Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Veslanje

Re: Kajak/Veslanje

Postby octopus » 31 Aug 2015, 07:07

Ma unapred se zna da je taj cetverac osudjen na propast. Toliko talentovanih veslaca, juniorski osmerac nam je prvak Evrope i selektor pored tih mladih lavova forsira Stojica, koji gazi petu deceniju zivota. Ne moze mi niko reci da je on bolji od njih, koliko god da neki kontrolni rezultati to pokazuju. Ili ne pokazuju.

Mi imamo dobru skolu, ali ih unistise surovim treninzima u seniorskoj konkurenciji i svako normalan odustaje kad treba najvise da potegne. Pa nije se bas nama slucajno desilo, da je veslac reprezentativac (cini mi se 2012. god.) preminuo na treningu.

Srbija je imala najtalentovanijeg veslaca na svetu, koji je pobegao od veslanja. To niko ne pominje. Ko vise drzi tog selektora i isti tim trenera vise od jedne decenije... Menjajte ih vise! Hocemo olimpijsku medalju!

Poslednja medalja sa SP u olimpijskoj disciplini je bila 2001. godine. Naravno, Stojic i Visacki. Od tada, ne da nismo imali medalju, vec ni ozbiljnu posadu na svetskom nivou. EP su takmicenja druge lige, kao i neolimpijske discipline i to ne priznajemo!

Takodje, mnogo je mahinacija u veslanju. Jedan od trenera (mator covek) je dobio nacionalnu penziju, tako sto je bio kormilar u periodu, dok su se i neolimpijske discipline vrednovale za dobijanje nacionalnih priznanja! Sramota!
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak/Veslanje

Postby AirBall » 31 Aug 2015, 12:09

Solidan pocetak dana, dubl skul koji cine Marjanovic i Sljukic se kao drugi u grupi, odmah iza Hrvata kvalifikovao za polufinale...

Ovo su oni na drugom mestu



Dusan Bogicevic je pobedio u repesazu i plasirao se medju 24 najbolja u disciplini skif

Jovana Arsic se takodje plasirala medju 24 najbolje u skifu, bila je druga u repesazu, samo koju stotinku iza Poljakinje...

Sve u svemu odlican dan za sve nase u olimpijskim disciplinama, svi su prosli dalje ali sumnjam da skifisti na osnovu prikazanog imaju velike sanse za plasman u Rio... I repesaz su prosli na misice...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kajak/Veslanje

Postby AirBall » 01 Sep 2015, 10:17

Cetverac je opet podbacio, bili su 3. u repesazu iza Holandije i Belorusije...

Ozbiljan podbacaj...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kajak/Veslanje

Postby octopus » 01 Sep 2015, 10:27

Veruj mi, to nije nista neocekivano. Ja sam veslanje pre bas intenzivno pratio, ali su mi ga rukovodioci, kao i fudbal, ucinili odbojnim. I sada ga, ali manje pratim. Trulez u savezu je ogromna. Mnogo je losa atmosfera, gleda se klubastvo, ne vode se svi najbolji. Mora se preseci, kao sto je u plivackom savezu uradjeno.

Takodje, i Terzic bi morao da napusti kormilo odbojkasica. Ne kazem da je los, samo je vec odavno doslo do zasicenja. I to da ode dostojanstveno kao Kolakovic, sta god da uradi na ovom svetskom kupu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak/Veslanje

Postby AirBall » 02 Sep 2015, 10:18

Dobri rezultati za nase u neolimpijskim disciplinama, Stanojevic je pobednik cetvrtfinalne trke dok je i dvojac sa kormilarom prosao dalje...

U 11:35 je prva olimpijska diciplina za nase ovog jutra...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kajak/Veslanje

Postby octopus » 02 Sep 2015, 10:43

Nasi Vasic i Bedjik zaista dominantno sa prvog mesta u cetvrtfinalu M2- doveslali do polufinala i nadomak kvote za Rio. U polufinalu vesla 12 camaca, a kvotu nece osvojiti samo najsporija posada, sto nasi svakako nisu, ali treba i da dokazu. Ocekujemo i borbu za medalju.
Nazalost, ovo je jedina posada u srpskom veslanju koja u kontinuitetu pokazuje kvalitet i od koje bismo nesto mogli da ocekujemo na OI.
M4- je juce ispao, Bogicevic i Arsicka objektivno nemaju kvalitet za polufinale, ali neka nas u 13:25h i 13:45h razuvere. M2x je nova posada, u kvalifikacijama su zaostali samo 2 sekunde iza neprikosnovenih brace Sinkovic. Mozda bi bas Marjanovic i Sljukic sutra u 12:09h mogli da nas obraduju ulaskom u polufinale.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak/Veslanje

Postby AirBall » 02 Sep 2015, 10:49

Octopus, da li cetverac ima mogucnost da na SK izbori ucesce na OI?
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kajak/Veslanje

Postby octopus » 02 Sep 2015, 10:58

Gotovo je za njih, sto se tice mogucnosti da na ovom SP-u obezbede normu. Oni veslaju u C ili D finalu. Bice evropska kvalifikaciona regata u maju 2016. godine sa koje ce u zavisnosti od discipline ici po 2 ili 3 posade na OI, ali nisam siguran kakvi su kriterijumi za plasman za istu. Verujem da cemo njih tamo videti, kao i Ivu Obradovic, Ivanu Filipovic i jos neke ucesnike ovog SP.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak/Kanu i Veslanje

Postby AirBall » 02 Sep 2015, 11:13

Mislim da Marjanovic i Sljukic ne veslaju danas, to jest ne vidim njihovu disciplinu u rasporedu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kajak/Kanu i Veslanje

Postby octopus » 02 Sep 2015, 11:15

Da, videh i ja ubrzo nakon sto sam napisao, pa sam odmah ispravio gresku u svom postu. :nisamja:
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak/Kanu i Veslanje

Postby AirBall » 02 Sep 2015, 12:29

Bogicevic ubedljivo poslednji, raspao se bukvalno...

Nista ni od Arsicke, 5. u svojoj grupi tako da je knjiga ostala na dva slova, na dvojcima Bedjik/Vasic i Marjanovic/Sljukic..

Srpsko veslanje je na niskim granama...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kajak/Kanu i Veslanje

Postby AirBall » 03 Sep 2015, 10:03

Dobar pocetak dana, Stanojevic se u neolimpijskoj disciplini kao 2. iz grupe plasirao u finale, a Bedjik i Vasic su ispunili olimpijsku normu i plasirali se u finale teskog dvojca, kao drugi su zavrsili polufinalnu trku iza neprikosnovenih Novozelandjana...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kajak/Kanu i Veslanje

Postby octopus » 03 Sep 2015, 10:18

Zasad smo obezbedili tri A finala, 2 u neolimpijskim disciplinama (gde je moram da kazem, neuporedivo slabija konkurencija) i jedno u olimpijskoj. Danas nam je jos preostao dubl skul, koji se bori za ulazak u 12 najboljih i gotovo sigurnu olimpijsku normu. Napred momci!
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak/Kanu i Veslanje

Postby AirBall » 03 Sep 2015, 11:16

Marjanovic i Sljukic nisu uspeli, tek 4. mesto u grupi koje nije dovoljno za polufinale...

Samo jedan camac je ispunio olimpijsku normu, razocaravajuce...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kajak/Kanu i Veslanje

Postby AirBall » 04 Sep 2015, 11:12

Svetska bronza za nas dvojac sa kormilarom u neolimpijskoj disciplini... Pivac, Mackovic i Mladenovic su zavrsili kao 3. iza Britanaca i Nemaca...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests