoro održanom državnom Kupu. Nek se ubuduće obojica drže dvoseda. :laugh:

U jednosedima na 200m u svojim grupama Stefanović 2. (čak skoro ceo sekund iza Lajama Hita), a Dragosavljević 4. (pola sekunde iza prvoplasiranog nekog drugog Britanca).
Starovićka (čak 1.8s iza Šveđanke) i Dostanićka (0.8s iza druge Šveđanke) zauzele po 2. mesto u svojim grupama u istoj disciplini. Sve četvoro u pf.

Dragosavljević je pre početka takmičenja dobio potvrdu Evropske kajakaške asocijacije da mu je i zvanično dodeljena srebrna medalja sa prvenstva Evrope 2017. godine u jednosedu na 200 metara, jer je prethodni vlasnik srebrne medalje, Bence Horvat iz Mađarske suspendovan zbog pozitivnog doping testa na zabranjenu supstancu EPO.
:okk:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests