Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 14:15

Timski sportovi:

Sigurni na OI:

-odbojkasice
-vaterpolisti
-basketasi

Kvalfikacije:

-kosarkasi
-kosarkasice
-odbojkasi
-rukometasice


Kosarkasi i kosarkasice imaju maltene zicer da se plasiraju, rukometasice solidne sanse, dok odbojkasi verovatno imaju najmanje jer moraju dobiti Francuze...

Sve u svemu, ukoliko bismo imali 6 timova, to bi bio bas dobar rezultat, 7 bi bila perfekcija.


Treba pomenuti i rukometase koji teoretski mogu izboriti kvalifikacije jer konkurencija za 2 mesta nije prevelika, eventualni prolaz u drugu fazu i neko 4. mesto u grupi ispred Ceske bi nas moglo dovesti u kvalifikacije, mada sumnjam da bismo i prosli da ih igramo.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 11 Dec 2019, 14:52

Sto se muskog rukometa tice, Danska je vec na OI kao svetski prvak. Tamo su za sada i Japan kao domacin, i Bahrein i Argentina kao kontinentalni prvaci. U isto vreme kada i evropsko, igra se i africko prvenstvo, i tamo ce se pobednik plasirati direktno na OI.

U kvalifikacijama preko plasmana sa SP su Norveska, Francuska, Nemacka, Svedska, Hrvatska i Spanija.

Evropa ce dati jos jednog direktnog ucesnika OI - evropskog prvaka i jos dve kvote za ucesce na turnirima ce dobiti dve najbolje plasirane selekcije sa EP koje vec nisu izborile plasman preko SP. Pored nasih, za ta dva mesta su u konkurenciji i Slovenija, Madjarska, Island, Rusija, Severna Makedonija, Crna Gora, Poljska, Belorusija, Ceska... bice zajebano, ne bih se slozio da konkurencija nije velika.

Principi su isti kao i kod devojaka. Ako vec ne mozemo da osvojimo EP :biggrin: , mislim da bi za nas najbolje bilo da ga osvoji Danska, a da finalista bude neka ekipa koja nije obezbedila plasman na turnire preko SP, ili da EP osvoji neka od ekipa koje nisu obezbedile plasman. Onda bi se na nju prenela kvota evropskog prvaka, pa i dalje ostaju jos dve slobodne kvote. Ako neko od NOR/FRA/GER/SWE/CRO/ESP osvoji ili bude u finalu porazen od Danaca, mislim da se onda njihova kvota sa SP prebacuje na osmoplasiranu ekipu SP, to je bio Egipat, a to nama ne koristi previse.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5078
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 16:47

Tek sad vidim da si napisao maltene isto sto i ja na temi zenskog rukometa.


Jeste da na prvu deluje da je konkurencija velika, ali fora je sto su Island, Madjarska i Rusija zajedno u grupi sa Danskom i sto ce tu dve u startu da otpadnu iz trke.

Mi ako prodjemo ovu nasu prvu grupu, mi cemo da se borimo za mesto u kvalifikacijama sa dve ekipe koje prodju iz grupe B (Austrija, Ceska, Ukrajina, Makedonija). Ako pobedimo te dve selekcije koje prodju i zavrsimo cetvrti u grupi, idemo sigurno u kvalifikacije.

Ja mislim da to nije neizvodljivo, niko od tih ekipa nije preterani bauk.


Sa druge strane ce proci Slovenija i jedna od navedenog tria gore, ali sumnjam da ce obe biti u top4 npr. pored Francuske, Norveske, Svedske i Danske.

Nas cak i peto mesto u toj grupi drugoj moze odvesti u kvalifikacije ako bi Slovenija i ta jos jedna bile pete i seste u drugoj grupi.

Nije toliko tesko koliko izgleda.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 11 Dec 2019, 16:50

Уз дужно поштовање Пите, (бановаћу те сутра за ону квоту 9 :biggrin: ) ти си баш оптимиста што се тиче мушког рукомета... Схвати, нема квалитета. Нема тима. Репрезентација је већ 7 година терет. Некада смо имали у пуној снази Момира, Вујина, Никчевића, Станића... па смо могли очекивати медаљу. Данас имамо ништа.


Жене јесу позитивно изненадиле, али је то нажалост посљедица пада квалитета у женској конкуренцији, смјене генерација и да су коначно тим. Не омаловажавам успјех, али превише сам разочарења доживио пратећи наш рукомет, да је нажалост стање такво какво је. Данас, немамо ни једног врхунског талента.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31386
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 16:51

Ma dobro, nemamo tim, sva sreca pa ga Austrija i Ceska imaju... :roll: :roll:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 11 Dec 2019, 16:53

Ваљда имамо некакво достојанство да се не поредимо са европским шкартом. Могли би онда и са Албанијом и Кипром. :okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31386
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 11 Dec 2019, 16:53

Hm, onda ovo sto Pit kaze ima logike i neke sanse, ako se ovi ostali usred otvaranja kostura prethodno iskolju izmedju sebe, ali znajuci da mi u rukometu uvek sami sebi zakomplikujemo ili se useremo u zivot, bojim se da je sve to na dugom stapu. Videcemo.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5078
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 16:54

grobar_Zvornik wrote:Ваљда имамо некакво достојанство да се не поредимо са европским шкартом. Могли би онда и са Албанијом и Кипром. :okk:


Pa sa tim, kako ti kazes skartom, cemo se boriti za mesto u kvalifikacijama.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 16:56

Foteljas wrote:Hm, onda ovo sto Pit kaze ima logike i neke sanse, ako se ovi ostali usred otvaranja kostura prethodno iskolju izmedju sebe, ali znajuci da mi u rukometu uvek sami sebi zakomplikujemo ili se useremo u zivot, bojim se da je sve to na dugom stapu. Videcemo.



Matematika jednostavno.

Trebas pobediti Belorusiju, Crnu Goru i dvojac koji dodje iz ove grupe B koju sam naveo. (Ceska, Austrija, Makedonija, Ukrajina)

Zreb nam se bas bas fino namestio, da smo stimali, ne bismo bolje nastimali. Ne mozes pobediti ove cetiri selekcije, nemas sta da trazis u kvalifikacijama, prosto.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 11 Dec 2019, 16:57

Мој пост се односио на пласман на велико такмичење. Не обезбијеђивање квалификација.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31386
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 11 Dec 2019, 17:00

Не обезбијеђивање квалификација.


Ono, svako od nas bi voleo da osvojimo EP, pa da odemo direktno na OI, ali Pit je ovde napisao neki scenario za kvalifikacije koji i nije toliko nerealan kada se bolje razmotri.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5078
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 17:05

grobar_Zvornik wrote:Мој пост се односио на пласман на велико такмичење. Не обезбијеђивање квалификација.


Pa ti diskutuj sa nekim drugim o tome, ja bi bio sasvim zadovoljan da se ekipa plasira prvo u kvalifikacije na OI, pa ako se otvori sansa i za turnir, bila bi ogromna stvar.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 11 Dec 2019, 17:07

Нигдје нисам рекао да не би. Дигресија се односила да ми немамо квалитет за пласман на ОИ.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31386
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 17:13

A cuj, tako i u zivotu nekad mislis da nemas kvalitet za neku devojku, pa zavrsis sa njom...

Malo srece i upadnes... Konkurencija nije velika. Sve zavisi od nas, nije bas da nemamo nikakav individualni kvalitet.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 11 Dec 2019, 17:24

To da li imamo kvalitet ili ne, druga je stvar. Kada se dodje na kvalifikacioni turnir, onda je to otvoreno, jedna utakmica, neko moze da ima dobar a neko los dan.
I Makedoniji je onomad bio otvoren put na Olimpijadu, pa ih je Tunis iznenadio.


Sto se tice EP:

Iz nase grupe posle prve faze prodjemo mi i Kroasani (vec su u kvalifikacijama za OI), iz B verovatno Cesi i Makedonci i iz C Spanija i Nemacka (obe ekipe vec u kvalifikacijama). Ako ne bude nekih velikih iznenadjenja (mada ce ih verovatno biti, tako da je nezahvalno vec sada prognozirati), mi sa pobedama nad Makedonijom i Ceskom mozemo da uhvatimo 4. mesto u grupi druge faze (iza Spanaca, Nemaca i Hrvata za koje je ocekivati da ce biti ispred nasih).

Iz drugog dela kostura, iz D prodju Francuska i Norveska (obe ekipe su vec u kvalifikacijama), iz E Danska (vec je na OI) i ko god zeli iz tria Madjarska/Island/Rusija, nama je bitno to da ce odavde odmah otpasti dve ekipe, i iz F Svedska (vec je u kvalifikacijama) i Slovenija. Nama je samo bitno da ovde ne bude nikakvog iznenadjenja, odnosno da se na prve cetiri pozicije nanizu Danska, Francuska, Norveska i Svedska, kojim god redom zele.

Mi bi onda osvajanjem 4. mesta u svojoj grupi isli u olimpijske kvalifikacije bez ikakvih problema. Sto kaze Pit, cak bi mozda i kao petoplasirani u svojoj grupi imali sanse.

Ima logike, ali videcemo. Kljucno je da mi ne kiksamo, a da ostali ne iznenade (pozitivno ili negativno).
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5078
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest