Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Lakerit » 09 Dec 2020, 02:25

Медаља можда и буде али не златних.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Radonjaa » 09 Dec 2020, 03:26

Lakerit iskusno obara očekivanja :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13225
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 09 Dec 2020, 08:05

Sad je preteško dati bilo kakve prognoze. Mnogih takmičenja nije bilo, ne znamo koliko su stari asovi kvalitetno radili i da li su se pojavile neke nove dovoljno preteće snage. Kod nas manje više sve znamo (mislim da je Olimp sve poklopio), ali ostatak sveta je velika nepoznanica.
Generalno, pred Rio sam smatrao da je realnost nekih 6 medalja, 4 u pojedinačnoj i dve u ekipnoj konkurenciji. OI su to, dve medalje gore ili dole. I sada smo tu negde sa kvalitetom kandidata, jesmo stariji ali to nikako ne mora da znači smo i lošiji. Sa druge strane, ni samo četiri medalje na kontu neće biti iznenađenje. Setimo se Rija, u jednom trenutku bi 90% Srba potpisalo ta 4 odličja.

Novak je na prethodne 3 olimpijade najmanje šanse imao u Pekingu. Ovaj put, te šanse će biti manje nego ikad, nažalost. Njegov eventualni neuspeh sledeće godine neće biti nikakvo iznenađenje, a kamoli šok, što je bio prethodna dva puta.

Edit: Dodao bih još na listu potencijalnih kandidata možda i Milicu Starović i Andreu Stojadinov, ako nju pošalje džudo savez. Možda i Staša Gejo upadne ako se neko povredi ili dođe do neke realokacija kvota, nikad se ne zna, među prvima je ispod crte.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 09 Dec 2020, 09:11

Lakerit wrote:нити одбојкашице, нажалост оне су пропустиле велику прилику на ОИ 2016 за злато.


Sto se odbojkasica tice, one tesko da su bile u "velikoj prilici za zlato 2016". Ako me secanje sluzi, na temi za tipovanja ubedljivo najmanje ljudi je bilo prognoziralo da ce odbojkasice uopste i uzeti bilo kakvu medalju, a kamoli da ce igrati finale. Jednostavno, stigao ih je umor, protivnice je kenjalo kao nikad i pride sto i danas mislim da je dobar deo kosookih devojaka igrao taj mec nafiksan. Tijana je imala tek 19 godina tada...
Velika prilika za zlato ce im biti upravo sada, jer su daleko iskusnije i uigranije, upravo na toj Olimpijadi u Riju su napokon stekle taj osecaj da mogu da igraju i da pobede bilo koga (sto ranije nije bio slucaj), a opet gro tima naredne godine nece biti prestar (sem naravno Maje).
Pisao sam vec da ono cega se plasim u vezi sa odbojkasicama je sto ce se verovatno napraviti medijski hajp da moraju da uzmu to zlato i da ce sve sem njega biti neuspeh i da se ne slome pod tim pritiskom (bas kao sto je bio slucaj sa kosarkasima na proslogodisnjem SP). Takodje, pribojavam se i boginje Fortune, jer nas je u zadnja dva finala SP i EP umela obilato da pogleda u odlucujucim setovima.


octopus wrote:Kod nas manje više sve znamo (mislim da je Olimp sve poklopio), ali ostatak sveta je velika nepoznanica.


Lepo receno. Dosta toga zavisi i od protivnika i u kakvim ce oni sastavima i formama doci. Nije isto ako se NBA igraci pojave ili ne pojave na kosarkaskom turniru. Pitanje je sta ce biti sa ruskim olimpijskim timom.


Mislim da je Perate u pravu kada kaze da realno nikada pre nismo imali toliko kandidata za medalju. Ono sto je nasa prednost je upravo to iskustvo. Najveci deo favorita za medalje cinice nam prekaljeni sportisti sa preko 30 godina, koji su vec uzimali olimpijske medalje i ucestovali na po jednom pa i vise olimpijskih turnira. Za dobar deo njih Tokio ce oznaciti kraj aktivnijeg bavljenja sportom. Ako kao takvi nisu u stanju da upecaju bar 2-3 zlata i nekih 6-8 medalja, onda im ni ne treba castan oprostaj od karijere.

E sad, iako je tek za to rano spekulisati, bojim se da za Pariz 2024. necemo imati ni izbliza ovoliko potencijala za medalje, s obzirom kako stvari stoje. Tu je Lakerit u dobroj meri osnovan sa svojim pesimizmom...

Edit: I da, cini mi se da mnogo mracite za Novaka. Ne kapiram zasto iz ove perspektive on ne bi bio legitimni kandidat za (zlatnu) medalju. Jeste imao dva kiksa, ali valjda ce tim pre biti vise motivisan da napokon uzme i taj poslednji trofej koji mu nedostaje.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Lakerit » 09 Dec 2020, 10:13

Radonjaa wrote:Lakerit iskusno obara očekivanja :biggrin:


Мислим да сам прилично реалан што се тиче златних медаља. Могуће да узмемо и рекордан број медаља али неће бити пуно златних.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Olimp » 09 Dec 2020, 10:33

Meni isto nikako nije jasno kako možete ne-smatrati Novaka prvim favoritom olimpijskog turnira. Kažem sve je moguće, igra se na dva seta, znači mogućnost iznenađenja je nikad veća, ne bi me iznenadilo da izleti u 1/4 finalu od Medvedeva, Zvereva ili Cicipasa. Ali kad moram birati prvog favorita to je svakako on.

Odbojkašice slična priča, ali ajde one dijele taj status prvog favorita sa Italijom, Kinom i SAD-om. Ono što me najviše brine u vezi njih je da su u prelaganoj grupi i u 1/4 finalu će ići odmah na nekog od tih favorita ili Rusiju koja je također strasno jaka.
Dakle obje ove medalje su više nego upitne, ali su za obje nasi predstavnici veliki favoriti što će potvrditi i kladionice.
Vaterpolisti su u očitom padu, ali nikad ne podcjenjuj srce šampiona. To će biti vjerovatno njihovo zadnje takmičenje i mislim da će biti pripremljeni i naloženi do bola. Mene ne bi iznenadilo da oni uzmu zlato. S druge strane mislim da je njihova medalja "sigurnija" od Novaka i odbojkašica iako su manji favorit za zlato. Nas mogu dobiti Španci i Hrvati, ostali ne.

Ja sam po prirodi skloniji pesimizmu, ne baš kao SrbinPG, ali mislim da je realna moja prognoza o bar 5-6 medalja, i da je realno da uzmemo jedno zlato od ova 4 kandidata. Basketaši su najveća nepoznanica ali ne treba zaboraviti da je tu samo 8 timova od kojih ce 2-3 kvalitetom biti slabiji od onih koji se nece plasirati dakle stvarno je mala konkurencija.

S druge strane ja u borilačkim sportovima ne očekujem previše. Jednu ili dvije medalje, a zlato nijedno. Majdov mi se čini najbliži tome jer je veliki patriot i mislim da će poginuti za tu medalju.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 09 Dec 2020, 10:47

I ja nekako mislim da ce se vaterpolisti prenuti od ova dva prethodna kiksa, da su svesni da ce im ta Olimpijada biti poslednje veliko takmicenje na kome ce igrati zajedno i da ce stoga biti silno motivisani da se okite medaljom za kraj.

Sto se borilackih sportova tice, imam suprotno misljenje od Olimpa. Deluje mi da se tu uz dobar zreb moze dosta uraditi i da ce upravo od njihovih rezultata i uspeha zavisiti i ukupan utisak celog olimpijskog tima. Smatram da bi ipak najmanje dve medalje bile "minimum minimuma" od njih s obzirom na potencijal koji ide na turnir u ta cetiri sporta (Jovana ce u karateu valjda uspeti da potvrdi plasman).
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 09 Dec 2020, 12:52

Kada bih morao, najpre bih novac stavio na predstavnike borilačkih sportova. Em 4 medalje, em može žreb da se otvori, ili dobiješ nekog jakog pa od adrenalina naređaš sve ostale. :biggrin:
A tekvondo je posebna priča, gledajući iz ugla njih dve. Dobiješ anonimusa ili nekog prosečnog u prvom kolu i ako pobediš sledeću borbu, eto te u 1/2f OI!
Naravno, sve je ovo lako reći. Mala povreda ili nepažnja i zbogom četiri, pardon pet godina...

Novak se malo povredi ili ustane na levu nogu ili ga Jelena iznervira ( :D ) ili ti dođe neki super-naloženi patriota i ćao.
Plus, on iz nekog razloga uvek ima nenormalnu tremu na OI. Nisam pesimista u vezi Novaka, ali on više nije stabilan kad gubi (a bogami i kad vodi) kao nekad, dok ovi novi neobuzdano nadiru. Samo sam realan.

Ekipni sportovi su sigurniji jer pojedinac (obično) nema dominantnu ulogu pa se može pregurati dan i sa nečijim lošim izdanjem, ali pojedinac najčešće igra u skladu sa energijom tima. Retki su izuzeci, koji mogu da pokrenu ekipu kad ništa ne ide.

Sve u svemu, treba nam neko brzo zlato da nas digne i eto opet 8 medalja. Tijana ili neko od us..nih strelaca.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Olimp » 09 Dec 2020, 13:39

octopus wrote:Sad je preteško dati bilo kakve prognoze. Mnogih takmičenja nije bilo, ne znamo koliko su stari asovi kvalitetno radili i da li su se pojavile neke nove dovoljno preteće snage. Kod nas manje više sve znamo (mislim da je Olimp sve poklopio), ali ostatak sveta je velika nepoznanica.
Generalno, pred Rio sam smatrao da je realnost nekih 6 medalja, 4 u pojedinačnoj i dve u ekipnoj konkurenciji. OI su to, dve medalje gore ili dole. I sada smo tu negde sa kvalitetom kandidata, jesmo stariji ali to nikako ne mora da znači smo i lošiji. Sa druge strane, ni samo četiri medalje na kontu neće biti iznenađenje. Setimo se Rija, u jednom trenutku bi 90% Srba potpisalo ta 4 odličja.

Novak je na prethodne 3 olimpijade najmanje šanse imao u Pekingu. Ovaj put, te šanse će biti manje nego ikad, nažalost. Njegov eventualni neuspeh sledeće godine neće biti nikakvo iznenađenje, a kamoli šok, što je bio prethodna dva puta.

Edit: Dodao bih još na listu potencijalnih kandidata možda i Milicu Starović i Andreu Stojadinov, ako nju pošalje džudo savez. Možda i Staša Gejo upadne ako se neko povredi ili dođe do neke realokacija kvota, nikad se ne zna, među prvima je ispod crte.

Nisam znao da džudo savez ima pravo izbora, bilo bi super da pošalju Andreu, iako je to teško napraviti kad drugi takmičar ima više poena, i mogao bi to jako zamjeriti.

Ja mislim za Milicu Starović kao i recimo za veslače da oni nemaju šanse ni u ludilu da iznenade sa medaljom, iako je to nezahvalno reci za takmicare koji bi vrlo lako mogli ili trebali ući u finale.
Ali u tim finalima mislim da su oni predaleko od vrha, pogotovo veslači.
U kajaku opet imamo taj maler da nam je najbolji takmičar u najbržoj disciplini gdje je sve moguće.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby octopus » 09 Dec 2020, 14:06

Olimp wrote:Nisam znao da džudo savez ima pravo izbora, bilo bi super da pošalju Andreu, iako je to teško napraviti kad drugi takmičar ima više poena, i mogao bi to jako zamjeriti.

Ja mislim za Milicu Starović kao i recimo za veslače da oni nemaju šanse ni u ludilu da iznenade sa medaljom, iako je to nezahvalno reci za takmicare koji bi vrlo lako mogli ili trebali ući u finale.
Ali u tim finalima mislim da su oni predaleko od vrha, pogotovo veslači.
U kajaku opet imamo taj maler da nam je najbolji takmičar u najbržoj disciplini gdje je sve moguće.

Da, kvota ide na savez.
If an NOC contains more than a single male athlete ranked in the top 22 and a single female in the top 14 of the world ranking list, the NOC can decide which of their athletes obtain the quota places


Slažem se i za Starovićku i za veslače jer je reč o sportistima čiji je zenit bio daleke 2015. godine. Plus, reč je o sportistima opijenim vlasništvom nacionalnog priznanja. Ali, dobro i finale OI je uspeh, čak i kad je medalja daleko. Ovaj put neće biti turista tipa brzohodači, maratonci, Dudaš... i svako ko ode u Rio ima veliki respekt od mene, bez obzira što se zna da ništa neće biti od medalje. No, opet neka nada tinja, da se ne lažemo. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Olimp » 09 Dec 2020, 14:26

Da se razumijemo kad Milica krene u prvi zaveslaj u finalu tih par minuta ću kao mladi majmun se naložiti da možda baš danas sve iznenadi.

Ja živim za to da nas pogodi neki teški user kao Hrvate. Oni su na zadnje 2-3 olimpijade uzeli 3 zlata na prepad. Zlata u streljaštvu Crnogorac i Glasnović i Kolak u atletici. ajde ta Kolak je bar donekle oko vrha u svojoj disciplini a ovu dvojicu je usralo samo tako nikad prije ni poslije nisu osvajali zlata na velikim takmičenjima

Čekam jedan taj naš user ala Nađa Higl na SP u plivanju. Nama je na zadnjih par OI najvece iznenađenje ono srebro Ivane Maksimović. Neki jesu nadmašili očekivanja kao Štefanek u Riju ali to nije to. Ja hoću da npr. veslači uzmu zlato i da to više nikad ne ponove da znam da nas je usralo jednom :)))
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 09 Dec 2020, 14:31

Čekam jedan taj naš user ala Nađa Higl na SP u plivanju.


Neko od kajakasa/veslaca
Ekipa u stonom tenisu.
Mozda neko od dzudista a da ne bude Majdov.
Streljastvo je totalna lutrija.
Neko od atleticara (a da nije Ivana) ili plivaca bi ipak bila potpuna naucna fantastika.

I to je ono o cemu govorimo, ima dosta potencijalnih aduta, a fakticki nema turista ovog puta.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Patriota » 10 Dec 2020, 15:34

Ostajem i dalje kod mišljenja, koje sam već nekoliko puta ovde iznosio, da ćemo pregurati ukupan broj medalja sa prethodnih OI, ako na ovima osvojimo 4 u ekipnim sportovima (u koje ubrajam i basket 3x3). Možda je ovo nekome i malo nerealna zamisao, ali u većini ekipnih sportova sa kojima ćemo učestvovati na OI, uključujući i one za koje se nadamo da će izboriti plasman, ulazimo u krug favorita za medalju. Za razliku od nekih skeptičnih komentara koje su neki forumaši izneli, ipak mislim da je ova konstatacija realnost. Nemoguće je reći da naš vaterpolo tim nije kandidat za medalju, a da vaterpolo reprezentacija npr. Australije jeste.

Kod pojedinačnih sportova svakako imamo više kandidata za odličje nego što je to bio slučaj 2016. godine. Iako kod mnogih pojedinačnih sportova rezultat nekada zavisi od motiva i trenutne inspiracije tokom jednog takmičarskog dana, očekujem da će bar jedan deo njih proraditi i osvojiti medalje. Inače, neka pisanja na ovoj temi da Djoković nije ozbiljan kandidat za medalju, nisu mi baš realna. Kada je reč o pripremama za ove OI, svi parametri pokazuju da je potpuno posvećen Igrama. Nalazi se na prvom mestu ATP liste, išao je u Tokio da igra ATP turnir na kome će se igrati OI i pobedio, uvideo da mu podloga na tom stadionu apsolutno odgovara. Takođe, uvek je malsimalno motivisan u svakoj izjavi o nastupu na OI. I sad treba da unapred kažemo da on nije favorit za medalju, a npr. Cicipas jeste. Neću dalje opovrgavati neke mračne teorije koje su iznete na ovoj temi ali ću navesti samo još jedan primer. Verujem da niko ozbiljan iz streljačkog sporta iz bilo kog dela sveta nece reći da Mikec i Arunović nisu kandidati za medalju u miksu, možda je i ne osvoje, ali niko ne može reći da nisu kandidati.

Takođe, želeo bih da iskažem mišljenje u odnosu na pisanja nekih forumaša kada je reč o isticanju zlatnih medalja. Mi smo isuviše mala zemlja da bi se bavili brojanjem samo zlatnih medalja, za nas je svaka medalja veliki uspeh.

Uključio bih se i u „proročansku“ trku pogađanja, ko od takmičara može iznenaditi u Tokiju. Verovatno zvuči nerealno, ali ja bih se opredelio za Sinančevića. Bacanje kugle je disciplina koja trenutno ima neverovatnu konkurenciju, ali sa druge strane nije ta konkurencija i rezultati od juče, oni traju već neko vreme. Upravo ovaj podatak poredim sa jednom nepobitnom činjenicom. Ako se u obzir uzme statistika poslednjih 10 Olimpijskih igara ili nekih 40 godina unazad (više se ne bih vraćao), samo na jednima(Seul) je za bronzanu medalju bilo potrebno baciti više od Sinančevićevog ličnog rekorda, na ostalih 9 značajno manje od njegovog najboljeg rezultata. Uglavnom na OI turniru u bacanju kugle, većini takmičara po nekom nepisanom pravilu, kako se to kaže, „vežu se ruke i noge“ i samo retki pruže ono što mogu. Zbog svega navedenog navijam sa Sinančevića i nadam se da će u Tokiju nastupiti bez predrasuda, opterećenja i možda napraviti čudo.

Povela se i priča o nekome ko bi mogao da potpuno iznenadi, da osvoji medalju na OI sad i nikad više. Ne bih ponavljao one koji su već pomenuti, a od onih koji do sada nisu navedeni, izabrao bih Ninu Radovanović (naravno ako se uopšte plasira).
Patriota
 
Posts: 39
Joined: 05 Feb 2015, 20:46

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Perate » 11 Dec 2020, 09:17

Po meni je Novak siguran osvajac medalje, videcete vec. Sto manji pritisak na njega veci rezultat, mada ima vremena do tada. Takodje deluje mi neverovatno da basketasi ne osvoje jedno od 3 odlicja uzimajuci u obzir da se do sada za OI kvalifikovalo uz nase, 3 tima koja su znatno slabija od naseg. O vaterpolistima mislim da je suvise i pisati, pa i sam Savic je najavio da se sve fokusira na OI, milion puta je dokazao kakav je trener, ne smemo zaboraviti sta su vaterpolisti uradili za nas.
Sto se tice borilackih medalja, od 3-5 odlicja ocekujem od njih. Tijana Bogdanovic nastupa prvog dana, zamislite ako osvoji medalju kakva ce lavina da krene? Milica Mandic koja se oprasta na ovim OI, mislim da ce se obe vratiti sa odlicjima, ali mislim da je prerano dati takav zakljucak. Nadam se takodje da ce i Majdov kao i uvek obradovati naciju. Sto se tice rvanja, ocekujem ako se Viktor i Zurab budu kvalifikovali da imamo 3 potencijalna favorita, plus dva iz senke. Jovana Prekovic ako se bude kvalifikovala ima veliku sansu za odlicjem. Za kosarkase cemo cekati kvalifikacije, nadam se pred publikom(ako do tada bude stalo ovo) gde mislim da Italijani bas i nemaju neke sanse. Ipak se od njih dosta ocekuje. Od Spanovicke ne znam sta da ocekujem, tako da nikakav zakljucak ne bih mogao doneti za nju. Sto se tice kajaka, sprint trke su u pitanju pa ih ne mogu staviti u kos ozbiljnih kandidata. O strelcima ne smem ni da razmisljam.

Za kraj bih rekao da su ove olimpijske igre jedine koje u dogledno vreme mogu doci do magicne brojke od 10 medalja i barem 3 zlatne, razumem druge clanove da se plase nastupa nasih, ali ja bih rekao sad ili nikad.
Perate
 
Posts: 237
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Lakerit » 11 Dec 2020, 09:57

Вероватно најсигрнија медаља у борилчаким спортовима, могуће златна, је слободним стилом и то је Мићић.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests