Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 25 Jun 2019, 06:52

Najvise me u ovom ciklusu nervira sto smo u vecini individualnih sportova ili nazadovali ili stagnirali. Prakticno ni u jednom, osim u rvanju pa hajde i u dzudou minimalno, nismo napredovali. A i u ova dva sporta, vrhunac je zabelezen u prvoj polovini ciklusa. Nadam se da gresim i da nisu dali poslednju rec...

U kajaku ogroman korak nazad, u veslanju gde smo bili na nuli tu i ostajemo, u tekvondou imamo dve zvezde koje su totalno nepredvidive i ciji je direktan plasman nakon loseg SP ozbiljno ugrozen, u streljastvu vec 5-6 godina nema nove zvezde a stare se pogasise, o novim atleticarima (seniorima) i plivacima da ne govorim.

Ono sto je stvoreno u prethodnom ciklusu i dalje se eksploatise, ali to ce se u narednom itekako osetiti.



Ovo si lepo primetio.
Mozda gresim, ali mi se cini da mi generalno nekako uvek u tim olimpijskim ciklusima u pojedinacnim sportovima najbolje rezultate ostvarujemo u godini posle olimpijade, da bi onda krenula postepena stagnacija.

Evo sada i basktasi ne samo da nisu uzeli zlato, vec ni medalju, a mi ih ovde racunali maltene kao 100% zlatne, dakle i tu bi trebalo biti malo realniji. Prema rezultatima iz prve polovine ove godine, vec bi trebalo biti malo oprezniji u procenama, jer prema ovome do sada, deset medalja ce vec biti vrlo tesko postici, pa i onih osam iz Rija je pod znakom pitanja.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 25 Jun 2019, 08:25

Mnogo ove procjene zavise o odbojci. I momcima i djevojkama je jako teško i da se plasiraju. Pogotovo se plašim za žene kojima su kao zamjenu podmetnuli odlične Poljakinje i onda im još dali domaćinstvo. Od momaka znam da je 50-50 s Italijom. To su dvije šanse za medalje ali ako se sad u augustu ne plasiramo vjerovatno ni nećemo.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby bezvezarije » 25 Jun 2019, 09:34

Generalno smo u raspadu oko tog individualnog sporta. Juce Majdov i Kukolj ispušili u 2. rundi Evropskih igara.

Bogdanović i Stanković su raspad u tekvadou.

Tomićević i Zorić ni ne nastupaju zajedno, Zorić sa Vekićem 8. u K2-1000 u kvalifikacijama.

Ove šta pucaju Arunović, Mikec ni ne računam, oni su dobri samo na nekim seoskim takmičenjima.

Rvanje, karate ima kandidata ali i to je nepoznanica.

Španović je isto u padu forme.

Plivanje tanko. Stjepanović se oženio rano i nema tu više fokusa.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1880
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby tremi08 » 25 Jun 2019, 13:01

Za odbojkasice sam siguran jer imamo tim koji je u top 3 na svetu, a odbojkasi su nestabilni prilicno i mogu svakog da dobiju i od svakog da izgube.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 25 Jun 2019, 13:08

Olimp wrote:Mnogo ove procjene zavise o odbojci. I momcima i djevojkama je jako teško i da se plasiraju. Pogotovo se plašim za žene kojima su kao zamjenu podmetnuli odlične Poljakinje i onda im još dali domaćinstvo. Od momaka znam da je 50-50 s Italijom. To su dvije šanse za medalje ali ako se sad u augustu ne plasiramo vjerovatno ni nećemo.


Mislim da ce odbojkasice svakako proci na OI sve i da, daleko bilo, sada kiksnu u Poljskoj. Inace je vrhunski bezobrazluk to sa dodeljivanjem domacinstva Poljakinjama, jedino mi nismo dobili domacinstvo kao prvi po rangu u svojoj kvalifikacionoj grupi!
Odbojkasima je vec malo kriticnije stanje, ali videli smo sada tokom SL da mozemo da odigramo dobro cak i sa mladom, rezervnom postavom.


bezvezarije wrote:Generalno smo u raspadu oko tog individualnog sporta.


Upravo je to ono sto je pocelo da zabrinjava u zadnje vreme. Ako hocemo dobar uspeh na OI, moracemo da i u pojedinacnim sportovima budemo dobri. Jer, ruku na srce, uopste nece biti tako lako ponoviti ili nadmasiti nastup ekipnih sportova iz Rija, kako vreme prolazi, ono postignuce da imamo cetiri medalje uz tri finala sve vise dobija na sjaju.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Baxter Stockman » 25 Jun 2019, 14:40

Ne znam gde bih stavio, pa neka ga ovde.
Milano domaćin ZOI 2026.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34201
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 25 Jun 2019, 18:27

Ja mislim da nam je maksimum 6 medalja u Tokiju nažalost.
Donedavno sa Tomićevića i Zorića kao i Ivanu smatrao sigurnim medaljama i kandidatima za zlato, a sad su daleko i od zone medalja, svako iz svojih razloga.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby tremi08 » 27 Jun 2019, 12:20

Faraon je samo pre par dana prognozirao 10-12 medalja, sto se vec sada vidi da je NEMOGUCE! U individualnim sportovima samo godinu pred OI stojimo prilicno ocajno
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 27 Jun 2019, 12:36

Sjajna vest. Bravo za našu mladu i konstantnu streljačicu. Neka korist i od ovih EI...

Sanji Vukašinović viza za Tokio

Image

tremi08 wrote:Faraon je samo pre par dana prognozirao 10-12 medalja, sto se vec sada vidi da je NEMOGUCE! U individualnim sportovima samo godinu pred OI stojimo prilicno ocajno

Za Rio je pogodio iz prve. Za Tokio je prvo rekao 15, pa 12, pa sad 10-12. Samo menja cifre, kao da priča o Koridoru 10. :biggrin:
Ja bih sad potpisao 4 medalje u individualnim sportovima, a kakve sve potencijale imamo, to je smešna cifra. Neverovatno je koliko njih je u velikom padu. Plus povrede: Staša Gejo, Nemanja Majdov, Nikolina Moldovan...

Trenutno smo u jakoj minus fazi. Treba uzeti u obzir da u Riju nismo imali 4-ih i 5-ih mesta, što je raritet kad osvojiš 8 medalja (evo danas dve drvene na EI)... Valjda ćemo malo i da rastemo za ovih godinu dana...
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 27 Jun 2019, 17:23

Ala provejavaju neki pesimisticni duhovi u ovom trenutku. Ali tako bese u i Riju na polovini igara, pa posle rapsodija. Ne mozemo ni da se radujemo kako treba ako sve ide glatko i ocekivano :D.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29683
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Tegi » 29 Jun 2019, 12:01

Milutinov Tata wrote:Ala provejavaju neki pesimisticni duhovi u ovom trenutku. Ali tako bese u i Riju na polovini igara, pa posle rapsodija. Ne mozemo ni da se radujemo kako treba ako sve ide glatko i ocekivano :D.

Plaše se Poljakinja u odbojci, koje nemaju medalju više od 10 godina, na Euru bile desete, a na SP se nisu ni plasirale. A naše svetski i evropski prvaci, druge na OI.

Kada se samo setim Londona i kako smo svi bili relativno zadovoljni zato što smo izjednačili rekord iz Atlante, a sada se ljudi nerviraju što ćemo teško uzeti dvocifren broj medalja. Meni koji sam odrastao na dva atinska srebra i jednom pekinškom srebru i dve bronze, onih 8 medalja iz Rija deluju kao Zemlja dembelija.

Takođe, besmisleno je nervirati se oko sportova koje ne pratiš makar poluredovno (osim neprevaziđenog streljaštva :biggrin: ). Na papiru Atlanta i London su podjedanko (ne)uspešni, ali suštinski ne možeš porediti košarkaško srebro sa srebrom Ivane Maksimović ili odbojkaško čudo iz 1995. i 1996. sa bronzom zaboravljenog Andrije Zlatića. Još ako pridodamo da se rukometaši nepravedno nisu plasirali u Atlantu, gde bi sigurno konkurisali za zlato... Lično bih menjao 5 medalja u tekvondou i kajaku za recimo rukometnu medalju (znam, nećemo biti blizu ni da se plasiramo), što je dosta poštenije neko da pljuckam po ljudima kojih se setim samo na dan olimpijskog takmičenja.

Neverovatno paničarenje i prenošenje nervoze na druge.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20767
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 29 Jun 2019, 12:27

A sad, ljudski je uvek zeleti vise nego prosli put i naravno da cu da se nerviram ako sada bude drasticno manje medalja. A moze ih biti, jer iz ovog ugla gledano, svi nasi pojedinacni aduti su u stagnaciji (sto ne znaci da tako nece biti i za godinu dana). Zato smo postali "realni pesimisti" u ovom momentu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby jabukamen » 29 Jun 2019, 19:14

Jeste ljudski zeleti vise, ali tendencije u nasem sportu (da ne idem sire, sve nas je manje, a sve vise svajcarskih teniserki i austrijskih fudbalera na ic) ne daju za pravo da se ocekuje vise. Sport je uvek bio u krizi, ali sada se pojavljuju novi momenti, najbolji plivac prelazi u Madjarsku, na univerzijadu uopste ne idemo (prvi put u novijoj istoriji), a pre koji dan procitah da ce od sedam nasih odbojkaskih ekipa koje su se izborile za Evropu samo jedna da se takmici u evropskim kupovima. Nasi timovi nisu godinama konkurentni (ne u Evropi nego rukometasi i vaterpolisti ni u konkurenciji tri susedne zemlje), zenske lige fakticki ne postoje, ali ovo su novi momenti da se nema ni za takmicenje. Ako je takva situacija u tradicionalnim/trofejnim sportovima ne verujem da je ista bolje u pojedinacnim. Moze stap i kanap, inat, porodicna inicijativa, ali da je bolje nego pre cetiri godine i da je realno ocekivati bolje, ne vidim kako.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 29 Jun 2019, 22:12

Na svakom pdf-u je ista prica. Npr. kad Federer osvoji neki GS, vecina pise da je gotovo sto se tice vecite trke. Onda Novak veze 3 GS, krecu kalkulacije kako ce laganim osvajanjem 2 ili 3 komada godisnje, on sigurno da preuzme primat. Sad Rafa osvojio RG, prica se vrti da on sigurno postaje prvi jer mu je Pariz u narednih par godina sigurica. A pre godinu dana bio je invalid, koji je zavrsio karijeru. :biggrin:

Tako je i ovde i to je nekako ljudski, iako je naravno pogresno. Nista nije ni crno ni belo, a pogotovo to tvrditi bez ikakvih argumenata je i smesno. Uz to, svaka tendencija koliko god delovala jaka, moze da se promeni u jako kratkom intervalu, a do Tokija je vise od godinu dana.

Ciklus Rio zavrsen sa 8 medalja, i to u velikom stilu. Sledece (2017.) godine sport koji nije postojao u programu, basket, donosi nam svetsko zlato. Iste godine Zoric i Tomicevic dominantno postaju svetski prvaci, nagovestavajuci nova najveca zlata. Zatim, prvo svetsko zlato u istoriji srpskog dzudoa. Pa zlato na SP u rvanju, a nije rec o Stefaneku. Pa prvo zlato u istoriji na SP u tekvondou, i to ne jedno nego dva! Spanovicka skocila u dalj 7.24m... Sto se tad niko nije nasao da kaze da smo blizi Pekingu i Atini, nego Riju? A to je bilo pre samo 2 godine. O kojim tendencijama govorimo, pola godine, 2 godine ili cemo da idemo do Atine?
Idemo dalje, u 2018. godinu. Pricamo opet samo o svetskim zlatima u olimpijskim disciplinama, ni o cemu drugom! Opet zlato basketasa, pa zlato odbojkasica, pa prvo zlato na SP u istoriji olimpijskog karatea, Spanovicka postaje svetska dvoranska prvakinja. Apostrofiram, pre samo godinu dana. Da ne brojimo tu i 3 svetske medalje iz rvanja...

Da ne zaboravim i kosarkase i Noleta. I naravno vaterpoliste.
Nakon svega nabrojanog, pricati o 4 ili 5 medalja je smesno.

Znaci o kvalitetu vise ne treba govoriti. Logicno je da kad se sve ovo nabroji, vise je nego jasno da svaki iole losiji rezultat od Rija jeste neuspeh, koji god drugi (nesportski) negativni faktori da su po sredi. Nebitno je sta je bilo pre 10 ili 15 godina, ovde pricamo o trenutnim potencijalnim kapacitetima, koji se nekad bolje a nekad losije koriste. Normalna stvar je ispoljiti nervozu kad vidis da nesto sto valja odjednom pocne da tone, nije to panicenje, jer se sve argumentuje.

E sad, pored suvog kvaliteta, postoje i drugi, negativni faktori, koji se uvek ispolje na OI jer ih je dosta: kriza u rezultatima (sto je trenutno slucaj - ali bas bas kriza), strah od medalje od cega boluje vecina malih zemalja (Hrvatska je antonim tom fenomenu), povrede, pojavljivanje losih a odlazak dobrih sportskih radnika, losa atmosfera ili atmosfera prevelikog ocekivanja i slicno. To znacajno umanjuje kapacitete, ali uvek ima i faktora sa obrnutim efektima, koji se na ovoliko velikom broju vrhunskih sportista moraju ispoljiti.

Tacno je da nas je sve manje i to jeste veliki problem, uz gojaznost i fizicku neaktivnost dece. Ali sa druge strane sve ce biti vise srpskih sportista koji ce se "niodakle" pojavljivati i donositi nam nadu u nekim za nas egzoticnim sportovima i disciplinama, kao sto je rec o Cavicu ili rvacu Micicu.

Otom potom, jasno je da nisu dobre dugorocne tendencije, ali ako pricamo iskljucivo na temu ''Tokio 2020. - u susret OI", verujem da se to sada nece toliko ispoljiti povratkom na bilans iz ne tako dalekog Londona.

I posto sam post poceo sa tenisom, da ga tako i zavrsim.
https://sport.blic.rs/tenis/novak-djoko ... ja/gyk4w61 :okk:
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby veljkos161 » 30 Jun 2019, 13:34

Novak je toliko veliki sportista da ja nekako verujem da ce bas on posle Londona i Rija i razocarenja jer je bio u prajmu , sada na zalasku pecnuti to zlato...on je u ovom trenutku jos uvek prvi favorit na 3 od 4 slema sto znaci da je daleko od poslednje reci....a naravno, mnogo ce zavisiti i od podloge, Azija mu generalno lezi, samo da mu daju neki spori hard i vozi :okk:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests