Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 27 Feb 2019, 12:13

Foteljas wrote:Sad i ja malo detaljnije videh za Gejo, da, na OI ce biti samo jedno takmicenje, kombinacija svih tih discipilna, a ona je samo u jednoj od njih pri vrhu. Ali koliko sam proceprkao na sajtovima, jos uvek ne kapiram kako ce se odredjivati plasman na igre, ako imaju tri razlicite discipline.

Gleda se samo kombinacija i rezultati u kombinaciji. Pojedinačne medalje su za tatu i mamu. Niti osvajaju nacionalnu penziju, niti donose bodove za OI. Znači u kombinaciji moraš biti među 6-7 na SP ili isto tako dobar na kvalifikacionom turniru, da bi otišao na OI. Samo 20 takmičarki će da učestvuje na Igrama. Imaš kvotu za domaćine, pa kvote po kontinentima, što dosta krati prostor. Realno, ogroman uspeh je i sam odlazak u Tokio.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 27 Feb 2019, 13:03

Na sajtu svetske federacije ima samo rangiranje po disciplinama, cini mi se da nema za kombinacije (ili ja nisam uspeo da se snadjem), ali to je onda svakako druga prica, sto kazes, za nju ce biti veliki uspeh i da se uopste plasira na OI po takvom sistemu, jer je u ove druge dve discipline bas relativno nisko na tim rang listama. Izvinjavam se sto sam uneo zabunu.

Inace, kada si pisao onaj jutrosnji post o ciklusima i kandidatima za medalje, nekako upada u oci da mi ovom skoku broja potencijalnih kandidata u zadnja dva ciklusa najvise imamo da zahvalimo borilackim i "camdzijskim" sportovima. U Londonu je bila samo Milica. Za Rio smo vec imali dve tekvandoistkinje, dva rvaca i dve-tri posade u kajaku. A za Tokio je po tvom spisku tu vec njih osmoro-devetoro (a da su kvote i propozicije drugacije, bilo bi i vise, steta je sto ce neko otpasti zbog toga). Vidi se koliko to znaci, i kada bi postojala neka organizovana strategija, tu bi trebalo uloziti jos vise, jer tesko da mozemo da se sistemski probijamo i pariramo u sportovima poput atletike ili plivanja.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Olimp » 27 Feb 2019, 13:18

Tako je treba napasti na male sportove. Lagano i streljaštvo treba bataliti tu Kinezi i Indijci ulažu i tu nemamo sta tražiti. Kajak sam očekivao da nam bude zlatna koka ali imamo tek jednu konkurentnu posadu. Mislim da se od Dragosavljevića i ženskih posada koje ce se tek formirati na pola ciklusa nemamo puno čemu nadati. Ja se više uzdam u Strahinju.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 27 Feb 2019, 13:33

Videli smo koliko je streljastvo nezahvalno na prosloj olimpijadi. Jedan drhtaj ruke i odose cetiri godine u vetar... Ali opet, tu ima dosta kvota i takmicara, puno disciplina, lakse je upasti na igre.

A ruku na srce i ne znam gde bi mogli jos da se realno probijemo, ne racunajuci izuzetke kao sto su Novak i Ivana.
Nisam cak ni siguran da li uopste postoji vise klubova i pojedinaca koji se bave drugim olimpijskim sportovima, za nas egzoticnim poput npr. macevanja ili dizanja tegova, gde se deli iole veci broj medalja. Jedino mi pada na pamet boks, u kome smo nekada imali lepu tradiciju.
Mozda bi tu mogli da delimo drzavljanstva raznim "nezadovoljnicima" sa strane, ako ih vec dele kojekakvim anonimnim kosarkasima zarad kratkorocnog uspeha klubova na domacoj sceni, tim pre bi trebalo da ih daju nekome ko bi mogao da nas obraduje medaljom u nekom sportu koji kod nas nema tradiciju.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby octopus » 27 Feb 2019, 13:59

Sve stoji što pišete.
I ja sam mislio da će kajak da nam bude zlatna koka, pogotovo posle 2014. godine.

Ma nema lake medalje, bukvalno se sve nacije lože na OI i nema lakšeg puta.
Samo što više dece ubaciti u razne programe i sportove, da povećamo bazu, ionako nas je sve manje.
I onda kad talenti proklijaju, dati im savršene uslove.

Tačno je to za streljaštvo i Azijate, ali opet dođu Hrvati i vežu dva zlata u trapu. Ne treba odustajati. U Londonu je malo nedostajalo da osvojimo 3 medalje i to bez Jasne. Biće još dobrih Igara, ne treba se razočaravati.
Hrvati i dalje nemaju taj pritisak osvajanja olimpijske medalje u ovom sportu. Mi smo ''prisvojili'' ovaj sport pa se medalja podrazumeva i zato nema maksimuma kad najviše treba. Nemam drugo objašnjenje.

Evo Kajdoči je u krizi, a pitanje je kako bio Rio uticao na njega da su ga pustili da učestvuje, po meni velika greška OKS.
Niko ništa ne bi rekao Divcu da je bio nedosledan u ovom slučaju.

Boks je velika nada u budućnosti. Možda i veslanje kad ode Ilić. Ne vidim previše prostora za napredak u drugim sportovima.
I ta državljanstva možda nisu loša stvar, otkud znam. Svi to rade.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Lakerit » 27 Feb 2019, 14:13

Може лагано да се нападне дизање тегова у тежим категоријама. И то је велика грешка што не радимо. Имамо природну конституцију за то а релативно је мала конкуренција у тежим категоријама.
Чак имамо једног такмичара који би могао да нешто направи али се мало води рачуна о том спорту.
Бокс можемо да дигнемо.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 27 Feb 2019, 14:28

I meni je palo na pamet to dizanje tegova kao potencijalna mogucnost da se nasto vise radi. Pa Hrvatima je onaj naturalizovani Bugarin uzeo dve medalje na OI u tome, od cega jedino zlato 2000. Tolika masa ljudi po teretanama se na to lozi, samo ih treba malo usmeriti na pravu stranu. Imamo Bugare i Turke u komsiluku koji imaju neke tradicije u tome, odatle bi mogli da uvezemo kojeg trenera i neke takmicare koji bi bili voljni da nastupe za nas.

Steta za Kajdocija. Pisali smo onomad, bitno je da su vodili Jevticku i Filipovice, velike uzdanice...

Ovo ostalo od egzotike, ja mislim da tu realno nemamo ni tradicije, to su uglavnom preskupi sportovi za nase uslove, a da se nadmecemo sa velesilama u atletici i plivanju tesko da imamo sansi...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Lakerit » 27 Feb 2019, 14:49

Пливање би могли. Имамо као нација конституцију за то али треба уложити.
Мађари су јаки у пливању.
Можемо у техничким дисциплинама у атлетици, као хрвати што раде, али слабо стратешки радимо.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Pit Bull » 27 Feb 2019, 14:50

Ali u atletici i plivanju imas milion disciplina, kada bi se ulozilo malo vise, isplivao (:D) bi neko negde sigurno.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Lakerit » 27 Feb 2019, 15:03

Ма могли би у пливању само да се уложи.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Foteljas » 27 Feb 2019, 15:08

Nadmetati se sistemski u plivanju sa SAD i Kinezima koji imaju citave skole i akademije i koriste ko zna kakva stimulativna sredstva, u drzavi sa dva krstena bazena, mislim da je samo bespotrebno rasipanje resursa. Naravno, ako se pojavi neko poput Cavica, to je druga stvar.

A da, u atletici bi mozda nesto i moglo da se uradi u tim "sporednim" disciplinama, ali je i tu velika konkurencija.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Нико Белић » 27 Feb 2019, 17:19

Дају се држављанства у борилачким спортовима.Примери су Каџаја, Нагаев и Герасименко, раније.
Чујте гласна звона Метохије, Косово је срце Србије!
http://www.youtube.com/watch?v=4klPIhYXxCc

ПартиZан и само ПартиZан...
User avatar
Нико Белић
 
Posts: 1374
Joined: 13 Oct 2013, 20:22
Location: Србија

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 27 Feb 2019, 18:48

Ја сам противник те натурализације. Генерално. Ок кошаркашице су то једине одрадиле, донијело је резултат, али против масовне натурализације сам апсолутно.

Знам, на то се одлучила спортска велесила Шпанија, спортске нације попут Турске, Мађарске,Италије, дјелимично Португал, Хрватска... О мањим, а богатим арапским земљама да и не говорим... Али не видим смисао... тим прије јер рецимо атлетске или пливачке проспекте земља попут Србије не може приволити поред финансијски јачих... А да шансу дајеш неким просјецима који ће заузимати мјесто домаћим талентима или једнако квалитетним домаћим спортистима, по мени нема потребе... а при томе можда некад освојити неку европску бронзу максимално....

Става сам да се наравно треба још више улагати у те базичне и мање популарне спортове... правити базу... на крају крајева издвојити новац за тренере из одређених земаља које су у одређеном спорту у врху и на тај начин од домаће дјеце стварати хероје.

Клубаштво је друго и то уопште не бих стављао као аспект на дату тему...

Још нешто, пооштрио бих критеријуме око националних пензија... Стичем утисак да су неки дословно цијели живот подредили једном такмичењу и једној медаљи и тој пензији и да их послије нема ни близу врха...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 28 Feb 2019, 19:30

Lakerit wrote:Ја имам неку базу од 7 медаља: кајак, Шпановић, једна борилачка, Ђоковић, баскеташи 3 на 3, ватерполо и одбојкашице.
Ово је на основу константе успешности.
Као изненађење видим још медаља у борилачким спротовима, могуће стрељаштво, кошарка, кајак и кану. Можда још неко изненади.


Ovo je otprilike "realna" osnova. E sad ono sto me brine je da je ovde Ivana jedina od koje samostalno zavisi medalja. Ostalima treba i malo srece da ih pogura. Za Novak pisah vise puta, videli smo kako ga je zreb mazio i u Londonu i u Riju, plus postoji i mec za bronzu koji je nije lako igrati dan posle poraza u polufinalu. Kajak mnogo zavisi od kvalifikacija, da se izbegnu lose staze u finalu. U borilickim sportovima odlucjuju bas nijanse, setimo se kako je Stefanek dosao do zlata, ili kako ga je Tijana izgubila u Riju. Takav mec moze biti i neku rundu ranije. Basketasi prvi put na velikoj sceni sa "upisanim" zlatom, a videli smo par puta da je bukvalno jedan kos odlucivao pobedu. U vrhu odbojke je paklena konkurencija, ocekujem nase u zavrsnici, ali prvo treba dobro odigrati grupu i izbeci neku minu u 1/4 finalu, a onda sledi rasplet u kome cesto presudjuje 5. set. U vaterpolu jos od Atine nismo odigrali citav turnir kako treba, mada kao sto smo videli u Riju, tu je bitno doci do 1/4 finala, ako igramo na maksimumu medalja je sigurna.

Octopus :okk: . Odlicna analiza kandidata.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2020. - u susret OI

Postby bezvezarije » 28 Feb 2019, 20:19

Novak ima male šanse da osvoji zlato. Njemu sve manje odgovaraju turniri na 2 seta i na kojima se igra dan za danom. Najviše mu odgovaraju grand slamovi gde se igra u 3 seta i ima dan odmora među mečevima. Plus će biti nepoznati uslovi i podloga za njega.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests