Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 07 Jun 2019, 10:44

Mislim da ce na plasman za te kvalifikacione turnire rukometasicama biti dovoljno i da se udje u cetvrtfinale, jer Francuskinje su se vec plasirale kao evropske prvakinje iz 2018, a pobedinice SP ce takodje direktno na OI.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5117
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 07 Jun 2019, 11:13

grobar_Zvornik wrote:Нек се носи...
По мени прилично безобразно са његове стране... могао је сачекати на одлуку након ОИ или је донијети прије 2 године.

Apsolutno tako. Nikakvih zamerki ne bi bilo da je otisao na samom pocetku ovog ciklusa.
Mene ne boli toliko sto gubimo potencijalnog medaljasa na svim najvecim takmicenjima, niti sto nam se razbila potencijalno odlicna stafeta. Najvise me pece sto ova drzava nasa nema snagu i sto jadni ljudi rukovode svim mogucim pozicijama, dozvoljavajuci sve za saku dolara ili jos gore za dzabe jer im je njihov posao nebitan pa ga otaljavaju ne razmisljajuci o bilo cemu... Pre par godina Divac ubedi Janicevu da u poznoj takmicarskoj fazi predje da vesla za Srbiju, najvise iz razloga da se razbije ona gorcina koju smo i ona i mi osetili nakon njenog odlaska. Znaci, nije poenta bila u buducim olimpijskim medaljama, jer ona tad vec nije imala taj kvalitet. Madjarima, kojima je toliko toga dala se digne patka i ne zele da je puste, onako iz obesti, jer im objektivno vise nije trebala. E tad sam pomislio - Uh sto bih voleo da se dogodi nesto slicno pa da mi njima stavimo do znanja kako je to kad te neko ugnjetava bez razloga... Momak je na pola ciklusa odlucio da ode. Znaci, ona pauza je sad vidimo bila osmisljena kako bi napravio dovoljan razmak od poslednjeg reprezentativnog nastupa za Srbiju, da moze da dobije madjarske papire. I onda nakon svega toga potpisuje ugovor sa OKS o finansiranju... Sad lepo on i njegov i trener treba da vrate svaki dinar sto je Srbija ulozila u njega, pa tek onda da pregovaramo. E tako smo trebali da se postavimo. A ne da nista ne radimo i govorimo gotovo je. Ovom dvolicnom momku zelim sve najgore u karijeri i ovo je moj poslednji post u kome ce on biti pomenut.
Velja je vise puta isticao da u Srbiji ima iste uslove kao i u Dubaiju. Ivana Spanovic kad god osvoji medalju zahvaljuje se svojoj drzavi na uslovima koje joj je omogucila. Toliko Madjara ima u rvackoj reprezentaciji i nikad nijedan nije odlucio da ode. Bazen u Senti jeste los, ali nece drzava zbog jednog plivaca da pravi olimpijski bazen u jednom malo vecem selu... Meni su ovo smesne price. Lepo reci ono sto je i Cavic javno govorio, a to je da on ima samo jednu domovinu i da ga nista drugo ne zanima. Prvo te nema i cutis, a onda ne govoris ono sto mislis. Idi i ne vracaj se...
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 07 Jun 2019, 11:20

Sto se Saboa tice sve to onda baca malo drugacije svetlo na ceo slucaj, ali opet, ja bih bio licemeran kada bih zamerao nekom etnickom Madjaru sto je resio da pliva za Madjarsku. Jer ruku na srce, da nama nije "Crnogoraca" u vaterpolu i "Bosanki" u zenskoj odbojci, veoma je upitno da li bi nam to bili najjaci ekipni sportovi.
Last edited by Foteljas on 07 Jun 2019, 11:31, edited 1 time in total.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5117
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 07 Jun 2019, 11:25

octopus wrote:Apsolutno tako. Nikakvih zamerki ne bi bilo da je otisao na samom pocetku ovog ciklusa.
Mene ne boli toliko sto gubimo potencijalnog medaljasa na svim najvecim takmicenjima, niti sto nam se razbila potencijalno odlicna stafeta. Najvise me pece sto ova drzava nasa nema snagu i sto jadni ljudi rukovode svim mogucim pozicijama, dozvoljavajuci sve za saku dolara ili jos gore za dzabe jer im je njihov posao nebitan pa ga otaljavaju ne razmisljajuci o bilo cemu... Pre par godina Divac ubedi Janicevu da u poznoj takmicarskoj fazi predje da vesla za Srbiju, najvise iz razloga da se razbije ona gorcina koju smo i ona i mi osetili nakon njenog odlaska. Znaci, nije poenta bila u buducim olimpijskim medaljama, jer ona tad vec nije imala taj kvalitet. Madjarima, kojima je toliko toga dala se digne patka i ne zele da je puste, onako iz obesti, jer im objektivno vise nije trebala. E tad sam pomislio - Uh sto bih voleo da se dogodi nesto slicno pa da mi njima stavimo do znanja kako je to kad te neko ugnjetava bez razloga... Momak je na pola ciklusa odlucio da ode. Znaci, ona pauza je sad vidimo bila osmisljena kako bi napravio dovoljan razmak od poslednjeg reprezentativnog nastupa za Srbiju, da moze da dobije madjarske papire. I onda nakon svega toga potpisuje ugovor sa OKS o finansiranju... Sad lepo on i njegov i trener treba da vrate svaki dinar sto je Srbija ulozila u njega, pa tek onda da pregovaramo. E tako smo trebali da se postavimo. A ne da nista ne radimo i govorimo gotovo je. Ovom dvolicnom momku zelim sve najgore u karijeri i ovo je moj poslednji post u kome ce on biti pomenut.
Velja je vise puta isticao da u Srbiji ima iste uslove kao i u Dubaiju. Ivana Spanovic kad god osvoji medalju zahvaljuje se svojoj drzavi na uslovima koje joj je omogucila. Toliko Madjara ima u rvackoj reprezentaciji i nikad nijedan nije odlucio da ode. Bazen u Senti jeste los, ali nece drzava zbog jednog plivaca da pravi olimpijski bazen u jednom malo vecem selu... Meni su ovo smesne price. Lepo reci ono sto je i Cavic javno govorio, a to je da on ima samo jednu domovinu i da ga nista drugo ne zanima. Prvo te nema i cutis, a onda ne govoris ono sto mislis. Idi i ne vracaj se...


Од ријечи до ријечи. :okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31474
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby veljkos161 » 07 Jun 2019, 18:50

Foteljas wrote:Sto se Saboa tice sve to onda baca malo drugacije svetlo na ceo slucaj, ali opet, ja bih bio licemeran kada bih zamerao nekom etnickom Madjaru sto je resio da pliva za Madjarsku. Jer ruku na srce, da nama nije "Crnogoraca" u vaterpolu i "Bosanki" u zenskoj odbojci, veoma je upitno da li bi nam to bili najjaci ekipni sportovi.

Upravo tako, meni je etnicka pripadnost na prvom mestu, ukoliko je nekom stalo do toga... Tijana i Brankica bi mogle da igraju za Bosnu, ali one su Srpkinje i nije im problem da to i priznaju i igraju za drzavu u kojoj vecinski zivi njihov narod :okk: :beyond:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 19 Jun 2019, 10:52

Ovih dana u Minsku počinju 2. Evropske igre. Nažalost i dalje to nije ni blizu da preraste u ozbiljno takmičenje, niti se oseti neka tendencija da bi mogle jednog dana da budu na nivou Igara Komonvelta, Azijskih ili Afričkih igara. Lepa zamisao, da sportisti imaju generalnu probu godinu dana pre OI, međutim ne prima se. Fudbal na pesku i basket 3 na 3 biće jedini kolektivni sportovi u programu. Plivanja neće biti, a u atletici će biti podeljeno samo 10 kompleta medalja, šou.

Naši sportisti u većini sportova tempiraju formu za takmičenja koja im donose nacionalna priznanja. Mnogi najjači aduti su upravo zbog toga i nastupili na prvim EI misleći da će jednog dana te medalje dobiti nacionalni tretman, ali kad su uvideli da od toga nema ništa i interesovanje je splaslo u odnosu na pre 4 godine. Još jedna stvar, ovaj put će biti podeljeno samo 200 kompleta medalja a ne 253 kao u Bakuu, koji je očigledno mnogo ozbiljnije (i izdašnije) shvatio ovo takmičenje od Belorusa, pa će i to biti razlog zašto ne treba imati neka očekivanja od našeg tima.

U Bakuu je srpski tim imao bajkovit nastup, čak 15 medalja od čega 8 zlata (8-4-3), što nas je svrstalo na sjajno 12. mesto. Da Bulut i ekipa ne kiksnuše u 1/2f, mogli smo završiti i na 8. mestu.

Ovaj put neće biti 132-oje srpskih sportista u 20 sportova, već svega 66-oro u 12 sportova.
Kad pogledamo 7 od 8 osvajača zlata: čak 4 u streljaštvu (to nas je najviše i popalilo pred Rio), ženski dvosed koji danas ne postoji, dvosed Grujić-Novaković koji je nestao nakon Rija sa brisanjem njihove discipline iz olimpijskog programa i vaterpoliste juniore koji neće sad učestvovati, jasno je da će biti preteško imati i polovičan prethodni bilans. Ja bih bio vrlo zadovoljan i sa 3 zlata ili 8 medalja ukupno. Najviše navijamo za boksere i džudiste, jer njima ove EI imaju i status EP.

Zvaničnog TV prenosa naravno neće biti nigde, ali možda neki kablovski sportski kanal iznenadi sa mrvicama.
Podsećam, 1. EI smo mogli u fragmentima da posmatramo na RTS HD.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 21 Jun 2019, 11:38

Fudbaleri definitivno bez OI. :okk:

Rukometaši nažalost nisu završili svoje putešestvije, jer imaju teoretske šanse preko EP. :laugh:

Ovih dana bi mogli da upišemo vaterpoliste ako osvoje Svetsku ligu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby cole » 22 Jun 2019, 22:01

Vuk Čelić je šesti srpski sportista koji je izborio plasman na OI.

Bravo Vuče! :jupi:
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 22 Jun 2019, 22:11

Octopus, mozes li napisati neki redosled gde ocekujes "sigurne" medalje tj. najvece sanse da se bolje izrazim, npr. 1) Djokovic, 2) basketasi, 3) vaterpolisti itd. itd... Ako me razumes.

Vise me naravno zanimaju ovi sportovi koje ne pratim, streljastvo, borilacki i slicno gde si ti majstor.



Kad vec pomenuh gore:

1) Djokovic
2) basketasi
3) vaterpolisti
4) odbojkasi ili odbojkasice
5) kosarkasi

(ne nuzno ovim redosledom naravno)

Mislim da imamo lepu sansu da namaknemo ovde 5 medalja, plus kosarkasice ako odu sigurno ce doci do cetvrtfinala, a onda jedan-dva meca sve odlucuju kao prosli put.


Kapiram da u tekvandou i hrvanju mozemo ocekivati po jednu, eventualno streljastvo i ovi sportovi na vodi.

Tako da je opet tih nekih 10 medalja ciljana granica.

U atletici osim Ivane Spanovic, sumnjam da je bilo ko relevantan?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58234
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Lakerit » 23 Jun 2019, 19:34

Рачунајте да су ватерполисти и баскеташи на ОИ.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 24 Jun 2019, 18:34

Pit Bull wrote:Octopus, mozes li napisati neki redosled gde ocekujes "sigurne" medalje tj. najvece sanse da se bolje izrazim, npr. 1) Djokovic, 2) basketasi, 3) vaterpolisti itd. itd... Ako me razumes.

Kad vec pomenuh gore:

1) Djokovic
2) basketasi
3) vaterpolisti
4) odbojkasi ili odbojkasice
5) kosarkasi

Mislim da imamo lepu sansu da namaknemo ovde 5 medalja, plus kosarkasice ako odu sigurno ce doci do cetvrtfinala, a onda jedan-dva meca sve odlucuju kao prosli put.

Kapiram da u tekvandou i hrvanju mozemo ocekivati po jednu, eventualno streljastvo i ovi sportovi na vodi.

Tako da je opet tih nekih 10 medalja ciljana granica.

U atletici osim Ivane Spanovic, sumnjam da je bilo ko relevantan?

10 medalja je neki realni maksimum. Za to treba gotovo od starta da nas uhvati ''ludilo", koje nas je karakterisalo poslednjih 5-6 dana Rija.

Ovih ''tvojih'' 5 jesu bas jaki kandidati, ali ja bih sad potpisao da tu dodju samo tri medalje (jedno zlato + bilo koje dve medalje).
U principu, ne volim kada se pise konkretno o pojedincima nego o sansama nekog sporta, osim u slucajevima kad je pojednac = sport (Djokovic, Spanovicka, Zoric/Tomicevic...), jer tako svi mi manje ili vise vrsimo pritisak na njih, sto naravno nije dobro.

Dobro je sto su opet zasijale kosarkasice, Marina ih je ponovo preporodila. Nisam ocekivao ovakav povratak Milovanovicke.
Crvendakic i Bojovic sjajne na pripremama za EP. Miljkovic i Milic velika osvezenja. Da ne zaboravim i Stankovic. Sve imena koja nisu imala znacaj u prethodnom ciklusu. Jos dobru strankinju da nadjemo, moze ovo sjajno da funkcionise, bar do kraja ovog ciklusa. Uopste ne sumnjam u top6 plasman na EP i rutinsko odradjivanje kvalifikacija. One su jedina (pozitivna) promena u odnosu na moju prethodnu analizu.

Borilacki sportovi bi trebalo da nam ponovo donesu 2 medalje. Iako je ovo bila katastrofalna godina, ocekujem da se 2 tekvondistkinje, 4 rvaca i dvoje dzudista iskupe i da sledece godine bar dvoje od njih zablistaju jer za toliko, imamo kvalitet. Pitanje je naravno da li ce se svi oni i plasirati.

Sportovi na vodi, u Riju smo ocekivali dve, a sad ako bude jedna - puna kapa.

Od trougla Mikec-Mikec/Arunovicka-Arunovicka se ocekuje jedna medalja, ostali strelci ako iznenade bice cudo.

Bice dobro ako Spanovicka bude uopste u konkurenciji za medalju. Ona je u padu, nove nadolaze. Od snage Amerikanki dosta ce zavisiti na kojoj granici ce se deliti odlicja. Za 6.90m (ako bude zdrava) moze da se garantuje. Vec polako 7m pocinje da deluje nedostizno.
Od ostalih atleticara, ako se jedno plasira u finale bice uspeh, kakva medalja.

Najvise me u ovom ciklusu nervira sto smo u vecini individualnih sportova ili nazadovali ili stagnirali. Prakticno ni u jednom, osim u rvanju pa hajde i u dzudou minimalno, nismo napredovali. A i u ova dva sporta, vrhunac je zabelezen u prvoj polovini ciklusa. Nadam se da gresim i da nisu dali poslednju rec...

U kajaku ogroman korak nazad, u veslanju gde smo bili na nuli tu i ostajemo, u tekvondou imamo dve zvezde koje su totalno nepredvidive i ciji je direktan plasman nakon loseg SP ozbiljno ugrozen, u streljastvu vec 5-6 godina nema nove zvezde a stare se pogasise, o novim atleticarima (seniorima) i plivacima da ne govorim.

Ono sto je stvoreno u prethodnom ciklusu i dalje se eksploatise, ali to ce se u narednom itekako osetiti.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 24 Jun 2019, 18:39

Lakerit wrote:Рачунајте да су ватерполисти и баскеташи на ОИ.

Racunacemo kad bude vreme, sad smo trenutno na 19 olimpijaca.

Cestitke Celicu i vaterpolistima!

Image
Image
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 24 Jun 2019, 18:51

Nakon 2 medalje u streljastvu (srebro miks Mikec/Arunovicka i zlato vaz. pistolj Arunovicka), jos 2 bronzane medalje u sambou - Vladimir Gajic i dobro poznati Dmitrij Gerasimenko. Lepo guramo na EI, iako danas nema medalja.

Bokser superteskas Babic se plasirao u 1/4f EI (koje su i EP) i na korak je od medalje, koja bi bila ogroman uspeh srpskog sporta. Medjutim, imace bas tesku prepreku ka tom cilju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby cole » 24 Jun 2019, 19:15

Zar nije smanjen broj vaterpolista na 11 po reprezentaciji, da bi povećali broj ženskih ekipa?
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 24 Jun 2019, 23:59

Vikipedija kaze 12 muskaraca, sto ce reci da smo obojica omasili za jedan. Samim tim sledi ispravka, na osamnaestoro sportista smo trenutno.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest