Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 16 Apr 2019, 09:02

Olimp wrote:Kad već to radimo, onda skauting treba biti bolji i uzeti gotov, kvalitetan proizvod koji je kapacitet za olimpijsku medalju (ala Pešalov Hrvatima) ili uzeti supertalentiranog klinca koji ima enorman potencijal (kao Madari nama Natašu). Istina postoje mnogo bogatiji savezi i zemlje, ali Srbija kakva god da je spada u gornju trećinu po bogatstvu kad je riječ o cjelokupnoj populaciji svijeta. Ima tu siromašnijih zemalja po kojima se može rovariti.

Takvih potencijala koji su gotovo sigurna medalja na OI, je jako malo u svetu, računajući sve sportove. Plus, svaki savez se trudi da takve sportiste čuva kao oči u glavi. Neretko se dešava da neko iz bivših kolonija počne da nastupa za zemlju maticu jer dolazi u perspektivne sredine u kojima se govori istim jezikom; da Turska, Azerbejdžan, Švedska i Norveška milionima i azilom za celu širu familiju odobrovolje asove. Šta mi tu imamo da damo? A svi hoće samo najbolje sportiste.

Sa druge strane imaš nebrojeno primera da Srbi iz Crne Gore ili Hrvatske iz političkih razloga ne smeju da nastupe za Srbiju, iako bi sigurno imali bolju budućnost nastupajući za boje koje su im u srcu. A ovo bi u praksi trebalo da bude neuporedivo lakši način za pojačavanje srpskih selekcija, od dovođenja gore pomenutih stranaca, pa opet ne funkcioniše kako treba.

Suviše je tu komplikovanih odnosa i odluka, da bi se sportisti kupovali kao na pijaci. Ponekad se desi da male i ne previše bogate države ućare kao u primerima što si naveo, ali to je više izuzetak nego pravilo. I mi smo uzeli dokazanog asa, Dalmu Benedek, pa ništa ne uradismo sa njom u Riju.

Kod nas u javnosti i dalje vlada stav da se stranci ne dovode po svaku cenu. Sutra da hoćemo, mogli bi da dovedemo dvoje nikakvih Afrikanaca koji bi za 10 dana mogli da obore 10 državnih rekorda u atletici, ali koja bi bila svrha toga...Turci na kilo uvoze najtalentovanije Afričke trkače, pa su i dalje daleko od svetske sile.

Mađari su iskoristili rasulo u našem sportu, da ih vidim sad što nam ne uzmu ''svoje'' vrhunske plivače...
Sa druge strane, da ne likujem previše, mala Vilagoš je dobila ponudu mađarskog atletskog saveza, iskreno se nadam da će da je odbije. A plivačica Seke Zita već nastupa za Mađarsku. Neke stvari se prosto ne mogu sprečiti...BiH to najbolje zna...

Ne znam, ako ti misliš da je Kadzaja kapacitet za medalju u Tokiju, ja sam poprilično ubijeđen da nije.

Da ti odgovorim pitanjem. Da li ti misliš da su vaterpolisti 100% osvajači medalje ili recimo basketaši? Ja mislim da nisu.
Svaki osvajač svetske medalje u olimpijskoj disciplini je kapacitet i za olimpijsku medalju, samo neko iz prvog a neko iz drugog plana. Moramo biti strpljivi i radovati se svakoj velikoj medalji, a da olimpijska medalja bude kruna tog radovanja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 16 Apr 2019, 12:11

Организациони одбор ОИ Токију направио велике измене у систему такмичења у кошарци и у баскету 3 на 3

Промењени су формати такмичења на кошаркашким турнирима у Токију 2020. Организациони комитет Олимпијских игара донео је промене, са циљем да се смањи оптерећење играча, али и да се избегне „бирање“ противника.

У мушкој и женској конкуренцији 12 тимова који изборе пласман на Олимпијске игре биће подељени у три групе одакле ће најбоље две екипе у четвртфинале, заједно са два најбоља трећепласирана тима. Дакле, у само шест утакмица један тим ће узети злато, у само пет доћи до медаље. На претходним турнирма било је потребно осам мечева за титулу.

Како би играчи имали што више времена за предах планирана су по два дана паузе између утакмица у групној фази и по дан паузе у елиминационој рунди! Претходни систем такмичења (две групе по шест тимова) омогућавао је екипама да потенцијално бирају ривале у квалификационој фази. Сада ће свака утакмица бити важна, а после групне фазе следи жреб.

Када је у питању турнир у баскету 3x3, осам екипа ће играти једна против друге у четири дана (два меча дневно). Такмичење наставља шест најбољих екипа, с тим што се два првопласирана тима директно пласирају у полуфинале.


Za košarku je sad dosta teško reći da li je ovo dobro ili ne, ali u basketu je super sistem za nas. Prvo, opipaš puls svima, pa je manja verovatnoća da te neko lošiji iznenadi u eliminacionoj fazi. I drugo, ako smo i dalje jaki kao pre, onda neće biti previše problema da u grupnoj fazi budemo među dve najbolje i tako izbegnemo to famozno četvrtfinale.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 16 Apr 2019, 16:10

I meni izgleda da je za "basketase" ovo bolja varijanta, kao sto si napisao grupna faza bi trebala biti samo opipavanje pulsa i tempiranje forme za zavrsnicu.

Sto se kosarke tice ovo mi se nista ne svidja, mada je ideja OK posle svega sto se desavalo u Londonu i Riju. Ovo mi vise izgleda kao da su hteli da odobrovolje NBA igrace, da im "smanje" napore.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29589
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 16 Apr 2019, 18:50

Потпуно ретардиран систем за кошарку.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby jabukamen » 25 Apr 2019, 17:35

Facebook stranica ATLEX prenosi:

VAŽNO OBAVEŠTENJE

Posle obavljenog razgovora sa gospodinom Obradović Milošem, predstavnikom USSS, želim da vas informišem da ove godine naša zemlja, sa svojim studentskim reprezentacijama neće učestvovati na Letnjim univezitetskim igrama, koje će se od 08-13. jula održati u Napoliju.

S poštovanjem,

Slobodan Popović
Sportski direktor


Bez komentara.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 26 Apr 2019, 07:27

Pretpostavljam da je bahacenje Sinise Jasnica razlog kaznjavanja sportista. Tako valjda hoce da ustede pare koje je taj kriminalac procerdao. Samo kod nas ovo ima, da dva puta ojadis drzavu na slicnu foru i da onda i dalje stoji veliko pitanje da li te ceka zasluzena robija.

Inace, nasi atleticari pored univerzijade, nece videti ni EI, jer je juce odluceno da na tom takmicenju mogu da nastupaju samo predstavnici 24 najbolje evropske drzave, a nas tu nema.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 07 May 2019, 23:06

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 23 May 2019, 06:42

Druge Evropske igre održaće se od 21. do 30. juna u Minsku.

Srpski tim za Minsk trenutno broji 65 sportista u 12 sportova: basket 3X3 (muški i ženski tim), biciklizam, boks, badminton, džudo, kajak, karate, rvanje, sambo, stoni tenis, streljaštvo i streličarstvo.

Takmičenje u Minsku biće zvanično Evropsko prvenstvo za džudiste, kajakaše i boksere.

Informacije u vezi ovog lepog i ne više beznačajnog takmičenja su jako šture. U čak 8 sportova ove EI će imati kvalifikacioni karakter za OI. Nadam se da će uskoro izaći i spisak naših takmičara po disciplinama.

Na prvim EI, održanim pre 4 godine u Bakuu naši su zauzeli odlično 12. mesto sa bilansom 8-4-3 (15).
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 23 May 2019, 07:34

Gledao sam malo kako se u kojem sportu kvalifikuje za OI sa evropskih igara, ali generalno em malo sportova nudi direktan plasman em i ti koji nude je premalo kvota uglavnom samo jedna.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 30 May 2019, 08:11

Napisasmo da je Anja Crevar peti putnik. Nažalost, ona je četvrti, dok je strelac Milutin Stefanović peti. Čestitke Milutinu!

Image
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 30 May 2019, 09:09

Pa nije još riješena situacija sa Sabom, ili sam nešto propustio? Fina mu može odbiti dati dozvolu.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 30 May 2019, 09:29

Dečko ne želi više da pliva za Srbiju. A i Drobac je rekao da mi tu ništa ne možemo. Dovoljno informacija.
Papirologiju će naknadno da odrade.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 07 Jun 2019, 08:16

Definitivno je gotovo oko Saboa, momak ce ubuduce plivati za Madjarsku:

http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.html:799061-SVETSKA-FEDERACIJA-USVOJILA-ZAHTEV-Sabo-pliva-pod-zastavom-Madjarske

Sta da se radi... I da nije otisao zbog losih uslova, licemerno bi bilo da ga sad nesto osudjujem, kada je toliko nasih sportista rodom iz BiH i Crne Gore. Valjda nam se ovo ubuduce nece ponavljati.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5015
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 07 Jun 2019, 10:26

Нек се носи...
По мени прилично безобразно са његове стране... могао је сачекати на одлуку након ОИ или је донијети прије 2 године.

Питање за вас боље упознате.... видим да су рукометашице избориле пласман на СП... шта је потребно да ураде да би избориле визу за ОИ? (хипотетички, чисто сумњам да су то у стању)
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Tufi » 07 Jun 2019, 10:33

Prvo moraju uci u top 6 na prvenstvu tj moraju biti medju 6 onih koje se vec nisu plasirale
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests