Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby jabukamen » 06 Dec 2017, 17:50

octopus wrote:Ne bih rekao da nema veze sa SAD. Ispipavaju se pulsevi na svim poljima, osim na vojnom. Uvode se ekonomske, a zatim i sportske sankcije. Prvo krecu sa atletikom i kad su videli mlake reakcije, sad se ide korak dalje. Svi se sistematski dopinguju, to vise nije tajna. Samo padaju oni koji nisu deo "ekipe".


Apsolutno se slazem sa svim napisanim. Definitvno politicke igrarije i guranje prsta u oko. Ne ocekujem zapadnoevropske zemlje budu uz Ruse, ali od Kine ili neke druge zemlje koja ne zavisi od SAD bi se mogao i ocekivati neki odgovor. Cak ni Belorusija ili neke zemlje koje su kontra SAD se ne usudjuju da otvoreno reaguju.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 23 Dec 2017, 06:53

Odgledah veceras dodelu nagrada za najbolje sportiste OKS, kada se ovako sve pregleda odjednom, stvarno fantasticna godina za nas sport.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29584
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 28 Dec 2017, 14:53

Milutinov Tata wrote:Odgledah veceras dodelu nagrada za najbolje sportiste OKS, kada se ovako sve pregleda odjednom, stvarno fantasticna godina za nas sport.


Ova 2017. je izuzetna godina za srpski sport, po svim mogucim kriterijumima. Uporedicu je sa 2013. godinom, takodje postolimpijskom, da vidimo koliko smo odmakli.

To je bila godina kada smo osvojili samo 4 medalje na svetskim prvenstvima, u olimpijskim disciplinama. I to nijedno zlato! Skor 0-1-3. Srebro su osvojile rukometasice, koje su maksimalno iskoristile prednost domaceg terena i za koje smo manje ili vise pretpostavljali da u tom ciklusu vise nece osvojiti nista, niti se plasirati na OI, sto se i obistinilo. Tri bronze su nam doneli tekvondistkinja Ana Bajic u kategoriji preko 73 kg i atleticari Emir Bekric i Ivana Spanovic. Ana Bajic je zbog sistema kvalifikacija ostala bez prilike da se plasira u Rio (a mozda i na bilo koje sledece igre), a Bekric je nakon te maestralne trke, ne racunajuci EP 2014. godine (bio 6.) potpuno iscezao. Od svih pomenutih, jedino je medalje kasnije osvajala Spanovicka i to na bukvalno svim mogucim takmicenjima. Bila je to zlatna godina za srpsku atletiku, jer su pored njih dvoje na tom SP zasijali i Jelaca (skoro 63m, 9. mesto) i Dudas (aktuelni NR 8275). Kolasincevo 10. mesto gotovo da niko nije ni smatrao uspehom. Ko bi tad rekao da ce za samo godinu-dve svi osim Ivane posustati, a da se niko novi na tom nivou nece pojaviti.

Lendjer je bio jos uvek velika nada da nasledi Cavica. U kvalifikacijama SP na 100m leptir je bio 4. Ali se u polufinalu nije proslavio. Velja solidan na 200m slobodno, plasirao se u polufinale. Naredne 2014. godine je potpuno eksplodirao. Nije izgledalo da ce tada da dostigne svoj maksimum. Ocekivalo se vise, da ne kazem mnogo vise. Nedavno se razveo i pitanje je da li ce ikad vise moci da bude na nivou iz 2014. godine.

Za srpski kajak je 2013. godina bila godina budjenja. Iako na SP nismo osvojili medalju u olimpijskoj disciplini, medalja Moldovanki u K2 200m bila je ogroman podsticaj za kasnija dostignuca.

Dzudo, koji ce nam biti uzdanica u Tokiju, tad je bio mrtav. Veslanje takodje, ali ni danas nije na visokom nivou iako se oseca blagi napredak.

Vaterpolisti su neocekivano izgubili od Crnogoraca u 1/4f SP, pa smo te godine ostali bez “sigurne” medalje. Fudbal, kosarka i odbojka te (kao ni ove) godine nisu imali SP. Da pomenem i rukometase, koji su sa desetak razlike u 1/8f ispali od Spanaca.

Te godine niko nije znao za Tijanu Bogdanovic (imala samo 15 godina), Stefaneka su svi posmatrali kao rvackog veterana koji je vec dao svoju poslednju rec. Tomicevic je bio anoniman, a tek Zoric. Kosarkasice su bile 4. u Evropi i na to se gledalo kao na cudo koje tesko moze da se ponovi (Sonja Petrovic i Nikol Pejdz su tad bile daleko od mogucnosti da igraju za reprezentaciju, a na prethodnom EP nismo ucestvovali). Kosarkasi bez Tea jedva sedmi na EP. Veliko hvala Dudi sto je uspeo da nas tad odvede na SP i da trasira put ka kasnijim sjajnim uspesima. Odbojkasice su jos 2011. pokazale potencijal, ali uvek je nesto nedostajalo. Te 2013. su bile trece i na EP i na Gran Priju cime su nagovestile jos bolje igre i rezultate.

Pre nego sto bilo sta napisem u vezi 2017. godine, dodacu da u ovom novom ciklusu imamo basket 3 na 3, karate, sportsko penjanje, mesovite mikseve u streljastvu, zenski kanu. To ce nam biti uzdanice i velika pozitivna razlika u odnosu na ciklus Rio.

Ove 2017. godine smo imali impozantnih 8 medalja osvojenih na svetskim prvenstvima, u olimpijskim disciplinama. Od toga cak 6 zlata!!! Zlato su nam doneli: Basketasi 3 na 3, dzudista Majdov, rvac Nemes, Zoric i Tomicevic, tekvondistkinje Stankovic i Mandic. Skor 6-0-2. Bronze su osvojili kajakasica Starovic i vaterpolisti. Znaci 8 medalja, bez velike pomoci mnogih ekipnih sportova, bez Djokovica, bez strelaca, uz kikseve: Tijane Bogdanovic (koja je bezveze izgubila na SP), Spanovicke (slucaj zihernadla), Kukolja (povredio se u 1/2f SP). Sigurno ima jos neko, ali ne mogu da se setim uzivo. Da dodam jos jedan bitan faktor, a to je da ce se sigurno pojaviti nekoliko sportista koji sad nemaju potreban kvalitet, ali ce njihov talenat i rad u medjuvremenu da isplivaju. Na pamet mi padaju dzudistkinja Milica Nikolic ili neki mladi strelac (imamo ih nekoliko).

Da pojacam sliku uspesima sa EP. Spanovicka dvoransko EP-zlato (uz mozda novi svetski rekord), strelci 5 medalja (cak 3 zlata), Kukolj zlato, karatisti 4 medalje (Prekovic zlato), Vasic i Bedjik bronza, sportsko penjanje bronza, odbojkasice zlato, odbojkasi bronza, kosarkasi srebro. Rvaci 2 medalje (Fris zlato, Stefanek srebro). Nekoga sam sigurno zaboravio. I sve ovo sto sam naveo su olimpijske discipline.

Bice sigurno i velikih razocarenja u ovom ciklusu. Neplaniranih povreda ili zavrsetaka karijera, naglih padova forme i motivacije, neocekivanih poraza... Ali tendencije su vrlo ohrabrujuce. :okk:

Srecna Nova 2018. godina svim forumasima i ostalim citaocima, ljubiteljima olimpijskih igara! U zdravlju se u njoj dopisivali i citali. Ziveli! :party: :srb:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 28 Dec 2017, 18:56

Hvala za ovo lepo podsecanje na godinu koja je na izmaku :blue:

Da li po tradiciji vec tokom 2018. godine mozemo ocekivati i prve obezbedjene norme za OI od strane strelaca?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 29 Dec 2017, 08:22

Mislim da od vrlo malog broja sportova koji imaju mogucnost da daju kvote vec u 2018-oj godini, jedino u streljastvu nasi imaju bitniju ulogu. Tako da i ne cudi sto nam uvek prve kvote donesu strelci i sto to uvek budu jedine kvote naseg tima u drugoj godini olimpijskog ciklusa. SP u Juznoj Koreji trajace od 1-15. septembra i na njemu ce biti podeljene prve kvote.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby jabukamen » 01 Jan 2018, 08:28

octopus wrote:Ali tendencije su vrlo ohrabrujuce. :okk:


Kad znas da sport vode Maljkovic, Stefanek, Bogdan Obradovic, Batez i ko zna jos ko ne zbog sportskih zasluga i sposobnosti nego samo zbog toga sto su clanovi i jer su sugerisali za koga treba glasati onda taj optimizam kod mene za nijansu splasne.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 01 Jan 2018, 16:35

Ima istine. :biggrin:
Ali ovo su ipak uhodani sistemi, gde ne mora da se izmislja topla voda. Nema tu sta da se filozofira, uglavnom protokolarne aktivnosti. Kriterijumi i za sportove i za sportiste su jasno definisani. Oni treba samo da ih sprovode. Zato je i tolika jagma. Bas da neko zeli nesto da unisti ili da je neverovatno nesposoban, mogao bi da promeni stvari na losije.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 02 Jan 2018, 23:27

Samo da ne bude da su nasi "grizli" dok su drugi odmarali u post olimpijskoj godini.

Ja bih se ukratko osvrnuo na sportove koje pomnije pratim, danas bih se osvrnuo na ekipnu konkurenciju. Sto se vaterpola tice plasman na OI ne treba dovoditi u pitanje. Ono sto me brini je starost nase ekipe i "glad" koju ce imati za 30 meseci u Tokiju. Bez obzira na kvalitet i iskustvo koje imamo, gro nasih igraca ce biti 30+ sa dosta dugim stazom u reprezentaciji. Mislim da bi Savic morao da proba da "osposobi" jos bar 1-2 igraca da budu spremni u Tokiju da igraju znacajnu ulogu ako zatreba, pa bi mozda cak i ovaj ciklus trebalo "zrtvovati" sto se rezultata tice u cilju pravljenja igraca za ono sto sledi posle Tokija. Okosnica ove reprezentacije su igraci koji su neko vreme igrali zajedno u Partizanu ili kasnije bili u drugim vrhunskim klubovima i iza sebe imali rutinu igranja velikih meceva na rezultat. Nove genrecije koje sada stasavaju na zalost su nekonkuretne u Evropi, u iniostranstvo se ide prvom prilikom, a mnogo nasih igraci igra u timovima koji bas i nemaju obavezu da stalno idu na pobedu. Sto se konkurencije tice, mislim da smo u dobroj poziciji, kao najveci rivali se namecu Hrvatska i Grcka. Madjarska, Italija i Crna Gora su trenutno ispod po kvalitetu, a neevrospke selekcije su trenutno u padu i tesko mogu da nacine nekakvo iznenadjenje.

Uz vaterpoliste siguran pik za plasman na OI su i odbojkasice. Njihovo vreme tek dolazi, prethodno EP je pokazalo ogromne mogucnosti i nadam se da nece biti nikakvih trzavica i problema koji bi poremetili atmosferu. Naravno najveci problem je sto je ovo sport u kome su selekcije sa drugih kontinenata dominantne u odnosu na Evropu, pa je i konkurencija za osvajanje medalje bas zestoka. Nadam se da ce devojke kroz SP, Gran Pri i SK skupiti dovoljno iskustva da u Tokiju odu po medalju kao favoriti.

Kosarkasi, trenutno aktuelni vicesampioni svih takmicenja su jos jedan skoro siguran adut za plasman u Tokio. Vize ze uzimaju na SP u Kini, za koje se trenutno igraju "cuvene" kvalifikacije sa "prozorima", i ako pretpostavimo da ce SAD verovatno uzeti zlato, ostaje da budemo medju najboljim selekcijama iz Evrope da bi vec na SP izborili vizu. E tu ce vec dosta zavisti od zreba i rasporeda u zavrsnici pa je tesko bila sta sada prognozirati. Naknadni kvalifikacioni turniri mogu biti mac sa dve ostrice, mi cemo i tada sigurno biti favoriti, ali zavisi gde cemo igrati i ko ce jos biti u konkurenciji. Ipak duboko verujem u Sasu Djordjevica i njegove momke da ce sigurno videti Tokio.

Odbojkasi su uzeli bronzu na EP, ali ne bih smeo da garantujem da ce videti OI. Ako sistem kvalifikacija bude isti kao za Rio, bice vrlo tesko uzeti vizu i prioritet postaje sto bolji plsman u SL i SP ove godine da bi popravili plasman na svetskoj rang listi koji omogucuje ulaz na kvalifikacione turnire. Jedna od potencijlanih opcija je i organizacija evropskog kvalifikacionog turnira za OI. Evropske kvalifikacije su vrlo neizvesne, mnogo je jakih selekcija, a mi trenutno po meni nemamo vrhunske igrace sem na poziciji blokera i upitno je da li mozemo u par dana zabeleziti bar 2 jake pobede, mozda cak i 3. Videcemo vec na SP koliko je ova selekcija sposobna da dobija teske meceve u kontinuitetu, jer je sistem na SP takav da se ne moze na mala vrata do zavrsnice.

Fudbaleri odlucno guraju u kvalifikacijama i vrlo su blizu plasmana na EP sa koga ce najbolje plasirani ici na OI. Ipak kao i prosli put, ne bih voleo da budu medju onjima koji ce izboriti vizu, jer takmicenje krajem jula pocetkom avgusta u jeku evropskih kvalifikacija za nase klubove, uz igrace iz inostranstva koji su uglavnom u drugom planu i ne mogu da postavljaju svojim klubovima uslove oko igranja na OI, je za nas nemoguca misija i samo ce izazvati probleme i prozivanja klubova i igraca.

Ako sve bude kao u proslom ciklusu kosarkasice ce odustnu bitku voditi na domacem terenu na EP u Beogradu. Za Rio sve selekcije iz Evrope koje su otisle na interkontinentalni kvalifikacioni turnir su uzele vizu, dakle cilj je biti medju 5, tj. u polufinalu da se izbegnu razigravanja. Koliko je to relano tesko je sada predvideti, nismo se proslavili na prethodnom EP, ali povratak Marine Maljkovic sigurno podgrejava optimizam. Necemo igrati SP ni kvalifikacije za EP pa ce igracice biti "sveze" i zeljne da se dokazu pred domacom publikom, a ujedno se tokom ove godine vec mozemo spremati za EP. Kvalitet imamo, treba to sve posloziti i opet imati i malo srece jer u vazecem sistemu takmicenja od prvog meca se mora igrati na maksimumu jer svaki poraz moze biti koban, za razliku od EP 2015, gde je bilo bitno doci do bar 4. mesta u grupu u drugoj fazi.

O rukometu ne bih previse. Zenska selekcija je na papiru adut za plasman u Tokio, ali s obzirom na stalne probleme u Savezu nista me ne moze iznenaditi. Napravile su lep iskorak u odnosu na SP 2015., imaju sigurno potencijal i vreme da se sve to lepo sredi, ali bih bio vrlo oprezan poucen svime sto se desavalo u rukometu od raspada SFRJ. Muskarci igraju uskoro EP pa ce se videti koliko vrede u ovom trenutku, na papiru plasman u Tokio bio bio malo cudo posto su od 2012. krajnji domet ispadanja u prvom krugu na EP, a SP nismo ni videli od 2013.

Vaterpolistkinje ce imati EP ove godine i videcemo ima li napretka u odnosu na EP u Beogradu pre dve godine. S obzirom na broj ucesnica na OI nemaju neku veliku sansu, ali u poslednje vreme se dosta radi u Savezu sa zenskim selekcijama pa cemo videti koliko trenuto vrede. Da bi se plasirale na EP u februaru i martu igraju dvomec sa Ukrajinkama, ko bude bolji ide u Barselonu.

Sutra malo vise o pojedincima.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29584
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 03 Jan 2018, 14:00

Sve čestitke našima na sjajnoj godini pogotovo u borilačkim sportovima.
Evo i neke moje prognoze o plasmanima i potencijalnim medaljama u Tokiju na ulasku u 2018. godinu.

Od timova vaterpolisti idu sigurno, a za razliku od Milutinova ja pak mislim da ovaj tim ne treba mijenjati. Oni su npr. na prošlom šampionatu imali sav razlog da se opuste nakon silnih zlata a igrali su sto posto, kako onda ne bi bili gladni za OI. Mislim da u SL trebamo uigravati mlade a sa ovom zlatnom generacijom uzeti što više zlata, kao Francuzi u rukometu. Mislim da smo svakako prvi favoriti tamo, a na ruku nam ide i da je upitno da li će Sukno kao najbolji igrač Hrvatske nastaviti karijeru, a Xavi Garcia je baš star sumnjam da će igrati do Tokija. Ostali su dosta slabiji.

Za košarkaše ne mogu reći sto posto ali sam uvjeren da idu u Tokio. Ovo bi trebao biti naš olimpijski ciklus... Španjolci su stvarno stari i mislim da su nakon desetak godina konačno na papiru slabiji od nas, tj. da smo sad i na papiru najjača reprezentacija. Ali sve je ovdje veliko ali. Mi od 2002. nismo igrali s najjačim igračima... ako nam svi igraju vidim nas u Tokiju svakako, a i tamo s lijepim šansama za medalju. Uz koji otkaz mi smo upitni i za plasman jer samo 2 najbolja evropska tima idu direktno a ostali u teške kvalifikacije kojima ovaj put sigurno ne bi bili domaćin.

Odbojkaši mislim da će ovo SP biti neka prekretnica. Mislim da njima treba jedno zlato ili niz medalja da ostvare svoj silni potencijal i da postanemo velesila opet. Šteta za propušteno ove godine. Za razliku od nekih ja mislim da ga ima, pratio sam ovu generaciju kao klince ponekad i bili su sjajni. Ali ovdje je 50-50 za plasman, što reče Milutinov kad je već Boričić njuška mogao bi nam se izboriti za kvalifikacioni turnir, to je pola plasmana.

U21 fudbal teško je reći ko će igrati na šampionatu, mi ovo ne shvaćamo ozbiljno (praksa iz 2004 i 2008 pokazala kad smo kao starije igrače vodili anonimuse) tako da teško je išta prognozirati. A sad je i sam U21 šampionat teži jer je više timova a ne 8 kao dosad.

Rukometaši nemaju nikakve šanse.

Odbojkašice su sila trenutno konkurencija je ovdje opaka pa ne može se reći 100 posto plasman kao u vaterpolu ali po meni 99 posto, također ovo je naš olimpijski ciklus kad bi se trebali iskazati. U Tokiju su među favoritima.

Košarkašice imaju realnu šansu za plasman zbog domaćeg EP, ali tamo bi išle kao turisti.
Rukometašice sam umjereni optimist, ali nismo favoriti za plasman.

Od individualaca
Kao najveće favorite za medalje smatram Tomićevića i Zorića i Ivanu Španović. Oni su bili jako blizu zlata u Riju, a tip su sportaša koji grizu kao ludi, i sigurno žele napasti to zlato.

Kandidata za medalje ima dosta ali od strelaca i borilačkih sportova nema ništa sigurno. Svakako da ovogodišnja 4 svjetska zlata i brdo medalja u olimpijskim disciplinama su velika stvar, ali opet nažalost nikakva garancija, plus problem preklapanja super kvalitetnih takmičara gdje samo jedan može na OI. Ali masovnost realnih kandidata povećava šanse za medalju, Rio je to dokazao.

Na ruku nam idu i neki novi sportovi i discipline kao miks u streljaštvu i basket 3 na 3. Ali ovo zadnje je tek enigma mislim da oni sami još ne znaju na šta će to ličiti.

U svakom slučaju na dobro miriše.

Od mladih koje očekujem da silno napreduju do Tokija možda čak i do potencijalnih medaljaša su Serđa Stević i kajakaši Mijuškovićeva i Zdjelar. U Anju Crevar nešto i ne vjerujem.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 03 Jan 2018, 16:19

Nisam mislio da bi trebalo "zrtvovati" ovu generaciju vaterpolista i ocekujem da sigurno skoro svi budu i na OI, ali mora se misliti i sta posle. Uz to treba malo stvari "zaciniti", upumpati sveze krvi. Videcemo da li su Rasovic i Ubovic definitivno u timu ili ce biti nekih promena. Treba uvoditi jos jednog golmana polako u tim, bar na takmicenjima SL. Nama je trenutno samo Mandic od mladjih igraca nosilac (a on cesto ima problema), tu je i Cuk (koji isto ima problema) koji bi mogao igrati i posle Tokija, Jaksic i Randjelovic su bekovi. Znam da ovo moze da rusi "hemiju" u ekipi, ali verujem da ce Savic sve to odraditi kako treba bez stvaranja eventualnog "raskola" (Filipovic je vec najavio da mladjima prepusta SL) . I ne bih tako lako prelazio preko cinjenice da su "osvojili sve". Neki su bas dugo uz reprezentaciju, a sada su tu i porodice, treba sve to izbalansirati i biti na vrhuncu kada treba. Posle svih medalja ponekad mislim da ih svi uzimaju zdravo za gotovo, pa kada ne ide (Rio tokom grupe) svi pisu kako ce sve doci na svoje, oni su majstori i slicno, a ako se ne daj boze desi kiks (Barselona) krene paljba. Sta bi se pisalo da kojim slucajem nisu pobedili Australiju u Riju ne smem ni da pomislim (setiti se Londona npr. tokom meca sa Australijom ili posle poraz aod Italije).

A vaterpolo tema je trenutno ekstra posecena :D
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29584
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby vaterpolista » 03 Jan 2018, 18:00

Milutinov Tata wrote:A vaterpolo tema je trenutno ekstra posecena :D

Sreća što se ne kažnjava pisanje uzastopnih postova :D
User avatar
vaterpolista
 
Posts: 4023
Joined: 02 Sep 2016, 12:38

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 03 Jan 2018, 23:04

Malo o pojedinacnim sportovima. Sto se tenisa tice sunce polako zalazi na horizontu. Novak u problemima sa povredom, Janko takodje, Viktor definitivno na silaznoj putanji, Ziki pred penzijom. Od mladjih Krajinovic i Djere su imali odlicnu sezonu i od njih dvojice bi se moglo ocekivati da za 3 godine budu u Tokiju. Lajovic igra dosta promenljivo i cini se da je on svoj zenit dostigao i da ce tesko napraviti neki iskorak ka vrhu do kraja karijere. Iz pozadine vrebaju Milojevic i Kecmanovic koji su imali vrlo dobru sezonu i tu su medju 200 najboljih i mogli bi do juna 2020 biti mnogo blize vrhu, pa time i Tokiju. Sto se devojaka tice, Jelena Jankovic vec dugo muku muci sa povredama i nerelano je ocekivati da igra tenis i za 2 i po godine. Nina Stojanovic i Ivana Jorovic nisu napravile iskorak prosle godine, ali ih ne treba jos otpisivati, pogotovo Ivanu koja je bila i najbolja juniorka sveta. Olga Danilovic je jos uvek juniorka ali ne bih bio iznenadjen da je vidimo na OI, potencijala ima, samo da je zaobidju povrede. Glavni adut ce nam biti Aleksandra Krunic, iza nje je sjajna sezona, a i ovu je dobro pocela, u najboljim je godinama i za ocekivati je njeno napredovanje na WTA listi. S obzirom da je Olga Danilovic vec osvojila dva juniorska Grend Slema u dublu, vec sada bi moglo da se razmislja o dublu Krunic-Danilovic. Ipak tesko je po trenutnom stanju ocekivati da neko moze uraditi ista zancajnije na igrama, ali 4-5 predstavnika bi bila fina brojka.

Poslednjih godina se otvaraju bazeni u mnogim mestima u Srbiji, pa se nadam da ce plivanje jednog dana postati nas adut na velikim takmicenjima. Ali trenutna situacija je daleko od ruzicaste. Nasa najveca nada Anja Crevar je imala rezultatski sivu godinu. Osvojila je zlato na juniorskom EP, ali je na SP dosta podbacila, kao i u Budimpesti na seniorskom SP (pre svega rezultaski). U njenim godinama se ocekuje skidanje najboljih vremena za bar 2-3 sekunde, a toga nije bilo. Nisam blize upoznat sa situacijom, da li je bilo neke povrede, mozda je "prerasla" sredinu ili je jednostavno to bila jedna od "onih" godina, ali 2018. ce definitivno pokazati koliko se moze ocekivati od nje. Ipak jedna momak je iskocio iz senke i obelezio pethodnu godinu, Sebastijan Sabo. Dominacija u domacim okvirima i plasman u polufinale SP, pa i medalja na EP u malim bazenima (mada je to po meni potpuno drugaciji sport) su ga istakli kao novog lidera naseg plivanja. Videcemo ove godine koliko ce se nositi sa pritiskom sigurno vecih ocekivanja pre svega od samog sebe. Caba Siladji ce izgleda odraditi i ovaj ciklus (za Lendjera je pitanje) i mislim da ce uzeti normu za OI, ali kao i svaki put do sada to je njegov maksimum. Za kraj Velja. Na SP je pokazao da je jos uvek tu, nadam se da ce naci motiva u sebi da izgura jos jedan ciklus posle razocarenja u Riju, steta bi bila da zavrsi karijeru i da nema jos neko finala na velikom svetskom takmicenju. Ipak medalje van Evrope su samo san. Mozda cemo moci da napravimo stafetu za 4x100 slobodno ili mesovito, verovatno ce jos neko uspeti da ispliva A normu, tako da sigurno mozemo ocekivati 5+ predstavnika u Tokiju. Medalje ne.

O atletici ima ko moze bolje da se raspise. Moj utisak je da je sve to dosta tanko, ostaje Ivana kao adut za medalju, Milica za ucesnicu i mozda nesto vise (mada bih sacekao ovu sezonu pre konacnog suda), Amela ce sigurno izboriti normu, ali znamo kako prolazi na velikim takmicenjima, Dudas pa i Kolasinac (ako ima volju da jos uvek baca 2020) bi mogli do norme. Bibic je nepoznanica, prethodna sezona je proletela pored njega, Bekric i Jeleca su izgleda lepa proslost nase atletike. Verovatno ce jos neko od starijih ubosti normu, pa cemo imati 5-6 ucesnika. Takmicenja mladjih kategorija prosle godine su pokazala da nam uskoro sledi poprilicna oseka.

Ostale sportove ne pratim tako pomno pa bi drugima prepustio da malo opsirnije izanaliziraju streljastvo, rvanje, dzudo, tekvondo, veslanje, kajak i kanu i ostale "male" sportove. Ja bih samo izdvojio mladu kanuistkinju Nikolinu Mijuskovic koja mi se cini da je neverovatan potencijal, mozda vec za Tokio.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29584
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 04 Jan 2018, 15:43

Koliko god da budemo jaki u Tokiju ili na bilo kojim sledecim igrama, vaterpoliste vec decenijama prati usud straha od uspeha na OI i to je ono sto se mislim nikad nece promeniti, cak i da u Tokiju odbranimo zlato. U ostalim timskim sportovima je prejaka konkurencija i aj ti razmisljaj o medalji. Ostalima je 1/4f u glavi, pa posle utakmica po utakmica. Dok vaterpolistima svi kace medalju unapred i to najcesce zlatnu. Bez obzira na sve, posteno je reci da je njima najteze, bar u glavama.
I kad nam je najlosije islo u sportu, oni su osvajali tu medalju, makar i bronzanu, i time nam donekle smanjivali tugu i veliku frustraciju. Sto se tice godina igraca, mislim da one nisu problem. A ni glad, bar kad je rec o ucescu na OI. Prlainovic i Filipovic, koji su medju iskusnijima, bez problema mogu jos 6 ipo godina da odigraju na vrhunskom nivou, a to su 2 ciklusa, kad je realno da se pojavi novih 5-6 vrhunskih nosilaca igre. Problem je samo, ako se nastavi ovako da godinama klubovi budu pustani niz vodu, pa mnogi igraci nece moci kroz domace klubove da igracki sazre... Kad se dotakoh Andrije i Filipa, valjda nece i oni u politiku, jer Filipovic mi nesto mirise na to, iako nemam nikakvu informaciju. Andrija doduse nece, sigurno, bar dok je sns tu. :biggrin:
Najteze ce biti pronaci adekvatnu zamenu za Pijetlovica (centra). Za ostalo ne brinem previse. Pokazali smo i da sa prosecnim golmanima mozemo do zlata.

Serdja Stevic po ovakvom sistemu kvalifikacija nema sanse da vidi Tokio. Uopste, pricati o zenama na OI, 2 ipo godine pre igara je skroz iluzorno. Uz sve duzno postovanje i prema Ivani Spanovic i prema bilo kojoj drugoj sportistkinji, slucaj Jelace je dokaz da sve moze da se brzo promeni u korist porodicnog zivota, sto nikako ne osudjujem. Miks Krunic-Danilovic… Nisam razmisljao, ali mnogo lepo zvuci.

Plivanje je vise nauka nego sport, sto znaci da mi tu nemamo nikakve sanse, bar kad pricamo o olimpijskoj medalji. Pre cu da ocekujem medalju u atletici (ne racunajuci Spanovicku), nego sto cu da se nadam u plivanje. Naravno, svakom polufinalu i finalu cu se iskreno obradovati.

Mnogo je do Igara. Bas je prerano da argumentovano pricamo o potencijalnim medaljasima, narocito u pojedinacnim sportovima. Bas bih voleo da se odbojkasi probude, mnogo mi nedostaju njihovi uspesi na svetskom nivou.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 05 Jan 2018, 18:34

Kao da su OI ove, a ne za dve i po godine, svaka cast na analizama. :okk:

I ja sam misljenja da bi ova starija garda vaterpolista ipak trebala da ostane na okupu i ovaj ciklus i da pokusa da odbrani zlato. Jednostavno, previse puta nam je izmicalo u prethodnim decenijama, tako da tu ne bi trebalo eksperimentisati.
Kosarkasi ce imati veliku sansu, ako sve bude islo po planu i ako niko ne otkaze, u Tokiju cemo imati prilike da gledamo mozda i po kvalitetu najjaci domaci sastav ikada.
Odbojkasice ce valjda da steknu to iskustvo i da pokazu da mogu da se nose i sa vanevropskim ekipama.
Ako bi se napravio plan i sve ispalo OK, rukometasice bi mogle biti i najprijatnije iznenadjenje, ali tu ima mnogo faktora koji treba da se skockaju.
Sve u svemu, sa ove distance mirise da bi mogli da napadnemo brojku od preko 10 medalja, ali jos je nerealno prognozirati.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 05 Jan 2018, 20:21

@Octopus - ti vec vidis Filipa i Andriju u Parizu kako se oprastaju :D. Filip je u sistemu jos od 2003, Andrija je tu od 2005. Mnogo je to godina i takmicenja (Gocic i Nikic su malo pre njih poceli da igraju za reprezentaciju), a Filip daje neke dvosmislene izjave u poslednje vreme u kojima sugerise skoro povlacenje. Njega tesko mogu da zamislim posle Tokija u timu, Andrija bi vec mozda mogao da bude tu. Mada za Hrvate su u Londonu igrali Barac (39 godina) i Hinic (37 godina), sve je stvar zelje i volje. Ne mora se igrati svako takmicenje u ciklusu. S druge strane imamo primer naseg Petra Trbojevica koji je posle EP 2006. rekao dosta, ne cekajuci Peking.

Gojko i Bane mozda nisu top klasa golmana, ali nekako uvek jedan od njih bude na nivou pa se kao par odlicno dopunjuju. Imao je Udovicic "kontroverzni" potez pred EP 2012, kada je uz Sora vodio Mitrovica (CZV pisala saopstenje zbog izostavljanja Gojka), pa ga cak i ubacio u polufinalu, sigurno mu je to dosta znacilo kasnije kada je stao na gol. Verovatno bi sada Risticevicu poziv za EP dao krila.

Mislim da niste bas najbolje shvatili moja razmisljanja, ne bih nikoga "nasilno" terao iz tima, vec mislim da bi bilo dobro da ukljucimo jos par igraca u ovom ciklusu, koji bi posle Tokija postali oslonac reprezentacije, a i mogli da pomognu na OI ako zatreba. Cesto se pominje da smo mi 2009 napravili rez, ali u toj reprezentaciji su bili Udovicic, Nikic, Soro, Gocic, Filipovic, Pijetlovic i Prlainovic, jos je i Radjen odigrao EP i OI prethodne godine, dakle izuzetna prva postava, tako da je reprezentacija samo dopunjena sa Aleksicem, Mitrovicem, Avramovicem, Gakom i Gojkom Pijetlovicem.

Uostalom verujem u Dejana Savica, on sve vreme pokusava da prosiri "rotaciju", isprobava nove igrace i ne sumnjam da ce sve biti kako treba.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29584
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests