Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 31 Jul 2018, 07:31

Po meni favoriti za zlato 2018 bi trebali biti vaterpolisti, Tomi i Zorić i Ivana Španović.
Šanse za medalju realne mogli bi imati i neka tekvandoistkinja, još neki kajakaš (po meni najbliži Starović i možda će se neko iznenaditi ali za mene Strahinja Stefanović), košarkaši ako se plasiraju, odbojkašice, Novak ako zadrži ovaj nivo.
Iz drugog plana mogli bi imati šansu u streljaštvu, džudou i rvanju.

Ali sve je to još prerano, možda neki mladi talent ala Mijušković ili lupam Olga Danilović rapidno napreduje, a npr. neko od favorita ala Ivana stagnira i nazaduje.
Olimp
 
Posts: 3321
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 31 Jul 2018, 11:25

Ma uzimamo 4 medalje samo u streljaštvu, mora da se vrati za Rio :biggrin:
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3134
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 31 Jul 2018, 19:35

Pa realno ni u Riju osim Arsović niko nije po rezultatima i rang tabeli bio realan favorit za medalju.
Olimp
 
Posts: 3321
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby jabukamen » 13 Aug 2018, 06:36

Niz evropskih prvenstava u atletici, gimnastici, biciklizmu, golfu, triatlonu i jos nekoliko vodenih sportova prodje. Neko je to proglasio jednim takmicenjem i vodio evidenciju ukupnog broja osvojenih medalja. Medju osvajacima je oko 35 drzava, ali ne i mi koji smo daleko najmnogoljudniji (negde smo oko 20. mesta u Evropi) od bestrofejnih zemalja. Ivana povredjena, Velja malo slabiji, veslacima drvena, to nisu nasi sportovi, ali ipak malo tuzan podatak na pola puta do OI gde je konkurencija jos jaca nego u Evropi.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 13 Aug 2018, 07:43

Sve zavisi iz kog ugla se gleda, zapravo šta je cilj na OI: da li imati rekordan broj učesnika, da li imati rekordan broj visokih plasmana (šta god to bilo) ili osvojiti rekordan broj medalja. Većini su prioritet medalje, a od svih takmičara sa ovih raznih EP, jedini realan kandidat za medalju (i u Riju i u Tokiju) je Španovićka, koja nije osvojila medalju jer je bila povređena. Tako da po meni (još uvek) nema razloga za zabrinutost. Osam medalja je visok kriterijum, ne lako dostižan, ali imamo mi ozbiljnih kandidata i verujem da će neki solidni do Tokija takođe postati jako ozbiljni.

Iako volim multidisciplinarna takmičenja, ovo već postaje proseravanje da se od svega prave mini OI.
User avatar
octopus
 
Posts: 5230
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 13 Aug 2018, 07:44

jabukamen wrote:Niz evropskih prvenstava u atletici, gimnastici, biciklizmu, golfu, triatlonu i jos nekoliko vodenih sportova prodje. Neko je to proglasio jednim takmicenjem i vodio evidenciju ukupnog broja osvojenih medalja. Medju osvajacima je oko 35 drzava, ali ne i mi koji smo daleko najmnogoljudniji (negde smo oko 20. mesta u Evropi) od bestrofejnih zemalja. Ivana povredjena, Velja malo slabiji, veslacima drvena, to nisu nasi sportovi, ali ipak malo tuzan podatak na pola puta do OI gde je konkurencija jos jaca nego u Evropi.

Pa ništa se epohalno nije desilo osim Ivanine povrede, za koju se nadam da neće označiti kraj trofejnog dijela njene karijere. Velika šteta ako neće moći skakati na starom nivou jer bi konačno imala šansu za olimpijsko zlato.

A ostalo nije bilo ni za očekivati veslači Vasić i Beđik su tu na granici A finala, super daleko od medalje na svjetskom nivou, a na EP su bili 4.
Ostali atletičari su nam truba, plivači odavno van zone medalja.
Naši glavni aduti za medalje će biti borilački sportovi, kajak, vaterpolo, ženska odbojka, a biće šanse i u drugim sportovima, ali ne u ovim gore nabrojanim.
Olimp
 
Posts: 3321
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 13 Aug 2018, 07:55

Eto, jako slični komentari mene i Olimpa bačeni u etar gotovo u minut. :biggrin:

Tu su i strelci, možda i Nole konačno eksplodira oslobođen pritiska iz Londona i Rija...
Navešću samo primer tenisera iz Rija - rumunski dubl ili Monika Pjug u ženskom singlu. Ko bi to očekivao... Što se i nama ne bi nešto slično desilo, u bilo kom sportu gde imamo iole ozbiljne predstavnike. Kad se setim finiša u Riju, delovalo je u jednom trenutku da je svaka medalja naša, kao što je i bilo. Šteta što malo ranije ne uhvatismo taj ritam.

Sad sigurno nećemo osvojiti 4 medalje u kolektivnim. Mora se to nadomestiti preko malih individualnih sportova, jer sigurno nećemo preko atletike i plivanja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5230
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 13 Aug 2018, 13:38

Ja se najviše nadam nekom napretku u kajaku, jer tu imamo par strašnih talenata, nadam se da i oni za 2 godine mogu napredovati do medaljaškog nivoa.

Ono što bi mene obradovalo više od svega je da se ustabilimo na nivou 2 zlata i više.
Upravo zato stalno se nadam da kao Hrvati u nekom malom sportu (Sinkovići u veslanju) ili disciplini koja nije toliko popularna (bacanje diska Perkovićka) imamo nekog dominatora.

Nadao sam se da bi ovaj put imali 3 zlata za koje bi bili veliki favoriti, ali eto Ivana se povredila, ko zna hoće li se vratiti na stati nivo. Vaterpolisti su i dalje najjači ali približili su nam se i Hrvati, Italija je jaka, eto sad i Španija, nije to toliko sigurno kao što je sigurna npr. njima Perkovićeva. Najsigurniji sam u Tomićevića i Zorića zasad za zlato.

Borilački i streljaštvo su lutrija pogotovo steljaštvo u to ne možemo biti sigurni.

A za Novaka se počinjem nadati da bi 2020 mogao konačno do kraja ali ko zna s njegovim toplo hladno ritmom zadnje vrijeme.
Olimp
 
Posts: 3321
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby tremi08 » 13 Aug 2018, 14:04

U strelce polazem najmanje nade posto mahom uvek razocaraju, najvise sumnjam u Arunovicku, obavezno ce kiksnuti. Jos manje od 24 meseca je ostalo i mislim da cemo vec negde od kraja septembra poceti da brojimo kvote, ako me secanje sluzi prvu kvotu je prosli put obezbedila Anja Crevar i to sredinom septembra.
tremi08
 
Posts: 6362
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 13 Aug 2018, 14:37

Strelci uskoro imaju SP, tu se vade prve kvote. Za plivanje tek od sledece godine, kao i atletiku.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29675
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 13 Aug 2018, 14:43

Tako je u Južnoj Koreji krajem mjeseca se vade kvote mislim da ide prvih 6 iz svake discipline plus 2 miks dubla.
Olimp
 
Posts: 3321
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 13 Aug 2018, 15:34

Eto, jako slični komentari mene i Olimpa bačeni u etar gotovo u minut.


I ja bih se pridruzio, nema potrebe da se preterano mraci, jer sem Ivane realno niko nije ni bio kandidat za medalju.
A za Ivanu se nadam da ce joj se u naredne dve godine vratiti svi ovi baksuzluci sa SP i EP i da ce konacno uzeti ta dva zlata koja joj nedostaju.


možda i Nole konačno eksplodira oslobođen pritiska iz Londona i Rija...


Ovo je i meni padalo na pamet, jedino zlato koje nema je sa OI...


Sad sigurno nećemo osvojiti 4 medalje u kolektivnim. Mora se to nadomestiti preko malih individualnih sportova, jer sigurno nećemo preko atletike i plivanja.


Nikad se ne zna. Ako se lepo sloze sve kockice, ja se nadam da cemo 2020 imati svih sest ekipa na OI (obe selekcije u kosarci i odbojci, plus vaterpolisti i rukometasice), samim tim sanse za ponovno osvajanje cetiri medalje bi drasticno skocile. A i u individualnim deluje da cemo imati jos vise potancijala za medalje, s obzirom na nove discipline (basket, karate, penjanje).
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5075
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 13 Aug 2018, 16:10

Sto se Novak tice da sacekamo 2020. pa da cenimo da li nesto moze da uradi.

Sto se komentara jabukamena tice slazem se da sve zavisi iz kog se ugla posmatra. Za mene je "tragicno" da mi imamo samo 20 predstavnika na EP u atletici, plivanju i gimnastici, i da su mnogi jedva namakli norme. Dakle u bazicnim sportovima mi nemamo nikakav kvantitet, pa je nerealno ocekivati i neki veliki kvalitet. Od tog kvaliteta koji imamo, imali smo jednog aduta za medalju i mozda jos 2-3 pritajena kandidata. Na zalost Ivana se povredila, Caba bio malo sporiji u finalu, Vasic i Bedjik tik iza medalje, niko iz drugog plana nije iskocio i zablistao. Kad se podvuce crta ono sto brine je sto 2 godine uoci igara sem Ivane nema nikoga na horizontu ko bi mogao u ovim sportovima da bude validan kandidat za visok plasman.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29675
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby jabukamen » 14 Aug 2018, 05:34

Slazem se sa svim napisanim. Nisam mislio da smo mi sad nesto propali u odnosu na pre koju godinu (propali smo u boksu ili rukometu u odnosu na Jugoslaviju, a ovo se sve vrti slicno, pokvari se veslanje, popravi kajak, pokvare se odbojkasi, poprave odbojkasice), nego mi je zestoko da u deset olimpijskih sportova gde se deli 200 kompleta medalja na evropskom nivou mi ne strpnemo nijednu, da ne znam nijednog Srbina gimnasticara ni iz sadasnjosti ni iz proslosti, ako se neki biciklista pojavi na olimpijadi bolje da nije. Nisam sada nista veci pesimista nego pre 20 dana u vezi broja medalja u Japanu vec je ovo cisto moje zapazanje nakon ovog niza prvenstava.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 14 Aug 2018, 07:25

Mi smo i u Riju hodali po tankoj žici (kao što hodamo sad), ali smo uspeli. U rvanju, tekvondou i atletici smo osvojili po odličje, a imali smo samo po jednog spremnog takmičara. Bukvalno niko drugi ni blizu medalje. Iako smo u kajaku imali nekoliko finala i pre takmičenja nekoliko ozbiljnih posada, samo je K2 1000 bio spreman za najdalji korak. Košarkašice su sa 8 igračica osvojile bronzu, od toga jedna super nadahnuta strankinja; a pitanje je da li će se ikad više ponoviti onako dobra atmosfera koju je Marina stvorila (hajde da ne pominjemo Milicu Dabović, ona je imala minimalan doprinos medalji). Jedino su stabilne bile 3 medalje: vaterpolista, odbojkašica i košarkaša.

Da ti imaš u nekom individualnom sportu na prethodnim Igrama dve medalje, jedno četvrto, dva šesta i jedno osmo mesto, pa da kažeš - sigurno nešto osvajamo. Ovako smo osuđeni na stalno nerviranje. I ja priželjkujem da i mi jednog dana imamo sigurnog kandidata za zlato, poput Sandre Perković. Ali mnogo teško da ćemo to imati u ovom ciklusu, ne nazire se. Slažem se da je K2 1000 najozbiljniji kandidat, ali daleko je to od sigurice.

No nema potrebe za negativom. Najbitnije je da bude što više jakih aduta, ja se nadam 25, za razliku od čini mi se 19 iz Rija. Jak adut je osvajač svetske medalje, medalje sa SK ili evropski prvak u predolimpijskoj ili olimpijskoj godini (pre OI naravno).
Želja mi je da među tih 25 kandidata bude što manje strelaca. :D
User avatar
octopus
 
Posts: 5230
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests