Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Baxter Stockman » 11 Sep 2019, 17:58

Ubeđen sam da će Turci dobiti organizaciju jednog turnira. :biggrin:

U principu mnogo toga zavisi kako od ekipa tako i od mesta odigravanja.
Ne bi bilo lepo da dobijemo neku NZ ili Kanadu kao domaćina koji bi bili opasno nabrijani da pred domaćim navijačima prođu na OI.
Mnogo je bolje dobiti evropsku grupu, pod uslovom da nije Zagreb u pitanju :biggrin:

Vidim da se spekuliše o cifri od 3m za organizaciju turnira, ne bi me iznenadilo da se Acko otvori opet...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34235
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 11 Sep 2019, 18:05

Srbija, Brazil, Turska, Dominikana, Kina, Tunis, a igra se u Istambulu… :biggrin:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5114
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby cole » 12 Sep 2019, 17:12

Kako je krenulo biće ekstra ako budemo imali i četiri ekipe u Tokiju.
Košarkaši, odbojkaši i košarkašice će igrati kvalifikacione turnire naredne godine, najlakši posao bi trebale imati košarkašice, a najteži odbojkaši. Što se rukometa tiče tu bi prvo trebalo izboriti plasman na kvalifikaocione turnire, ali to je još uvijek daleko.

Nismo baš dobro krenuli ove godine što se tiče viza za OI ali dobro biće još prilika, važno je da se najbolji naši sportisti plasiraju koji mogu napasti medalju. Ne znam kakve su nam šanse da dostignemo brojku od 100 sportista, no vidjećemo.
Sledeći koji jure olimpijsku vizu su rvači na SP i strijelci na EP mk oružjem.
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby tremi08 » 12 Sep 2019, 19:16

Da li iko veruje da rukometasi u onako losem sastavu I sa zanimljivim trenerom mogu ista da urade? Pa vece sanse imaju rukometasice, uvek nekako ispadnu "slucajno", tako da mozda im se sada posreci (samo ako izbegnemo CG, I protivnice budu oslabljene, a bice nekako).
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Нико Белић » 12 Sep 2019, 22:30

Ваљда се и баскеташи рачунају као тим...
Чујте гласна звона Метохије, Косово је срце Србије!
http://www.youtube.com/watch?v=4klPIhYXxCc

ПартиZан и само ПартиZан...
User avatar
Нико Белић
 
Posts: 1375
Joined: 13 Oct 2013, 20:22
Location: Србија

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 13 Sep 2019, 07:43

Racunaju se valjda, ali njih je svega cetvorica, a taj turnir ipak traje svega cetiri dana, zato ih valjda ne posmatramo kao i ostale "prave" ekipne sportove, iako su u vrhu potencijala za medalju.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5114
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Нико Белић » 13 Sep 2019, 11:31

И четворица су тим...
Чујте гласна звона Метохије, Косово је срце Србије!
http://www.youtube.com/watch?v=4klPIhYXxCc

ПартиZан и само ПартиZан...
User avatar
Нико Белић
 
Posts: 1375
Joined: 13 Oct 2013, 20:22
Location: Србија

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 13 Sep 2019, 11:58

A sad, bio je tim i nasa biciklisticka ekipa na OI 1992, pa se na nju nisu odnosile sankcije, oni su isli na Olimpijadu, a vaterpolisti, rukometasi, kosarkasice i ostali nisu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5114
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 14 Sep 2019, 11:45

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31465
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 14 Sep 2019, 12:07

Nas se to preterano ne tice, jer verovatno kao nosioci sa njima necemo biti u grupi, sem ako ludaci iz FIBA opet nesto ne promene.
Ako drzava da tih 2-3 milionceta, nasa grupa ce se opet igrati u Areni.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5114
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 15 Sep 2019, 11:10

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31465
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Ing8 » 16 Sep 2019, 08:03

Mate Nemes je dobio Svajcarca Vetscha, sledi borba za bronzu, i on bi trebalo da je uzeo normu u rvanju.
Ing8
 
Posts: 62
Joined: 30 Aug 2019, 21:06

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 16 Sep 2019, 08:29



Bravo za naše rvače!

SP uveliko traje, a mi i dalje ne znamo što nema Frisa i Štefaneka.
User avatar
octopus
 
Posts: 5234
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Dexi » 16 Sep 2019, 23:53

Sto se tice oi mada ima jos vremena ,jos se ne zna ni ko putuje sve,po starom dobrom obicaju vec SE pojavio pesimizam u nasim ljudima,nepoverenje.Licno smatram da je 8 medalja veliki uspeh ,najveci u istoriji od 92,maltene nedostajala je jos jedna medalja pa da bude isto kao tri prethodne.Nadam se da cemo ponoviti minimum taj uspeh.Kandidata ima dosta i to je dobro.Djokovic,odbojkasice,basketasi,kosarkasi,vaterpolisti,Ivana,Tijana.to je nesto gde Ocekujem bas medalju.Tu se nsdam da iznenade strelci,kajakasi,u borilackim sportovima.Vidi se da drzava dosta mozda I previse ulaze u sport ,obzirom kakve su nam druge delatnosti lose
Vidim ovde poredjenja sa Hrvatima ,jesu oni objektivno uspesniji po broju medalja,ali koji su to sportovi,jedrenje,veslanje,streljastvo .Sportovi koje objektivno Niko od nas ne prati sem na oi.Vise po meni vrede 4 med.u ekipnim sportovima nego njihovih devet.
Mislim mi imamo vaterpolo,odbojku,kosarku ,tenis,a eto njima to pojedinacni sportovi :biggrin:
Interesuje me koliko se od Hrvata ocekuje medalja ovaj put?Jel I dalje baca Perkovicka?Sto SE tice kvalif.turnira za kosarkase ja ne bih organizovao.Mislim dati 5 mil.a ovamo nema para za lecenje dece,zajebi.Mislim gde god se organizuje da imamo kvalitet da se kvalifikujemo.
Dexi
 
Posts: 17110
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 17 Sep 2019, 08:47

Gledam malo liste i način kvalifikacija za OI u borilačkim sportovima i kako tu stoje naši.
Realno mislim da su nam rvači najveća nada a moglo bi ih i biti najviše. Dva već imamo, a nadamo se još dogodine da prođe Viktor Nemeš o na ovom SP ili kasnije Mićić. Viktor je jako kvalitetan pa ima šanse ali će biti teško jer se dijele dvije kvote na svjetskim kvalifikacijama i još dvije na evropskim.
Na OI nastupa 16 takmičara po disciplini što znači da se sa 3 pobjede dolazi do medalje.
Usput ovo je jedini borilački u kojem se ne ide po renkingu.

Džudo je, kao najcijenjeniji i najmasovniji sport onaj gdje će iči najviše takmičara. Lista se zatvara u maju 2020, ide prvih 18 ali s obzirom da nema dupliranja takkičara iz iste države, ide tu i do 25. mjesta i niže. Majdov bi trebalo da je već sad siguran jer je čak peti, a Milica je čini mi se 16. dakle s dobrim šansama.

Tekvando koji nam je donosio najviše radosti u zadnjim OI ciklusima sada prijeti opasnost da ostanemo bez takmičara. Tu nastupa 16 takmičara, a preko renkinga idu prvih 5. Tijana i Milica su trenutno 6. dakle prve ispod crte. Na zadnjem GP je Tijana uzela bronzu, pa se nadam da se možda vrati u Top 5. Lista se zatvara 1.1. 2020. što znači da nema još puno za skupljanje bodova. Olakotna okolnost je činjenica da ide direktno pobjednik Grand prixa u decembru pa se lista spušta za jedno mjesto ako je osvajač u prvih 5 što je realno za očekivati. Još jedan fun fact, Hrvati su nakon SP imali 7 takmičara u prvih 5 a sad imaju jednu jedinu Kristinu Tomić koja je ispred Tijane. Doduše imaju ih puno koji su 6,7,8 dakle relativno blizu plasmanu. Nadajmo se bar jednoj direktno plasiranoj od nasih jer nakon plasmana po listi još samo 2 predstavnika daje Evropa.

I na kraju karate. Tu su nam svi daleko od vrha i šansi za plasman osim Jovane Preković koja je 3. Ovdje idu prva 4 a lista se zatvara u aprilu 2020. Ovdje je jako važno da Jovana zadrži plasman jer samo 10 takmičara nastupa po kategoriji.
Olimp
 
Posts: 3331
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest